Dodaj do ulubionych

OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka,

01.07.21, 14:35
ale Panowie, badamy się.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27275875,profilaktyka-40-p.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg4
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 01.07.21, 17:54
      No i wy sie nasmiewacie z opieki medycznej w USA..
      U nas od kiedy pamietam to "pakiet" jest szerszy i darmowy. Raz na rok jest kompleksowa wizyta kontrolna - zwykle trwa pol godziny albo dluzej gdzie lekarz ogada i bada "od glowy do stop" - doslownie.
      Tak jak na komisji wojskowej. .
      Mezszyzn ciagnie za i gniecie jaja nawet zeby sprawdzic czy raka jader nie ma i jeszcze przy tym kaze kaszlac.
      A do tego od 55 roku zycia zawiera Kolonoskopie (jak nic nie znajda to nastepna za 10 lat a jak znajda polipy to za 5) a pakiet kobiecy coroczne badanie ginekologczne.

Smieszne wydaje mi sie to zdanie na koncu

Pakiet nie zawiera za to ani badań USG, ani badań dotyczących zdrowia psychicznego.

Badan USG - CZEGO?
      Zdrowie psychiczne lekarz ocenia w czasie wizyty?
      • hukers Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 01.07.21, 19:17
        engine8 napisał(a):

> No i wy sie nasmiewacie z opieki medycznej w USA..
        > U nas od kiedy pamietam to "pakiet" jest szerszy i darmowy. Raz na rok jest ko
        > mpleksowa wizyta kontrolna - zwykle trwa pol godziny albo dluzej gdzie lekarz o
        > gada i bada "od glowy do stop" - doslownie.
        > Tak jak na komisji wojskowej. .
        > Mezszyzn ciagnie za i gniecie jaja nawet zeby sprawdzic czy raka jader nie ma i
        > jeszcze przy tym kaze kaszlac.
        > A do tego od 55 roku zycia zawiera Kolonoskopie (jak nic nie znajda to nastepn
        > a za 10 lat a jak znajda polipy to za 5)

Ten przegląd to w całych Stanach czy u Was w CA?
        • bywalec.hoteli Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 23.07.21, 23:24
          kreinto napisał:

> U nas jest tak, że jak masz ochotę to robią co chcesz. W tym roku zażyczyłem so
          > bie chyba wszystko co się dało, poza kolonoskopią bo już kiedyś sobie zażyczyłe
          > m i uleczyła mnie od wszystkiego na 20 lat. :-D

Gdzie robią taką leczniczą kolanoskopię? :)
      • kaczor00007 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 14:18
        engine8 napisał(a):

> No i wy sie nasmiewacie z opieki medycznej w USA..
        > U nas od kiedy pamietam to "pakiet" jest szerszy i darmowy. Raz na rok jest ko
        > mpleksowa wizyta kontrolna - zwykle trwa pol godziny albo dluzej gdzie lekarz o
        > gada i bada "od glowy do stop" - doslownie.
        > Mezszyzn ciagnie za i gniecie jaja nawet zeby sprawdzic czy raka jader nie ma i
        > jeszcze przy tym kaze kaszlac.
        > A do tego od 55 roku zycia zawiera Kolonoskopie (jak nic nie znajda to nastepn
        > a za 10 lat a jak znajda polipy to za 5) a pakiet kobiecy coroczne badanie gine
        > kologczne.

Dziwisz się , że naśmiewamy się z opieki medycznej w USA?
        Co to za badanie które polega na macaniu jaj? Tak robili znachorzy w średniowieczu :)
        W Polsce medycyna poszła dalej...w celu wykrycia zmian wykonuje się rezonans magnetyczny całego ciała który wykrywa wszystko nie tylko guza na jajach ale nawet mikro cząsteczki i wszelakie zmiany w mózgu, płucach nerkach , wątrobie i innych. Jest też coś takiego jak EKG , echo serca, badanie krwi gdzie na wyniku widzimy poziom cukru, cholesterolu, czerwonych ciałek krwi, OB i inne.

• engine8 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 21:12
          Ja sie nie dziwie ani nie smieje...
          Tak jak kobietom sprawdzja piersi tak mezczyznom jaja i prostate.
          Zdziwilbys sie ile przypadkow raka wykrywaja... inaczej by tego nie robili.
          Ty sie dziwisz bo u was niczego profilaktycznego praktycznie sie nie robi i nie ma czegos takiego jak roczne wizyty gdzie sie oglnie i dokladnie badaja...
          • kokosowy15 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 22:29
            Narzuconych z góry badań nie ma. Ale gdy sobie zażyczysz. Być może, terminy są dłuższe, ale prostatę bada się USG i markerem, serce i układ krążenia też odpowiednią aparatura. I u nas prawie wszyscy są ubezpieczeni, w odroznieniu od najbardziej rozwiniętego kraju świata.
            • engine8 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 25.07.21, 04:39
              Ty jestes tepy czy niekumaty? Jakie narzucone z gory..
              Masz to we wszytkich polisach jako darmowa dluga wizyta gdzie ci robia komplet badan.
              Lekarz cie oglada od czubka glowy do stop. To lepsze nniz twwoj roczny przeglad techniczny auta bo tego robic nie musisz.
              Co z tego ze wszyscy maj ubezpieczeni ejak prawi wszyscy i tak chdza prywatnie i placa z walsnej kieszeni?
              A wiec macie leczenie ani darmowe aani ogolnodostepne ale platne i ograniczone
              Ja leki na recepte mam albo za darmo albo place grosze... A wy praktycznie za wszytjki eplacicie a polowa to 100%.
              Policzylem z kolega ile jego kosztowala prywatna darmowa opiek w ciagu roku a ile mnie godz za wszytko sie placi - on zaplacil w roku prawie 2x tyle co ja.
              Wam daleko do naszej opieki.
              To wszytko ci oferuja ale nikt ci do niczego nie zmusza.
              Przychodnia dba o moje zdrowie bardziej niz ja sam.
        • engine8 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 21:23
          Misiu ty jak widac nie masz pojecia co jest dobre i wlasciwe...a o USA to masz zero pojecia.. jedyne co czytasz to placze tych co narzkaja bo sobie nie kuili ubezpieczen z wlasnej glupoty.
          A ja ci po prostu pisze co robia prewencyjnie i rutynowo a to nie powod ani do dziwienia sie ani do nasmiewania.
        • hukers Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 21:28
          kaczor00007 napisał(a):

> Dziwisz się , że naśmiewamy się z opieki medycznej w USA?
          > Co to za badanie które polega na macaniu jaj? Tak robili znachorzy w średniowie
          > czu :)

Ty się Misiak nie naśmiewaj tylko sam sobie badaj jaja co miesiąc, żebyś się nie obudził z ręką w nocniku.
          • engine8 Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 24.07.21, 22:11
            Czytam na baskim forum ze w Polsce sie robi na NFZ kolonskopie bez znieczulenia ? I uszom nie wierze.
            No jak to ma byc prewencja i zaczecenie do badan to sie nie dziwie.
            U nas kolonskopia rutynowa i nie slyszalem nawet o opcji bez znieczulenia.
            Dostaje sie znieczylenie i "otumanienie" tak ze zwykle ludzie spia albo sa w polsnie i nic potem nie pamietaja. Na mnie otumanieni nie dzialao nawet po drugiej dawce wiec mnie zostawili przytomnego i gadalem z lekarzem i monitorowalem gdzie jest i co robi.... W sumie fajne przezycie jak ci w D grzebia rura dlugosci ponad 1.5 m a Ty myslisz ze to film na YT bo nic nie czujesz...
            Wogole jak zobaczylem co przygotwali zwoj 2m rury o srednicy ponad 1 cm w ktorej jest kamera, lampka, sikawka wodna , jakies cudo do manewrowania i jeden albo dwa wyciory do skubania probek....to pytam "I wy to K cale bedziecii mi wsadzac"
            Ci sie smieja ze Oczywiscie ale zebym sie nie bal bo to mi gadlem nie wyjdzie :))
            ale zeby to na zywca robic to sobie nie wypbrazam.
    • qqbek Re: OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka, 23.07.21, 23:39
      KURWA MAĆ!
      Zaraz lodówkę się będę bał otworzyć.

Wątki z pierwszych nastu na Auto-Moto:
      "OT/ Soryy, że się bawię w Misiaczka," (tenże)
      "Nowa lista przygłupów rozmawiających z misiaczkiem"
      "Jak koles obok mnie smierdzi to wysiadam."
      "Lubię misiaczka"
      "Misiaczka nie zablokowalem."

Pierdolcie to ścierwo.
      Nie wspominajcie, nie drażnijcie, zostawcie w kącie, samo zdechnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka