Dodaj do ulubionych

Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PORD

30.12.20, 14:40
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26647676,janusz-korwin-mikke-spowodowal-kolizje-prowadzil-samochod.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1
"Janusz Korwin-Mikke spowodował kolizję. Prowadził samochód, choć od 13 lat nie ma uprawnień"

Na cholerę komu uprawnienia?

Jak zresztą większość, jeśli nie cały PORD.
Skala wykrywanych wykroczeń vs ilość wypadków vs ilość samochodów vs ilość faktycznych wykroczeń jasno pokazuje, ze PORD to powinien być zbiór luźnych zaleceń...

Taka godzina policyjna, nie policyjna... Niby zapisane, że nie wolno, ale wszyscy wiedza, że to od kant dupy potłuc, wiec bardziej apel... ale zagrożony mandatem, choć do obwalenia w sądzie.

PiS - silne prawo apelu, bo wola suwerena jest święta.
Obserwuj wątek
    • tbernard Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 17:58
      Ciekawe na kogo było OC pojazdu, w którym spowodował kolizję. Jeśli było na jego nazwisko, to ubezpieczalnia, która mu udzieliła polisy powinna dostać 'bonus' do uregulowania do UFG bardzo zniechęcający do takich praktyk. Jeśli było na kogoś, to ten ktoś powinien trafić na czarną listę UFG skutkującą tym, że każda ubezpieczalnia będzie musiała do UFG odprowadzić 'bonus' jeśli zechce następną polisę OC sprzedać temu komuś.
      Skoro magiczna ręka kapitalizmu i konkurencji nie radzi sobie z tym problemem, to trzeba jej pomóc.
      Wiem, że zaraz będzie ryk, że ja to pożyczam samochód, bo to dla mnie rzecz zwyczajna i skąd mogę wiedzieć, że szwagier (czy inny znajomy) to taki głupi kozak. No to nie pożyczaj, albo licz się z tym, że przestaniecie się lubić i będziecie po sądach egzekwować potem rozliczenia między sobą.
    • schweppes1 Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 18:44
      galtomone napisał:

> Na cholerę komu uprawnienia?

Zapytaj bolszewików. Cała rada ministrów rządząca państwem może być roztropkami oderwanymi od pługa, ale już do prowadzenia samochodu trzeba mieć prawo jazdy. Do prowadzenia skutera 50 ccm wystarczy dowód i 0 znajomości przepisów, do skutera 80ccm musi być prawko. Sprawni kierowcy są kierowani na egzaminy kontrolne, ale półślepi starcy z głową przy szybie nie są w żaden sposób badani. Nowi kierowcy również nie przechodzą psychotestów. No i czym się w praktycznego punktu widzenia ma niby różnić kierowca po przekroczeniu limitu punktów od siebie samego za miesiąc, po zdaniu egzaminu kontrolnego? Ta mnogość kretyńskich absurdów powoduje, że rzeczywiście uprawnienia są gówno warte i nie należy respektować kretyńskich, bolszewickich przepisów.
        • schweppes1 Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 19:04
          samspade napisał:

> schweppes1 napisał:
          >
          > > Sprawni kierowcy są kierowani na egzaminy kontrolne
          >
          > Pierwsze słyszę o takim procederze.
          > Może nie jestem sprawnym kierowcą i od ponad 20 lat nie byłem kierowany na egza
          > min kontrolny.

Kierowcy przekraczający punkty są raczej sprawni (nawet zanadto). Za to starcy niekoniecznie, a nikt ich nie bada. Polskie "prawo" to jest bolszewicka karykatura i nie należy się nim przejmować.
            • schweppes1 Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 20:18
              samspade napisał:

> schweppes1 napisał:
              >
              > > Kierowcy przekraczający punkty są raczej sprawni (nawet zanadto)
              >
              > Umysłowo nie są sprawni. Żeby w ciągu roku zebrać a właściwie przekroczyć kompl
              > et trzeba mieć coś mocno nie tak pod fryzurą.

Albo po prostu jeździć dużo i szybko. Jak ktoś trzaska służbowo 60 Mm, a Kowalski 15 Mm, to zrobić 24 pkt. to jak zrobić 6 pkt. będąc Kowalskim, czyli w sumie blisko normy jaką Kowalscy rocznie wyrabiają. Włącz samodzielne myślenie, to nie boli.
              • samspade Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 22:52
                schweppes1 napisał:

> Albo po prostu jeździć dużo i szybko. Jak ktoś trzaska służbowo 60 Mm, a Kowals
                > ki 15 Mm, to zrobić 24 pkt. to jak zrobić 6 pkt. będąc Kowalskim, czyli w sumie
                > blisko normy jaką Kowalscy rocznie wyrabiają. Włącz samodzielne myślenie, to n
                > ie boli.

Właśnie o tym mówiłem. Coś nie halo z głową. Praca w dużej mierze polega na jeździe i mimo to zbierać punkty.
                Ale już ustaliliśmy że nie jestem sprawnym kierowcą. Jeżdżę średnio, w tym roku wyjdzie mi coś koło 20 tysięcy. W ciągu ostatnich kilku lat robiłem 30 tys. Mimo to na koncie miałem 4 punkty.
                • schweppes1 Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 22:55
                  samspade napisał:

> schweppes1 napisał:
                  >
                  > > Albo po prostu jeździć dużo i szybko. Jak ktoś trzaska służbowo 60 Mm, a
                  > Kowals
                  > > ki 15 Mm, to zrobić 24 pkt. to jak zrobić 6 pkt. będąc Kowalskim, czyli w
                  > sumie
                  > > blisko normy jaką Kowalscy rocznie wyrabiają. Włącz samodzielne myślenie
                  > , to n
                  > > ie boli.
                  >
                  > Właśnie o tym mówiłem. Coś nie halo z głową. Praca w dużej mierze polega na jeź
                  > dzie i mimo to zbierać punkty.
                  > Ale już ustaliliśmy że nie jestem sprawnym kierowcą. Jeżdżę średnio, w tym roku
                  > wyjdzie mi coś koło 20 tysięcy. W ciągu ostatnich kilku lat robiłem 30 tys. Mi
                  > mo to na koncie miałem 4 punkty.

Nie napisałem, że wszyscy sprawni dostają w chuj punktów. Ale ci co dostają, są z definicji sprawni, jeśli jeżdżą szybciej. Po czym wysyła się ich na test refleksu. Parodia prawa.
              • only_the_godfather Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 31.12.20, 08:14
                schweppes1 napisał:

>
                > Albo po prostu jeździć dużo i szybko. Jak ktoś trzaska służbowo 60 Mm, a Kowals
                > ki 15 Mm, to zrobić 24 pkt. to jak zrobić 6 pkt. będąc Kowalskim, czyli w sumie
                > blisko normy jaką Kowalscy rocznie wyrabiają. Włącz samodzielne myślenie, to n
                > ie boli.
                Idąc Twoim głupim tokiem rozumowania co rok powinienem dostać 6 punktów. Od 13 lat nie dostałem żadnego mandatu, a robię rocznie 15 tys, był nawet okres, że w roku robiłem 30 tys. Święty na drodze nie jestem. Ale żeby na polskich drogach być złapanym i to tyle razy to trzeba się naprawdę postarać....
            • hutchence Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 22:11
              Wszytko zależy od ilości kilometrów jakie się "zrobiło". Ja w zeszłym roku uzbierałem 19. Nawet nie wiesz jak mocno się zdziwiłem gdy mi to oznajmił Pan Policjant przy zatrzymaniu w czarnej doopie gdy jechałem za ciężarówką 70 na 50, która była na odcinku 300 metrów. I tak właściwie uzbierałem te punkty. Całkiem z doopy. No ale jak wcześnie przejeżdżałem rocznie po 20 tys. to też tak mówiłem jak ty.
              • samspade Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 30.12.20, 23:01
                Nie wzruszyła mnie twoja historia.
                Tak jak nie wzrusza mnie pierdolenie szwepsa.
                Czy można złapać mandat? Pewnie. Wystarczy się zagadać zagapić itp. Ale uzbierać komplet już trzeba się postarać.
                Mówisz 70 na 50? To 2 punkty karne. Ja miałem 4 punkty za 75 na 50. Nie gadaj o ilości kilometrów ponieważ mandatów nie dostaje się za przebieg ale za przekroczenia prędkości.
          • tbernard Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 31.12.20, 09:57
            schweppes1 napisał:

> Kierowcy przekraczający punkty są raczej sprawni (nawet zanadto). Za to starcy
            > niekoniecznie, a nikt ich nie bada.
            Polskie "prawo" to jest bolszewicka karykat
            > ura i nie należy się nim przejmować.

Ale przecież gość o którym mowa właśnie jest starcem i to w dodatku takim, który nie potrafi prawidłowo wykonać włączenia się do ruchu skręcając w prawo. A nie badał go nikt, bo się nie zgłosił. Ty się zgłosiłeś chcąc odzyskać prawko a on nie.
      • only_the_godfather Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 31.12.20, 08:11
        schweppes1 napisał:

>Sprawni kierowcy są kierowani na egzaminy kontrolne

Powiem Ci coś (aczkolwiek do Twojej pustej przestrzeni między uszami nie dotrze), co powtarzał mi tata i dziadek którzy byli kierowcami zawodowymi. Nie ma kogoś takiego jak dobry czy sprawny kierowca, bo nigdy nie wiesz co cię spotka na drodze. Możesz daną drogę pokonywać setki razy, znać ją na pamięć, być przekonanym, że pokonasz ją z zamkniętymi oczami, że tobie się nic nie przytrafi, bo jest taki zajebisty. Ale za tym 101 razem coś pójdzie nie tak...
      • tbernard Re: Schweppes prawie jak JKM - luźne zalecenia PO 31.12.20, 10:08
        schweppes1 napisał:

> Do prowadzenia skutera 50 ccm wystarczy dowód i 0 znajomości przepisów,

Znać nie musi, ale się do nich stosować. Na podatkach znać się też nie musisz, a rozliczać się musisz i nikogo nie obchodzi, że nie jesteś dyplomowanym finansistą, ekonomistą i prawnikiem od spraw podatkowych.

> Ta mnogość kretyńskich absurdów powoduje, że rzeczywiście uprawnienia są gówno warte i nie należy respektować kretyńskich, bolszewickich przepisów.

To dlaczego postanowiłeś ponownie prawko odzyskać? Musisz być jakimś bolszewikiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka