Dodaj do ulubionych

Rozpoczne nowy watek 2 :)

05.02.21, 06:08
Otwieram dzwi, a na wycieraczce stoi flaszka. Litrowka Stravecchio Branca brandy.
Od razu wiedzialem od kogo, od sasiada Francuza, bo mu pozyczylem kupe narzedzi, ale chyba ten prezent "podal dalej", bo nie francuski i unikajac wspolnego gustowania bo poprzednim razem zostal o drugiej nad ranem zawleczony do domu przeze mnie i jego zone. No to mam pytanie do znawcow, jak brandy pic, bo sprobowalem i wydalo mi sie "jadowite".
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 06.02.21, 04:13
      Znawcow wielu ale kazdy to robi jak lubi.
      Nie orientuje sie w Brandy wiec preferuje kupowac Cognac bo to latwiejsze do rozgryzieniie i kotrolowane a Brandy ? kto to wie co to jest...
      Mozna to pic pewnie i tak jak Wojt i Czerepach.... lac i pic jak wodke... ale ja nie ssadze ze na drugi dzien to beedzie dobre samopoczucie...
      Ale to trunek nie do "picia" ale raczej do delektowania sie. Jak wysaczysz 50g to juz ho ho...
      Ja lubie po dobrym obiedzie i jak mam wybor to zamiast deseru pociagac po kropelce i pozwolic temu praktycznie w polowie wyparowc w gebie. Ale to musi byc dobre czyli "smooth". A to jest dopiero w niektorych VSOP albo XO.. Ale sam oznacznie jest niekoniecznie miarodajne tak jak z innymi rzeczami - jak stare to nie znaczy dobre..
      Ja sobie wlejesz ociupinke do lampki i podgrzejesz w rece a potem powachasz i posmakujesz to wiesz juz co to jest....
      A najwiekszy prooblem zty jest ze jak to nie smakuje albo jest zajzajer to kurna nie wiadomo co z tym zrobic bo to sie chyba do niczego innego nie nadaje. Z wodki, whisky czy teqquili mozna drinnka zroobiic a z Brandy?
      Ja zwykle te do duppy wylewam do zlewu...
      Jak ktos ma idea jak to mozna "uratowac" to bede wdzieczny.
      • engine8 Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 06.02.21, 04:28
        Ja kupuje 2 a najwyzej 3 raczej tanie ktore mozna pic i nie kosztuja za wiele..$50 - $60 A wcale nie sa gorsze - dla mnie niz te 2 czy 3x drozsze i "markkowe" XO i w kolejnsci jak nizej.
        - Costco XO - robiony specjalanie dla nich z Ugni Blanc winogron..
        - Kelt VSOP Tour Du Monde Cognac. To w sumie nowy product ktory przed dystrybucja oplywa kule ziemska na statkach aby wlasciwie dojrzec . Przychodzi z karteczka na ktorej sa daty i porty w ktorych beczka byla..
        - Hine Rare VSOP
        • waga170 Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 06.02.21, 06:16
          Eee, mecyje z kupowaniem. A ja pozyczam sasiadowi narzedzi i czekam:) Potem pije kieliszliem i natychmiast zagryzam czymkolwiek albo przepijam albo i jedno i drugie. Czyzbym byl tu jedyny co pije nie dla smaku tylko dla "efektu pozniej" ? Dla uproszczenia, jezeli smak nie do zniesienia, to rozcienczam go przed piciem, czyli robie drinka. Ruscy na przyklad dla poprawienia smaku bimbru dodaja chrzanu albo czosnku, wiec sok pomaranczowy albo coca cola do brandy to zaden grzech. Jakbym toto wybieral wedlug smaku a nie efektu to bym bral lyka, mlaskal i wypluwal a nie lykal:)
        • jeepwdyzlu Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 06.02.21, 16:59
          Ja kupuje 2 a najwyzej 3 raczej tanie ktore mozna pic i nie kosztuja za wiele..$50 - $60
          ---
          50 dolarów?
          To za dziesięć butelek chyba...
          W Pasewalk w Netto butelczyny 0,7 l tych brandziaków są po 4,99 Eur, cena moim zdaniem adekwatna...
          Francuzi wpychają światu popłuczyny z nieudanych win...
      • stavros2002 Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 06.02.21, 19:16
        Po polsku mówimy i piszemy "koniak". Z małej litery, bo nie jest to w tym kontekście nazwa własna, podobnie jak brandy.

A tak w ogóle insiura do kary kupiona? Jeśli tak, trza jechać na drajwłej i dalej do grosry siapa, bo rzucili kłaterpondery na sel.
    • marekggg Re: Rozpoczne nowy watek 2 :) 07.02.21, 01:40
      jakiś porządny camembert, duza szeroka szklanka - nizsza i szersza od czerwonego wina i posmakuj. tylko ze nie cala butle odrazu.

i jak pisza inni - no tak moznna z cola i cytryna, wtedy to we dwojke z kumplem obalicie butle i siebie :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka