Dodaj do ulubionych

Udupią kierowcę Seicento?

03.03.21, 09:12
krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26842449,nagla-zmiana-w-skladzie-sedziowskim-ktory-rozstrzygnie-apelacje.html
"W środę Sąd Okręgowy w Krakowie w wydziale odwoławczym ma rozpoznać apelację w sprawie dotyczącej wypadku z udziałem kolumny rządowej wiozącej ówczesną premier Beatę Szydło.

[...]

– Sąd zauważa znaczny stopień przyczynienia się innych użytkowników – podkreślała sędzia Agnieszka Pawłowska w ustnym uzasadnieniu.

Ale prokuratura odmówiła śledztwa w tej sprawie, mimo zawiadomienia sądu. Argumentowała, że po analizie materiałów, które otrzymała z sądu, uznano, że jedyną osobą odpowiedzialną za wypadek limuzyny Beaty Szydło jest kierowca seicento. - Nie pojawiły się żadne nowe dowody, dlatego zapadła decyzja o odmowie wszczęcia postępowania - twierdziła prokuratura.

[...]

Apelację od tego wyroku ma w środę, 3 marca, rozpatrzyć sąd odwoławczy w trzyosobowym składzie. Jednym z tej trójki był sędzia Wojciech Maczuga. Jak dowiedzieliśmy się, sędzia jednak zachorował i przebywa na kilkudniowym zwolnieniu lekarskim.

Na dwa dni przed rozprawą przewodnicząca wydziału odwoławczego zdecydowała o wymianie sędziego. Na miejsce Wojciecha Maczugi wyznaczyła Macieja Pragłowskiego. Sęk w tym, że pierwszym w kolejności na liście zastępców był inny sędzia. Nie został on jednak wskazany. Wybrano sędziego Pragłowskiego, który był dopiero na drugiej pozycji na "liście awaryjnej".

- Uchodzi za zwolennika rządów twardej ręki, nie zawahałby się nawet przed zastosowaniem aresztu w sprawie o wykroczenie - mówi o nim krakowski sędzia.

[...]

- Nie ma szans, by nowy członek składu orzekającego zapoznał się w dwa dni ze sprawą, która ma 30 tomów i opinie biegłych - ocenia doświadczony krakowski karnista.

Inny wskazuje na kolejny ważny wątek: - Sędzia Maczuga miał być nieobecny do 8 marca. Tymczasem na 30 marca wyznaczono kolejną rozprawę w tym postępowaniu. Można było więc przecież poczekać ze zmianą sędziego, bo Wojciech Maczuga mógł wrócić do tego czasu do pracy. Po co się tak spieszono? - pyta."

Czekamy zatem na orzeczenie...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka