Dodaj do ulubionych

OT qbek to w Zamościu to fejk?

10.01.21, 10:05
Czy prawda?
Jeśli gosc naprawdę to zrobił to brawo. Specjalnie bym do niego pojechał skorzystać
Mam nadzieje ze da przykład innym
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 10.01.21, 14:06
      Mój lokalny portal sensacyjny też o tym już pisał: www.lublin112.pl/przedsiebiorcy-maja-dosyc-zaczynaja-otwierac-lokale-pomimo-zakazow-rusza-centrum-rozrywki-i-tor-kartingowy/
      Tak więc uważam, że sobie nie robią jaj.

Jeden z lubelskich restauratorów sprzedał dom, żeby płacić swoim pracownikom.
      Jeden z bardziej znanych restauratorów z wielkopolski wybrał sznur, niż patrzenie w oczy pracownikom, którym nie miał z czego zapłacić wynagrodzeń.

Nie rozumiem tego.
      Stoki narciarskie zamknięte, tory kartingowe zamknięte, a co nie pojadę do Obi, Leroy Merlin czy nawet Mrówki to widzę dzikie hordy suwerena miotające się z pustymi koszykami jak Żyd po pustym sklepie.
      • misiaq009 Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 10.01.21, 19:40
        Narażają się na kary i wtedy jeszcze większe długi (sanepid może dać do 30 000zł a policjant do 500 sąd do 5 000) ...o zarażeniu wirusem nie wspomnę...A wystarczy poczekać na otwarcie branży kwestia kilku tygodni ... ma być też pomoc w postaci pieniędzy z Unii bo przecież budżet uchwalony Unia nam dała 700 mld zł podobno....
        • qqbek Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 10.01.21, 20:07
          Weź może solidny rozpęd i pierdolnij z dyńki w jakiś murek.

Zdychają branże, które z sezonu żyć muszą cały rok, a doskonale prosperują sklepy wielkopowierzchniowe, których nikt nie zamyka, a w których nikt już nie przejmuje się obostrzeniami (przede wszystkim dotyczącymi minimalnej odległości od innych).

Słowem - na stoku, w goglach masce i na świeżym powietrzu - nie wolno, bo się zarazisz.
          W markecie - wolno, kinola albo cały ryj można odsłonić, bo nikt nie pilnuje, a przy kasie będą dyszeć ci na plecy, byle nikt im się w kolejkę nie wpierdolił - tu się nikt nie zarazi, wszystko cacy.
          W kościele - tłumy, obostrzeń nie przestrzegają nawet sami rządzący (vide urodziny Radyja), ludzie siedzą godzinę ramię w ramie, smarkając i pokasłując - tu się nikt nie zarazi, bozia pilnuje, wszystko cacy.
          • misiaq009 Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 10.01.21, 20:49
            puknij się w łeb młotkiem!
            czyli jak inni nie przestrzegają to ja też mogę a co mi tam nie?
            hulaj dusza piekła znaczy wirusa nie ma? :)
            durna cebulo czy nie rozumiesz że to nie zabawa i w Polsce ludzie umierają codziennie setki i to nie zabawa w kotka i myszkę typu "otworzę lokal to może się nic nie stanie"?
            od zamkniętego lokalu przez miesiąc nikt jeszcze nie urmarł z głodu z od wirusa umarły tysiące !
    • toreon Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 10.01.21, 21:18
      Nie jest to odosobniony przypadek, ot choćby:
      wiadomosci.onet.pl/slask/cieszyn-restauracja-otwarta-mimo-zakazu-interweniowala-policja-i-sanepid/ebj7gc6
      Jak już się to rozleje to rząd będzie musiał ratować twarz znosząc czym prędzej te obostrzenia.
          • samspade Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 17:18
            W sumie z powodu covidu ludzie nie umierają. Tak chwalony tzw. model szwedzki jednak okazał się jednak wcale nie taki super. Serio wierzysz w twierdzenia dość już ograniczeń?
            Z drugiej strony jest to metoda. Umrze ileś tam dziesiąt tysięcy osób i po sprawie. Umrą oczywiście nie tylko na covid ale również z powodu niewydolności systemu opieli zdrowotnej.
                • samspade Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 18:32
                  Jedzenie w maseczkach bywa trudne.
                  Wiadomo że bez ograniczeń nie działa. W senie chyba jesteśmy na wyższym poziomie cywilizacyjnym niż podejście niech umrą ci którzy mają umrzeć. A nie mówimy tutaj jak w poprzedniej dyskusji kilkudziesięciu dzieciach.
                  W Szwecji mniejsze ograniczenia nie zadziałały.
                  Oczywiście mogę się mylić ale uważam że jeżeli państwo zamyka jakiś interes powinna płacić. Na utrzymanie. Na chwilę obecną tego nie ma.
                  Mam wątpliwości co do całkowitego zamknięcia branż. Być może ograniczenie ilości osób w hotelach, restauracjach
                  • trypel Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 18:38
                    Na razie kazali zamknąć i nie płacą
                    Wiec popieram ludzi którzy majac do wyboru bankructwo albo jakiś % szansy na chorobę przy próbie ocalenia swojego biznesu wybierają tu drugie
                    Jak widać we Włoszech maja tak samo

A tak przy okazji nie zastanawia cie fakt że w krajach w jakich knajpy normlanie dzialaja jakoś tak wiecdj trupów nie ma? I hotele. I usługi.
                    • samspade Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 18:52
                      Normalnie działają? Czy są ograniczenia?
                      Jak jest z testowaniem, izolacja chorych itp.
                      A co do tego jak nie działa u nas nic już pisałem. Zdanie w tej kwestii mam podobne do ciebie.
                      Wzbraniam się tylko przed bez ograniczeń.
                      • trypel Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 19:01
                        Niektóre normalnie
                        A w niektórych krajach np 50% miejsc i ograniczenia czasowe
                        I tez jak np w Rumunii teoretyczne ograniczenia których nikt nie przestrzega
                        Dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem z Rumunii pytając o szanse na lockdown. Powiedział że takiej opcji nie przewiduje nikt bo gospodarki na to nie stać. Życie toczy się normalnie. Są ograniczenia ale poza Bukaresztem każdy ma je gdzieś.
                        Z drugiej strony on dzisiaj po wpisaniu sie na listę dostal juz termin szczepienia. Za 2 tyg.
                        Wiec i z tym radzą siebie lepiej
                        • samspade Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 19:30
                          Nie wiem jak z tą normalnością Rumunii ale w jakim celu jest kwarantanna dla przyjeżdżających z Polski. Oraz jakiś tydzień temu jeżeli chodzi o szczepionki to jednak mieli mniej zaszczepionych. Oczywiście nie można wykluczyć że w ciągu tygodnia nastąpiła olbrzymia poprawa w tej kwestii.
                          A to że nie piszesz które kraje są normalne jest oczywiste. W sumie nigdzie nie jest normalnie. Nie ma krajów bez ograniczeń. Mniejszych czy większych. Mamy takie czasy że na moralność na razie nie za bardzo możemy liczyć.
                    • misiaq009 Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 15.01.21, 18:52
                      trypel napisał:

> Na razie kazali zamknąć i nie płacą
                      > Wiec popieram ludzi którzy majac do wyboru bankructwo albo jakiś % szansy na ch
                      > orobę przy próbie ocalenia swojego biznesu wybierają tu drugie

Dla ciebie kasa i biznes ważniejsze niż życie i zdrowie ludzkie?
                      Chory system wartości Panie !
                      Na pierwszym miejscu zawsze jest życie i zdrowie a kasa i biznes na trzecim miejscu !

• trypel Re: OT qbek to w Zamościu to fejk? 16.01.21, 11:19
              W kwestii modelu szwedzkiego bo właśnie Szwecja pokazała dane dotyczące śmiertelności za zeszły rok
              Jednak ich model bez restrykcji jest lepszy od reszty Europy
              Zero restrykcji to mniej zgonów nadliczbowych (nie ważna przyczyna) niż restrykcje
              Ciekawe
              Logika jest bardzo slaba strona UE

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka