Dodaj do ulubionych

OT - na co nam tacy sędziowie?

18.03.21, 12:14
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26893459,oswiadczenie-sedziow-sn-w-sprawie-wniosku-prokuratury-przyklad.html#s=BoxOpImg1
Jasnym jest, że to nie tylko Ci są zli...
Malo to np. niewykonanych wyroków zapłaty?

Sedzia wydaje wyrok a potem powinien go wykonac i albo siagnac kase z delikwenta albo z wlasnej pensji wyplacic.

W w. wypadku powinien jechac do zakladu karnego, goscia wyposcic z celi i przeprosic.

Ciekawe kiedy suweren oburzony zachowaniem kasty, o której słucha w TVP, zażąda stosów?
Obserwuj wątek
      • galtomone Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 18.03.21, 14:32
        A co do Twojego pytania, to przypuszczam, że wtedy, gdy usunięte zostaną różne błędy w systemie prawnym, które mogą w różnych sytuacjach wiązać ręce sędziom i prokuratorom.

Kiedy cały system zostanie tak dofinansowany, że zmniejszy się liczba błędów po stronie prokuratury i samych prokuratorów, sądów i samych sędziów.

Kiedy zarówno prokurator jak i szczególnie sędzią będzie wstanie przeznaczyć więcej czasu na każdą sprawę w zakresie orzeczniczym.

A i tak w 100% błędów ludzi, czasem złej woli czy luk w systemie nie unikniemy.
        Nie ma w 100% dobrego systemu nigdzie na świecie.
        • tbernard Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 19.03.21, 08:27
          Nawet nie chce mi się odnosić do konkretnych zdań, bo to wszystko zalatuje mantrą 'oni byli w porządku, tylko system był zły i oni tylko wykonywali rozkazy'. No po prostu nic innego nie mogli zrobić jak w przypadku braku twardych dowodów uznać winę na podstawie zeznań jakiegoś podejrzanego typa i braku alibi. A nawet jak w przypadku Komendy jest alibi które potwierdza kilkunastu ludzi, to po prostu odrzucić je. A co? Pan życia i śmierci nie może? Najwyżej jak smród po latach wyjdzie to społeczeństwo zapłaci.
          O ile Ciebie rozumiem, bo sam przyznałeś, że masz w tym środowisku znajomości i Tobie to nie grozi, ale mnie jako zwykłego obywatela niepokoi taka łatwa możliwość zapuszkowania za zabójstwo, którego nie popełniłem na podstawie fałszywego zeznania lub konfabulacji.
          • galtomone Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 19.03.21, 09:45
            No to skoro ci sie nie chce to po co piszesz.

Ja wiem, ze wg ciebie najprosicej zwalić wszystko na sedziow... system jest cacy.

"sam przyznałeś, że masz w tym środowisku znajomości i Tobie to nie grozi, "

Ty to jednak mocno szurnięty jesteś.....
          • samspade Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 19.03.21, 13:10
            tbernard napisał:

> A nawet jak w przypadku Komendy jest alibi które potwierdza kilkunastu ludzi, to po
            > prostu odrzucić je.

W pewnym sensie zabawne jest to co piszesz. Gdyby sędziowie uniewinnili Komendę byłbyś jednym z tych gardłujących o skorumpowaniu sędziów
            • tbernard Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 19.03.21, 14:56
              samspade napisał:

> W pewnym sensie zabawne jest to co piszesz. Gdyby sędziowie uniewinnili Komendę
              > byłbyś jednym z tych gardłujących o skorumpowaniu sędziów

Wchodząc w tryb gdybany, to większą wiarygodność byś osiągnął gdybyś pokazał kiedy gardłowałem na sędziów za to, że niewinnego uniewinnili.
                • tbernard Re: OT - na co nam tacy sędziowie? 19.03.21, 15:16
                  samspade napisał:

> Ależ ty nie wiesz czy uniewinniony jest niewinny. Tobie wystarcza że wyrok ci s
                  > ię nie podoba. Wtedy gardłujesz o korupcji itp.

Przyglądając się różnym wątkom, to na ogół te same wyroki które nie podobały się mi, także sam odnosiłeś się do nich niezbyt pozytywnie. A czy to wynik korupcji, czy niekompetencji wymiaru sprawiedliwości to zapewne poszkodowanemu zwisa. W takich sprawach żal mi najbardziej poszkodowanego, bo potrafię wyobrazić sobie jak sam bym się czuł w jego sytuacji. A los niekompetentnego czy wręcz skandalicznie głupiego sędziego, któremu jest przykro, bo ktoś pomyślał na głos, czy jakieś sprawy korupcyjne się za tym nie kryją jest mi znacznie bardziej obojetny. Zwłaszcza mając świadomość, że ma zagwarantowane, że żadnych konsekwencji nie poniesie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka