Dodaj do ulubionych

Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy

10.02.21, 17:44
Ja popieram nowy podatek od reklam mediów bo oni koszą miliony ba setki milionów zł a inni prowadzą mały biznes restauracje i są zamknięci i biedują licząc na Tarczę a w budżecie państwa skądś trzeba brać kasę dla tych którzy chcą kasę z Tarczy no pytam się skąd skoro nie chcą płacić podatku te koncerny medialne? i na 500+ też kasa potrzebna więc te koncerny medialne bogate niech zapłacą podatek od reklam solidarnie, bo na reklamach zarabiają miliony na biednego nie padło , przecież to bogate koncerny obracające setkami milionów kwiczą jakby im majątki nacjonalizowali a tu chodzi tylko by międzynarodowe wielkie koncerny płaciły w Polsce podatki a nie że na kajmanach czy innych są rejestrowane a w polsce podatków nie płacą i w budżecie pusto doić ich hehe
Obserwuj wątek
      • misiok212 Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 12:04
        aron2004 napisał:

> No właśnie a z drugiej strony jest biedna TVP która dostała 2 miliardy z naszyc
        > h podatków
        >

a dlaczego mają nie płacić podatków te bogate koncerny medialne? przecież zarabiają setki milionów zł na reklamach które muszę oglądać ! i jeszcze mi wyłączyli telewizję na jeden dzień niech oddadzą kasę bo zapłaciłem a nie dostałem w zamian nic tylko czarny pasek ...czy będą zwracali ludziom kasę za ten dzień przerwy w nadawaniu?
      • galtomone Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 13:47
        Dobrze, ze nam to wyjasniles. Od razu czujemy sie lepiej....
        Najwazniejsze , ze wyplywa z tego pozytywny wniosek, nie wazne czy niezalezne od rzadu media zostana czy nie, Korwin i tak rzadzic nie bedzie.

Ps. A nie masz takiego strachu, ze kiedys wszystko bedzie zalezne od wladzy, a do wladzy dojdzie Zandberg....
        • misiok212 Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 13:53
          wiecie że z tytułu tego podatku ma wpłynąć do budżetu 800 mln zł a to bardzo niewielki procent całego rynku reklamowego w Polsce.
          Widzicie - tu chodzi o kasiorę a nie żadnego tam widza czy wolność mediów jak to próbują nam wmówić bo media nadal pozostają wolne mogą mówić co chcą tylko zamiast się bogacić podzielą się swym bogactwem z państwem i ludźmi którzy odczuli skutki pandemii i to jest bardzo solidarne w obliczu pandemii gdzie ludzie nie mają z czego żyć bo są zamknięci hehe :)
          • po_co_mi_konto Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 15.02.21, 11:52
            Właśnie chodzi o kasiorę na pensje dla ludzi którzy tam pracują. Jak nie będzie na pensje to się zwiną i zostanie TVP. Ale jak rozumiem chcesz żeby było jak w latach 80-tych TVP1 i TVP2. Żal ci 800mln dla mediów prywatnych a nie żal ci 2 mld dla TVP. Twój post wygląda jak przekaz partyjny a nie troska o finanse państwa.
            Z drugiej strony z tych 800 mln część będzie rozdzielana przez urzędników po uważaniu. Może o to ci chodziło jak mówiłeś, że chodzi o kasiorę?
            • misiok212 Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 15.02.21, 13:10
              po_co_mi_konto napisał:

> Właśnie chodzi o kasiorę na pensje dla ludzi którzy tam pracują. Jak nie będzie
              > na pensje to się zwiną i zostanie TVP. Ale jak rozumiem chcesz żeby było jak w
              > latach 80-tych TVP1 i TVP2. Żal ci 800mln dla mediów prywatnych a nie żal ci 2
              > mld dla TVP. Twój post wygląda jak przekaz partyjny a nie troska o finanse pań
              > stwa.
              > Z drugiej strony z tych 800 mln część będzie rozdzielana przez urzędników po uw
              > ażaniu. Może o to ci chodziło jak mówiłeś, że chodzi o kasiorę?

dlaczego jeden płaci podatki a inny unika i nie płaci? ty płacisz podatki a taki zagraniczny moloch nie płaci mimo że zarabia miliardy czyli więcej od ciebie! nie czujesz się oszukany? powiedz mi dlaczego tak ma być i czy to jest sprawiedliwe? oni są tacy bogaci że gdy zapłacą w sumie wszystkie media 800 mln podatku to się nie zwiną bo zarabiają miliardy hehe :)
              • galtomone Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 14:40
                Skad ty wiesz z czym i jak na ryjeu latam? Sledzisz mnie?

PRLbis to z okazji zmian systemowych w PL, ktore darza do stworzenia (ponownie) systemu jednopartyjnego.

W zasadzie cofam moje zdzwienie, przeciez Korwinowi o tak rzadzaony kraj chodzi.. a czy to bedzie jeden facet Krol, czy jeden facet stojacy na czele partii to juz tylko roznice semantyczne a nie praktyczne.
                  • galtomone Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 14:58
                    bimota napisał:

> SLEDZE CIE TUTAJ, TO WYSTARCZY.

Du urojen nawet tego nie trzeba... to tak, gdybys chcial czasu zaoszczedzic.

> NO WIEC JA USTROJ OCENIAM PO SPOSOBIE ZARZADZANIA, A NIE ILOSCI PARTII... NP DL
                    > A MNIE PRL BIS, TO NP. NACJONALIZACJA PANSTWOWA. CZYLI TO CO MAMY TERAZ I MIELI
                    > BYSMY ZA ZANDBERGA.

Acha, czyli jak będziesz jako niewolnik zapierdala w kamieniołomie, ale system bedzie sprawny, to ocenisz go pozytywnie.

Nie mam pytan.
                    • misiok212 Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 17:21
                      galtomone napisał:

> bimota napisał:
                      >
                      > > SLEDZE CIE TUTAJ, TO WYSTARCZY.
                      >
                      > Du urojen nawet tego nie trzeba... to tak, gdybys chcial czasu zaoszczedzic.
                      >
                      > > NO WIEC JA USTROJ OCENIAM PO SPOSOBIE ZARZADZANIA, A NIE ILOSCI PARTII...
                      > NP DL
                      > > A MNIE PRL BIS, TO NP. NACJONALIZACJA PANSTWOWA. CZYLI TO CO MAMY TERAZ I
                      > MIELI
                      > > BYSMY ZA ZANDBERGA.
                      >
                      > Acha, czyli jak będziesz jako niewolnik zapierdala w kamieniołomie, ale system
                      > bedzie sprawny, to ocenisz go pozytywnie.
                      >
                      > Nie mam pytan.

Tak. jaki niewolnik? dziś rynek pracy jest rynkiem pracownika...pracy w bród można wybierać do woli , nie ta to inna praca....za rządów PO to było niewolnictwo - najniższa pensja 1100 zł , bezrobocie 13% i żadnego socjalu typu 500+ ...ja już wolę obecny system w którym bezrobocie 3%, najniższa pensja 2800 oto prawdziwa wolność panie:)
            • marcin_sel Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 18:00
              A Ty płacisz wszystkie podatki, jakie powinieneś płacić? Czy coś rozliczasz na szaro, bez paragonu, bez fakturki?

Z tych rzekomych 800 milionów restauratorzy nie zobaczą ani grosza. Powstaną nowe "rady" i "komitety" obsadzone rządowymi pociotkami, którym my - podatnicy - będziemy fundować pensje. Bo ostatecznie to na nas, jako odbiorców mediów, spadną te koszty. Wzrośnie inflacja. Dalej będzie zjadać wypłaty...

Pytanie, czy Ty to rozumiesz.
              • misiok212 Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 18:09
                marcin_sel napisał:

> Z tych rzekomych 800 milionów restauratorzy nie zobaczą ani grosza. Powstaną no
                > we "rady" i "komitety" obsadzone rządowymi pociotkami, którym my - podatnicy -
                > będziemy fundować pensje. Bo ostatecznie to na nas, jako odbiorców mediów, spad
                > ną te koszty. Wzrośnie inflacja. Dalej będzie zjadać wypłaty...
                > > Pytanie, czy Ty to rozumiesz.

Przecież budżet państwa ma teraz ogromne wydatki większe niż przed pandemią , z Tarczy, z ZUSU wypłacane są miliardy i z 500+ też miliardy szarym zwykłym Kowalskim więc nie gadaj bzdur że zwykli ludzie np. restauratorzy nie zobaczą ani grosza ...
                Restauratorzy nie zobaczą ani grosza zgoda ale wtedy gdy w budżecie państwa braknie kasy przez takich cwaniaczków medialnych którzy wyprowadzają z kraju miliardy wykazują straty zamiast podatek zapłacić ;)
                Pytanie czy Ty to rozumiesz?
                • galtomone Ty to jednak matoł jesteś... 12.02.21, 07:44
                  misiok212 napisał(a):

> Przecież budżet państwa ma teraz ogromne wydatki większe niż przed pandemią , z
                  > Tarczy, z ZUSU wypłacane są miliardy

Nawet tego co władza do Ciebie mówi nie rozumiesz tak jakby sobie tego życzyli.
                  Musisz wiecej TVP ogladac, bo przekaz dnia do Ciebie nie dotrał matole

Od kiedy to budzet panstwa zajmuje sie tarczą???

Wierzysz kretynie opozycji, ze to te same pieniadze?
                  Nie wierzysz, w swietna kondycje nasych finansów.

Widać, że łykasz papkę oPOzycji jak matoł.

Budżet ma się świetnie, gospodarka ma się świetnie, kraj ma się świetnie!
                • marcin_sel Re: Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy 11.02.21, 18:38
                  Brawo Ty :-) Ale sądzę, że nierzadko ktoś, kto głośno krzyczy, że Polska jest biedna i okradana, sam nie jest kryształowy.

A o powodzeniu finansowym mediów najlepiej świadczy fakt, jak dobrze się wiodło mediom "rządowym" - wpolityce.pl, Rydzykowi, Sakiewiczowi - bez wsparcia państwowych reklam. Jak dobrze wiodło się TVP bez dotowania 2 mld zł rocznie.

Takie to miliardy zarabia się w tej branży.

Ale faktycznie, jeśli chodzi o strzyżenie każdego, kto zarabia w tym kraju trochę lepiej, żeby dalej mydlić oczy biedniejszym masom i kupować ich głosy... a przy okazji szczuć ludzi na siebie... to kolejny trafiony pomysł naszego rządu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka