Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy?

03.05.21, 11:54
Bo korci mnie zeby zainstalowac dwie, kazda napelniona starym olejem silnikowym, najlepiej z diesla. Od kazdej idzie wezyk, od jednej do tylu a od drugiej w bok samochodu. Zaleznie od potrzeby, stukam albo w jedna albo w druga piescia, jak w starym klaksonie ala trabka, i daje lekcje albo siedzacemu mi na ogonie, albo pedalarzom co jada kaczego zamiast gesiego.
Obserwuj wątek
            • vogon.jeltz Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 03.05.21, 18:22
              > Nie tylko - wlacza swiatla stopu tez - wiem bo to wkurza tych z tylu jak sa za blisko..

No włącza, ale skutkiem ubocznym jest właśnie wyłączenie tempomatu. Niepożądanym skutkiem ubocznym.

> Kurna a co wy s tym tempomatami? Po co to komu?

Po to, na przykład, żeby sobie spokojnie jechać autostradą w okolicach dozwolonej prędkości maksymalnej, bez konieczności trzymania pedału gazu. Ale ja wręcz uwielbiam tempomat i na lokalnych drogach też go używam, jadąc te 60 czy 90, tym bardziej, że mi hybryda inteligentnie dobiera obroty optymalizując spalanie.

No i jak tak sobie spokojnie jadę tą autostradą lewym pasem, bo akurat wyprzedzam wolniejsze pojazdy, to nie będę robił "uprzejmości" dla jakiegoś buca, który podjeżdża mi pod zderzak i mruga długimi, bo mu się, kurka, spieszy.
              • engine8 Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 04.05.21, 00:31
                Ok , tempomat jednym kliknieciem wraca do poprzednio nastawionej predkosci?
                Nie wiem jak tam mozna. Ja ciagle i dynamicznie reguje i sie zachowuje... i ludzi tez....
                Bo np niewazne z jak jade predkoscia i ja zauwazylem ze jak ktos jedzie za mna powiedzmy 50 m - spokojnie i sie nie zbliza i nie sugeruje ze ma ochote na wyprzedzanie to w 99% kiedy mu zjade na prawo nie zmieniajac predkosci to on natychmiast wyprzedza chocby jechal juz i tak szybko...?
              • jeepwdyzlu Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 13.05.21, 13:19
                Ale ja wręcz uwielbiam tempomat i na lokalnych drogach też go używam, jadąc te 60 czy 90, tym bardziej, że mi hybryda inteligentnie dobiera obroty optymalizując spalanie.
                ---
                Zwykły tempomat to ćwierćśrodek. Dopiero aktywne tempomaty czyli trzymajace dystans do poprzednika mają sens i powoduja wygodna jazdę...
                • vogon.jeltz Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 13.05.21, 13:34
                  > Zwykły tempomat to ćwierćśrodek. Dopiero aktywne tempomaty czyli trzymajace
                  > dystans do poprzednika mają sens i powoduja wygodna jazdę...

Też mi się tak wydawało, dopóki trypel nie uświadomił mnie, że jest tyleż plusów co minusów: nie da się przejść na tryb zwykły, wystarczy zabrudzenie czujnika i przestaje dzialać - przynajmniej w implementacji w tryplowym samochodzie.

Tak naprawdę do jazdy po lokalnych drogach nawet dobrze działający akywny tempomat nie wydaje się zwiększać wygody - w moim przypadku. Raz, że i tak co chwila mam jakieś rondo czy skrzyżowanie. Dwa, że ja jeżdzę w ten sposób z prędkościami okołoprzepisowymi, a ponieważ większość jeździ szybciej, to raczej oni muszą się martwić, jak utrzymać dystans do mnie, niż ja do nich.
                  • jeepwdyzlu Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 13.05.21, 15:12
                    Raz, że i tak co chwila mam jakieś rondo czy skrzyżowanie
                    ----
                    No jasne że wtedy bez.
                    Tempomat ma sens na autostradach...

dopóki trypel nie uświadomił mnie, że jest tyleż plusów co minusów: nie da się przejść na tryb zwykły, wystarczy zabrudzenie czujnika i przestaje dzialać
                    ---
                    E tam
                    W crv, nx, rx i v90 przejście z jednego trybu w drugi to muśnięcie guzika - intuicyjnie..
                    • vogon.jeltz Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 13.05.21, 15:28
                      > No jasne że wtedy bez.
                      > Tempomat ma sens na autostradach...

Ale ja używam właśnie nie tylko na autostradach. Mam do przejechania kilometrowy odcinek drogi lokalnej, to włączam tempomat i jadę te 60 czy 70. Potem rondo, za rondem kolejny kawałek - robię resume, samochód sam się rozpędza do poprzedniej prędkości i jadę dalej.

Dodatkowe plusy są takie, że - raz, nie przekraczam dozwolonej prędkości, więc nie narażam się na mandaty, dwa, że w hybrydzie do 70 da się jechać na samym silniku elektrycznym (w określonych warunkach) i komputer sam wie, kiedy to zrobić, żeby optymalizować spalanie.
        • engine8 Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 04.05.21, 00:26
          A to juz ciekawe pytanie.....i byc moze tutejsci naukowcy zaraz nam wylicza wszytko
          Podam pare liczb.
          Kulka z tego guna leci z predkoscia ok 200 mph :) czy 300 FPS i leci na dystans no jakies 100m?
          Kiedy wystrzelisz z auta ktore jedzie powiedzmy 80 mph do auta przed soba ktore jedzie z podobna predkoscia a odleglosc pomiedzy samochodami jest powiedzmy 50m i nie zmieni sie zbyt wiele
          To co sie stanie i na jaka odleglosc mozna strzelac?
          • waga170 Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 04.05.21, 01:05
            Kulka wylatule z lufy z predkoscia 200 mph i od razu zwalnia bo od przodu "atakuje" ja powietrze z predkoscia najpierw 200 mph a potem coraz mniejsza. A spada po stu metrach nie dlatego ze stanela tylko dlatego ze leciala po torze balistycznym skrecajacym do dolu. W przypadku samochodu kulka zaczyna ruch wzgledem powietrza z predkoscia 280 mph. To, przebyty dystans i fakt ze ma trafic w poprzedzajacy samochod a nie w ziemie komplikuje nieco obliczenia. Nalezaloby rozpartzyc prawa "rzutu ukosnego pod silny wiatr". Poniewaz to Ty zarzuciles temat kulki z farba, proponuje zebys sprawe jednoznacznie wyjasnil eksperymentalnie. Niech zona jedzie przed Wami 80 mph, Ty z synem za nia 50 metrow dalej, syn prowadzi a Ty strzelasz pod roznymi katami az trafisz, zapisujac gdzies te dane. Potem opublikujesz tu na forum.
      • engine8 Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 06.05.21, 03:33
        No tak jak sie jest wyprzedzanym to znaczy ze ktos ma szybsze auto a to ponizenie i to publiczne..
        Kiedys zanim byly nawigacja tak bylo z pytaniem o droge.. Trzeb bylo uwazac ze pytany wie wiecej i lepeiej od nas - dlatego mezczyzni sie do tego stopnia nie upokazali.
        • jeepwdyzlu Re: Ile kosztuje duza gruszka do lewatywy? 13.05.21, 13:21
          Kiedys zanim byly nawigacja tak bylo z pytaniem o droge.. Trzeb bylo uwazac ze pytany wie wiecej i lepeiej od nas - dlatego mezczyzni sie do tego stopnia nie upokazali.
          ---
          Gdzie tak było?
          W Afganistanie?
          W normalnych krajach pytanie o drogę nie jest upokarzające. Przynajmniej dla mężczyzny. Może jak ktos ma 3 centymetrowego fiutka, nie wiem...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka