Dodaj do ulubionych

Pociągająca opcja urlopowa

17.02.21, 10:39
Wczoraj przypadkiem dowiedziałem się o pociągu z Wiednia do Livorno z opcją platformy na auta i motocykle.
1000 km w ciągu nocy
Dla mnie bomba- wyjeżdżam w piątek kolo 14 z domu. O 21 jestem juz w wagonie sypialnym z rodziną. Rano po śniadaniu o 9.30 zjeżdżam w Livorno, wyspany i wypoczęty i z własnym autem.
Niestety ograniczeniem jest wysokosc aut. Suv nie wejdzie. Tylko plaskacz.
Kiedys mnie to ominęło w Czarnogórze (spóźniłem się na pociag) to może teraz się uda
Obserwuj wątek
    • nousecomplaining Re: Pociągająca opcja urlopowa 17.02.21, 11:53
      Fajne, bardzo fajne.
      Córka niedawno znalazła info o pociągach z Pragi do Splitu.

podroze.onet.pl/aktualnosci/pociag-do-chorwacji-regiojet-powraca-w-2021-r-bedzie-nowa-trasa/7rn331n

Ale nie wiem, czy w nich „autokuszetka” też jest. Dziwią mnie ceny biletów - taniocha.
        • marekggg Re: Pociągająca opcja urlopowa 17.02.21, 12:10
          to nie ma nic wspolnego z lockdownem. po prostu austriacy i szwajcarzy maja dosc rozjezdzania samochodami alpy.
          a zciekawosci -

Früheres Angebot der DB Autozug GmbH

Die Tradition der deutschen Autoreisezüge begann in den 1930er-Jahren. Ab 1956 wurden die Züge von der Deutschen Bundesbahn auf die Schiene gebracht. Ihren Höhepunkt erreichte das Angebot im Jahr 1973, als 185.000 Fahrzeuge bei insgesamt 163 Zugverbindungen transportiert wurden. Unter anderem bedienten die Züge Ziele in Griechenland, der Türkei (Istanbul), Frankreich (Narbonne, Avignon, Bordeaux), Jugoslawien und Süditalien (Neapel).

wiec rozpoczelo sie (przynajmniej w niemczech juz w 1930r. a od 1953r. juz kursowaly regularnie.

A to ze czesi tez akurat ciagna na balkany czy do wloch - no to zaoferowali cos takiego, rowniez austriacy.
          Niemcy zaprzestali z tym, rowniez DB dzisiaj nie ma pociagow nocnych, dzialanosc DB przejelo w niemczech austriackie OBB
        • trypel Re: Pociągająca opcja urlopowa 17.02.21, 12:14
          Moze tak może nie
          W swojej naiwności liczyłem ze polece teraz do Egiptu za podobna kasę jak w grudniu.
          Patrze a tu przyzwoite oferty 2x drozsze.
          Dzwonie do jednego z dużych biur i pytam a babka mowi - panie, od swiąt bierzemy nowe samoloty bo wszystkie w 100% obłożone, nie ma szansy ma zadne lasty bo schodzą na bieżąco. Tak więc chyba części osob namawiac nie trzeba.
          A opcja Praga Split tez zajebista bo w ten sposób mam 3-4 h do Pragi, potem noc i budze sie juz pare h od Albanii. Trudno będzie wybrać co lepsze
        • nousecomplaining Re: Pociągająca opcja urlopowa 17.02.21, 13:01
          Austriacy ze Słowakami planowali też uruchomienie w tym roku takiej linii (z autokuszetką):
          Split – Perkovic – Knin – Ogulin – Zagrzeb – Dobova – Sevnica – Celje – Maribor – Spielfeld – Graz – Bruck an der Mur – Wiener Neustadt – Wiedeń – Devínska Nová Ves – Bratysława.

www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/austriacy-i-slowacy-razem-uruchomia-nocny-pociag-do-chorwacji-z-autokuszetkami-99523.html

Ale nie wiem, co z tego wyszło/wyjdzie. Na stronie oebb nie widzę nic na ten temat.
      • trypel Re: Pociągająca opcja urlopowa 17.02.21, 17:58
        To inna historia
        Mam zablokowana chalupe na lipiec na sardynii ale prom kupie pewnie na ostatnią chwilę bo jak się okaże że będzie dalej taka choojoza to zostanie tylko opcja samolotowych wakacji tak jak teraz
        Ale na czerwiec planowaliśmy motocykle na tydzień i taki pociąg by nam bardzo ułatwił życie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka