Dodaj do ulubionych

Ceny samochodów-co wy na to.

03.02.21, 08:30
Wyczytałem, ze nowy Golf Variant w dieslu 115 KM w najtanszej odmianie kosztuje tylko .... 106 500 zł !
Tymczasem Kia Ceed kombi /równie nowa!/ z takim samym silnikiem 115 KM w diesle na wyprzedaży kosztuje dzisiaj 68500 zł !!!! Róznica wynosi az 28 tys zł!! I na dodatek Kia ma 7 lat gwarancji i wiekszy bagaznik/ 628 l !/ o 20 l ! No to jaki jest sens kupowania Golfa? Żaden ! I masz 7 lat spokoju conajmniej! A wg mnie jeżdzisz 15 lat- bezawaryjnie - bo tyle lat jezdzę na tym silniku 1,6 CRDi VGT ! Oleju nie chce brac wogóle!
Obserwuj wątek
    • dodekanezowiec Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 08:44
      74 490 wersja S w wyprzedaży rocznika 2020. Może dojść rabat dla grup zawodowych 5 procent, ale dodaj np.czujniki park.i lakier metalik, i tak te 74 zostanie. Oni się nie bardzo targują tez. Ford, Opel czy Citroen czesto daje zjazd względem cennika o ok. 10k nawet nie przy wyprzedaży rocznika.
        • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 09:43
          samspade napisał:

> Z ciekawości co ten misiak pisze. I cóż pierdoli jak zawsze. Nie 68 ale 78. I w
          > wersji z gorszym wyposażeniem. Z wyposażeniem nazwijmy to normalnym jest już 8
          > 5900.
          > A nowe ceny od 94500.

Taa - z ręczną klimatyzacją i na stalowych felgach.
          Z czym do ludzi.
          • bmw4 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:10
            qqbek napisał:

> samspade napisał:
            >
            > > Z ciekawości co ten misiak pisze. I cóż pierdoli jak zawsze. Nie 68 ale 7
            > 8. I w
            > > wersji z gorszym wyposażeniem. Z wyposażeniem nazwijmy to normalnym jest
            > już 8
            > > 5900.
            > > A nowe ceny od 94500.
            >
            > Taa - z ręczną klimatyzacją i na stalowych felgach.
            > Z czym do ludzi.
            >
            >
            >
            klima plus dwa tysiące a felgi za 1500 razem 3500 więcej to dalej taniej o 20 000 niż przepłacony gólf.
            Z czym do ludzi.
    • vogon.jeltz Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 10:13
      > Wyczytałem, ze nowy Golf Variant w dieslu 115 KM w najtanszej odmianie kosztuje tylko .... 106 500 zł !
      > Tymczasem Kia Ceed kombi /równie nowa!/ z takim samym silnikiem 115 KM w diesle na wyprzedaży
      > kosztuje dzisiaj 68500 zł !!!! Róznica wynosi az 28 tys zł!!

Kto cię uczył matematyki, synku?
      • hukers Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 12:55
        vogon.jeltz napisał:

> > Wyczytałem, ze nowy Golf Variant w dieslu 115 KM w najtanszej odmianie ko
        > sztuje tylko .... 106 500 zł !
        > > Tymczasem Kia Ceed kombi /równie nowa!/ z takim samym silnikiem 115 KM w
        > diesle na wyprzedaży
        > > kosztuje dzisiaj 68500 zł !!!! Róznica wynosi az 28 tys zł!!
        >
        > Kto cię uczył matematyki, synku?

Pomyśleć, ze jakby się Bolowi rachunki nie pojebały to wydźwięk jego postu byłby jeszcze mocniejszy
        • samspade Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 12:58
          Bolowi wiele rzeczy się pojebało. I wątpię czy wydźwięk tego postu mógłby być mocniejszy.
          Może gdyby pierdolił po co kupować nowego vw jeśli za czapkę gruszek można mieć ceratę, która na lawecie pali 4,2 litra na autostradzie.
    • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 22:15
      Właśnie wpadłem na reklamę mojego lokalnego salonu FIAT-a na twarzoksiążce.
      Zachwala Tipo w "internetowej cenie", za jedyne 63.900,00
      Rok temu, na identycznej reklamie było 48.900,00 za podobnie skonfigurowane Tipo.
      • bywalec.hoteli Re: Ceny samochodów-co wy na to. 03.02.21, 23:05
        qqbek napisał:

> Właśnie wpadłem na reklamę mojego lokalnego salonu FIAT-a na twarzoksiążce.
        > Zachwala Tipo w "internetowej cenie", za jedyne 63.900,00
        > Rok temu, na identycznej reklamie było 48.900,00 za podobnie skonfigurowane Tip
        > o.
        >
        O,qwa. Mają rozmach s...y
        • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 20:15
          bywalec.hoteli napisał:

> a to nie ty mówiłeś qqb, że mógłbyś swego golfa sprzedać za drożej niż kupiłeś?

Chyba nadal by się dało, jak widzę co też z cenami używanych się dzieje.
          Ale już trudno by było :)
          Po pierwszym roku z hakiem bym bez kłopotu sprzedał drożej niż kupiłem :)
          • bmw4 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:15
            qqbek napisał:

> bywalec.hoteli napisał:
            >
            > > a to nie ty mówiłeś qqb, że mógłbyś swego golfa sprzedać za drożej niż ku
            > piłeś?
            >
            > Chyba nadal by się dało, jak widzę co też z cenami używanych się dzieje.
            > Ale już trudno by było :)
            > Po pierwszym roku z hakiem bym bez kłopotu sprzedał drożej niż kupiłem :)
            >

gdyby był bezwypadkowy to tak , ale ten twój gólf jest powypadkowy z obdartymi drzwiami malowanymi sam się kiedyś chwaliłeś więc gdy go ktoś zmierzy miernikiem to powie Panie bity malowany cena w dół o 15% :)
            Hahahhahaha :)
          • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:20
            qqbek napisał:

> bywalec.hoteli napisał:
            >
            > > a to nie ty mówiłeś qqb, że mógłbyś swego golfa sprzedać za drożej niż ku
            > piłeś?
            >
            > Chyba nadal by się dało, jak widzę co też z cenami używanych się dzieje.
            > Ale już trudno by było :)
            > Po pierwszym roku z hakiem bym bez kłopotu sprzedał drożej niż kupiłem :)
            >

gdyby był bezwypadkowy to tak , ale ten twój gólf jest powypadkowy z obdartymi drzwiami malowanymi cena w dół o 15% :)
            Hahahhahaha :)
            • dodekanezowiec Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:23
              A może ciucmok na siebie wymyślisz? Chlop kolo 40-ki a jara się forum internetowym bo to odskocznia od trudów życia codziennego. Nikt go nie chce czytać, blokują go, a on na siłę, socjopata musi. Musi ze swoim. Zjebke dostanie - cieszy go to, masochista.
              • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:35
                dodekanezowiec napisał:

> A może ciucmok na siebie wymyślisz? Chlop kolo 40-ki a jara się forum interneto
                > wym bo to odskocznia od trudów życia codziennego. Nikt go nie chce czytać, blok
                > ują go, a on na siłę, socjopata musi. Musi ze swoim. Zjebke dostanie - cieszy g
                > o to, masochista.

No dobra, ale co ty do mnie masz?
                Owszem, jestem chłop co orze jak może, zapierdala dziko, ale co do czytania mnie to też jakoś średnio mi na tym zależy, co do socjopatii to możliwe, w końcu nawet doktorat chciałem z socjologii popełnić, tyle tylko, że z "przyczyn niezależnych" mi nie wyszło.

No chyba, że to komentarz do zjeba, którego wyciszyłem ledwo się pojawił "w nowym wcieleniu" 🤣
                  • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:43
                    dodekanezowiec napisał:

> Ty jesteś 78 rocznik. A kto ma 1_2_81 ?

Napisałeś "koło 40-tki", a tyle też mam w metryce... w metryce, bo mentalnie to nadal w okolicach 30-tki.
                    No, ale teraz wszystko jasne, zwracam honor i przepraszam za unoszenie się :)
                      • qqbek Re: Ceny samochodów-co wy na to. 04.02.21, 22:58
                        dodekanezowiec napisał:

> Nie qqbek spokojnie napisałeś. I trochę z żartem. A może misiek cos z żartem by
                        > raz napisał? Czego oczekiwać...

Przecież on wszystko tu pisze satyrycznie.
                        Nie może być takim bałwanem, za którego chce uchodzić.
                        Ale czepił się mnie jak rzep psiego ogona, więc uznałem, że najlepiej będzie ignorować.
                        Może w końcu dobiorą mu takie leki, że mu przejdzie, popadnie w otępienie i przestanie tu próbować linię partii uskuteczniać.
                        Zresztą nie mam najmniejszej wątpliwości już, że to twór administracji mający na celu napędzać to forum. Skurwysyn po wielokroć (da się w końcu wylogować i zobaczyć) pisze w wątkach korzystając z kilku nicków i nikt mu z tego powodu postów nie kasuje (choć to w sposób oczywisty sprzeczne z regulaminem forum i netykietą).
                        Ten wątek nie jest tu wyjątkiem, a raczej regułą.
                        • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 05.02.21, 19:13
                          qqbek napisał:

> Przecież on wszystko tu pisze satyrycznie.
                          > Nie może być takim bałwanem, za którego chce uchodzić.
                          > Ale czepił się mnie jak rzep psiego ogona, więc uznałem, że najlepiej będzie ig
                          > norować.
                          > Może w końcu dobiorą mu takie leki, że mu przejdzie, popadnie w otępienie i prz
                          > estanie tu próbować linię partii uskuteczniać.
                          > Zresztą nie mam najmniejszej wątpliwości już, że to twór administracji mający n
                          > a celu napędzać to forum. Skurwysyn po wielokroć (da się w końcu wylogować i zo
                          > baczyć) pisze w wątkach korzystając z kilku nicków i nikt mu z tego powodu post
                          > ów nie kasuje (choć to w sposób oczywisty sprzeczne z regulaminem forum i netyk
                          > ietą).
                          > Ten wątek nie jest tu wyjątkiem, a raczej regułą.
                          >

To nie mnie lecz tobie powinni kasować wątki i posty za wyzywanie od skurwysynów i pisowskich kurw...zauważ że ja tego nie robię ! a pisanie z kilku nicków nie jest niezgodne z regulaminem....cóż po prostu to wolność słowa której nie rozumiesz haha
              • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 05.02.21, 19:04
                dodekanezowiec napisał:

> A może ciucmok na siebie wymyślisz? Chlop kolo 40-ki a jara się forum interneto
                > wym bo to odskocznia od trudów życia codziennego. Nikt go nie chce czytać, blok
                > ują go, a on na siłę, socjopata musi. Musi ze swoim. Zjebke dostanie - cieszy g
                > o to, masochista.

nie...po prostu propaguję wolność słowa którą gwałcicie :)
                może to wasz masohizm blokować ludzi których poglądów nie rozumiecie? to się nazywa u was nietolerancja ?
        • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 06.02.21, 11:01
          dodekanezowiec napisał:

> Taki to atak twoj ze nie zdziwiłbym się ze pracujesz u dealera jakiejś Europejs
          > kiej marki, @takito.ataki

on ma rację...7 lat gwarancji ale nie na wszystko...np.cytat:
          "5.1. Gwarancja na okres 36 miesięcy bez limitu kilometrów:
          a) elementy układu zawieszenia, takie jak: przeguby kulowe sworzni wahaczy, tuleje metalowo-gumowe, tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory wraz z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów i inne,
          b) elementy układu kierowniczego, takie jak: końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe przekładni kierowniczej,
          c) elementy układu przeniesienia napędu, takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi napędowych, dwumasowe koła zamachowe,
          d) elementy układu wydechowego wraz z katalizatorem i filtrem cząstek stałych (DPF,GPF).
          5.2. Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej:
          Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również
          skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych."

www.kia.com/content/dam/kwcms/kme/pl/pl/assets/contents/service/7-year-warranty/Ksiazka-gwarancyjna-Kia---styczen-2021.pdf
          • dodekanezowiec Re: Ceny samochodów-co wy na to. 06.02.21, 11:32
            Owszem jest wiele wylaczen. Ale duzo tez obejmuje. Z drugiej strony- coraz więcej producentów daje np. 5 lat gwarancji. Natomiast 2 lata gwarancji to jednak powazny minus auta. I widzisz misiu ,
            mimo wszystko cos merytorycznego napisałeś.
            • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 06.02.21, 12:51
              no widzisz pozory mylą :) cieszę się że doceniasz moje merytoryczne argumenty....korerańczycy nauczyli się robić dobre samochody ale też nauczyli się robić dobre reklamy bo nie sztuka wyprodukować sztuka sprzedać:) jak widać gwarancja to właśnie taka reklama , taki chwyt marketingowy ... ktoś kto usłyszy w reklamie "7 lat gwarancji" myśli że na całe auto te 7 lat a tu się okazuje że gdy zajrzysz do książki gwarancyjnej to na większość jest 2-3 lata gwarancji a 7 to tylko na perforację blach :) Trzeba powiedzieć jasno że nowe auto traci najwięcej na wartości i z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalne :) Kiedyś to była stara dobra szkoła robienia samochodów niezniszczalnych np. moje Polo ma już 18 lat i jeździ jak nowe , wczoraj przejechałem 300 km w góry i bez problemów jeździ nie potrzebuje gwarancji stare dobre solidne volkswageny niezniszczalne wystarczy na bieżąco serwisować ...natomiast jeśli już patrzymy na nowe to owszem lepiej kupić koreańczyka za 60 niż volkswagena za 90 ten pojeździ i ten pojeździ w miarę bezawaryjnie te 3-5 lat :)
          • engine8 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 08.02.21, 18:09
            To sobie zobacz Misiu jak gwarancje daje KIA w hameryce

www.automoblog.net/2020/02/18/kia-warranty/

W skrocie
            5 lat i 50k mil (80k km) na wszystko
            10 lat i 100k mil (160k km) na wszytko co pozwla ci sie[poruszac a wiec silnik, skrzynia i reszta ujladu napedowego.
            5 lat i 100k mil na rdze..(z wyjatkiem rdzy spowodowanej sola - i to jedyny wazny wyjatek )
            • misiok212 Re: Ceny samochodów-co wy na to. 08.02.21, 18:57
              engine u Was w Ameryce klient to Wielki Pan a u nas klient to śmieć:) afera Dieselgate : W USA już 9,5 mld dolarów odszkodowań.... a Polska jest jednym z krajów unijnych, które nie wprowadziły obowiązkowych napraw samochodów koncernu VW ze zmanipulowanym oprogramowaniem silników Diesla. Ministerstwo Infrastruktury tłumaczyło w ubiegłym roku, że „byłoby to uciążliwe dla właścicieli pojazdów”.

Pierwszy pozew zbiorowy, założonego w Polsce stowarzyszenia „Stop VW" przeciwko Volkswagenowi odrzuciły pona d rok temu sądy I i II instancji. Kierowcy domagali się po 30 tysięcy złotych odszkodowania, jednak rodzime sądy uznały, że firmę z siedzibą w Wolfsburgu należy pozywać w Niemczech

gazetawroclawska.pl/volkswagen-wyplaci-polakom-gigantyczne-odszkodowania-uokik-niebawem-oglosi-decyzje/ar/c4-14714740

smoglab.pl/bedzie-fala-polskich-pozwow-za-dieselgate-w-usa-juz-95-mld-dolarow-odszkodowan/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka