Dodaj do ulubionych

F1 Lewisa nie lubię, ale..

18.04.21, 19:09
...trzeba przyznać, ze to wielki kierowca.
Wypada z toru, wraca, ściga sie do końca.
Max wygrał ale Lewis przegrał w wielkim stylu.

Zgodnie z przewidywaniami - F1 arcyciekawa!!!
Oglądajcie!!!

Jeep
Obserwuj wątek
    • galtomone Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 18.04.21, 19:26
      Sporo się dziś działo.
      Szkoda, że nie pokazali kierownicy Bottasa w czasie wypadku.
      Na razie wydaje mi się, że to Russell popełnił błąd a nie Bottas.
      Norris super.
      Max miał szczęście, Lewis jeszcze wieksze.
        • engine8 Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 19.04.21, 00:24
          Problem rasizmu - jesli istnieje to w obie strony...
          Jak moze rasiznm nie istneic skoro nie wolno powiedziec ze w taki razie nie zwracajmy uwgi na kolor skory... a skoro to jest zawsze na pierwszym miejscu to jak ma nie istniec?
          No i jak czarnych nalezy przyjmowac na studia ze wzgledu na kolor to nie rasizm...
          A jak przyjmowac na bazie egzaminow to juz rasizm ....
          Sprobuj powiedziec ze skoro czaranych jest mniej niz 20% a w sporcie 70% to cie rasista okrzykna bo przeciez tam jest tyle czarnych tylko dlatego ze so po prostu dobrzy w sporcie ale gdzie indziej jest ich malo tez dlatego ze biali to rasisci a nie dlatego ze biali sa lepsi...
              • gzesiolek Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 19.04.21, 14:24
                Mam super wspomnienia ze znajomymi czarnoskórymi w US. Jestem jednym z nielicznych Polaków którzy wracali z US i mieli dobre zdanie o Afroamerykanach...
                Ale to co się dzieje w zakresie poprawności politycznej i tego jak ponowiono "segregacje rasową" w ostatnim 10leciu, aż mnie przeraża...
                To co w latach 1980-2010 wydawało się zanikać... Tzn. coraz mniejsza różnica w szansach na rozwój dla tych co chcieli się uczyć i rozwijać. Coraz większy udział czarnoskórych w urzędach, sądach, służbach, administracji, mediach... Coraz mniej zwracało się uwagi, czy ktoś ma taki a nie inny kolor skóry...
                I nagle teraz znowu kolor skóry jest na pierwszym miejscu... Podkreślanie go jako czegoś co czyni z kogoś innego człowieka...
                Zawsze myślałem, że właśnie walka z rasizmem to jest walka ze zwracaniem uwagi na to jaki ktoś ma kolor skóry. Po prostu to było coś co było dla mnie przeźroczyste - nie definiowałem ludzi przez kolor skóry i zwykli ludzie z którymi pracowałem bardzo to szanowali. I mam wrażenie, że teraz to podejście nagle stało się czymś złym... Ba za podejście, że nie ważne jaki ktoś ma kolor skóry jesteś nazywany rasistą...

A PL to zupełnie inna para kaloszy... Jesteśmy zamkniętym i ksenofobicznym społeczeństwem, które strasznie się boi wszelkiego obcego... Bardzo z nami trudno przełamać pierwsze lody i sprawić byśmy uznali kogoś za swojaka... Ale czy można to nazwać rasizmem...
                • jeepwdyzlu Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 19.04.21, 14:46
                  Serial Oni na Amazon.
                  Straszny.
                  Ksiażka Kolej Podziemna. Miedziaki. Obie autora Colsona Whiteheada...
                  Ta afera z 9 minutowym duszeniem Georga Floyd'a. To że dusił to jedno ale że nikt nie zareagował????
                  Kurwa dramat...
                  • gzesiolek Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 19.04.21, 15:26
                    Ale Ty myślisz, że jak traktuje policja w US drobnych pijaczków, rzezimieszków, bezdomnych którzy się im stawiają... Niezależnie od koloru skóry, czy to policjantów czy tych przytrzymywanych...
                    Byłem świadkiem jak brutalnie spacyfikowali bezdomnych na dworcu w Waszyngtonie, i kolor skóry policjantów i bezdomnych nie miał najmniejszego znaczenia... Różne kolory skóry były z obu stron... Ja byłem w szoku. Ba można powiedzieć, że uratowałem jednego z bezdomnych, zresztą czarnoskórego, bo chciał żebrać, a ja nie dałem mu kasy tylko poczęstowałem jakimś żarciem które miałem na wycieczkę po Waszyngtonie. I siedział obok mnie jedząc ciastko i gadając ze mną i dlatego jak wpadli krawężniki to go odpuścili... Ale przyduszanie kolanem, zakładanie kajdanek i wyprowadzanie ludzi tylko dlatego, że spali tam gdzie nie powinni... Po prostu US to państwo policyjne... Takie jest, takie było i takie pewnie będzie... Tutaj zrobiła się afera bo to biały zabił czarnoskórego... Nie ma afery o brutalność policji, czy o zmianę sposobu szkolenia itd. Jest afera BLM.

Co do historii (i medialnych tworów na jej podstawie), to jestem za tym, aby pamiętać, aby ostrzegać, przypominać, ale jestem przeciwny, by cały czas tym grać i walczyć... Chyba Ty np. nie będziesz ciągle swoim kontrahentom z Niemiec przypominał o tym jak traktowali Polaków, zwłaszcza wyznania mojżeszowego podczas ostatniej wojny światowej i o tym jak powinni się tego wstydzić i jak powinni lepiej traktować nawet drobnych złodziejaszków z Polski ze względu na historyczne zbrodnie...
                    A ja poniekąd jestem naciskany, żebym się wstydził za farmerów z południa z US, czy handlarzy niewolników... Dlaczego?
                    Ani ja ani żaden z moich przodków z tego co wiem nie miał nic z tym procederem do czynienia... ba, stawiam, że większość naszych przodków była traktowana niewiele lepiej przez Panów na naszych ziemiach... A jednak mam popierać BLM bo inaczej jestem rasista... Dla mnie to chore...
                    • jeepwdyzlu Re: F1 Lewisa nie lubię, ale.. 19.04.21, 17:34
                      Nie chodzi o brutalnosć policji.
                      Chodzi o kolor skóry.
                      Biały byłby duszony minutę. Albo wcale.
                      Albo zareagowałby którys z widzów.
                      We Francji jest podobnie. Polocja onaczej zachowuje się wobec białego w mercedesie i inaczej wobec Arabów w skodzie.
                      A w Polsce?
                      Wiesz jak traktowani sa Ukraińcy? Np powszechnie wszyscy mówia do nich per ty.
                      Może to nie rasizm.
                      Może wszyscy tacy jesteśmy...

Jeep

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka