Dodaj do ulubionych

bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie!

19.07.21, 13:55
"To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu bym nic nie wzięła" - mówiła w weekend do przeciwników PiS marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

To do was biorących pińcset plus !
Czy według was to honorowe brać kasę i kąsać na forum rękę która was karmi ? :)
Macie poczucie zakłamania w którym żyjecie ? To na zwykłą logikę troche fałszywe i obłudne nie? :)
Nie macie moralnego kaca?

wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-elzbieta-witek-o-500-plus-opozycja-odpowiada-pis-nie-robi-la,nId,5367666
Obserwuj wątek
    • tbernard Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 10:41
      Weźmy sobie zbiór tych obywateli, którzy od rządu biorą. Podzielmy ten zbiór na dwa podzbiory:
      1. Ci którzy biorą od rządu nie więcej niż wpłacają poprzez podatek.
      2. Ci którzy biorą od rządu więcej niż wpłacają poprzez podatek.
      Jak myślisz, w którym podzbiorze jest więcej osób nie popierających tego rządu? Jeśli będziesz w stanie rozwikłać tą intelektualną zagadkę, to przemyśl jeszcze raz te swoje wypociny o honorze.
      • kokosowy15 Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 11:57
        Dlaczego chcesz dzielić ludzi, przeciwstawiać jakąś grupę ludzi innej? W normalnym, rozwiniętym, niekorwinistycznym społeczeństwie powinna być redystrybucja dochodów, temu służą progresywne podatki. Jeszcze nam do tych społeczeństw brakuje, ale może kiedyś do nich dołączymy. Na razie podatki mamy degresywne, przywileje dla przedsiebiorcow rozbudowane, form opodatkowania zbyt dużo.
        • tbernard Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 12:18
          Co to ma z chceniem i przeciwstawianiem? Jak napiszę, że ludzie dzielą się na tych co się urodzili w (poniedziałek|wtorek|środę|czwartek|piątek|sobotę|niedzielę), to będzie oznaczać, że to ja tych ludzi dzielę i przeciwstawiam? To ja spowodowałem, że niektórzy ludzie są ze sobą w relacji równoważności polegającej na tym, że tego samego dnia się urodzili? To ja sprawiam, że zbiór na którym ta relacja jest określona rozbijany jest na 7 klas abstrakcji?
          A co do dystrybucji to ja nie mam nic przeciwko temu, byle miała jakieś sensowne proporcje. Bo jak całkiem puszczą hamulce, to dobry wujek z rządu da każdemu drukarkę do drukowania pieniędzy i powie: drukujcie sobie tyle ile potrzebujecie. Mam jakieś dziwne przeczucie, że nie nastały by wtedy magicznie powszechna szczęśliwość i dobrobyt.
          • kokosowy15 Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 22:50
            Nie rozmawiamy o dacie urodzenia, w ekonomii nie jest to kryterium dochodowe. Dzielisz na beneficjentów dopłat i zasiłków i takich, którzy tymi beneficjentami nie są, czyli mniej więcej na biedniejszych i bogatszych. Przekładasz ten podział na preferencje wyborcze. Jako że biednych jest znacznie więcej niż bogatych, między innymi dlatego że redystrybucja szwankuje, mamy zapewnione wieczyste rządy obecnej władzy. I nie chodzi o rozdawanie zasiłków, a tym bardziej o rozdawanie tych zasiłków zamozny (500+). Zasiłek powinien być czymś wyjątkowym. Należy zmusić pracodawców do takiej organizacji pracy i wypłacania takich pensji, żeby prawie nikt nie musiał otrzymywać zasiłku. Utopia?
        • only_the_godfather Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 12:43
          Nie mam nic przeciwko płaceniu wyższych podatków tylko jest jedno ale. Te pieniądze nie powinny iść na 500+300+,13,14 emeryturę itd, a na wysoką jakość usług publicznych np służba zdrowia, edukacja, infrastruktura, rozwój nauki i szkolnictwa wyższego. Przepalanie kasy na programy socjalne nie spowoduje, że staniemy się drugą Szwecją.
          • kaczor00007 Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 21.07.21, 20:33
            only_the_godfather napisał:

> Nie mam nic przeciwko płaceniu wyższych podatków tylko jest jedno ale. Te pieni
            > ądze nie powinny iść na 500+300+,13,14 emeryturę itd, a na wysoką jakość usług
            > publicznych np służba zdrowia, edukacja, infrastruktura, rozwój nauki i szkolni
            > ctwa wyższego. Przepalanie kasy na programy socjalne nie spowoduje, że staniemy
            > się drugą Szwecją.

Mylisz się. System opieki zdrowotnej w Polsce jest tak przestarzały że nie da się go zmienić i poprawić jakości usług pompując w niego pieniądze....trzeba by wpompować miliardy a efekt będzie słaby....a gdy damy biednemu pieniądze np. 500+, 13 emeryturę to może za te pieniądze pójść leczyć się prywatnie bez kolejki a służba zdrowia to worek bez dna...ile włożysz tyle wejdzie a nie musi to oznaczać poprawy jakości usług, czyli lepiej dać 500+ proste wtedy człowiek ma możliwość leczenia prywatnie w wyższej jakości usług medycznych bo go stać.
            • loyezoo Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 22.07.21, 00:01
              Ja bardzo kurwa przepraszam. Na chuj ja płacę tyle lat składkę zdrowotną, żebym musiał się leczyć prywatnie - to primo. Secundo. Ty byłeś kiedyś prywatnie u lekarza,że te 500zł cię uleczyło? Nie? To idź do specjalisty (ty najlepiej do psychiatry, chociaż i tak już za późno i nie piszę o godzinie) to zobaczysz co możesz sobie wyleczyć za 500zł. Może hemoroidy od siedzenia i pierdolenia głupot?
                • only_the_godfather Re: bierzecie i narzekacie? wstydu nie macie! 22.07.21, 08:55
                  U dentysty może i tak, ale u innych lekarzy już niekoniecznie, a nawet jeśli można coś na NFZ to są długie terminy. Żona jak była w ciąży praktycznie wszystkie wizyty prywatnie bo NFZ nawet usg nie robili, badania z krwi też w prywatnym laboratorium, bo na NFZ czynne tylko dwa razy w tyg w rejonowej przychodni. Teraz tak samo, potrzebujemy z młodym okulisty, terminy na NFZ najwcześniej koniec sierpnia, prywatnie w ciągu tygodnia. Inni lekarze tak samo albo prywatnie albo na NFZ odległe terminy. Każda wizyta tak od 150 do 200 zł.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka