Dodaj do ulubionych

Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy?

09.02.21, 08:21
Bo po wsiach jazda motocyklem czy traktorem w wykonaniu powiedzmy dwunastolatkow to nic wyjatkowego, ale kto w miescie po ulicach jezdzil bez wiedzy rodzicow i bez prawa jazdy, bo ja tak! I mnie tu nie opierdalac za glupote moja czy moich Rodzicow, tylko podzielic sie przygodami:)
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 08:48
      Motocykl dostałem jak miałem 13 lat. Bez PJ jeździłem nim (wsk a potem junak) przez 4. Nieraz na dalsze wycieczki (dalsza w przypadku junaka to 30 km :D)
      W sumie tylko dwa razy zaliczyłem glebe.
      Autem nie. Tzn tak ale tylko z ojcem.
      Zaliczyłem nawet poślizg lada 2107 na autostradzie A4 w wieku 15 lat.
      • trypel Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 09:39
        Oooo wlasnie duży fiat
        Ojciec jezdzi zawsze bardzo zachowawczo i jest wielbicielem niskich obrotów jak klemens (dlatego teraz kal dostal pierwszego w życiu diesla to jest zachwycony ze to takie dynamiczne auto :D)
        Jak mu podbierałem dużego Fiata to zabierałem laski na wycieczki i na III powyżej 100 :D jakby on to wiedzial to by mnie zabił, ale wtedy nagle się okazało że fiat jest całkiem dynamiczny
    • loyezoo Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 09:35
      Pierwsze swoje auto KUPIŁEM mając 14 lat, Syrena, która skręcała tylko w jedną stronę (walnięta "głowa" przekładni) Po pospawaniu, jeździłem po osiedlu. Za to w wieku 16 miałem Passata B1, bez papierów (tzn z Niemiec) Przyczepione tablice od kolegi z trabanta. Najdalej 100km od domu ale co ciekawsze, przyjeżdżałem nim na kurs prawa jazdy. Prawko robiłem na "maluchu". Instruktor nawet nie komentował z tego co pamiętam hehe. To były czasy, teraz....
        • waga170 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 09:56
          Ojciec z boku...

Corke uczylem jezdzic, glownie zmiany biegow jedynka dwojka, kierowany glosem rozsadku, po drozkach lesnych a nie placach i ulicach miasta. Dogonil nas lesniczy, Maluchem! i dal nam mandat za wjazd do lasu pomimo zakazu. Susza jakas byla czy cos. Tak sobie teraz mysle z perspektywy dluuuugiego czasu. Czy jest mozliwe zeby gdzies na innym koncu swiata w innym kraju funkcjonariusz powiedzial a to sie chwali, ja znam jeszcze lepsze miejsce do nauki jazdy i tam moja corke uczylem i dal mi namiary i mnie puscil? Zamiast mandatu.
      • waga170 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 11:00
        Czy wydawalo Ci sie wtedy ze jezdzisz lepiej od Mamuski? Bo w moim przypadku to bylo czeste, nawet zanim z tylnego siedzenia przesedlem na pierwsze, to tylko sie lapalem za glowe, Mamuska, redukuj bo pod gorke nie podciagniesz, Mamuska zamiast przed zakretem przyhamowac, wciskasz na zakrecie sprzeglo itd, itp. Ale w tamtych czasach ruchu na drogach nie bylo innego niz furmanki, predkosc 40 to byla przelotowa na brukach a 60 to byla zawrotna na asfaldach...
        • kokosowy15 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 11:36
          Mój Tata był entuzjastą samochodów, nie znosił za to motocykli. Pierwszy jego samochód to był Hanomag, z jednym reflektorem z przodu. Rok przed wojną kupił w Czechosłowacji Tatrę 97, poz ie już takiego super samochodu nie miał. Po wojnie stać go było tylko na DKW F5,, i na niej nauczyłem się jeździć - w wieku 7 lat. Dzielnica była spokojna, mogłem o jeżdżąc okoliczne ulice, ale to już później, gdy miałem 11 - 12 lat.
          • waga170 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 11:57
            O kurde, Hanomag! U nas byl taki pan Renek z wiezowca, co mial DWA samochody. Hanomag, czarny, z pletwa wzdluz garbatego dachu. I Renault taki furgon protoplasta minivanow. Kolorow na nim bylo przynajmniej piec, ale byl "na chodzie". Pan Renek ciagle je rozbieral i skladal a my patrzylismy. Potem pan Renek poszedl dalej, sprowadzil skads Lincoln taki jak pozniej skojarzylem ze taki sam jak z filmu Lolita. Ale on nigdy nie jezdzil tylko stal. Potem zniknal.
            To nie byl koniec, potem z braku parkingu przed "wiezowcem" z tylu pod laskiem pojawily sie dwa a nie jeden samochody Chevrolet Bel Air z importu "marynarskiego". Doslownie co dzien a raczej co noc, bylo coraz to mniej odkrecalnych czesci... Takie moje wspomnienia motoryzacyjne:)
            • kokosowy15 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 16:49
              Co do nietypowych samochodów, w końcu lat 60 pod klubem na Piotrkowskiej stał VW kdf, pomalowany pędzlem na żółto i Steyr 220 zamykany na klodke. Klucze byly u kierownika, wydawał znajomym. Można było pojeździć, z potrzeby albo dla przyjemności. Sztajer palił kanister na setkę, drogo wychodziło.
    • engine8 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 17:56
      Ja... I to i samochodem i motocyklem - starszego kolegi i jego rodzicow, juz gdzis od 16 roku zycia...
      Rodzcie wiedzilei i bardzo czesto oraz powaznie nakazywali zeby tego nie robic :)
      Jak starszy brat sobie kupil auto to mnie prosil (nie mialem wtedy jeszcze prawa jazdy) zeby z nim pojezdzic i go "poduczyc" hehehehehe. No ale ja w Warszawie nie mieszkalem i jedynym ryzykiem bylo sptkac lokalnego milcjanta.. albo jakiegos ORMOwca.. I jak po 5 latach jezdzenie poszedlem na kurs to jazde oblalem... A w Wydziae Komunikacji gdzie zlozylem skarge powiedziano mi ze "O, jakby tak kazdy chcial zdawac za pierwszym razem to bysmy i my i instruktorzy zbankrutowali"
    • padum Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 09.02.21, 18:08
      Po osiedlowych uliczkach, ale głównie jednak na wsiach i bocznych drogach.
      Teraz dajemy tak prowadzić auta naszym nastolatkom. Uważam, ze dzięki temu można się na spokojnie i w bezstresowymi warunkach otrzaskać z autem.
      Mi to dużo dało.
      Zreszta z tego co wiem w wielu krajach tak można robić kurs prawka. Jeżdżąc z dorosłym. Po ulicach.
    • bolo2002 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 13.02.21, 12:18
      Jest ro 1977-mam nowiutkiego malucha-co to wygrałem z kapelusza w firmie, Jest marzec-a on stoi i rdzewieje , bo ja nie mam prawka. I nie wytrzymałem - co tydzień w soboty i niedziele jezdziłem nim w stolicy i trenowałem, bo nie mogłem patrzec - jak go pieski podlewaja. Uwaga-jezdziłem tylko w prawo- bo w lewo sie bałem Trasa: Plac Dąbrowskiego, Marszałkowska, Królewska, Kredytowa-Plac Dąbrowskiego. I tak jezdziłem 3 m-ce. Aż przyszedł egzamin na Placu Teatralnym. Wsiadłem i pojechałem- zdałem za 1-szym razem. Egzaminator tylko mnie zapytał- czy Pan gdzieś jeżdził rajdowo?
    • hukers Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 15.02.21, 15:14
      Ja jeździłem w mieście, po ulicach, bez prawka bez wiedzy rodziców. Mało tego, że jeździłem, to jeszcze potrąciłem jakiegoś dziadka. Wylazł mi zza zaparkowanego transita na drogę, prosto przed maskę, jechałem góra 50km/h ale zanim wyhamowałem to dziadka już złożyło na asfalt. Wyskoczyłem z tego mojego malucha, pytam czy nic mu się nie stało, a dziadek wstał, otrzepał spodzień i rzekł: przepraszam, zagapiłem się. I poszedł. ufff.
      • waga170 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 16.02.21, 07:59
        Ja raz mialem cos podobnego, skrecalem w lewo i tu nagle bum, motocykl WFM ktory mnie wyprzedzal po lewej na skrzyzowaniu, sie "nadzial", podnozkiem zgial mi listwe a kierownica? poluzowal lusterko, nie wywrocil sie ale stanal i podszedl do mnie i zaczal szczekac japa. Prawka nie mialem ale przepisy znalem. Opierdolilem chuja, bo skrecajacego w lewo omija sie z prawej. Ciekawe czy on tym motocyklem przypadkiem nie powozil tez bez prawka:) bo sie zamknal i pojechal dalej.
    • waga170 Re: Kto jezdzil samochodem zanim mial prawo jazdy 16.02.21, 07:42
      No wiec ja tez sie wpisze do swojego watku. Jezdzilem bez pozwolenia Rodzicow, i oczywiscie bez prawa jazdy sporo. Kto wie, moze wlasnie to nauczylo mnie juz wtedy jazdy spokojnej bez "rzucania sie w oczy". Kilku przygod nie zapomne, ale zawsze bede pamietal jazde z kolezanka z ogolniaka do wtedy jakiejs ekskluzywnej knajpy ktora znala ze wzgledu na braci taksowkarzy, daaaleko od domu, po nocy. Smak Cinzano Bianco, ale to pewnie byl jakis Ciociosan, do dzis kojarzy mi sie z tamtym wieczorem……..:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka