Dodaj do ulubionych

OT - logika regulacji CoViDowych :)

11.05.21, 23:50
Jestem 3/4 w kwarantannie.
To znaczy ja nie jestem, a reszta domowników jest.

Teściowa, która zajmowała się do ubiegłego tygodnia młodym, pokasłując przy tym od przynajmniej tygodnia, w końcu wczoraj poszła na test.
Pozytyw.

Teściowej od ubiegłej środy nie było u nas, więc dzieci dostały kwarantannę.
Młody to pewnie pęknie z dumy, bo tak ogólnie to nie jest w żłobku i różnicy, poza tym, że z psem nie pójdziemy gdzieś dalej, nie odczuje.
Młodą zabrałem dziś ze szkoły, ma do niedzieli (jak i młody) szlaban.
Mnie z żoną odpuszczono, bo jesteśmy szczepieni.

Ale - żona się gorzej czuje już trzy dni i dziś miała jechać na rzeczywistą (serio!) wizytę. Pewnie alergia (bo u niej to normalne w maju), ale z racji tego, że teściowa "na plus" to żonie wizytę zamieniono na kwarantannę (do momentu uzyskania "minus", tak więc jutro jedzie się badać).

Lojalnie zgłosiłem całość wychowawczyni córki.
Czego się dowiedziałem?
Otóż "inna z trzecich klas" jest na kwarantannie, po tym jak wśród 5 uczniów było "plus".
Ta "inna z trzecich klas" miała w większości komunię w innym kościele niż planowana komunia większości dzieci z klasy mojej córki. Tych 5 uczniów było obecnych, pomimo bardzo wyraźnych objawów tak uczniów, jak i rodziców... tak samo jak 3 uczniów z klasy córki, wraz z rodzicami.
Kwarantannę mają od poniedziałku.
Osoby wyłącznie z tamtej klasy.
Pomimo "pozytywów" w piątek/sobotę...

... dano im wziąć udział w komunii, bo najwyraźniej takie wytyczne były... kwarantanna dopiero od poniedziałku.
Tych trzech uczniów nadal chodzi do szkoły... córkę zabrałem ledwo się dowiedziałem o kwarantannie... tamci nie są nią objęci... dzisiaj mieli kolejny dzień "białego tygodnia" i też stadnie poszli... podobno ci z klasy w kwarantannie też... przecież w "kościele się nie zakażają".

KURWA, CO TO JEST?

Najlepsze jest to, że od posłania młodych na kwarantannę (południe) po skierowanie żony na test (po 17-ej) właściwie nie było komu zapewnić opieki nad nimi... bo z racji tego, że my jesteśmy zaszczepieni nie podlegamy pod kwarantannę... a rodzicom nie przysługuje opieka nad dziećmi w kwarantannie, o ile sami nie są tejże poddani. Dopiero jak żonę skierowanie na test wysłało na zieloną trawkę zyskaliśmy prawo do wzięcia opieki.

Dlaczego tu nie ma klamek?
Dlaczego ściany są takie miękkie?
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 01:26
      To jest Mess!!!

Az trudno uwierzyc jak mozna skopmplikowac to wszytko...
      I podziwiam wasz Rzad i Was ze sobie z tym radzicie ton potraficie zastosowac te wszystkie zarzadzenia w praktyce...
      Ja sie w tym co napisales pogubilem, i ja to bym to potraktowal tak samo jak kazda inna grype - chory to siedz w domu... i mozes to nazywac kwarantanna
      A jak sie poczujesz dobrze to wracaj do szkoly czy pracy...

Te wszytkie kwrantanny to chyba o kant dupy rozbic. Trening spoleczenstwa i nic wiecej..
      U nas niczego takiego nie ma a jak jest to wiekszsc ludzi o niczym podobnym nie slyszala.

Ponoc jaak wyladujesz na lotnuisku to podpisujesz bumage ze pojdziesz na iles tam na kwarantanne.. Podpisujesz, tzn zgadzasz sie i sobie idziesz.. pweni jaki adres podajesz ale nikt nigdy sie nie zobowiazak do egzekwowani wiec to nic nie znaczy...
      Moze rzeczywscie wszycy niedlugo wymrzemy zwlaszczza ze juz praktycznie nie ma odczuwalnych ograniczen...
      Ludzie sie do masek przywyczaili.... na zewnatrz jak nie nosili tak nie nosza w sklepach j nosili tak nosza.
      • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 08:25
        trypel napisał:

> Po komunii powinna kwarantanna zniknąć. Przecież wiadomo że wirus ginie w kości
        > ele
        >

Patrz pan, nie pomyślałem.
        A przecież najtęższe głowy, yntelektualne zaplecze rządu, "naukawcy pa KUL-u" już to wcześniej klarowały.
        A ja niewdzięczne bydle, prostej rzeczy, tłumaczonej mi przez "profesjonalizdów w każdym calu" nie potrafię pojąć.
    • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 07:55
      Ja mlodego do szkoly teraz chyba nie wypuszcze.
      Nauke i tak maja miec hybrydowo, wiec nie wszystko straci.

Dzieci niby przechdza lekko, ale jakie to "lekko" bedzie miec efekt za lat 5... kto to wie.
      Szkoda tylko, ze przez to nie bedzie mogl popołudniami spotkać sie z kumplami na dworze.
        • trypel Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 08:15
          Moj się tak cieszy ze juz dzisiaj się pakuje na przyszły tydzień nie wiedząc jeszcze nic co będzie
          No i łażą z kumplami na boisko szkolne i siedzą tam i widac ze im brakuje
          Ze tez człowiek dożył czasów ze dzieciaki tęsknią za szkoła
        • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 09:16
          samspade napisał:

> Ale czemu robisz to swojemu dziecku? To ociera się o jakąś paranoję.

Czemu dbam o jego zdrowie?
          Wiesz... nie wiem.

W każdym razie mój Młody nie ma lat 5 a prawie 13 i wcale nie jest zachwycony powrotem do szkoły po nic.
          Ocen mają w pizdu, niczego nadrabiać nie będą.
          Ostatnie tygodnie w szkole są zwykle mało produktywne.
          A nikt gwarancji nie daje, że na pewno sie nie zarazi, że na pewno nic mu nie będzie i że na pewno ewentualne zakażenie nie da negatywnych skutków za jakiś czas.

Nie mam problemu z tym, żeby sie widział ze znajomymi na świeżym powietrzu.
          Siedzenie w jednej klasie przez X godzin, w prawie 30 osób obok siebie wydaje mi się niepotrzebnym ryzykiem.

Gdyby tej REALNEJ NAUKI zostało teraz parę miesięcy albo gdyby to była klasa 1-3, gdzie fizyczna szkoła ma znacznie większe znaczenie w zakresie nauki, to co innego.

Mają wrócić 15.05 - hybrydowo, wiec nie wszyscy.
          I od 31.05 wszyscy... - na 3 tygodnie czerwca realnie.

Z mojego p. widzenia od strony edukacyjnej przez 3 tygodnie niczego nie odzyskają, wiec plus tu mały, a ryzyko zakażenia i dalszych konsekwencji jednak mocno rośnie - patrz co się stało we wrześniu.

Zysk nie usprawiedliwia ryzyka w tym względzie.

Tym bardziej, że już zaczynamy (na świecie) szczepić 12 latków i starsze, więc czy nie warto poczekać.... Cóż dla nastolatka zmienią 3 tygodnie w szkole na koniec roku (i tak widują sie popołudniami poza szkołą) po roku nauki w domu?

Wg mnie absolutnie nic... Tym bardziej, że z tych 3 tygodni nauki będzie +/- 1,5.
          • nousecomplaining Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 09:53
            > I od 31.05 wszyscy... - na 3 tygodnie czerwca realnie.
            Też nie widzę w tym większego sensu. Przecież w czerwcu i bez pandemii to już taka nauka nie nauka. Jakoś na siłę robione to jest, i tak jak piszesz, niepotrzebne zagrożenie. Już raz tak było, że puścili dzieciaki do szkół i się rozniosło po rodzinach. Ciągle jest dużo niezaszczepionych osób 60+, po co ryzykować? Jakiś mądry doktor w radiu też to odradzał - lepiej poczekać, aż dzieci się zaszczepią i we wrześniu wystartować z normalną nauką.
            • samspade Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 09:58
              Mądry doktor?
              Przecież oni mówią że czeka nas kolejna fala. Niech spierdalają. Kazali nam chodzić w szmatach na ryjach. Ciągle nam każą. Bo mogę zarazić powietrze wokół siebie. A nie czekaj to tylko do 14 maja będę mógł zarazić powietrze. Od 15 już nie będę zarażał.
              • trypel Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:08
                Już nikt nie chodzi w maskach
                Przynajmniej u mnie na wsi
                Wreszcie
                Jal ktoś chciał się zaszczepić to miał okazję
                Jak nie chciał to niech reszta nie cierpi z tego powodu
                A dzieci do szkół choćby miały nic nie robić
                Żeby przyzwyczaiły się przed nowym rokiem znow do szkoły. Do życia wśród ludzi. Do życia w grupie.
                  • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:41
                    samspade napisał:

> Ja ze szczepieniem czekam jeszcze.

A na cóż czekasz??? Podejmij decyzje i sie nie szczep, przecież to oczywiste, ze żaden facet nie chce żeby mu sie po szczepieniu "cipy" mnożyły.

Przecież, to nie prawda, że rdzeń tych szczpionek był od wielu lat gotowy, w tydzień je przygotowali, zeby populacje kontrolować.
                    • samspade Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:47
                      galtomone napisał:

> samspade napisał:
                      >
                      > > Ja ze szczepieniem czekam jeszcze.
                      >
                      > A na cóż czekasz??? Podejmij decyzje i sie nie szczep, przecież to oczywiste, z
                      > e żaden facet nie chce żeby mu sie po szczepieniu "cipy" mnożyły.

Myślałem że pytasz serio gdy pytałeś się na co czekam.
                      Ale kolejne zdanie widać że chciałeś być śmieszny tylko wyszło jak zawsze.

> Przecież, to nie prawda, że rdzeń tych szczpionek był od wielu lat gotowy, w ty
                      > dzień je przygotowali, zeby populacje kontrolować.

Mówiąc wprost pierdolisz głupoty. Pierdolisz straszne głupoty.

Gdy myślałem że pytasz serio miałem zamiar odpowiedzieć ci na serio.
                      Ale wybiorę twoje podejście. Czekam aż wprowadzą kolejne aktualizacje do czipów.
                      Bądź poczekam 5 lat aż wyjdą na jaw skutki uboczne.
                      Jeśli fikcyjne odpowiedzi nie pasują do twojej linii pisania wymyśl inne.
                        • samspade Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:56
                          galtomone napisał:

> 1. Autentycznie pytam na co czekasz.

Czekam aż miną 3 miesiące od przejścia choroby. Niech ci którzy nie chorowali się szczepią. Niech szczepią się ci, którzy nie mają przeciwciał. Ja mam przeciwciała na poziomie osób po pierwszej dawce szczepionki.

> 2. Autentycznie, szczepionki przeciwko korona wirusom to nic nowego. Wiec tych
                          > obecnych nikt od zera w rok nie przygotowywał.

I co w związku z tym? Nie twierdziłem że szczepionki zostały przygotowane w rok.
                          • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 11:17
                            samspade napisał:

> galtomone napisał:
                            >
                            > > 1. Autentycznie pytam na co czekasz.
                            >
                            > Czekam aż miną 3 miesiące od przejścia choroby. Niech ci którzy nie chorowali s
                            > ię szczepią. Niech szczepią się ci, którzy nie mają przeciwciał. Ja mam przeciw
                            > ciała na poziomie osób po pierwszej dawce szczepionki.

Mozesz czekac, w sumie milo z Twojej strony aczkoliwiek chyba nie bardzo masz juz poco, bo szczepionek juz jest wiecej niz chetnych w coraz wiekszej liczbie miejsc. Wiec jak sie zaszczepisz to nie kosztem czyims.

Co do kwestii zdrowotnych, to lekarze twierdza, ze szczepionki nawet zakazony mozna spokojnie podac, bo to tylko wzmacnia odpowiedz immunologiczna organizmu. Wiec jesli jesszcze masz przeciwciala to tym lepiej.

Tak z ciekawości, skąd wiesz na jakim poziomie je masz?

> > 2. Autentycznie, szczepionki przeciwko korona wirusom to nic nowego. Wiec
                            > tych
                            > > obecnych nikt od zera w rok nie przygotowywał.
                            >
                            > I co w związku z tym? Nie twierdziłem że szczepionki zostały przygotowane w rok
                            > .

No to pisales na tyle nie jasno, ze moglo z tego wyikac anyszczepionkowe podejscie. A za głupi nie jeses to chyba troche celowo to zrobiles... taki maly trolling.
              • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:35
                samspade napisał:

> Mądry doktor?
                > Przecież oni mówią że czeka nas kolejna fala. Niech spierdalają. Kazali nam cho
                > dzić w szmatach na ryjach. Ciągle nam każą. Bo mogę zarazić powietrze wokół sie
                > bie. A nie czekaj to tylko do 14 maja będę mógł zarazić powietrze. Od 15 już ni
                > e będę zarażał.

Doktor czy rzad?
                Lasy tez lekarze zmakneli?
            • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 10:33
              nousecomplaining napisał(a):

> > I od 31.05 wszyscy... - na 3 tygodnie czerwca realnie.
              > Też nie widzę w tym większego sensu. Przecież w czerwcu i bez pandemii to już t
              > aka nauka nie nauka. Jakoś na siłę robione to jest, i tak jak piszesz, niepotrz
              > ebne zagrożenie.

Exactly - potencjalne ryzyko zupełnie nie uzasadnia zysków z tej decyzji, których w starszych klasach brak, a i nie wiem czy w młodszych by byly... 3 tyg w szkole i zaraz znów 2 miesiące przerwy...

Mogę przyjąć, ze w kwestii socjalnej dla młodszych dzieci to ma znaczenie. Ale dla starszych nie ma tragedii, bo i tak sie widują poza szkola... Zresztą zdalny kontakt to dla nich norma, bo grają w różne gowna online non stop od lat kilku.

Poza tym ta "wadza" tak mowi jak to rodzina/rodzice najważniejsi, o wszystkim maja widziec, decydowac, zeby edukatorów gwałcicieli w szkolach nie bylo, itd... a w takiej sprawie nikt rodzicow nie pyta...
        • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 22:15
          trypel napisał:

> A zona się z tobą nie szczepiła ostatnio (w sensie szczepionkowym:) )
          >

Nie tylko szczepionkowo...
          Ale szczepionkowo też.
          Ja przyjąłem szczepionkę 1 maja, żona drugiego.
          Tylko żonę już wtedy głowa bolała, ale stwierdziła, że to na zmianę ciśnienia (przelotnie padało cały długi weekend, a żona jest meteopatką).

Mi nic nie jest, żona ma od tygodnia "kaca roku", trochę pokasłuje, ale generalnie to już jej przechodzi.
        • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 22:29
          A to już wiem, bo przecież dzwonili wczoraj, jak nas teściowa podkablowała.
          Ale wtedy ani ja, ani żona nie dostaliśmy "bana", bo byliśmy szczepieni.
          Tyle, że żona miała zaplanowaną wizytę (bo ile można mieć ból głowy) u lekarza i jak ten się dowiedział, że był "plus" w bliskiej rodzinie, to kazał zrobić test.

Tak więc nie wiem, czy jako absolutnie "bezobjawowy" i po szczepieniu będę się kwalifikował do uziemienia.
            • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 22:38
              samspade napisał:

> Jak widać szczepienie nie jest żadną gwarancją że nie będzie się "nośnikiem".
              > Bezobjawowość tym bardziej.

No tak.
              Wczoraj (po wiadomości o "plusie" teściowej) zamknąłem od razu biuro i pojechałem po młodą do szkoły, dzisiaj pół dnia spędziłem przed domem, drenaż trawnika robiłem... (zresztą wiesz, bo masz mnie w znajomych na twarzoksiążce), drugie pół w pracy.
              Jestem tylko ciekawy "rozwiązania technicznego", nie będę przecież kontestował decyzji o izolacji/kwarantannie :)
              • samspade Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 22:44
                Kwarantanna jest chujowa. Chujowa aplikacja. Wkurwiała mnie strasznie.
                Niby masz obowiązek robienia sobie selfiaczy. Ale chuja to kogokolowiek interesuje jakie zdjęcia robisz. Tyle ile dostali zdjęć ściany, termometru, wyniku negatywnego badania to głowa mała. Zrobiłem jednego selfiacza. W łazience przy wyłączonym świetle.
                • vogon.jeltz Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 12.05.21, 23:23
                  > Kwarantanna jest chujowa. Chujowa aplikacja. Wkurwiała mnie strasznie.

Jakby kazali mi to zainstalować, to bym momentalnie podmienił w /etc/hosts adres IP domeny, z którą gówno się łączy, na jakieś 0.0.0.0 i potem oświadczyłbym: "sorry, drodzy państwo, u mnie apka nie działa".
            • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 13.05.21, 11:19
              galtomone napisał:

> Bez testu, powinieneś być. Tak mówi logika.

Polska i logika?
              Ty sobie jaja robisz.
              Tekst linku

Wolny jak ptak!
              Dzieci do 28 w kwarantannie, żona do 22.
              Mi wolno chodzić i (potencjalnie) zarażać (choć poza zakupami raz na 2-3 dni i spacerami z psem na totalne zadupie nigdzie się nie wybieram) z racji tego, że jestem szczepiony.
                • samspade Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 13.05.21, 12:23
                  bwv1080 napisała:

> qqbek napisał:
                  > > Mi wolno chodzić i (potencjalnie) zarażać z racji tego, że
                  > > jestem szczepiony.
                  >
                  > Jako zaszczepiony po okresie karencji nie zarażasz. Stan w międzyczasie dość do
                  > brze potwierdzony empirycznie.

Może zachorować ale nie zaraża?
                    • engine8 Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 13.05.21, 20:28
                      U nas
                      Fully vaccinated people no longer need to wear a face mask or stay six feet away from others in most settings, whether outdoors or indoors, the Centers for Disease Control and Prevention said in updated public health guidance released Thursday
                      • jestklawo Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 14.05.21, 07:18
                        engine8 napisał:

> W pełni zaszczepione osoby nie muszą już nosić maski na twarz

bo wy to jacyś dziwni jesteście ;)
                        To niemozliwe, żeby zaszczepiony, ale chory Amerykanin nie zarażał.
                        Nawet jeśli tak napisał ten ciemniak cranmer (BTW, ciekaw jestem czy on takiego koturnowego języka używa w codziennym życiu :))).

IMHO to tylko taki sposób, żeby zachecić ludzi do szczepień.
                • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 13.05.21, 15:41
                  bwv1080 napisała:

> Jako zaszczepiony po okresie karencji nie zarażasz. Stan w międzyczasie dość do
                  > brze potwierdzony empirycznie.

Tylko mi żonę wzięło w "okienku poszczepiennym".
                  A osobno nie mieszkamy.
                  Jest więc szansa (i to znacznie powyżej przeciętnej), że ja też miałem styczność - i albo zwalczyłem "od ręki", albo po prostu teraz przechodzę bezobjaowowo.
                    • qqbek Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 13.05.21, 21:26
                      trypel napisał:

> Jest kupa przypadków ze we wspólnym gospodarstwie przechodzi chorobę tylko jedn
                      > a osoba
                      > A reszta nawet bezobjawowo nie

No ja się na razie na test nie wybieram. Gdyby wyszedł na plus byłbym głęboko w ...
                      Sam się izoluję (choć byłem dziś w aptece i w Kauflandzie po zakupy, bo musiałem - ale z FFP2 na mordzie i w rękawiczkach - kasa samoobsługowa w sklepie rzecz jasna).
                      Czy to egoizm?
                      Na dwie rodziny jestem jedynym, który może zrobić zakupy, mojej mamy nie poproszę bo z babcią jest bardzo źle i nie może mieć nawet najmniejszej szansy na kontakt z tym ustrojstwem.
                      Jest dalsza rodzina, ale oni też mają różne historie chorobowe i wolałbym ich nie narażać.
                      Do 22 9 dni, jak mi się uda jeździć po zakupy co 2-3 dni, to góra 4 wyprawy do sklepu (i potem do teściów) mnie czekają.

P.S. - w Kauflandzie jest czeska Holba po 3,99... wracałem do domu wesoło pobrzękując bagażnikiem :)
                      • galtomone Re: OT - logika regulacji CoViDowych :) 14.05.21, 07:14
                        qqbek napisał:

> Czy to egoizm?

Sam sobie na to pytanie odpowiedz...

Czy masz 100% pewności, że nie zarażasz i nikt przez Ciebie na 100% na zdrowi nie ucierpi?

Jeśli masz, to w czym problem, sumienie masz czyste i z goleniem zero problemów.

Przecież nikt Ci nic nie nakaże ani Twojej opinii na ww. pytanie nie zmieni.
                        To co ktoś tu uważa na ten temat, a to co Ty uważasz nie ma ze soba związku i Twojego zdania nie zmieni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka