Dodaj do ulubionych

NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł

16.01.21, 02:53
CRV zastąpiony V90 więc żeby nie generować konfliktów druga córka dostanie NXa
Zatem korzystam z kolosalnych rabatów w Lexusie i biorę RXa z rocznika 2020.
RX 450h F - impression.
Kolorek, szczegóły, dodatkowe bonusy się dogra - znów biorę co jest ma stoku...
Najważniejsze że ma V6
Już się cieszę...
Ciao
Jeep
Obserwuj wątek
      • misiaq009 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 17.01.21, 12:39
        galtomone napisał:

> Jesteś pewien, że nie wolisz Polo?
        > Za własna kasę sobie na złość robisz...

a kto go tam wie czy on serio kupuje i kupi tego Lexa za 300 czy tylko się chwali na forum żeby kolegów podziw zdobyć?
        Pisać bajki każdy może - ja też napiszę : sprzedałem Polo i kupiłem Lambo i ktoś mi w to uwierzy?
        Wklej filmik foty , fakturę to będzie konkret i może uwierzę :)
    • gzesiolek Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 16.01.21, 18:10
      Przyznaję, że zazdroszczę. Bo akurat muszę kupić drugie auto, a skończy się na gruzie, bo finanse nie rozpieszczają, a jeszcze człek ma w perspektywie wymianę mieszkania na większe... A tu ot tak pół bańki na auta wydajesz... Idę to zapić tanią whisky... Wypiję także żeby się auto sprawowało...
      BTW co córki będą robić z dotychczasowymi autkami? (Zmieniło mi na sutkami dobrze, że zauważyłem...) Może będzie jakieś sprawdzone HRV na sprzedaż?
          • marekggg Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 17.01.21, 10:31
            brokerzy czesto oferuja ceny bez vat-u i podatkow. to pierwsza sprawa. druga, sa bardzo duze roznice w cenach i wyposazeniu/modelach samochodow nawet w poszcegolnych krajach europy "zachodniej".
            wiec broker ci sprzeda samochod za super cene, ale stoji na parkingu w strefie wolnoclowej naprzyklad w rotterdamie. a potem sie mart co dalej. przerabialem cos takiego i ostatecznie podziekowalem
          • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 17.01.21, 10:45
            Jedno drugiego nie wyklucza
            Wiele razy w różnych firmach bylem zmuszony poza sezonem do sprzedaży na 0 albo poniżej kosztów fabrycznych i wiem ze to normalna decyzja biznesowa
            Zdarza się i tyle (co nie zmienia faktu ze normalne marze na klasie premium sa wyższe niż na pandzie)
                    • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 12:16
                      trypel napisał:

> Ciekawa ze ta sama marza w przypadku auta za 100 tys juz nie budzi takich emocji

Bo "ta sama marża" procentowo jest czym innym kwotowo.
                      Poza tym auta za 100 tys. nie mają takich marż - chyba że jakieś egzotyczne audi a-2 (nieaktualne już) czy inne tego typu wynalazki.

• trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 12:38
                        A tam nie maja (najwyzsza marze w grupie vw jak pamiętam ma skoda i jest to 18.8%) czyli pewnie sa takie co mają 15 i takie co 25.
                        Ponieważ od lat pracuje u producentów to wiem ze im droższy produkt to marza % musi być wyzsza, chociażby z uwagi na mniejsza sprzedaz ilosciowa
                        • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 13:16
                          Tylko że marża skody wynika z kosztów pracy, a ceny z vw się jakby zrównały.
                          I coś w tym może być - kupowałem superba na wyprzedaży z rabatem 18%.
                          Audi zresztą ma chyba też niemałe marże, a porsche to już w ogóle podwójne przepłacanie.

Musi tak być? Może i tak, ale ciekawy jestem ilu z dumnych posiadaczy "premiuma" zdaje sobie sprawę, za co zapłaciło kilkadziesiąt procent ceny.
                          • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 15:13
                            No właśnie audi ma niższe marze. W każdym razie mimo fabryki na Węgrzech audi jest mniej dochodowe.
                            I sam widzisz. Skoda ma ceny jak vw a koszty pracy niższe, zarabia wiecej.To co prawda tylko jeden skladnik i przedszkolne liczenie ale coś w tym jest.
                            Póki mnie nie stać na nowe to rozważania sa czysto teoretyczne ale kupując od czasu do czasu coś premium, wiem ze marza producenta to nieraz o 70% (łazienki premium) i akceptuje to jeśli produkt mi się podoba
                              • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 15:46
                                Nie do końca
                                Przykład np drążka prysznicowego
                                Mogę kupić coś za 50 PLN co wytrzyma MOZE rok albo dwa. Albo mogę kupić markowy za 300 albo 500 i mieć spokój na lat 10.
                                Koszty produkcji tego taniego to 2 dolary a drogiego to 6 dolarów.
                                Wiec place za marze ale i za jakość
                                • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 17:55
                                  trypel napisał:

> Nie do końca
                                  > Przykład np drążka prysznicowego
                                  > Mogę kupić coś za 50 PLN co wytrzyma MOZE rok albo dwa. Albo mogę kupić markowy
                                  > za 300 albo 500 i mieć spokój na lat 10.
                                  > Koszty produkcji tego taniego to 2 dolary a drogiego to 6 dolarów.
                                  > Wiec place za marze ale i za jakość

Przy ta wyjebanych marżach to wiadomo.
                                  Ale ja pytam o samochody.
                                • misiaq009 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 21:33
                                  trypel napisał:

> Nie do końca
                                  > Przykład np drążka prysznicowego
                                  > Mogę kupić coś za 50 PLN co wytrzyma MOZE rok albo dwa. Albo mogę kupić markowy
                                  > za 300 albo 500 i mieć spokój na lat 10.
                                  > Koszty produkcji tego taniego to 2 dolary a drogiego to 6 dolarów.
                                  > Wiec place za marze ale i za jakość
                                  >

wyższa cena nie zawsze idzie w parze z wyższą jakością....często to tańsze i to droższe było produkowane w Chinach w tej samej fabryce .... droższe pakowane jest w piękniejsze pudełko i sprzedawane jako markowe.
                                  Płacąc 50 producent zarabia 30 a płacąc 500 producent zarabia 300 taka różnica. Produkt markowy skierowany jest dla takich jak ty którzy mają kasę i chcą myśleć że kupują coś specjalnego. Dlaczego producent miałby nie zarabiać na takich skoro chcą płacić ?
                                    • misio3 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 21:06
                                      car_fox napisał(a):

> Misiaczku, wyzsze ceny sa jedynie po to aby ograniczac ilosc ludzi ktorzy "to"
                                      > beda w stanie kupic a wiec robi to produkt mniej albo wiecej ekskluzywnym.
                                      > A przeciez "jak cie widza, tak cie pisza"?

nie widzę powodu by płacić za produkt 300% więcej tylko po to by poczuć się lepiej.
                                      Nowa Skoda Superb za 120 000 zł przez pierwsze 3 lata jazdy będzie równie komfortowa i niezawodna co Lexus za 300 000 zł. Skodą zajedziesz komfortowo gdzie chcesz i Lexem też zajedziesz gdzie chcesz.
                                      Wiem, że Lexus w oczach sąsiada wygląda bardziej prestiżowo.
                                      Nie obchodzi mnie co pomyśli sąsiad. Jego sprawa.
                                      • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 22:21
                                        Nie masz racji Misiu - warto placic wiecej za wiekszy komfort
                                        Myslisz ze nie warto placic 3x wiecej aby sie poczyc lepiej?
                                        Nie zaplacilbyc 3x wiecej za wygodne buty - wollabys tanie co cie obcieraja?
                                        Ja wlasnie zaplacilem 3x wiecej za wygodny materac do spania aby sie czuc lepiej - mowi ci Misiu ze to warto.
                                          • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 20.01.21, 02:14
                                            Nie sadze ze go kupisz. Firmy Saatva - model Classic.
                                            Czekam na dostaw - ma byc za jakis tydzien..
                                            Jest lokalnie produkowany. Musial byc ze sprezynami ale nie chcialem takiego co go zwina i rzuca ci pod drzwi bo potem to Krva targaj na pietro ( a to wazy cchyba ok 60 kg) a wiec ten dostarczaja ludzie, wnosza i ukladaj na lozku oraz zabieraja stary. Masz pol roku na to aby sie przyzwyczaic i polubic albo rozmyslec. Wtedy albo ci daja inny albo zabieraja i oddaja kase.
                                            Obecnie maja obnizke wiec cena $1200... Wzielismy tez ich "pad" - kurna drogi +$175 (inni to sprzedaja i za $20 ) i juz dostarczyli ale rzeczywiscie klasa i luxus - tu widac i czuc ze dostajesz to za co zaplaciles.. Zobaczymy jaki to bedzie mmaterac.
                                            Wyglada dobrze.
                                            Poprzednio mielismy za chyba $1700 z firmy nie internetowej ale ze sklepu ze znanej firmy i Dupa - po 8 latach sie "wylezal" .
                                            Ten ma 15 lat gwarancji - cokolwiek to znaczy.

Pospimy i zobaczymy...

www.saatva.com/mattresses/saatva-classic
                                              • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 21.01.21, 01:00
                                                specyfikacja :)

The Saatva’s combination of responsiveness and traction may provide a better surface for sexual activity than some hybrid mattresses on the market.

Its Euro-top conforms enough to give traction, which some couples find beneficial for sex. Two layers of coils give the mattress extra bounce. The Saatva’s sturdy edge may make it easier for couples to use the full surface of the mattress, while its ease of movement may allow couples to change positions unimpeded.

The coil core may produce some slight creaking over time, but it should be quiet enough to provide a relatively discreet experience for most couples.
                                        • misio3 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 20.01.21, 16:28
                                          engine8 napisał(a):

> Nie masz racji Misiu - warto placic wiecej za wiekszy komfort
                                          > Myslisz ze nie warto placic 3x wiecej aby sie poczyc lepiej?
                                          > Nie zaplacilbyc 3x wiecej za wygodne buty - wollabys tanie co cie obcieraja?
                                          > Ja wlasnie zaplacilem 3x wiecej za wygodny materac do spania aby sie czuc lepie
                                          > j - mowi ci Misiu ze to warto.

ale skoda Superb jest wygodna ma dobre wyposażenie i skórę tempomat klimę dużo miejsca podgrzewane fotele może mieć ...nie piszę o Skodzie Fabii ani o Polo ale o Skodzie Superb 2 klasy wyżej :)
                              • jeepwdyzlu Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 16:02
                                Ale przynajmniej zdajesz sobie sprawę, że płacisz za marżę, a nie jakość.
                                ---
                                Powiedział zza kierownicy skody.
                                Klemens wyjasnię Ci.
                                Jakość mi dynda.
                                Oba auta zamienię na następne zanim dobiją 60, 70 tys przebiegu.
                                Jak raz lexem pewnie bez trudu i kłopotów da sie przejechać ze dww razynwięcej niz superbem. Volvo może niekiniecznie, ale taki miałem kaprys i już.
                                I tak, płacę i przepłacam bo lubię.
                                Czasem nie lubię, np rzadko pijam wina powyżej 8, 10 euro czy mocniejszy alkohol powyżej Jacka Danielsa. A i w knajpach najlepiej się czuję niemiszlenowskich.
                                Bo ja cham jestem a z.butóe mi słoma wystaje. Bez kokieterii to stwierdzamni noe wstydzę się moich chłopskich przodków. Gdyby nie komuna i awans do miast moich rodziców byc może do dzis kozy bym pasał...
                                • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 17:57
                                  jeepwdyzlu napisał:

> Ale przynajmniej zdajesz sobie sprawę, że płacisz za marżę, a nie jakość.
                                  > ---
                                  > Powiedział zza kierownicy skody.
                                  > Klemens wyjasnię Ci.
                                  > Jakość mi dynda.
                                  > Oba auta zamienię na następne zanim dobiją 60, 70 tys przebiegu.
                                  > Jak raz lexem pewnie bez trudu i kłopotów da sie przejechać ze dww razynwięcej
                                  > niz superbem. Volvo może niekiniecznie, ale taki miałem kaprys i już.
                                  > I tak, płacę i przepłacam bo lubię.
                                  > Czasem nie lubię, np rzadko pijam wina powyżej 8, 10 euro czy mocniejszy alkoho
                                  > l powyżej Jacka Danielsa. A i w knajpach najlepiej się czuję niemiszlenowskich.
                                  > Bo ja cham jestem a z.butóe mi słoma wystaje. Bez kokieterii to stwierdzamni no
                                  > e wstydzę się moich chłopskich przodków. Gdyby nie komuna i awans do miast moic
                                  > h rodziców byc może do dzis kozy bym pasał...
                                  >
                                  >
                                  >

No i cóż ty mi wyjaśniłeś?
                                  Że lubisz przepłacać? No zajebiste wyjaśnienie.

To mi się podoba i wiele o tobie mówi:
                                  > Powiedział zza kierownicy skody.

Przyznaj się - gdyby hipotetycznie się okazało, że wyszedł taki model skody, który jest pod każdym względem lepszy od twojego lexusa i volvo a przy tym tańszy, to i tak byś nie kupił, prawda?

• jeepwdyzlu Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 18:15
                                    Przyznaj się - gdyby hipotetycznie się okazało, że wyszedł taki model skody, który jest pod każdym względem lepszy od twojego lexusa i volvo a przy tym tańszy, to i tak byś nie kupił, prawda?
                                    --
                                    Oczywiscie że nie.
                                    Auto to nie tylko metalowa puszka, mieliśmy tu już 300 dyskusji na ten temat.
                                    Nawiasem mówiąc skoda ma od.kilku lat kompletnie wyjebany w kosmos cennik.To Ty przepłacasz nie ja.Ty płacisz jak za vw a produkt masz gorszy.
                                    Nawet jak.dostajesz 18% upusty.

A to wewnętrzne przekonanie że skodziarze tacy mądrzy tacjonalni i sprytni nie płacą za marże jest śmieszne po prostu.
                                    Ale nieważne ja sie.Ciebie o zdanie.nie.pytałem.
                                    Nawiasem.mówiąc - po co komentujesz moje posty skoro Cię wkurwiam?
                                    "Zajebiste wyjasnienie że lubisz przepłacać"
                                    A jakie ma być?
                                    Nie będe wiecej odpowiadał ma Twoje zaczepki....EOT
                                    J.
                                    • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 22:39
                                      jeepwdyzlu napisał:

> Przyznaj się - gdyby hipotetycznie się okazało, że wyszedł taki model skody, kt
                                      > óry jest pod każdym względem lepszy od twojego lexusa i volvo a przy tym tańszy
                                      > , to i tak byś nie kupił, prawda?
                                      > --
                                      > Oczywiscie że nie.
                                      > Auto to nie tylko metalowa puszka, mieliśmy tu już 300 dyskusji na ten temat.

A co jeszcze?
                                      Załóżmy, że widzisz 2 zupełnie nowe model, kształty powyginania blach całkiem po nowemu, ale nie wiesz który jest który.
                                      W jednym podoba ci się wszystko bardziej - wykończenie, komfort i chuj wie co tam jeszcze byś chciał. Plasticzki tak pedalskie, że dupa wilgotnieje.
                                      Wybierasz ten pojazd, który w dodatku jest tańszy i po fakcie okazuje się, że to skoda, a zrezygnowałeś z lexusa. Oczywiście od razu chcesz zamiany?

> Nawiasem mówiąc skoda ma od.kilku lat kompletnie wyjebany w kosmos cennik.To Ty
                                      > przepłacasz nie ja.Ty płacisz jak za vw a produkt masz gorszy.
                                      > Nawet jak.dostajesz 18% upusty.

Nawiasem mówiąc, ja nie kupuję skody co roku. Kupiłem jakiś czas temu i mnie wyjebane w kosmos cenniki nie objęły.

> A to wewnętrzne przekonanie że skodziarze tacy mądrzy tacjonalni i sprytni nie
                                      > płacą za marże jest śmieszne po prostu.

Gdyby było śmieszne, to byś się tak nie wkurwiał.
                                      Odpowiedz na pytanie o wybór, które zadałem na początku.
                                      Ale nie odpowiesz, bo odpowiedź znasz i nie chcesz wyjść na kompletnego wieśniaka.

• klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 10:06
                                          gzesiolek napisał:

> Nie zapomnij o jednym Lexus wyrobił sobie opinię producenta niezniszczalnych me
                                          > chanicznie aut... Skoda wyrobiła sobie opinię producenta przerośniętych aut w s
                                          > wojej klasie... Jeszcze 6lat temu dodałbym w rozsądnej cenie... Ale to se ne vr
                                          > ati...

Możemy dorzucić założenie, że mechanicznie są tak samo dobre.
                                          Sprawdzam, czy zjeep wybierze znaczek za 2x tyle.
                                          Patrząc na to, jak bloguje tu o swoich nowych wydatkach, jak by chciał komuś zaimponować, że stać go na leasing, podejrzewam że jednak znaczek jest najważniejszy.
                                          No i to podkreślanie statusu - przecież widać że to ledwo nobilitowany biedak.
                                    • misiaq009 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 21:43
                                      jeepwdyzlu napisał:

> No i cóż ty mi wyjaśniłeś?
                                      > Że lubisz przepłacać? No zajebiste wyjaśnienie.
                                      >
                                      > To mi się podoba i wiele o tobie mówi:
                                      > > Powiedział zza kierownicy skody.
                                      > ----
                                      > Nic a nic nie muszę Ci wyjasniać.
                                      > I tak, krytykowanie zakupu lexusa przez kogoś kto jeździ skodą jest nieprzemyśl
                                      > ane...
                                      >
                                      > J.
                                      >

a czymże jest ten Lexus? To taka droższa Toyota:)
                                      Materiały we wnętrzu nie są tak trwałe jak w niemieckiej konkurencji, trwała jest tylko japońska mechanika
                                      • gzesiolek Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 00:42
                                        Co rozumiesz przez trwałe? Bo poza podatnością na zarysowania niektórych plastików i na wyślizganie skóry na kierownicy wnętrza Japończyków są bardzo trwałe. Generalnie nawet w tych najbardziej plastikowych rzadko coś skrzypi czy się wyciera po latach... Generalnie kiepsko wyglądają często na starcie vs niemiecka, ba europejską konkurencja, ale na trwałość bym nie narzekał... To już nadwoziowo jest gorzej z lakierem czy w niektórych z blachą... Uwierz mi na jakość, trwałość wnętrza Lexa RX byś nie narzekał...
                                        • misio3 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 12:17
                                          car_fox napisał(a):

> Materiały we wnętrzu nie są tak trwałe jak w niemieckiej konkurencji, trwała
                                          > jest tylko japońska mechanika

>
                                          > Skad wiesz?

stąd....wyczytałem to w tym artykule :

www.autocentrum.pl/publikacje/testy-aut-nowych/lexus-is-200t-lifting-ktory-zmienil-wszystko/
                                    • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 18.01.21, 22:40
                                      jeepwdyzlu napisał:

> No i cóż ty mi wyjaśniłeś?
                                      > Że lubisz przepłacać? No zajebiste wyjaśnienie.
                                      >
                                      > To mi się podoba i wiele o tobie mówi:
                                      > > Powiedział zza kierownicy skody.
                                      > ----
                                      > Nic a nic nie muszę Ci wyjasniać.
                                      > I tak, krytykowanie zakupu lexusa przez kogoś kto jeździ skodą jest nieprzemyśl
                                      > ane...

Chyba jesteś pierwszym pokoleniem w drzewie genealogicznym, które się czegoś dorobiło.
                                      A przodkom się nie przelewało, jak widzę ...
                                    • car_fox Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 01:55
                                      W sumie Skoda niewiele sie od Lexusa rozni - mniej wiecej tyle ile Toyota od Lexusa poniewaz i Toyota i Skoda to raczej marki "ktore maja sens" a Lexusy kupuja ci co po cichu doceniaj jakosc, niezawodnosc i koszty utrzymania Toyoty ale jednoczesnie chcieli by troszke wiecej tzw "statusu spolecznego"
                                      • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 10:08
                                        car_fox napisał(a):

> W sumie Skoda niewiele sie od Lexusa rozni - mniej wiecej tyle ile Toyota od Le
                                        > xusa poniewaz i Toyota i Skoda to raczej marki "ktore maja sens" a Lexusy kupuj
                                        > a ci co po cichu doceniaj jakosc, niezawodnosc i koszty utrzymania Toyoty ale j
                                        > ednoczesnie chcieli by troszke wiecej tzw "statusu spolecznego"

O tak - niektórzy pragną tego ponad wszelką cenę - wyłazi z nich jaskrawo i jednoznacznie.
                                        No i skoro sami zaczynają fikać, to nie powinni mieć pretensji że dostali lekkiego plaskacza.

• trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 10:50
                                          Tak na spokojnie i bez złych zamiarów- wez nieraz pomyśl co wyłazi z Ciebie skoro uparcie czepiasz się TYLKO tych co kupują drozsze auta. Ale nie pamiętam żebyś się czepil kogoś kto kupil tańsza marke. Moze się mylę. Ale nie zauważyłem.
                                          A przeswiadczenie o tym ze swoją gadanina dajesz "lekkiego plaskacza" świadczy tylko o rozbuchanym ego. Twoim a nie jeepa.
                                          Naprawdę każdego juz śmieszy Twoja krucjata przeciwko markom. Szkoda bo na wiele tematów masz sporo do powiedzenia a ja (nie wiem jak inni) zaczynam juz omijać Twoje wypowiedzi.
                                          Wiem ze masz to w dupie. Tak jak ja Twoje plaskacze i inne "madrosci" ale napisać sobie moge. A co.
                                          • klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 11:34
                                            trypel napisał:

> Tak na spokojnie i bez złych zamiarów- wez nieraz pomyśl co wyłazi z Ciebie sko
                                            > ro uparcie czepiasz się TYLKO tych co kupują drozsze auta.

Nie czepiam się samego kupowania droższych aut - ciekawi mnie, co motywuje tych, którzy je kupują.
                                            Może to być np. posiadanie dużej ilości pieniędzy i świadoma zgoda na to, że wyda się nieproporcjonalnie więcej w stosunku do tego, co się uzyska. Ale skoro kogoś stać ...
                                            I o tym była nasza dyskusja. Nawet podałeś dobry przykład z tańszą rzeczą, gdzie właściwie wszyscy jesteśmy przy tej skali bogaczami i podejmujemy decyzję o zakupie z dużą marżą za niewielką poprawę parametrów - bo nas stać.

> Ale nie pamiętam żebyś się czepil kogoś kto kupil tańsza marke. Moze się mylę. Ale nie zauważyłem.

A o co miałbym się czepiać? Gdyby premiumy dawały tyle więcej, ile więcej kosztują, to też bym się nie czepiał.
                                            Tanie marki dają jednak w przeliczniku jakość / cena dużo.

> A przeswiadczenie o tym ze swoją gadanina dajesz "lekkiego plaskacza" świadczy
                                            > tylko o rozbuchanym ego. Twoim a nie jeepa.

Jeep próbował mi pokazać, gdzie jest moje miejsce w szeregu. Ja nie tyle sprzedałem mu plaskacza, co przekierowałem jego własnego w jego stronę, przez co wyszła jego prowincjonalność i januszowatość.
                                            Jak się dobrze przyjrzysz to zauważysz, że to on tu zaczął fikać. Można było merytorycznie pogadać, ale skoro wybrał taki scenariusz, to już nie do mnie pretensje.

I przyznam, że nie bardzo widzę, gdzie tu jest moje ego a nie jeepa.

> Naprawdę każdego juz śmieszy Twoja krucjata przeciwko markom. Szkoda bo na wiel
                                            > e tematów masz sporo do powiedzenia a ja (nie wiem jak inni) zaczynam juz omija
                                            > ć Twoje wypowiedzi.
                                            > Wiem ze masz to w dupie. Tak jak ja Twoje plaskacze i inne "madrosci" ale napis
                                            > ać sobie moge. A co.

Ja o popularność i odpowiedzi nie zabiegam.
                                            Sam musisz ocenić czy chcesz moje wypowiedzi omijać, czy nie - ja, jak to słusznie zauważyłeś, mam to w dupie.

• klemens1 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 12:29
                                                trypel napisał:

> Żeby było jasne jeep tez ma swoje za uszami
                                                > Pare lat temu można było normalnie rozmawiać a teraz kazda najmniejsza krytyka
                                                > to smiertelna obraza i zniknięcie z forum.
                                                > A szkoda.
                                                >

Też fakt - jakoś szybko focha strzela i próbuje walczyć gdy de facto nie jest atakowany.
                                                Ja nie mam kompleksów, że jeżdżę skodą - on najwyraźniej założył, że mam i tym samym ujawnił swoje.

• engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 18:18
                                                  No na Jeepa napadliscie dosc mocno wiec probowal sie bronic ale kiedy rozmowa zeszla na uklady rodzinne i corki to go wkurzylo...

Kazdy ma swoj charakter i kazdy ma -wg kogos innego, za uszami...

siedzilaem pare d ni temu na plazy i obserwowalem male - 4 - 5latnie dzieci jak sie bawily...
                                                  3 Dziwczynki pracowaly razem - jedna kopala dolek, drouga nosila wode a trzecia pomagala obu jak mogla...'
                                                  Obok 2 chlopcow probowalo robic to samo - jeden kopal dolek a drugi sie przygladal - i jak ten juz wykopal troche to podchdzil i mu ten dolek zasypywal...
                                                  Ten co kopal sie wkurza i sypal mu pisakem w oczy....i wracval do kopania a ten drugi zrow czekal kiedy mu dopierd....
                                                  Tacy jestesmy niestety...
                                                  • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 20:54
                                                    A gdziez tam wyrastaja..... Duzi chlopcy - jak tu np widac od razu ze soba konkuruja i do geby sobie skacza..... A wspolpracuja w zdecydowanej wiekszosci tylk dlatego ze ich do tego sytuacja zmusza.
                                                    Ot wez przestac ludziom wciskac ze zajecie drugiego miejsca to tez sukces i bedziesz mial to co jest u nas gdzie sie uwaza ze zwyciezca jest tylko jeden a reszta co to duzo mowic - przegrywa.
                                                  • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 19.01.21, 21:06
                                                    Sukcesem jest to co dany czlowiek uwaza za sukces. A nie zajecie I miejsca
                                                    Jak mnie to wkurwialo w Kochu. Ciagle pytania o kariere i bycie najlepszym.
                                                    A jak sie temu nie poddajesz to cos z tobą nie tak. Tzn wam sie tak wydaje bo ludzie stamtąd potrafili lykac antydepresanty jak im się przestawalo chcieć walczyć o bycie "zwycięzca"
                                                  • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 20.01.21, 18:03
                                                    Wy sobie cenicie a my nie zycie poza praca?
                                                    No jakos tego nie zauwazylem.
                                                    - Wasi PH sa w wiekoszsci poza domem.
                                                    - Ludzie w korporacjach tez nie sa w domu o 15 ale o 18 i pracuja wieczorem w domu nawet w normalnych czasach.
                                                    - w pracy macie rezim jak za komuny. uklady nie sa na luzie i przepisy kontroluja wszytko. Od wziecia sobie pol dnia wlnego po urlopy i chorobwe gdzi u nas to po prostu - nie czujesz sie dobrze to nie idesz do pracy. Dzwaonisz ze nie przychodzisz i tyle...
                                                    Potrzebujesz cos zalatwic to nikomu nie meldujesz- idzisz i to zalatwiasz. Chyba ze masz sptkanie wazne czy cos w tym sensie ze masz byc a nie mozesz to oczywisci emeldujesz ale reszta czasu twoja...
                                                    Nie wazne czy pracujesz 4 godz czy 10 - masz zrobic swoja robote..

Przyglaadajc sie z boku wsrod rodziny i znajomych to wslanie u nas jest wyranizjesza swoboda i luz w porownaniu z tym co sie dzieje w Polsce..
                                                    To prawda ze tu sie siedzi w pracy stosunkowo dluzej - chocby dlatego ze ma sie godzine lunchu w srodku dnia. Ale za to tu praktycznie kazdy w korporacji ma nienormowane godziny wiec czasami pracujesz 10 -12 a czasami 4 albo wcale ...
                                                    Ja ja spojrze wstecz to w pracy bylem zwykle ok 8 - 9 godzin wliczajc godzine lunchu i zawsze i wszytkie swoje prywatne sprawy zalatwialem w godzinach pracy i w biurze - lacvznie z siedzeniem na forum :)

Tak ze pracy jako takiej bylo moze ok 6 godzin dziennie...

Kiedys zaklad oglosil dzien aby przyprowadzic na dzien dzieci do pracy....zeby zobaczyly jak rodzic pracuje.
                                                    Oczywiscie wtedy nikt nie pracowal normalnie bo trzeb bylo dzieciom pokaac zajlad i pokazac jak ciezko pracujemy ale syn - nastpletni wrocil wieczorem i mowi
                                                    Mamo - Ojciec wraca z pracy i mowi ze jest zmeczony? Przeciez oni tam nic nie robia..
                                                    Rano o 9 sie schodza i przez pol godziny albo dluzej siedza w kafererii i pija kawe i o D maryny gadaja..
                                                    Potem ida sprawdzic emaile, potem maja "narade" na ktorej siedzi i nic nie robia - albo sie smieja i zartuja albo cos am dyskutuja ale to wyglada ze calkiem na luzie....
                                                    Potem idz do biura, zadzwoni tu i tam - polowa z tego zeby sie umowic gdzie pojada na lunch.
                                                    Lunch ma byc od 12 - 13 a oni wychdza o 11:30 a wracja o 14:00 i w czasie lunchu chleja piwsko ..
                                                    Potem oczywiscie kawa i gadanie o wszystkim z wyjatkiem pracy...
                                                    Potem jeszcze jedno czy dwa spotkania,,, W miedzyczasie pozalatwiaj swoje sprawy prywatne.
                                                    Gdzies tam zadzwonia
                                                    Posiedza na internecie....
                                                    Pogdaja i swiecie i technologiaach - bo w miedzyczasie pija ze 4 kawy
                                                    I na tym sie konczy praca...
                                                    Ja za tak prace to nie tylko bym im nic nie placil ale jeszcze kazal doplacac za kawe prad i reszte...
                                                    LOL

Co prawda nie zawsze tak bywalo ale nie bylo to az tak daleko od typwego dnia...
                                                    w 99% czasy nie wycchodzilem z domu do pracy przed 8 rano i nie bylem w domu pozniej niz o 18:00 a mielem ok pol godziny jazdy.
                                                    W weekend pracowalem w ciagu 30 paru lat moze 3-4 razy jak musilerm jakies testy sprawdzic czy cos zaladowac do urzedzen...

I tak to dobrnalem do emrytury :)
                                                  • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 21.01.21, 00:11
                                                    Mam obraz obecny i tu i tam.
                                                    Skonczylem pracowac dipiero 7 lat temu... syn pracuje wiec wiem jak jest.
                                                    Widze ze w Polsce przyjela sie zwichrawana i marginalna opcja czy wersja pracy i ukladow.
                                                    To nie amerykanskie firmy ale Polacy w nich pracujacy i ich interpretacja oraz podejscie do ludzi ...
                                                  • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 21.01.21, 06:52
                                                    Pieprzysz
                                                    Pracowałem w amerykańskiej firmie w Luksemburgu a nie w Polsce.
                                                    Interpretacja była amerykańska. Tak jak podejście do ludzi i parcie na karierę i bycie najlepszym

To samo bylo 10 lat wcześniej w niemieckiej firmie kupionej przez amerykanów

To ze Ty masz wyidealizowany obraz swojej nowej ojczyzny to jasne bo każdy neofiita tak ma, ale to patrzenie TYLKO na swoje podworko (na plazy widzę ładne dziewczyny wiec grubych u nas nie ma) jest juz śmieszne
                                                  • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 21.01.21, 23:49
                                                    Ale to nie znaczy ze tak sie pracuje w Stanach - poniewaz tak sie nie pracuje.
                                                    to lokalne kierownictow tak robi.
                                                    Dla ciebie wszytko jerst smieszne bo jestes jednym z tych co pracowali w firmie amerukanskiej i uwazaj ze znaja ameryke.
                                                    Ty a ameryce masz slabe pojecie.
                                                    A to jest prawda ze u nas - w naszym powiecie i oklolicy jest mnej grubuch niz u Was. Ja wide nie tylk plaze ale wszedzie indziej.
                                                  • engine8 Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 24.01.21, 02:26
                                                    Obejrzyj sobie to.
                                                    Nie jest to cos z czym sie w 100% zgadzam ale generalnie pokazuje jak to wyglada.
                                                    Czego on tu ciaglenie pojmuje ze tuludzi nie ssa wykorzytywani - oni p prostu kochaj to co robia i dlatego poswiecaj tyle czasu i enrgii ...
                                                    Tu ludzi nikt nikogo nie trzyma - jest tyle firm ze mzna znalezc sobie inna - bardzij pasujaca do charakteru.
                                                    To ze ludzi sie zwlania z dnua na dzien jest niczym dziwnm jako tym ze pracodawca i prcownik sie umawiaja ze beda ze soba wspolprcowac b chca i jeden i drugi mize zrezygniwac w kazdym momencie.... Wiec dziwie sie dlaczego pracownik moze odejsc z dnia na dzien a pracodawca tego nie powinien robic?
                                                    I zawsze (cbyba ze jest problem legalny) - na odchodne dostajesz "odprawe". A jak sam rezygnjesz to dostajesz ci najmnije 2 tygodnie platne
                                                    Jest masa firm pracujacych na starycch zasadach gdzie sie zatrudni na dlugo
                                                    www.youtube.com/watch?v=R7BYQD1a8hs
                                                  • trypel Re: NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł 24.01.21, 09:40
                                                    Ja nigdzie nie pisałem ze wszystko w amerykańskich firmach jest złe.
                                                    Mowie o tym co mi przeszkadza

Podziwiam szybkość podejmowania decyzji. Firmy w Europie maja z tym duży problem. Decyzyjność (a już zwłaszcza w skandynawii) jest rozmyta i podejmowanie decyzji trwa wieki.
                                                    Podoba mi się ze jak Amerykanie decydują się ze kogoś zwolnią to jest to załatwiane w od razu i ta osoba natychmiast jest odsuwana. A za okres wypowiedzenia dostaje kasę. Słuszne i zdrowe bo pracownik z wypowiedzeniem pracujący dalej z zespołem to duży błąd.
                                                    Podoba mi się skłonność do ryzyka.
                                                    Zaufanie do pracownika.