Dodaj do ulubionych

Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót legendy

07.04.21, 16:50
Co sądzicie o nowym C4 z hydro w standardzie? Dla mnie coś pięknego i obecnie najciekawsza oferta z kompaktów, bo mam mega sentyment do hydrowozów Citroena. Muszę się tym przejechać. W dodatku zauważcie nowy rodzaj nadwozia - taki podwyższony liftback, coś między SUVem, a klasycznym liftbackiem, w stylu BMW 3/5 GT. Myślicie, że taki rodzaj budy może się przyjąć?

www.citroen.pl/gama/samochody-osobowe/nowy-c4.html
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 17:10
      Tyl mi się nie podoba ale autem bym się przejechal
      Kurcze jak łatwo przekroczyć 120 tys w takim wózku. Automat. Mocniejszy silnik i juz.
      • dr.hayd Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 08:00
        Jak dla mnie to tył jest nawet ładny. Za to nie podoba mi się przód. Wygląda jak taka płacząca buźka na kreskówce: zmróżone oczy i dwie wielkie łzy poniżej. Mam wrażenie, że samochód płacze, bo zmuszam go do jazdy.
    • marekggg Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 17:40
      Nie wiem dlaczego, ale mam wrazenie ze firmy nie umieja zaprojektowac ladne samochody bez widziwien w karoserii i w ksztalcie ogolnym.
    • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 17:47
      Z tego co widzę , to nie jest prawdziwe hydro
      Nie ma np. regulowanego prześwitu, nie dopatrzyłem się też samopoziomowanie. Tak że żaden powrót legendy. Choć na pewno korzystali przy opracowaniu tego z wcześniejszych doświadczeń.
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 18:02
      Cyt.” Można więc powiedzieć, że zastosowano tu sprytny chwyt marketingowy: odwołując się do tradycji Citroena użyto słowa „hydrauliczny” w nazwie, sugerując, że ciesząca się dużą estymą dotychczasowa technologia wraca w nowej postaci. W rzeczywistości jest to tylko cień starej świetności – tak jakby sztabę złota zastąpiono elementem pozłacanym.”. Można się rozejść.
      • schweppes1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 18:09
        duze_a_male_d_duze_m napisał:

> Cyt.” Można więc powiedzieć, że zastosowano tu sprytny chwyt marketingowy: odwo
        > łując się do tradycji Citroena użyto słowa „hydrauliczny” w nazwie, sugerując,
        > że ciesząca się dużą estymą dotychczasowa technologia wraca w nowej postaci. W
        > rzeczywistości jest to tylko cień starej świetności – tak jakby sztabę złota za
        > stąpiono elementem pozłacanym.”. Można się rozejść.

Właśnie czytam. Kurde, tyle lat w handlu, a dałem się podejść marketingowcom Citroena jak klimcio marketingowcom Skody. Zagrali na moim sentymencie do ojca XM z dzieciństwa. Odwołuję i nie umówię się na jazdę próbną.
        • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 21:13
          > Właśnie czytam. Kurde, tyle lat w handlu, a dałem się podejść marketingowcom Citroena jak klimcio
          > marketingowcom Skody. Zagrali na moim sentymencie do ojca XM z dzieciństwa.

Niech zgadnę - polazłeś na stronę Citroena, bo wyświetliła ci się reklama C4 z "hydro"?
          • schweppes1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 23:38
            vogon.jeltz napisał:

> Niech zgadnę - polazłeś na stronę Citroena, bo wyświetliła ci się reklama C4 z
            > "hydro"?

Niet, w TV w tle leciała ta reklama w wersji polskiej: www.youtube.com/watch?v=fwNbivrWtDQ
            • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 23:51
              > Niet, w TV w tle leciała ta reklama w wersji polskiej

Już myślałem, że guglowa AI ma cię sprofilowanego jako wielbiciela hydrowozów ze skłonnością do nostalgii.
    • toreon Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 18:32
      Kwestia gustu ale raczej trudno się doszukać jakiegoś istotnego elementu wyróżniającego stylistycznie pośród innych kompakto-suvów.
      Poza tym wspomniana hydropneumatyka jest chyba nieco naciągana...
    • gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 18:39
      Eeee... Kliknąłem skuszony... A tam to samo co jest od paru lat już czyli amorki z hydropneumatycznymi odbojnikami... C5 aircross już to ma i nawet nim jeździłem... I jest to jakiś plus, ale do zawieszenia nawet w C5 starej się to nie umywa...
    • klemens1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 19:04
      Dobre hydro to miał XM. Obecny C5 jest dużo gorszy. Pomijając fakt, że w tym nowym C4 to nie jest prawdziwe hydro, tylko jakaś hybryda.

P. S. Ja nigdy nie daję się podejść żadnym marketingowcom. Kupiłem skodę, bo mi odpowiada - jeździłem audi i jest tylko minimalnie lepiej.
      • gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 07.04.21, 20:04
        Obecnie nie ma C5 z hydropneumatyka. Ostatnim były niektóre wersję na niektórych rynkach C5 II. Ale 90% było na tradycyjnym i to twardym. Ostatnim klasycznym Citroenem w wielu egzemplarzach na hydropneumatycznym zawieszeniu był chyba C5 I i o nim pisałem... Ale i tak to już nie było to samo co przy XM
        • klemens1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 11:34
          gzesiolek napisał:

> Obecnie nie ma C5 z hydropneumatyka. Ostatnim były niektóre wersję na niektóryc
          > h rynkach C5 II.

C5 III z 2011 ma hydro. Ale to już nie to samo co w XM-ie.

> Ale i tak to już nie było to samo co przy XM

No właśnie ...

• gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 15:44
            A to sorki... Pokićkałem, nie wiedziałem że polift C5 to już była II, a ta po 2008 to była III...
            No to pisząc o II myślałem o III... Hydro tam jest może w 5% egzemplarzy na rynku...Choć chyba nie...
            Większość ma tradycyjne i to twarde...
            • klemens1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 16:02
              gzesiolek napisał:

> A to sorki... Pokićkałem, nie wiedziałem że polift C5 to już była II, a ta po 2
              > 008 to była III...
              > No to pisząc o II myślałem o III... Hydro tam jest może w 5% egzemplarzy na ryn
              > ku...Choć chyba nie...
              > Większość ma tradycyjne i to twarde...

Można było kupić takie i takie. Ja bym wybrał tradycyjne, bo hydro w C5 III nie jest wcale rewelacyjne. A to tradycyjne wcale jakieś twarde się nie wydaje.
              Akurat tu jeździłem próbnie oboma - jakkolwiek to nie ja kupowałem.
              U mnie w firmie 2 osoby mają C5 III i obie z hydro. Więc z tym 5% to dziwne, co piszesz.
              • carnivore69 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 16:20
                > U mnie w firmie 2 osoby mają C5 III i obie z hydro. Więc z tym 5% to dziwne, co
                > piszesz.

1/400 to i tak większa szansa niż zakrzepu po AstrzeZenece.

Pzdr.
                • gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 17:20
                  5% to 1/20 jeśli już...
                  • klemens1 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 17:28
                    gzesiolek napisał:

> 5% to 1/20 jeśli już...

Ale 2x 5% to już 1/400
              • gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 17:31
                No właśnie solidnie się dopłacało... Może miałem pecha, ale jechałem w życiu 3x C5 po 2010 za kierownicą i kilka razy taxi... i nie trafiłem na hydropneumatykę... Może dlatego, że większość z nich to były limo a nie kombi...
      • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 00:02
        > Dobre hydro to miał XM.

Legenda głosi, że dobre hydro to miał DS. Może jeszcze SM i CX.

Była jeszcze absolutnie niezwykła (i równie rzadka) Xantia Activa - do dziś(!) niepobita pod względem prędkości w teście łosia. Activy nie miałem, ale miałem zwykłą i nawet taka była naprawdę doskonałym wozidłem pod względem zawieszenia. Kilkaset kilometrów po dziurawych ukraińskich drogach i człowiek wciąż wysiadał żywy. Miałem też pierwsze C5, ale to już nie było to...
        • gzesiolek Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 06:19
          To se ne wrati...
        • kokosowy15 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 16:17
          W połowie lat siedemdziesiątych jeździłem trochę GS (kolegi mającego zamoznych rodziców). Po wertepach jeździł rewelacyjnie, na bruku nie trzęsło tylko hałasowało. Wada były waziutkie opony.
    • ari Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 11:32
      Ja nawet rozumiem, że Citroen powinien robić trochę inne kształty samochodów niż Peugeot.
      Ale do mnie to nie trafia - taki nie pies ni wydra, coś jak np Kia XCeed. No i oczywiście wybór benzyniaka ograniczony do 3-cyl 1.2 Puretech.
      Ale może "toto" w swoją niszę trafi.

Przy okazji - nowy C5 tez oczywiście będzie bardziej crossoverem niż "klasą średnią".
      • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 08.04.21, 11:45
        > No i oczywiście wybór benzyniaka ograniczony do 3-cyl 1.2 Puretech.

One engine fits all. Pakują ten silnik do wszystkiego, od C3, przez C5 Aircrossa, aż po Berlingo. Brakuje jeszcze, żeby zaczęli go montować w Jumperze.
    • pan99 Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 12.04.21, 16:23
      dziś jechałem c4 automat diesel 1,5 130KM, wysoka wersja wyposażenia.
      lubię citroeny i podobało mi się z zewnątrz to auto na zdjęciach, a muszę coś w końcu kupić w tym roku.

Moja opinia po przejażdżce:
      C4 za ponad 120 t to gruba pomyłka. W środku głośno i niewygodnie, silnik b. słabo wygłuszony, fotele dramat, nie wyobrażam sobie jazdy w jakiejś dłuższej trasie. Plasticzki i ogólne materiały wykończeniowe środka - dno jak na nowość 2021 za sporo ponad 100t. Audio coś tam słychać, ale raczej słabiutkie,. Prowadzenie dość poprawne, oczywiście zawieszenie nie ma nic wspólnego z prawdziwym hydro z C5 (mam w rodzinie, często jeżdżę).

Jak dobrze, że są jazdy testowe. Po półgodzinnej przejażdżce z przyjemnością i wręcz ulgą przesiadłem się do mojej 10 letniej laguny automat 170 KM.

Wnioski - C4 jednak nie dla mnie, szukam dalej.
      • vogon.jeltz Re: Nowy Citroen C4 z hydropneumatyką - powrót le 12.04.21, 17:19
        > zawieszenie nie ma nic wspólnego z prawdziwym hydro z C5

To hydro w C5 też jest już takie trochę nieprawdziwe w porównaniu do tego z CX czy XM. Tym bardziej to coś w nowym C4 to musi być straszna kaszana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka