Dodaj do ulubionych

Pierwsza wrażenia z jazdy EV

23.01.21, 17:54
Pracodawca zakupił kilkanaście nissanow Liści model 2020. Nigdy wcześniej nie jeździłem ani EV ani hybryda. Od kilku dni się tym bawię i powiem, ze jestem mile zaskoczony. W środku przestronny hatchback, przyzwoicie wykończony, wszystko wydaje się być intuicyjne. Jestem pod wrażeniem dynamiki, 0-100 w nieco ponad 7 s i to bez żadnego opóźnienia. Trochę dziwny, jak na samochód na rynek europejski hamulec pomocniczy obsługiwany lewa noga. Fajny gadget to tzw e-pedal. włącza się to przyciskiem i pozwala jeździć używając jedynie pedały przyspieszenia. Jak naciskasz pedał przyspiesza, puszczasz hamuje do full stop podładowując baterie jednocześnie, na początku trochę dziwnie, ale szybko się można przyzwyczaić trochę jak autka w wesołym miasteczku. Na parkingu przed praca są punkty lądowania i jak wychodzę po 17 jest naładowany i nagrzany - fajna sprawa, kiedy inni skrobia szyby. Oczywiście zasięg deklarowany w temperaturach około zera nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a jak włączę podgrzewanie fotela to jedna mila zasięgu skraca się do 200 yardów ;-). Z drugiej strony jak zamarznie/zasniezy niepodleczony do słupka to odladza/odparowuje szyby błyskawicznie, można porównać z Webasto tyle, ze zeżre kilka procent baterii.
W sumie fajne jak tylko na dojazdy do pracy/sklepu/dzieci do przedszkola, jako autko miejskie, ale cena odpycha.
Dla mnie jednak z powodów czysto praktycznych odpada, przynajmniej na razie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka