Dodaj do ulubionych

Macie przykłąd durnia na rowerze.

14.07.21, 09:11
To jest lepszy dzban. Ale wiem że dla was to małe miki po nieważ przy wyprzedzaniu go nie trzeba zjechać na pas obok
Akcja od 12:53
www.youtube.com/watch?v=1sD7BbzTBQ4
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 10:15
        Wyprzedzał przed skrzyżowaniem i w miejscu, w którym wyprzedzanie z prawej nie jest dozwolone (ja wiem, że rowerzystom wolno wyprzedzać z prawej, ale tylko wolno jadące pojazdy).
        No i do tego wyprzedzał pojazd, który sygnalizował (wyraźnie) zamiar skrętu.
        • samspade Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 10:30
          Nie wyprzedzał.
          Kierowca tira nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który jechał innym pasem.
          Oraz :Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
          Mimo wszytko to rowerzystę uważam za durnia.
          • qqbek Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 10:59
            art. 2
            "wyprzedzanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;"
            Nie liczy się sam skutek (wyprzedzenie), a fakt, że zaczynasz przejeżdżać obok...

Ja też dużo jeżdżę rowerem po mieście i w życiu bym takiej durnoty nie odwalił, widząc z daleka kierunkowskaz.
            Już szybciej bym zjechał na chwilę na jezdnię, by od zewnętrznej skręcającego "wziąć", gdyby bardzo mi było żal wytracać zgromadzony pęd - nieprzepisowo, ale zdroworozsądkowo.
            • samspade Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 11:02
              O ile nie przejedzie obok niego nie ma wyprzedzania.
              Natomiast kierowca tira nie ustąpił pierwszeństwa.
              A co do rowerzysty i jego durnoty wyraziłem się dość jasno. Podejrzewam z czego to wynika. Pewnie z tego samego co u kierowców w podobnych sytuacjach.
              • qqbek Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 18:45
                samspade napisał:

> O ile nie przejedzie obok niego nie ma wyprzedzania.
                Ale przecież wszystko rozchodzi się o to, że nie przejechał ;)

Trochę się z wami wszystkimi tu drażnię od przedwczoraj, ale już mi palma odbija z tego upału.

> Natomiast kierowca tira nie ustąpił pierwszeństwa.
                Nie neguję.
                Próbowałem trochę fermentu zasiać "bimotyzacją" prawa.

> A co do rowerzysty i jego durnoty wyraziłem się dość jasno. Podejrzewam z czego
                > to wynika. Pewnie z tego samego co u kierowców w podobnych sytuacjach.
                Ja robię codziennie od 30 do 100 kilometrów, zazwyczaj po zabudowanym całość, o głupkowatości drogowej co tydzień mógłbym zrobić nielichą składankę z tego co mam na rejestratorze... tylko mi się nie chce.
                Nie trzeba mi tłumaczyć :)
            • ktos_z_kosmosu Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 17:56
              qqbek napisał:

> Już szybciej bym zjechał na chwilę na jezdnię, by od zewnętrznej skręcającego "
              > wziąć", gdyby bardzo mi było żal wytracać zgromadzony pęd - nieprzepisowo, ale
              > zdroworozsądkowo.

Zdroworozsądkowo, powiadasz?
              To ty nie wiesz, że naczepy przy skręcie zachodzą i to mocno?
              Obejrzyj jeszcze raz filmik i zastanów się czy, mimo pędu, byś zdążył uciec przed grabarzem.
      • marekggg Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 16.07.21, 11:40
        w prawie identyczny sposob zginela siostra mojego bylego szefa w belgii. jechala sciezka rowerowa, tir jej nie widzial, skrecal wprawo. i ona glupia wlasnie chyba chciala egzekwowac swoje prawo pierwszenstva. no ale coz, flmandka, rowerowa swieta krowa belgijska. ale z tirem, czy tramwajem sie nie walczy.
      • vogon.jeltz Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 10:15
        > A odkąd to wolno wyprzedzać od prawej pojazd sygnalizujący skręt w prawo?

Co znaczy: wyprzedzać? Rowerzysta jedzie po prostu swoim pasem (drogą dla rowerów). Cięzarówka przecinając inny pas ruchu jest zobowiązana ustąpić pierwszeństwa tym, którzy się nim poruszają.
        • tbernard Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 10:29
          vogon.jeltz napisał:

> > A odkąd to wolno wyprzedzać od prawej pojazd sygnalizujący skręt w prawo?

A od kiedy w takich okolicznościach nie wolno? Przypuśćmy, że przymkniemy oko na Art. 4.

>
          > Co znaczy: wyprzedzać? Rowerzysta jedzie po prostu swoim pasem (drogą dla rower
          > ów). Cięzarówka przecinając inny pas ruchu jest zobowiązana ustąpić pierwszeńst
          > wa tym, którzy się nim poruszają.

Rowerzysta jedzie po pasie ruchu dla rowerów. Nie jest to to samo co pas ruchu. Tym niemniej kierujący pojazdem ciężarowym złamał Art. 27. 1a. nakazujący w takich okolicznościach ustąpienie pierwszeństwa rowerzyście.
      • klemens1 Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 14:07
        qqbek napisał:

> A odkąd to wolno wyprzedzać od prawej pojazd sygnalizujący skręt w prawo?

Wyobraź sobie, że jedziesz 2-pasmówką prawym pasem, a gostek z lewego daje kierunkowskaz w prawo i zwalnia, żeby skręcić.
        Czyli kto tu robi źle? Ty - wyprzedzając go, czy on - ładując się na twój pas?

Przepis o wyprzedzaniu z prawej dotyczy jazdy jezdnią razem z samochodami, a nie wyodrębnionym pasem.
    • tiges_wiz Re: Macie przykłąd durnia na rowerze. 14.07.21, 15:15
      Jechał prawidłowo, błąd kierowcy ciężarówki, ale ja widząc, że skręca w lewo i znając ile mają martwego pola oraz masę tira, to bym się tam nie pchał. ART 27 1a.
      Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka