Dodaj do ulubionych

OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Warszaw

15.04.21, 10:51
W Warszawie 2 osoby zarabiające po średniej krajowej, mające jedno dziecko kupią mieszkanie aż 90 mkw. Zgadzacie się, potwierdzacie?
Tak przynajmniej twierdzi pan Tatar, znaczy się Turek:

forsal.pl/nieruchomosci/mieszkania/artykuly/8142374,dwie-srednie-pensje-zakup-duzego-m.html
Jeśli mieszkacie w innych dużych miastach, to tez potwierdzacie?
Obserwuj wątek
    • marekggg Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 12:03
      Zaznaczył przy tym, że do przeprowadzenia takiej transakcji trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową oraz gotówkę na wkład własny (ok. 200-250 tys. zł). Ponadto nie powinno mieć się innych kredytów i umowę o pracę na czas nieokreślony.

juz widze jak przecietnie zarabiajacy majac ok. 30 lat maja taka gotowke w skarpecie i chec i czas na 30 lat na splacenie.
      • qqbek Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 13:01
        Ale dlaczego?
        Ja wziąłem na 30 lat mając lat 42, bo chciałem mieć niską ratę, a nie zamierzam się i tak bujać z tym kredytem dłużej niż do sprzedania czegoś z majątku.
        Dopóki RRSO 2% jaką mi zaproponowano, czyli przynajmniej do podniesienia stóp procentowych przez RPP, nie ma powodu, żeby się tego bać. Jak się stopa zmieni, to mam jeszcze 3 miesiące na wykombinowanie pieniędzy na spłacenie jakiejś znaczącej części kapitału, żeby nie zabolało. Jak oprocentowanie pójdzie w górę, to pozapierdalam na trochę wyższych obrotach i spłacę więcej kapitału.
        Póki co grzechem by było nie wziąć tego domu i zostawić pieniądze na rachunku, żeby je inflacja szybko zżerała.

Co do oszczędności - wszystko zależy od stylu życia (łamane przez "styl szastania kasą"). My mamy w domu do dyspozycji ze trzy średnie krajowe (ale dwójkę dzieci do tego) i na luzie jedną z tego odłożyć możemy, za bardzo się przy tym nie szczypiąc. A mam znajomego analityka, który ma 10 na rękę (do tego żona ze 4 i za dziecko 500), czyli łącznie 4 średnie krajowe na trójkę i on nigdy groszem nie śmierdzi.
        Nawet nie wiem na co to wszystko wydaje, bo nie konsumuje jakoś przesadnie wystawnie, przynajmniej nie z mojego punktu widzenia.
        • hukers Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 13:11
          qqbek napisał:

> Co do oszczędności - wszystko zależy od stylu życia (łamane przez "styl szastan
          > ia kasą"). My mamy w domu do dyspozycji ze trzy średnie krajowe (ale dwójkę dzi
          > eci do tego) i na luzie jedną z tego odłożyć możemy, za bardzo się przy tym nie
          > szczypiąc. A mam znajomego analityka, który ma 10 na rękę (do tego żona ze 4 i
          > za dziecko 500), czyli łącznie 4 średnie krajowe na trójkę i on nigdy groszem
          > nie śmierdzi.

Może analityk właśnie oszczędza?
          • qqbek Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 13:32
            vogon.jeltz napisał:

> Dizajnerskie ciuchy i ajfony? To najczęstszy przypadek.

Z ciuchami może i racja.
            Ja tam założę jakiś średnio markowy t-shirt za niecałą stówę, bojówki za tyle samo i mogę iść do pracy, bo 95% czasu pracy spędzam w nieformalnym ubiorze. Ze dwa lata (bo rzecz jasna się szybko zdegradował) miałem nawet ulubiony T-shirt, który kupiłem za całe 2 Euro w Primarku w Dreźnie.
            Butów za więcej niż 300 też raczej nie noszę (wyjątek to trapery, ale jak kupię Caterpillary za 500-600 to i 3-4 sezony pochodzę, a ja chodzę dużo).
            Oni jednak zawsze mocno markowo.
            Co do telefonów to od zawsze mają w najdroższym kredycie konsumenckim w okolicy, czyli w tzw. "abonamencie" - ale racja, nie tyle ajfony, co najnowszy model Szajsunga zawsze.

Ale jakoś drastycznych różnic nie widzę.
            Jak jadą na wakacje to każde Euro dwa razy oglądają z obu stron.

Nie wiem, może ćpają gdzieś po kątach i ich cena koksu wykańcza?
            Naprawdę zachodzę w głowę, jak można zarabiać na tyle przyzwoicie, a przy tym żyć właściwie "od wypłaty do wypłaty"?
            • trypel Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 13:35
              A może właśnie odkładają.
              Znam takich co 15 lat po studiach w Londynie zapierdalali na takich obrotach ze wszyscy się zastanawiali ile wytrzymaja
              Zero przyjemności. Wakacje tylko w Polsce u rodziny
              Ale do 40tki mieli 3 mieszkania w Londynie i teraz od 12 lat mieszkają na południu Francji, i robią nic. Może oni też odkładają
          • qqbek Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 15.04.21, 13:37
            trypel napisał:

> Nie tylko inflacja będzie zżerała oszczędności
            > To co pisałem o ujemnych stopach lokat juz jest dyskutowane w bankach jak można
            > poczytać (mBank chyba zaczal)
            > Więc zaczęło się zmuszanie do wydawania

Ja tam dużo nie miałem tych oszczędności - niecałe cztery stówy.
            Ale jak ktoś całe życie ciułał i ma mocniej 6-cyfrowe, albo zgoła 7-cyfrowe saldo i żadnego pomysłu na jego ulokowanie to ma niewesoło.

Moja mama przykładowo otworzyła sobie kilka lat temu rachunek w Niemczech i co miesiąc stara się przynajmniej te 300-400 Euro tam odłożyć. Stwierdziła, że w tym kraju nikt i nic niczego już nie gwarantuje, a w razie czego będzie miała jakieś pieniądze "pewne".
            • tbernard Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 17.04.21, 13:29
              qqbek napisał:

> Moja mama przykładowo otworzyła sobie kilka lat temu rachunek w Niemczech i co
              > miesiąc stara się przynajmniej te 300-400 Euro tam odłożyć. Stwierdziła, że w t
              > ym kraju nikt i nic niczego już nie gwarantuje, a w razie czego będzie miała ja
              > kieś pieniądze "pewne".

W nieprzewidywalnych czasach może być różnie z tym "pewne". Dla przykładu zamożni Żydzi co przed wojną mieli w szwajcarskich bankach bogactwa zgromadzone, mocno się zdziwili, gdy ich Szwajcarzy deportowali do Niemiec do utylizacji, aby przytulić sobie owe bogactwa, zapewne do podziału z Niemcami. A wydawało się im, że mieli "pewne" jak w szwajcarskim banku.
    • bolo2002 Re: OT-2 średnie pensje zakup 90m mieszkania w Wa 17.04.21, 09:01
      Zacznijmy od tego, ze najtańszym mieszkaniem jest.... własny dom! I mozna to udowodnic na przykładach i liczbach. Postawiłem ca 400 obiektów , w tym domów -w Polsce i poza nia. Dziś postawie na gotowo te wskazane 90-100 m2 za ca 260 tys zł! Za takie mieszkanie w stolicy zapłacisz 700-800 tys zł -i jest gołe i wesołe! U mnie z kominkiem! Tez mieszkałem w stolicy i to nad Wisłą i miałem 3-pokoje z kuchnia w dobrym punkcie. Ale miałem tego molocha dosc i posatwiłem pod stolica dom na 1000 m2 działece. Ile mnie kosztował na gotowo-odpowiadam 40 & ceny w Warszawie za 130 m2! I mam las, grzyby, ryby i świety spokój. żadnego zgiełku, korków i całego tego gówna. do waszawy jade 20 minut A8 ! Pozdrawiam niedowiarków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka