Dodaj do ulubionych

Kolejne kretyńskie wyścigi...

26.04.21, 14:28
android.com.pl/news/401484-wyscig-formuly-e-elektryczne-bolidy-rozladowaly-sie-tuz-przed-meta/
To maja sie ścigać i jechać jak najszybciej sie da, non-stop czy to wyścig kto najdalej zajedzie?
Obserwuj wątek
    • tbernard Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 26.04.21, 14:55
      A czy czasem Formuły1 nie zjeżdżają aby zatankować i dalej się ścigać? Tak samo w pojeździe elektrycznym jak ktoś czuje, że mu brakuje energii, to powinien zjechać aby mu bolid podłączyli do szybkiej ładowarki.
      • galtomone Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 06:53
        vogon.jeltz napisał:

> > To maja sie ścigać i jechać jak najszybciej sie da, non-stop czy to wyści
        > g kto najdalej zajedzie?
        >
        > A jak w tradycyjnych wyścigach samochodów spalinowych kierowca nie zjedzie na p
        > it-stop i zabraknie mu paliwa?

Troche jednak co innego...
        Chodzi o to, co też niestety jest w F1 ale nie kończy sie aż tak "spektakularnie" - limit zużycia paliwa.

Tu nawet nie chodzi o samo tankowanie w trakcie (choc to było fajne), ale to ile paliwa/prądu zużywasz w całym wyścigu i na okrążenie (w zależności od serii).
      • galtomone Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 06:57
        Może tak być jak piszesz, nie znam szczegółów tej serii. Ale podobnie jak w F1, trochę wypacza to ideę wyścigu...
        Do tego te auta są dość wolne jak na "bolidy wyścigowe".

Mnie się takie ograniczenia nie podobają.

OK, tniemy koszty, nie ma tankowania w F1... ale pozwólmy tym co chcą zrobić większy bak i zapie..lac jeśli maja ochotę.

Już kilka teamów było karanych za to, że silnik chwilowo przekraczał normę zużycia paliwa.
        Mnie się to nie podoba.
        • tbernard Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 07:58
          galtomone napisał:

> Już kilka teamów było karanych za to, że silnik chwilowo przekraczał normę zuży
          > cia paliwa.
          > Mnie się to nie podoba.
          >

A mnie się to podoba, bo ekologia jest najważniejsza. Dobrze, że zrozumieli to organizatorzy wyścigów.
            • tbernard Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 09:10
              galtomone napisał:

> To od kiedy oglądasz wyscigi i weekendy F1?
              > Kto został za to ukarany ostatnio?
              >

Nie tyle oglądam, co zdarzy mi się przez chwilę popatrzeć ale szybko staje się to nudne.
              Co do pytania, kto został ostatnio ukarany za to, że zdarzyło mi się czasem popatrzeć na wyścig, to nie mam pojęcia. Podejrzewam, że nikogo za to nie ukarano, ale gwarancji nie mogę dać.
          • vogon.jeltz Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 11:12
            > A mnie się to podoba, bo ekologia jest najważniejsza. Dobrze, że zrozumieli to organizatorzy wyścigów.

Gdyby to zrozumieli, zlikwidowaliby wyścigi w ogóle. Trudno wyobrazić sobie aktywność o gorszym stosunku przydatności do szkodliwości dla środowiska.
            • galtomone Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 11:17
              vogon.jeltz napisał:

> > A mnie się to podoba, bo ekologia jest najważniejsza. Dobrze, że zrozumie
              > li to organizatorzy wyścigów.
              >
              > Gdyby to zrozumieli, zlikwidowaliby wyścigi w ogóle. Trudno wyobrazić sobie akt
              > ywność o gorszym stosunku przydatności do szkodliwości dla środowiska.

Myśląc w ten sposób należałby zlikwidowac cały sport wyczynowy i sporą część tzw. rekreacji.
              • tbernard Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 11:35
                galtomone napisał:

> Myśląc w ten sposób należałby zlikwidowac cały sport wyczynowy i sporą część tz
                > w. rekreacji.
                >

Samochód wyścigowy zmarnuje bezproduktywnie podczas jednego wyścigu więcej tlenu niż wyczynowy sportowiec przez całe życie. Dokładnych wartości nie znam ale chodzi o ideę. W zamkniętym garażu nawet na wolnych obrotach po paru minutach stężenie spalin staje się trujące.
                • galtomone Re: Kolejne kretyńskie wyścigi... 27.04.21, 11:47
                  tbernard napisał:

> galtomone napisał:
                  >
                  > > Myśląc w ten sposób należałby zlikwidowac cały sport wyczynowy i sporą cz
                  > ęść tz
                  > > w. rekreacji.
                  > >
                  >
                  > Samochód wyścigowy zmarnuje bezproduktywnie podczas jednego wyścigu więcej tlen
                  > u niż wyczynowy sportowiec przez całe życie. Dokładnych wartości nie znam ale c
                  > hodzi o ideę. W zamkniętym garażu nawet na wolnych obrotach po paru minutach st
                  > ężenie spalin staje się trujące.

I co z tego?

Piszac to mialem na mysli wpllyw sportu jako calosci.

Jesli na zawody lekkoatletyczne czy dowolne inne (gdzie lekkoatleta nie truje atmosfery jak auto) przyjezdza samochodami X tys ludzi, zeby to ogladac, na obsluge calej imprezy zuzywa sie X kW energii, to jako ma to sens?

Mistrzostwa swiata, igrzyska, itd... W calosci te imprezy sa tak zielone jak ja po zatruciu pokarmowym.

"Sport" pt. rekreacja to samo.
                  Weź takich narciazy... Trzeba pobudowac hotele, wyciągi w górach a potem jest najazd tysięcy aut (sam w tym biore udzial)
                  Jak napisal vogon... przydatnosc vs wplyw na srodowisko sie nie sklada w senswna calosc...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka