Dodaj do ulubionych

Wakacje 2021 we Włoszech

14.05.21, 13:42
Bez kwarantanny....
Cykorom do sztambucha:

serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/artykuly/8163244,wlochy-koniec-kwarantanny-dla-przyjezdnych-z-ue.html
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 13:48
      Etam. Ta kwarantanna to zawsze był pic na wodę. Już pisałem o tym, jak w okresie świątecznym przejechałem "czerwoną strefę", którą wtedy był cały kraj, w drodze do Polski i wróciłem nie tylko bez żadnej kwarantanny, ale nawet kontroli. Teoretycznie były jakieś wymogi zgłoszenia przyjazdu i podania miejsca pobytu, w szczególności dla przylatujących samolotami - w praktyce nie tylko nikt tego nie sprawdzał, ale wręcz samo zgłoszenie było olewane. To z kolei przerobił kolega, który wróciwszy z Belgii chciał ten fakt zgłosić i tak długo odbijał się od ściany w stosownych instytucjach, aż w końcu sobie odpuścił.
          • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 18:10
            Nikogo nie nalezy namawiac do wyjazdu, kazdy ma swoj rozum ....
            ---
            Wislok ty mnie nie wychowuj.
            Ani się nie baw w adwokata zwłaszcza że Twój Klient Cie nie potrzebuje...
            I luzuj bo znów przesadzasz.
            Austryjacy kontrolują.
            Na pewno nie na autostradach...
            Moja córka wczoraj jechała do Salzburga psa z kulawa nogą nie spotkała...
            • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 19:05
              Corka jechala do Salzburga z Wiednia ? Jak z Austrii do Austrii, to nie kontroluja...
              Na WSZYSTKICH przejsciach granicznych Austrii sa KONTROLE; na WSZYSTKICH...
              Oczywiscie moze sie zdarzyc, ze pogranicznicy sobie pojda na kawe i zrobia przerwe...
              A NAJWIECEJ kontroluja przy wjezdzie do Austrii w Salzburgu na autostradzie, w niedziele korek byl na 2 godziny stania..

NIE ZMYSLAJ
              • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 19:08
                WCZORAJ bylem w Innsbrucku i na granicy stalo 4 pogranicznikow austriackich i DOKLADNIE sprawdzali wszystkich....
                Pisalem o tym na forum...

Mitomania ma swoje granice....
                Wystarczy, ze ktos wjezdzajac do Austrii nie bedzie mial ze soba swiezego negatywnego testu na wirusa i go poprostu zawroca....
                • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 19:10
                  Zobaczymy, co bedzie, na razie sa kontrole...

Kazdy moze sprawdzic aktualna sytuacje na mapach google...
                  www.google.com/maps/place/Salzburg,+Austria/@47.7650712,12.9249355,14z/data=!4m5!3m4!1s0x47769adda908d4b1:0xc1e183a1412af73d!8m2!3d47.80949!4d13.05501!5m1!1e1
              • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 00:51
                NAJWIECEJ kontroluja przy wjezdzie do Austrii w Salzburgu na autostradzie, w niedziele korek byl na 2 godziny stania..

NIE ZMYSLAJ
                ---
                Od czasu do czasu wyłazi z ciebie taki mały chujek...
                Nie , nie w niedzielę. W czwartek. Z Wrocławia jechała. Na granicy nie było kontroli.
                I nie cytuj mi tu kurwa przepisów czy sytuacji sprzed 4 dni. W czwartek po 14.00 było pusto i droga wolna.
                I zarzuc mi jeszcze raz kłamstwo, pizdo...
                  • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 09:28
                    Jak zmyslasz, to sie troche postaraj
                    ----
                    Rok temu ee wrześniu pierdoliłes o wszechobecnych maskach we Wloszech. Nie uwierzyłrm ci - miałem racje.
                    Potrm jak dzecko uoierałes się że Norymberga nie jest w Bawarii.
                    Jak byłem w Monachium i pisałem że knajpy wystawiły stoliki.żeby jeść na zewnątrz pisałes że nie wolno i jestem mitomanem. Jak 3 razy cos jadłem w trasie Berlin Monachium to płakałeś, że to przecież zabronione. Jak w GaPa w sobotę widziałem turystów to ty ich nie widziałeś. Itd itp.
                    Tak cie ta emigracja zmieniła i to twoje smutne zycie w jakiejs smutnej wiosce, że.nie odróżniasz REALNEGO życia od teorrtycznych przepisów.
                    Weźmy te jebane kontrole na granicy z Austrią. Ostatnio byli we Wlossech moi przyjaciele - jechali przez Austrię. Jak można - moze mi kurwa wyjaśnisz - na autostradzie która jedzie co godzine kilka tysięcy aut - bez przejśc granicznych i bez ogromnej infrastruktury - robić regularne kontrole graniczne? Można. Wyrywkowe.
                    Tak samo jest z granica niemiecko polską. Teoretycznie pilnowaną i zamkniętą. Ale najcześciej pustą.
                    Twoje życie musi być żałosne - zawsze zgodnie z przepisami. I to wytykanie - nie namawiaj innych (że niby ktos mnie posłuch lub nie jak namawiam do wakacji we Wloszech).
                    Jesyeś smutnym frustratem nie odrózniającym życia od obrazkow z telewizji.
                    Kończę jakikokwiek polemiki z tobą, a Forumowicze sami niech ocenią czy pisze cos ciekaeego czy nie. A ty wypierdalaja z tego wątku, ja ci obiecuję, .że.słowem sie nie odezwę w zadnym twoim wpisie.
                    • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 18:19
                      Zaszczep sie na wscieklizne MITOMANIE

Zarzucasz mi jakies idiotyzmy, a sam BEZCZELNIE CALKOWICIE ZMYSLILES swoja relacje o pobycie w Niemczech we czasie pandemii,

Teraz ZMASLASZ w zywe oczy, ze nie ma kontroli granicznych na autostradzie kolo Salzburga
                      Zaprzeczasz FAKTOM

I nie dosc ze zmyslasz, to obrazasz

Na 99% nie byles NIIGDY za granica i ZMYSLASZ WSZYSTKO na forum

Sorki, ale takie COS jak ty nie jest w stanie mnie obrazic
                        • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 19:18
                          Grenze zu Österreich
                          Corona-Risikogebiet: JA

Alle Grenzübergänge geöffnet: JA

Grenzkontrollen bei der Einreise nach Österreich: JA

Ist mit Wartezeiten bei der Einreise nach Österreich zu rechnen: JA

Grenzkontrollen bei der Rückreise nach Deutschland: Stichproben

Ist bei der Rückreise mit Wartezeiten zu rechen: teilweise

Einreisende nach Österreich benötigen einen negativen PCR-Test und müssen zusätzlich in Quarantäne. Für Berufspendler und Transitreisende gelten Sonderregeln. Ab 12. Mai sind auch wieder grenzüberschreitende Kurzaufenthalte ohne Quarantänepflicht im Rahmen des kleinen Grenzverkehrs erlaubt, z.B. um Verwandte zu treffen oder Einkäufe zu tätigen.

www.adac.de/news/corona-deutschland-grenzen/#grenze-zu-oesterreich

( przetlumacz to sobie w google )
                          • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 19:38
                            Ostatni raz. I nie dla Ciebie pizdo ale.dla Forumowiczów.
                            Kontrola na autostradach do Salzburga i do Wloch z Monachium jest wyrywkowa. I czesto jej nie ma. Np nie było jej w ogóle.w czwartek.
                            Linki z ADACu (ja jestem czlonkiem ty też?) w dupe sobie wsadź.

Powtórzę Panowie:
                            przepisy przepisami życie życiem.
                            Więc sie nie martwcie i spokojnie planujcie wakacje. Oczywiście o ile jesteście zaszczepieni.
                            Zdrówka!

EOT

Jeep
                            • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 19:48
                              W czwartek to bylo swieto koscielne w Austrii i w Niemczech, przy okazji otwarto granice na pobyt do 24 godzin ( pisze o tym w linku )...
                              Wiec kolo Salzburga byl potezny korek i o tym informowano w radiu bawarskim i austriackim...
                              Ku,.wa, ja tam mieszkam, bylem tego dnia w Innsbrucku, bylem kontrolowany przy wjezdzie do Austrii i taki MITOMAN jak ty, nie bedzie mi wciskjal kitu, ze bylo inaczej...

KAZDY moze sobie sprawdzic, czy sa kontrole przy wjezdzie do Salzburga w google mapy...

www.google.com/maps/place/Salzburg,+Austria/@47.7692826,12.9349777,15z/data=!4m5!3m4!1s0x47769adda908d4b1:0xc1e183a1412af73d!8m2!3d47.80949!4d13.05501!5m1!1e1

Przy wjezdzie do Niemiec wyrywkowe, przy wjezdzie do Austrii jest korek

Z faktami sie nie dyskutuje MITOMANIE, co AUstria, Niemcy i Wlochy widzial na obrazku

• nousecomplaining Re: Wakacje 2021 we Włoszech 15.05.21, 19:59
                              > Więc sie nie martwcie i spokojnie planujcie wakacje. Oczywiście o ile jesteście zaszczepieni.
                              A masz może jakieś konkretne info, jak to wygląda na trasie Polska - Chorwacja? W sensie że jadę jak zwykle (z południa Polski) autobaną przez Czechy, potem Austria na Graz, przystanek u znajomych w Słowenii, no i stamtąd dalej na południe Chorwacji?
                              • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 16.05.21, 00:27
                                A masz może jakieś konkretne info, jak to wygląda na trasie Polska - Chorwacja? W sensie że jadę jak zwykle (z południa Polski) autobaną przez Czechy, potem Austria na Graz, przystanek u znajomych w Słowenii, no i stamtąd dalej na południe Chorwacji?
                                ---
                                Nie pomogę bo nie byłem na Balkanach od lat. W kółko jeżdzę do Włoch.
                                Ale sądzę że podobnie:

podroze.onet.pl/aktualnosci/wakacje-2021-chorwacja-specjalne-oferty-pod-polakow-przewodniczka-opowiada/nvvxfrk

By wjechać do kraju i ominąć kwarantannę, należy okazać negatywny test na koronawirusa bądź zaświadczenie o przyjęciu pełnej szczepionki (dwie dawki), lub być ozdrowieńcem
                                Maseczki są obowiązkowe tylko w miejscach zamkniętych i wszędzie tam, gdzie trudno zachować dystans 1,5 m
                                Obecnie restauracje i kawiarnie mogą obsługiwać gości wyłącznie na tarasach
                                - Większość z nas wierzy, że od czerwca jednak ten sezon letni będzie lepszy niż poprzedni, czego już pierwsze znaki w postaci pozytywnych statystyk możemy obserwować
                                • nousecomplaining Re: Wakacje 2021 we Włoszech 16.05.21, 12:36
                                  > Przystanek w Slovenia odpada
                                  Czemu? Przecież piszą tam tak:

Znowelizowane rozporządzenie zwalnia z obowiązku kwarantanny osoby przekraczające granicę Słowenii, które posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19, ozdrowieńców (co potwierdza pozytywny wynik testu, od którego upłynęło co najmniej 21 dni i co najwyżej 6 miesięcy lub zaświadczenie lekarskie, że chorowała na COVID-19, a od wystąpienia objawów nie upłynęło jeszcze sześć miesięcy) i osoby zaszczepione pod warunkiem przedłożenia zaświadczenia, że od przyjęcia drugiej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 7 dni (w przypadku Biontech/Pfizer), 14 dni w przypadku producenta Moderna lub 21 dni od przejęcia pierwszej dawki szczepionki producenta AstraZeneca.
                                  • jeepwdyzlu Re: Wakacje 2021 we Włoszech 16.05.21, 13:12
                                    Przy okazji z dzisiejszego Onetu:
                                    1 czerwca polskie certyfikaty szczepień będą uznawane w całej Unii Europejskiej. Analogicznie tamtejsze certyfikaty mają być uznawane w Polsce. Mowa o obecnych kodach QR, które są dostępne dla w pełni zaszczepionych w aplikacji mObywatel.

Kod QR dostaje się tego samego dnia kiedy przyjmuje się druga dawkę szczepionki (czy pierwszą jeśli .to Johnson)Więc PASZPORT będzie po prostu QRem tyle że mozliwym do odczytu w całej Europie.
        • wislok1 Re: Wakacje 2021 we Włoszech 14.05.21, 19:21
          Tranzyt jest dozwolony....
          W ramach tranzytu przerwy na sikanie, tankowanie....
          Inna rzecz, ze jak jedziesz lokalna droga w Tyrolu i powiesz Austriakowi, ze chodzi o tranzyt do Polski, to zabije cie smiechem.....

Jak tak kazdego sie pytaja na autostradzie, gdzie jedzie, to jest korek....
          CO widac na mapach google...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka