Dodaj do ulubionych

Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm

18.07.21, 12:19
No i założyłem sobie Autopaya. Zadowolony bo w moim banku to kilka kliknięć, podanie nr rej i jechane.

No i jak działa: na A1 działa, na A4 Kato-Krk działa, na państwowym A4 nie działa, na kulczykbanie nie działa, na państwowym A2 nie działa.
Okazuje się ze na państwowym A4 Wro-Kato działa inny system: eToll. I półgodzinne czekanie na bramkach pod Wrocławiem i 20 min czekania na bramkach pod Gliwicami.
Idiotyzm - tyle systemów a działa częściowo.
Marzy mi się jeden system i przejazd płynny bez szlabanów.

A także wypierdolenie AWSA z autostrady Poznan-Łódź, tak się nachapali a co chwile podnoszą nieadekwatnie do inflacji koszt bramki.
37 km kosztuje 22 zł.
Obserwuj wątek
    • bolo2002 Re: Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm 19.07.21, 08:12
      Bo w durnym kraju są durne systemy ! Najpierw doprowadzili do podziału pseudo-autostrad na państwowe i prywatne i juz spieprzyli sprawę. Potem debile wymyslili via-toll, potem e-toll i inne, Normalny kierowca juz sfiksował-bo trudno sie w tym połapać. A podstawową przyczyna sa łapówki! Systemy zlecaja tym , którzy gwarantuja łapówy! I wtedy system robi gówniana firma i masz od razu bubla! A tymczasem w takiej Austrii-kupujesz za 9 Euro vinietę- naklejasz na szybę i jezdzisz 10 dni jak chcesz i gdzie chcesz! Bo tam sie myśli a w Polsce sie kłusuje, na kierowców kłusuje Izba Skarbowai nawet za miliony podatników kupili sobie superwózki z super-radarami, zeby łapac złodziei. Taki to kraj Europy- bardzo wschodniej. W 2019 jechałem Berlin -Warszawa 9 godzin i zapłaciłem 200 zł w obie strony. W 1988 jechałem 5 godzin 20 minut i nic nie zapłaciłem i nie było autostrady! Jazda autostradami w Polsce nie ma sensu!!!
      • wislok1 Re: Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm 19.07.21, 18:57
        Ja dzisiaj bylem w Krakowie i jechalem A4, stawka masakryczna 24 pln za kawalek autostrady z Katowic do Krakowa lub odwrotnie....

Do tego jedno mnie przerazilo, byl wapadek przed Chrzanowem i ZERO ostrzezen przed bramkami w Balicach dla tych co stali w Balicach, nadal ich wpuszczano na autostrade, zeby tylko skasowac...
        W radiu ZERO ostrzezen....
        Te sie pojawily po KILKU GODZINACH, kiedy korek w strone Katowc byl juz na 15 kilometrow

90% kierowcow OK, 10% to swiry i psychopaci, ktorzy na ograniczeniu do 80 grzeja ze 150 i jesczze mrugaja swiatlami, ze ktos ma bezczelnosc jechac wolniej i mu utrudniac ....
        W samym Krakowie tez sporo takich osobnikow, wyprzedzanie slalomem, zajezdzanie drogi, grzanie prawie 100 w terenie zabudowanym...

• wislok1 Re: Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm 19.07.21, 19:05
        Ten burdel spowodowany jest roznymi zajrzadzajacymi roznymi kawalkami autostrad i np. nie da sie placac w AutoPay zaplacic za autostrade Katowcie-Krakow i jednoczesnie Wroclaw-Zgorzelec, to jest niesamowite...
        Trzeba miec inna aplikacje...

Zreszta placenie z gory za przejazd wydaje sie szalenstwem, jak ten, co kasuje 24 pln nawet nie raczy poinformowac, ze dalej jest zajebisty korek i 24 pln to cena za 2 godziny stania w korku....

A nie kazdy sprawdza co kilka minut google maps...
        Jak mozna narobic tele balaganu ?
      • bruner4 Re: Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm 22.07.21, 18:40
        bolo2002 napisał:

> Bo w durnym kraju są durne systemy ! Najpierw doprowadzili do podziału pseudo-a
        > utostrad na państwowe i prywatne i juz spieprzyli sprawę. Potem debile wymyslil
        > i via-toll, potem e-toll i inne, Normalny kierowca juz sfiksował-bo trudno sie
        > w tym połapać. A podstawową przyczyna sa łapówki! Systemy zlecaja tym , którzy
        > gwarantuja łapówy! I wtedy system robi gówniana firma i masz od razu bubla! A t
        > ymczasem w takiej Austrii-kupujesz za 9 Euro vinietę- naklejasz na szybę i jezd
        > zisz 10 dni jak chcesz i gdzie chcesz! Bo tam sie myśli a w Polsce sie kłusuje,
        > na kierowców kłusuje Izba Skarbowai nawet za miliony podatników kupili sobie s
        > uperwózki z super-radarami, zeby łapac złodziei. Taki to kraj Europy- bardzo ws
        > chodniej. W 2019 jechałem Berlin -Warszawa 9 godzin i zapłaciłem 200 zł w obie
        > strony. W 1988 jechałem 5 godzin 20 minut i nic nie zapłaciłem i nie było autos
        > trady! Jazda autostradami w Polsce nie ma sensu!!!

Cholerne złodziejstwo. Dlaczego tak długo jechałeś w 2019 ?
    • ferdynand_007 Re: Płatności za autostrady(bramki) - idiotyzm 30.07.21, 10:31
      Próbowałem się zabawić w e-tool. Po całej procedurze rejestracji musiałem jeszcze zapłacić przedpłatę na konto rozliczeniowe. Zapłaciłem blikiem, nie weszło, zapłaciłem jeszcze raz 20,00 zł, bo myślałem, że coś popieprzyłem. I znowu na koncie rozliczeniowym 0 zł. Dzwonię na infolinie i gościu mówi, że czasami tak jest i nie ma problemu, wystarczy w zakładce wiadomości napisać o problemie. Napisałem i po 2 tygodniach zwrócili kasę. Ale jadąc A4 Katowice Wrocław na bramkach korki. Nawet mając etool trzeba przynajmniej do rozjazdu pasów i tak stać w korku. Jadący pasem awaryjnym do prawych bramek byli łapani i po mandat już się ustawiła niezła kolejka.
      Od grudnia na A4 już ma nie być bramek i jak dopracują system to pewnie sytuacja się poprawi.
      Na Amber One mam autopaya, ale cóż z tego, bo i tak trzeba było stać w korku a i tak nie było wydzielonej bramki do płatności tylko automatycznych. Jedynym rozwiązaniem udrażniającym ruch byłoby podwyżka opłaty za płatność u inkasenta i obniżka przy płatności automatycznej, oraz wyznaczenie tylko jednej czy dwóch bramek do płatności ręcznej. Może by to jakoś ludzi zmusiło do płatności systemowych i przelot przez bramki byłby szybszy.
      Ale ogólnie i tak jest jeden syf jeżeli chodzi system opłat za autostrady. Powiniem być ujednolicony i nie powodujący bezsensownych korków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka