Dodaj do ulubionych

Bestseller Polska 2020

18.05.21, 18:26
w zasadzie to jakie auto najlepiej się sprzedawało w Polsce w 2020 roku? Bo cos nie kojarzę.
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 00:02
        gzesiolek napisał:

> Toyoty... Yaris i Corolla... Zwłaszcza w trakcie wyprzedaży...

Gówno prawda.
        Octavia.
        18 tysięcy.

Potem rzeczywiście Corolla (prawie 17 tysięcy, ale z połowa już rozbita na Boltach i Uberach) i Yaris.
        Pierwsze miejsce "za pudłem" - Duster.

Dziesiątkę zamyka Golf... i ja się dziwię "jakim cudem", skoro to taki bubel był/jest.
        • gzesiolek Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 10:50
          Właśnie rocznej w rozbiciu na modele nie widziałem... Czytałem artykuły, że Toyota wygrała na pandemii i widziałem gdzieś wynik z ostatniego kwartału 2020, i to co się działo w czasie wyprzedaży od listopada chyba... Toyoty sżły jak ciepłe bułeczki... Tych z przystępnymi cenami nie sprzedało się tylko dlatego więcej, że ich nie było... Później już w 2021 zostały już tylko Yarisy za >65tys i Corolle za >90tys... Tańszych nigdzie nie było, albo porezerwowane... Dlatego nie mam Corolli ;)

A Octavia to chyba do marca były jeszcze wyprzedywane gen III w b.dobrych cenach...
          Bo IV jakoś tak u nas mało na drogach... Ba więcej Scali widzę...

A i Maździe wykrakałem, że z takim podnoszeniem cen to popłyną... Doszła pandemia, brak klientów korporacyjnych i taksówkowych i Mazda popłyneła ze sprzedażą... Ale sami przyjęli taką politykę...
          • gzesiolek Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 12:25
            Co do Mazdy to chodziło o brak oferty dla klientów korporacyjnych/taksówkowych... Bo oni właśnie celowali w klientów prywatnych, JDG, ew. kadrę kierowniczą, a nie masówkę do flot... i przy aktualnym tąpnięciu i cenach wyjściowych z kosmosu (niezależnie od poziomu wyposażenia, bo Kowalski najpierw patrzy na cenę od, a później narzeka na ceny wyposażenia, ale rzadko sprawdzi czy auto w cenie od w innej marce nie ma czasem wszystkiego co on chciał i za co dopłacił)...
        • gzesiolek Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 12:31
          >Dziesiątkę zamyka Golf... i ja się dziwię "jakim cudem", skoro to taki bubel był/jest.

A Golf VII do kiedy był w sprzedaży? Bo on był super/hiper w stosunku do nowszego jeśli chodzi o pewność...
          No i ten nowy bublem się okazuję tylko wtedy kiedy ktoś ma problemy z rzeczami których potrzebuję... Jak się kupuję niekoniecznie jest odbierany jako bubel... przecież to Golf...

Aha nie wiem czy tutaj pisałem, ale w przypadku VW i ich nowego systemu multimedialnego to życiowy okazał się dowcip o tym jak naprawia samochód informatyk...
          Wysiada i wsiada... ;)
          Golf na początku miał straszny problem z timeoutem łączenia BT z telefonem... Wywalał błąd połączenia i nic nie działało, tylko otwarcie i zamknięcie drzwi... Ot chyba miał wyzwalacz w tym momencie do próby łączenia ze sparowanymi telefonami... czyli wyjść i wejść i działa... ;)
          • marekggg Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 19:38
            wczoraj widzialem po niemiecku - gosciu bardzo fajnie tlumaczy
            Stärken & Schwächen: Was macht VW gut - und was schlecht? - Bloch erklärt #143 | auto motor & sport

zreszta Alexander Bloch to bardzo rzetelny dziennikarz i na samochodach sie zna.
      • vogon.jeltz Re: Bestseller Polska 2020 27.05.21, 11:22
        Powiem tak: we Włoszech nowy Yaris to absolutny hit sprzedaży. Ustępuje chyba tylko Pandzie. Zwykle jest tak, że jak wychodzi nowy model samochodu, to trzeba chwilę poczekać, zanim pojawi się w większej liczbie na ulicach. Tymczasem Yarisy widzę min. kilka razy dziennie - mówię o najnowszym modelu 2020, bo żeby trafić na wcześniejszy to już w ogóle wystarczy rzucić na oślep zdechłym kotem.

No ale umówmy się, w swojej klasie ten samochód z napędem hybrydowym nie ma praktycznie konkurencji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka