Dodaj do ulubionych

Prof Matczak - pogadanki o prawie, filozofii...

30.12.20, 14:45
Dlaczego nie OT?
W wykładzie drugim są np. odniesienia do ruchu prawo/lewostronnego ;-)

Polecam jednak generalnie, bo warto coś więcej ze świata kumać.

Fajne sie go słucha, sporo (także w zakresie częstej argumentacji polityków wobec różnych kwestii) można zrozumieć.

open.spotify.com/show/5NYlSMqV07NfT7xxjn9LxX?si=MrmfEao2QHm_3hv3OvUt5Q
Obserwuj wątek
  • galtomone Mandat za sanki? - co zrobi sąd 31.12.20, 10:12
   Taka praktyczna sytuacja:

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26650578,bytom-zjezdzali-ze-stoku-na-sankach-zamiast-na-nartach-interweniowala.html#do_w=46&do_v=142&do_a=287&s=BoxNewsMT
   I teraz warto posłuchać wykładu nr 2 by zobaczyć jak sądy mogą podejść do rozpoznawania takich spraw i jak wiele innych "norm/reguł" prawnych (czyli generalnie przepisów, ich funkcji, sposobów uchwalenia, woli prawodawcy/suwerena, itd.) musi wziąć pod uwagę sad.

   Swoja droga, wykład nr 2 dość ciekawie (choc nie wprost) tłumaczy co sie dzieje obecnie w naszym systemie prawnym/sadowym i dlaczego.
   • waga170 Re: Mandat za sanki? - co zrobi sąd 31.12.20, 10:28
    To jest forum raczej techniczne. Czy wedlug Profesora narty to sa sanki w ktorych zostawiono tylko plozy, czy sanki to sa narty do ktorych nadbudowano siodelko? Ciekawi mnie to bardzo, zwlaszcza ze w sporze bierze udzial Sanepid.
   • waga170 Re: Prof Matczak - pogadanki o prawie, filozofii. 01.01.21, 12:47
    Jeden byl kiedys taki nasz znajomy, a Stasiow mielismy kilku wiec tego nazywalismy Stasio Magister. Bo byl magistrem z KUL.
    W dziedzinie filozofia przyrody, a moze przyroda filozofii? W kazdym razie jak wzial do reki pile tarczowa (pilarke) zeby przeciac deske, to deske polozyl na kolanie. To bylo albo boskie albo naturalne prawo, ale kolano se rozharatal. Ciekawe co na ten temat powiedzialby ten profesor Makrowicz czy Piotrowicz czy jak mu tam bylo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka