Dodaj do ulubionych

OT - ceny gazu dla domostw...

02.07.21, 22:50
Tak mi coś nie pasowało, bo płaciłem ostatnio fakturę za okres, gdzie zużycie było znikome... no i podpatrzyłem 3 ostatnie faktury na eBOK-u:
Marzec (zanim się wprowadziłem) - 1343 kWh - 109 zeta
Kwiecień (po wprowadzeniu się i mrozach) - 2325 kWh - 419 zeta
Czerwiec (no trochę grzane było jeszcze, ale...) - 1205 kWh - <b>263</b> zeta

Fajnie, nie?
Zajrzyjcie do siebie w rachunki :)
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 00:33
      Moje rachunki za gaz to w lecie ponizej $20 (380kWh) a w zimie jak grzeje 24/7 to w zaleznosci od pogody od $45 (990kWh) do $100 (2080 kWh).
      Czyli ceny za gaz mamy podobne w $ ??
      A wiec w stosunku do zarobkow 4x mniejesze obciazenie..
      I to w najdrozszej czesci USA jesli chodzi o koszt energii.

A gaz uzywamy do gotowania, ogrzewania wody, suszenie bielizny i ogrzewania.
    • trypel Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 07:45
      Luty najwyższy w tym roku
      3463 kWh i 550 pln
      Kwiecień 2121 kWh i 359 pln
      Ostatni czerwiec 481 kWh i 123 pln
      W sumie cały sezon poniżej 3000 więc uważam że niezle biorąc pod uwagę że z powodu pracy w domu grzeje również większość piwnicy na 20 stopni.
      Oczywiscie rośnie ale dalej umówmy się że drogo chyba nie jest
        • jeepwdyzlu Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 13:41
          mówicie o cenach prądu ....no jeśli ktoś ogrzewa dom prądem to nic dziwnego że mu wychodzą wysokie rachunki
          ----
          Futrzak ty cipo miałes kiedyś w ręku rachunrk za gaz????
          Jest w Kwh. Od wielu lat.
          Ty kurwa mieszkasz u mamusi w pgr owskim mieszkanku i palisz starymi oponami...
          Spierdalaj stąd!
          • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 17:12
            jeepwdyzlu napisał:

> mówicie o cenach prądu ....no jeśli ktoś ogrzewa dom prądem to nic dziwnego że
            > mu wychodzą wysokie rachunki
            > ----
            > Futrzak ty cipo miałes kiedyś w ręku rachunrk za gaz????
            > Jest w Kwh. Od wielu lat.
            > Ty kurwa mieszkasz u mamusi w pgr owskim mieszkanku i palisz starymi oponami...
            > Spierdalaj stąd!
            >

owszem mam rachunki za gaz...i dostałem nowy cennik w tym roku z kilkuprocentową obniżką ceny gazu ....tak to fakt gaz potaniał! a wy pierdolicie jak ślepy o kolorach że drogo....więc to wy wypierdalajcie stąd bo tylko narzekać na ceny i rząd potraficie bo jesteście antypisowsko nastawieni zamiast się cieszyć !
          • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 17:13
            jeepwdyzlu napisał:

> mówicie o cenach prądu ....no jeśli ktoś ogrzewa dom prądem to nic dziwnego że
            > mu wychodzą wysokie rachunki
            > ----
            > Futrzak ty cipo miałes kiedyś w ręku rachunrk za gaz????
            > Jest w Kwh. Od wielu lat.
            > Ty kurwa mieszkasz u mamusi w pgr owskim mieszkanku i palisz starymi oponami...
            > Spierdalaj stąd!
            >

i żadnymi oponami starymi nie palę...a cipy szukaj w u siebie we wsi
            • qqbek Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 22:11
              trypel napisał:

> Swoją drogą przejście z M sześć na kWh to niezły trik
              >

Zwłaszcza, że to oni sami badają kaloryczność tego gazu :)

Ale tak jest też na zachodzie.
              Jeszcze jak w UK mieszkałem (2006-2008) to w Polsce było nadal w m3, a tam już w kWh podawane (przynajmniej w Scottish Power, gdzie miałem i prąd i gaz) - nawet zbiorczy rachunek przychodził na koniec roku, podsumowując łączne zużycie prądu i gazu w kWh.
        • qqbek Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 22:49
          Musiałbym przejrzeć poszczególne faktury (mam nadal papierowe - eBOK podpięty, żeby nie zapominać - co, jak widać po nocie odsetkowej na 6 groszy i tak mi się nie udaje).

Ale najlepsze - spójrz na fakturę z numerem 410/F/FBPR/... i przelicz ile tam wychodzi kWh :)
          (FB to dom, FBPR to mieszkanie, gdzie na gaz jest podgrzewacz wody i kuchenka, więc zużycie jest marginalne)
        • qqbek Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 23:16
          duze_a_male_d_duze_m napisał:

> Zobacz składniki na fakturze.
          >

Popatrzyłem drugi raz.
          Ta na 108 złotych to rozliczenie roczne (dopłata) za mieszkanie, a nie faktura za dom.
          Te 108 jest już bez opłaty przesyłowej stałej, bo ta wliczona jest w faktury zaliczkowe.
          Stąd ta niewspółmiernie niska cena gazu.

Nie tłumaczy to jednak różnicy kwiecień - czerwiec (2325 kWh/419,79 zł = 5,54 kWh/PLN kontra 1205 kWh/263,31 = 4,58 kWh za złotówkę) faktura do faktury straciłem jedną kilowatogodzinę energii za każdą zapłaconą złotówkę.
          • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 04.07.21, 11:38
            W 2020 roku była obniżka cen gazu i to większa niż obecna podwyżka. Dlaczego o tym nie piszecie? bo wy potraficie tylko atakować pis i narzekać?
            Poza tym ogrzewanie domu gazem to głupota. Gaz jest droższy niż węgiel i drzewo. Do pieca na węgiel można choćby wiązkę suchego drzewa kupić porznąć i palić nim. Wiązka drzewa z tartaku wychodzi po 100 zł a z niej jest 20 worków drzewa. 5 zł za worek. Jeden worek dziennie czyli 150 zł miesięcznie. A Wy płacicie za gaz 4 stówy miesięcznie? i kto jest mistrzem oszczędzania? miś :) uczcie się od miśka zamiast płakać:) buuuuhahahahaa:)
          • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 04.07.21, 11:46
            qqbek napisał:

> duze_a_male_d_duze_m napisał:
            >
            > > Zobacz składniki na fakturze.
            > >
            >
            > Popatrzyłem drugi raz.
            > Ta na 108 złotych to rozliczenie roczne (dopłata) za mieszkanie, a nie faktura
            > za dom.
            > Te 108 jest już bez opłaty przesyłowej stałej, bo ta wliczona jest w faktury za
            > liczkowe.
            > Stąd ta niewspółmiernie niska cena gazu.
            >
            > Nie tłumaczy to jednak różnicy kwiecień - czerwiec (2325 kWh/419,79 zł = 5,54 k
            > Wh/PLN kontra 1205 kWh/263,31 = 4,58 kWh za złotówkę) faktura do faktury straci
            > łem jedną kilowatogodzinę energii za każdą zapłaconą złotówkę.
            >
            >

przeczytaj to qubusiu i odpowiedz na te argumenty rzeczowo jeśli jesteś w stanie (w co wątpię):
            Ja mam szerszy horyzont myślowy i czasowy przy wyliczaniu ceny gazu! Powiedz ile zyskałeś w okresie od początku 2020 roku do obecnej podwyżki w kwietniu 2021? Przypomnę że w 2020r gaz potaniał o kilkanaście procent !
            potrafisz to policzyć? ja ci policzę....18% obniżki za 2020 rok minus 5,6% podwyżki w 2021 = 12,4 %.
            Tyle zapłaciłeś mniej od początku 2020r do dziś. Nie dziękuj. Podziękujesz przy urnie wyborczej buuuhahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
            • gazikowo Re: OT - ceny gazu dla domostw... 04.07.21, 11:57
              qubusiu dlaczego nie piszesz o obniżce o 18% cen gazu tylko o podwyżce 5,6%? Bo to wygodne politycznie? :)
              Powiedz ile zyskałeś w okresie od początku 2020 roku do obecnej podwyżki w kwietniu 2021? Przypomnę że w 2020r gaz potaniał o kilkanaście procent !
              potrafisz to policzyć? nie? To ja ci policzę proszę bardzo przyjacielu....
              około 18% obniżki za cały 2020 rok minus 5,6% podwyżki w 2021 = 12,4 %.
              Tyle zapłaciłeś mniej od początku 2020r do dziś. To fakty. buuuhahaha

biznesalert.pl/ceny-gaz-taryfy-gazowe-gaz-ure-pgnig-od-energetyka/
              • gazikowo Re: OT - ceny gazu dla domostw... 04.07.21, 12:03
                musiałem specjalnie nowe konto tworzyć żebyś to mógł odczytać że prawda jest inna niż piszesz i tak naprawdę gaz potaniał (obniżka z 2020r jest większa niż podwyżka w 2021r)....ale warto było ci pokazać że pieprzysz głupoty:) :) pewnie znowu zwyzywasz misia ale już nie powiesz że miś nie ma argumentów i racji :)
        • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 21:03
          jasne bajki że się przelogowałeś wciskaj dzieciom na dobranoc :)
          a niedojeba szukaj w lubelskiej wsi bo tu go nie ma:) i czytaj ze zrozumieniem, nie powiedziałem że nie wierzę we wzrost ceny gazu....napisałem tylko że ja miałem obniżkę ceny gazu co jest prawdą. W 2020 roku cena gazu spadła o 2,9 procent, od lipca 2020 roku o 10,6 procent a od stycznia 2021 roku – o kolejne 4,5 procent. Razem cena spadła o 18% ! a teraz od kwietnia cena gazu wzrosła o 5%. Więc jeśli już piszesz to pisz wszystko a nie tylko że wzrosła :) zanim zaczniesz wyzywać od niedojebów napisz całą prawdę że wcześniej cena spadła o ok. 18% a od kwietnia wzrosła tylko o 5%:)

"15 kwietnia 2021 roku prezes Urzędu Regulacji Energetyki – na wniosek PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD) – zatwierdził zmianę taryfy tej spółki dotyczącej obrotu gazem ziemnym. Zmiana dotyczy stawek dla gospodarstw domowych – jedynej grupy odbiorców, dla której taryfy za paliwo gazowe zatwierdza regulator. Wcześniejsze obniżki cen gazu miały miejsce od stycznia 2020 r. o 2,9 procent, od lipca 2020 roku o 10,6 procent a od stycznia 2021 roku – o kolejne 4,5 procent

– Powodem złożenia przez PGNiG OD do regulatora wniosku o zmianę taryfy był utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło pozyskania paliwa gazowego przez tę spółkę – podaje URE.
          Wzrost cen gazu w zmienionej taryfie wynosi 5,6 procent."

biznesalert.pl/ceny-gaz-taryfy-gazowe-gaz-ure-pgnig-od-energetyka/
          • amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 21:16
            18% (obniżki w 2020r) - 5,6%(podwyżki w 2021)=12,4%.
            Od początku 2020 realnie cena gazu spadła o 12,4 % taka prawda więc gdzie ci wzrosła cena gazu? co za brednie:) haha
            byłbyś bliżej prawdy gdybyś napisał że cena prądu wzrosła tu zgoda....ale ty założyłeś panele więc nie płacisz więcej za prąd tylko mniej hehe:)

• amarida Re: OT - ceny gazu dla domostw... 03.07.21, 21:24
              czyli wykazałem że gaz tańszy (Polska jest wreszcie niezależna energetycznie od gazpromu wysądzili 6 mld i budują gazociąg z Norwegii Baltic Pipe pewnie słyszeliście?)...prąd tańszy bo co czwarty we wsi ma panele....kurka a dochody średnia krajowa wzrosły czyli jednak wcale ta Polska i pis nie takie złe jak je próbujecie malować i coś kiepsko wam udowadnianie z góry założonych tez wychodzi że ceny idą w górę i źle się żyje hehehehehe:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka