Dodaj do ulubionych

F1 i znowu Mercedes

09.05.21, 16:38
Nie wiem ile płacą Hamiltonowi, ale za mało...
Nie lubię gościa ale to wielki kierowca.
Niesamowity wyścig...
Obserwuj wątek
    • samspade Re: F1 i znowu Mercedes 09.05.21, 19:15
      Wygląda że można już w czasie przeszłym mówić że RedBull walczy o tytuł mistrzowski.
      Owszem Hamilton jest jednym z najlepszych, ale bez wątpienia jeździ w najlepszym zespole. W tym wyścigu było widać o ile Mercedes jest szybszy od byka.
      • jeepwdyzlu Re: F1 i znowu Mercedes 09.05.21, 22:57
        W tym wyścigu było widać o ile Mercedes jest szybszy od byka.
        ---
        Nie jest.
        Paradoksalnoe RB jest szybszy.
        Ale Hamilton lepiej zarzadza oponami a sam team mercedesa ograł RBuli taktycznie.
        Max mógł to wygrać.
        Ale przegrał bo wyścig to nie tylko szybka jazda...
        • samspade Re: F1 i znowu Mercedes 09.05.21, 23:33
          Max nie mógł wygrać tego wyścigu. Mercedes był dużo szybszy. Widać że w wyścigach Mercedes jest szybszy. W kwalifikacjach być może są bardzo blisko.
          Wracając nie wiem co mogli zrobić żeby wygrać z Mercem. Może gdyby gdzieś w okolicy był drugi samochód red bulla, mógłby przyblokować Ham na okrążenie czy 2. Ale on w ciągu 18 okrążeń zdjął "stratę" z pit stopu.
          Zresztą widać było to jak Mercedes się ogarnął od początku weekendu. Już w piątek była widoczna przewaga w tempie wyścigowym.
            • jeepwdyzlu Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 09:52
              RB popełnił błąd kalkulując 1 pitstop.
              ---
              Raczej Mercedes zaryzykował:

Lewis Hamilton dziękuje Mercedesowi za realizację ryzykownej strategii dwóch pit stopów, która pozwoliła mu na odniesienie zwycięstwa w Grand Prix Hiszpanii.

Podczas gdy Max Verstappen trzymał się taktyki jednego zjazdu do boksów, Hamilton dwukrotnie zjechał po pośrednią mieszankę. Na finałowych okrążeniach Brytyjczyk odzyskał prowadzenie stracone w pierwszym zakręcie niedzielnych zawodów, korzystając z przewagi świeższego ogumienia.

Start był bardzo wyrównany. Prawa strona była dość mocno nagumowana a Red Bull popisał się świetnym startem - wyjaśniał lider mistrzostw świata.

Później polowałem i czekałem na okazję. Przez długi czas jechałem bardzo blisko Maxa ale wątpiłem, czy będę w stanie dojechać na tych oponach do końca wyścigu. Jakimś cudem się udało a przy okazji odrobiłem 20 sekund. Ryzyko się opłaciło. Popisaliśmy się naprawdę doskonałą strategią.

Po zakończeniu walki na torze Hamilton podziękował przez radio głównemu strategowi Mercedesa - Jamesowi Vowlesowi. Przez cały weekend nasz plan zakładał, że będziemy mieli w zanadrzu dwa komplety pośrednich opon na wyścig, aby móc pojechać na dwa pit stopy. Chociaż na papierze jeden pit stop wyglądał lepiej, to z własnego doświadczenia wiem, że jest on bardzo trudny w realizacji.

Całość na f1wm.pl
              • galtomone Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 10:20
                Czy ja wiem czy ryzykował?
                Wszędzie w analizach przed wyścigiem strategia na jeden postój była wskazywana jak znacznie bardziej ryzykowna.
                Zapewne, gdyby ryzyko opadów deszczu było większe sytuacja by się zmieniła.

Zobacz jak wiele zespołów planowało jeden pit i jak wielu kierowców jednak w końcówce wyścigu zjechało na drugi. Wszyscy jechali na świeższych oponach znacznie szybciej i odrabiali straty wynikające z drugiego postoju z dość dużą łatwością względem tych, którzy jeszcze nie zjechali.
                • galtomone Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 10:27
                  I jeszcze, co do "Mercedes zaryzykował".
                  Zgadze sie w zakresie zjazdu na pierwszy pit.

Gdyby RB miał strategie na 2 zjazdy albo zareagował tuż po zjeździe Hamiltona na drugi, to fakt, że nie zjechali od razu korzystając z tych "darmowych" 2 sekund (Hamilton je dość szybko stracił), mogłoby się mocno zemścić.

Na ich szczęście RB popełnił błąd nie ściągając Maxa na drugi zjazd od razu za Hamiltonem (zobacz jak wyglądał zjazd Lewisa, musieli być przekonani, że RB zareaguje i mają max jedno okrążenie na podcięcie. Lewis zjechał w ostatnim momencie, nagle, nie było wcześniej "oficlanego" Box, box). I gdy RB jednak Maxa nie ściągnął okazało się, że różnica prędkości jest kolosalana... A po 2 - 3 okrążeniach już było za późno i pozostawało czekać.

I jeszcze jeden dowód na pomyłkę RB.
                  Po tym jak Hamilton wyjechał i mic ponad 22 s. straty do Maxa, ten pytał inżyniera o wyliczenia. I wg RB, Hamilton miał go dogonić na 65 okrążeniu. Czyli mieliby jedno na ewentualne wyprzedzanie + jednak też już mocno zużyte gumy.

Przypomnij sobie na którym okrążeniu Hamilton dojechał i wyprzedził Verstappena. Jeśli mnie pamięć nie myli z 8 okrążeń wcześniej.
                  • jeepwdyzlu Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 11:26
                    I jeszcze jeden dowód na pomyłkę RB.
                    Po tym jak Hamilton wyjechał i mic ponad 22 s. straty do Maxa, ten pytał inżyniera o wyliczenia. I wg RB, Hamilton miał go dogonić na 65 okrążeniu. Czyli mieliby jedno na ewentualne wyprzedzanie + jednak też już mocno zużyte gumy.

Przypomnij sobie na którym okrążeniu Hamilton dojechał i wyprzedził Verstappena. Jeśli mnie pamięć nie myli z 8 okrążeń wcześniej.
                    ---
                    Dokładnie tak.
                    Coś im sie pojebało w kalkulacjach bo w tej nowej grafice amazona - pokazywali na Eleven, że Hamilton wyprzedzi Verstappena ok 60 tego okrążenia. I się nie pomylil. A inżynierowie RB tak. To kurwa za co biora 2 miliony euro pensji?
                  • samspade Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 11:52
                    galtomone napisał:

> Na ich szczęście RB popełnił błąd nie ściągając Maxa na drugi zjazd od razu za
                    > Hamiltonem

Ale to by nic nie dało. Gdyby max zjechał na następnym okrążeniu i tak Lewis byłby z przodu.
                    Mercedes wykorzystał przewagę prędkości samochodu.
                    • jeepwdyzlu Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 12:17
                      Mercedes wykorzystał przewagę prędkości samochodu.
                      ---
                      Przewaga jest wynikiem lepszej taktyki zarzadzania oponami. Gdyby Max jechał na 2 pitstopy to nawet gdyby po zmianie wyjechał drugi to miałby swieże opony i móglby walczyc z Lewisem. A nawet wygrać.
                        • jeepwdyzlu Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 12:29
                          Które?
                          Zależy na jakim torze.
                          Max w kwalifikacjach w Barcelonie popełnił bład i zajął drugie miejscr. Ale miał szanse.na pierwsze.
                          Mimo to na starcie wyprzedził mercedesa.
                          Wyglada na to że motor hondy w RB ma kilkanascie koni wiecej. I mocniejszy docisk zwłaszcza z tyłu. Mercedes aerodynamikę ogarnał a Mercedes Aston Martin nie.
                          Szybkość auta to jedno a wygranie wyścigu to inna sprawa. Złożona. Pochodna kształtu toru. Pogody. Opon. Waleczności. Doswiadczenia. Weź Bottasa. Ile razy wygrał kwalifikacje czytaj był najszybszy na torze - a ile razy wygrał wyścig.
                          • samspade Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 13:23
                            galtomone napisał:

> Zalezy od toru.
                            > Generalnie sa na podobym poziomie jesli chodzi o silnik, ale RB ma lepiej rozwi
                            > azane aero po zmianach w tym sezonie

Patrząc na fakt jak szybko był merc w Barcelonie można dyskutować na temat aero.

> Generalnie jest bardzo blisko.

Niestety wygląda że blisko ale merc z przodu.
                      • samspade Re: F1 i znowu Mercedes 10.05.21, 12:29
                        Widać było że lepsze tempo wyścigowe miał Mercedes. Zarządzanie oponami też było po stronie Mercedesa. RB mógłby mieć szansę na wygranie tylko gdyby wszyscy jechali na jeden pitstop. Chociaż widzieliśmy jak wyglądała różnica w zużyciu opon na korzyść Mercedesa. Jadącego cały czas za RB trzeba dodać.
        • engine8 Re: F1 i znowu Mercedes 09.05.21, 23:42
          Jak ogladalem 3 sezony F1 na Netflixie to nikt z konkurencji nie ukrywal ze Mercedes jest i jeszcze jakis czas bedzie na czele zanim reszt abedzi emogla ich dogonic poniewaz nikt nie moze ich na razie dogonic jesli chodzi o szybkosc maszyn i inne techniczne detaly...
          Okazuje sie ze nawet takie male rzeczy jak ksztalt i ustawienie nawiewow chlodzacych na hamulce maja bardzo duze znaczenie. MB ma najwiecek kasy, super zespol techniczny ktory przygowuje maszyny i dobrych kierowcow ale wierze ze wileu innych kierocow tez by na nich wygrywalo.... A maszyna i kieirwcy musz sie zgrac... Wygrwaja przedbiegi - maj dobre miejsca startowe i szybkie auta a to 70% sukcesu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka