Dodaj do ulubionych

Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasingu

26.07.21, 22:26
No to Pisiory sobie nagrabią...
tvn24.pl/biznes/moto/polski-lad-zmiany-w-podatkach-leasing-samochodu-na-firme-jan-sarnowski-wiceminister-finansow-zapowiada-zmiany-5158181
Obserwuj wątek
      • gardan Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 26.07.21, 22:38
        Np bierzesz auto w leasing jako jednoosobowa firma. Po spłaceniu ostatniej raty z reguły przerejestrowywało się auto na osobę prywatną i po 6 miesiącach sprzedawało (bez podatku). Fakturę wykupu z leasingu bank wystawiał już na osobę prywatną. Teraz będzie tak, że po spłaceniu leasingu auto pozostaje własnością firmy a jako osoba prywatna możesz je wykupić od siebie (w przypadku jednoosobowej działalności) za cenę rynkową.
        Efekt jest taki, że leasing się skurczy o 80% (choć mogę się mylić).
            • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 00:19
              engine8 napisał(a):

> Skads kase trzeba wyluskac ? A jedyne metody jakie rzad m a to podatki i i in
              > ne oplaty.

Ale to dość selektywnie nakładane podatki i opłaty.
              Nie dotkną ani najbogatszych, ani najbiedniejszych.
              Za to walną jak kowalski młot w kowadło w klasę średnią.
              • kaczor00007 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:18
                qqbek napisał:

> engine8 napisał(a):
                >
                > > Skads kase trzeba wyluskac ? A jedyne metody jakie rzad m a to podatki
                > i i in
                > > ne oplaty.
                >
                > Ale to dość selektywnie nakładane podatki i opłaty.
                > Nie dotkną ani najbogatszych, ani najbiedniejszych.
                > Za to walną jak kowalski młot w kowadło w klasę średnią.
                >
                >

Nie kłam ! ktoś kto zarabia 11-15 k na miesiąc , ma firmę, dom i mieszkanie na wynajem to dla mnie bogaty a nie żadna klasa średnia. Klasa średnia to zarobki 4-5k bo tyle wynosi średnia krajowa ! Bardzo dobrze bo w końcu od wynajmu mieszkania zaczną płacić podatek bo niektórzy kombinowali i uciekali w koszty na zasadach ogólnych.
                • bywalec.hoteli Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 16:22
                  kaczor00007 napisał(a):

> Nie kłam ! ktoś kto zarabia 11-15 k na miesiąc , ma firmę, dom i mieszkanie na
                  > wynajem to dla mnie bogaty a nie żadna klasa średnia. Klasa średnia to zarobki

zarobki 11-15k na miesiąc (brutto) to wciąż klasa średnia, średnia wyższa, ale ciągle średnia.
                  Jeśli powiedzmy mąż zarabia 13k brutto, żona 8k brutto i mają 3 dzieci, to zarabiają koło 13k na miesiąc na 5 osób.
                  Odlicz raty na dom, samochody, żarcie, koszty utrzymania domu i samochodów, jakieś wakacje, sprzęty do domu, ubrania, myślisz, że zostaną kokosy?
                    • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 14:53
                      Ludzie za lepiej płatną pracą rozwijają się, uczą, przeprowadzają... zapierdalają by osiągnąć lepszy status, ale żeby założyć rodzinę i mieć gdzie mieszkać muszą wziąć kredyt i kupić w dużym mieście mieszkanie...
                      Oczywiście można całe życie mieszkać na ojcowiźnie z rodzicami i zarabiać 5tys i pluć na tych co zarabiają więcej... Ale można też wziąć d... w troki i pójść na swoje ale wtedy te koszty życia w dużym mieście plus kredyt mieszkaniowy swoje kosztują...
                      A kosztów uzyskania przychodu dla takich osób do odliczenia nie ma...
                      Ot wspomniana przez Ciebie mediana w mojej rodzinnej miejscowości to ok 4tys PLN, a w Krakowie to już ponad 6tys PLN brutto, a w Warszawie jeszcze więcej...
                      Mówimy o medianie... czyli połowa ludzi zarabia więcej... Jeśli ja w dużym mieście, z wykształceniem ponad wyższym technicznym, pracujący w branży IT, z blisko 20letnim doświadczeniem zarabiam 15-20tys PLN brutto to dla Ciebie jestem burżuj, złodziej, kułak, bo jak to przecież zarabiam ok. 3x więcej niż większość w Krakowie...
                      A jednocześnie wg mnie to jest dopiero kwota umożliwiająca mi na spokojne życie, bo nie mam spadku po rodzinie, mieszkanie jeszcze spłacam itd. itp.
                      I ja chciałbym aby umożliwiano innym rozwój i osiągnięcie tego poziomu, a nie zabierano jednym by dać drugim... Mi zabiorą jakieś 2-3tys rocznie by Misiaczek miał mniej niz 1tys rocznie więcej... Osobiście wolałbym za tą kasę zrobić kursy np. SQL dla tych co chcą się rozwijać...
                  • kaczor00007 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 20:42
                    bywalec.hoteli napisał:

> kaczor00007 napisał(a):
                    >
                    > > Nie kłam ! ktoś kto zarabia 11-15 k na miesiąc , ma firmę, dom i mieszkan
                    > ie na
                    > > wynajem to dla mnie bogaty a nie żadna klasa średnia. Klasa średnia to za
                    > robki
                    >
                    > zarobki 11-15k na miesiąc (brutto) to wciąż klasa średnia, średnia wyższa, ale
                    > ciągle średnia.
                    > Jeśli powiedzmy mąż zarabia 13k brutto, żona 8k brutto i mają 3 dzieci, to zara
                    > biają koło 13k na miesiąc na 5 osób.
                    > Odlicz raty na dom, samochody, żarcie, koszty utrzymania domu i samochodów, jak
                    > ieś wakacje, sprzęty do domu, ubrania, myślisz, że zostaną kokosy?

idąc tym tokiem myślenia dla biznesmena który zarabia 200 k miesięcznie ktoś kto zarabia 20k na miesiąc to też klasa średnia....30k też....40 k też klasa średnia....nie mierz wszystkich swoją miarą....a wiesz ile zarabia w tym kraju nauczyciel? wiesz? 3 k. i co? Jaka to klasa według Twojej miary? poza skalą? To wyobraź sobie że tacy ludzie też w tym kraju żyją....i jest ich większość w kraju....i dla nich ktoś kto zarabia 11-15k miesięcznie to jest bogaczem z klasy wyższej a nie żadnej klasy średniej !!! i obawiam się że oni mają rację....Teraz odlicz sobie z pensji nauczyciela 3k a dom, samochody, żarcie, koszty utrzymania domu i samochodów, jakieś wakacje, sprzęty do domu, ubrania, myślisz, że zostaną kokosy? braknie ! a jednak nauczyciele i ludzie zarabiający 3 k żyją, jeżdżą na wczasy, mają domy, samochody.....wiem że trudno Ci to pojąć z perspektywy kogoś kto ma 15k że za 3 k można wyżyć !
            • jeepwdyzlu Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 02:36
              Mam.

tvn24.pl/biznes/pieniadze/polski-lad-zmiany-w-podatkach-wynajem-mieszkan-jan-sarnowski-o-zmianach-w-podatku-od-wynajmu-mieszkania-5157944

Ja pierdolę jak można w.kółko.zmieniać zasady???
              Prawo kurwa jebane skurwysyny nie powinnondziałac wstecz.
              Ale to jest Banana Republic of Bolanda.
              Chuj tam.
              Mam tego dość
              • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 09:08
                > Ja pierdolę jak można w.kółko.zmieniać zasady???

Ej, ale chwila moment! Te zasady dotyczące amortyzacji mieszkań przy wynajmie to jest teraz, z tego co się orientuję, jedna wielka patologia. W praktyce wygląda to tak, że, dajmy na to, jakiś fundusz kupuje 100 mieszkań, odlicza sobie 2,5% (wartości mieszkania) odpisu amortyzacyjnego w pierwszych 5 latach, potem 10% - co w praktyce pozwala nie płacić podatku dochodowego wcale (10% od mieszkania wartego pół miliona to 50k czyli więcej niż przychód z wynajmu takiego mieszkania). A po 10 latach, kiedy mieszkania zamortyzują się w całości, może sprzedać je innej spółce zależnej od tego samego podmiotu - i cykl zaczyna się опять od nowa.

Najzabawniejsze jest, że amortyzacja została pomyślana jako środek kompensujący spadek wartości środka trwałego w czasie na skutek jego zużycia. Tymczasem przez cały ten czas wartość tych mieszkań... rośnie!
                • jeepwdyzlu Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 09:25
                  Ej, ale chwila moment! Te zasady dotyczące amortyzacji mieszkań przy wynajmie to jest teraz, z tego co się orientuję, jedna wielka patologia.
                  ---
                  Chuja patologia.
                  Ty nie pisz o funduszach, bo to marginesik, tylko ludziach lokujących oszcędności w mieszkaniach w starych kamienicach. Wiesz ile setek miliardów powinno być ulokowane w tysiącach domów w Krakowie, Wrocławiu czy Przemyślu? Tam trzeba instalować windy, nowe instalacje, garaże... I ludzie to robią, kalkulując inwestycje na lata naprzód. A tu wychodzą chujki z Pis i zmieniają reguły gry...
                  • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 09:39
                    > Ty nie pisz o funduszach, bo to marginesik

Ja wiem, czy taki marginesik? Ostatnio fundusze wykupują nowo powstające mieszkania już nie setkami nawet, tylko tysiącami. Przy okazji - jak to wpływa na ceny mieszkań na rynku?

> Tam trzeba instalować windy, nowe instalacje, garaże... I ludzie to robią,
                    > kalkulując inwestycje na lata naprzód.

No ale te inwestycje nie wchodzą w skład amortyzacji, tylko to są koszty, które tak czy siak można sobie odpisać.

> A tu wychodzą chujki z Pis i zmieniają reguły gry...

To jest inna sprawa, że pisie chujki zmieniają wszystko na rympał i bez żadnego pomyślunku. Ale stałość zasad nie jest jakąś nadrzędną wartością, jeśli te zasady od początku są chore.
                    • jeepwdyzlu Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 10:51
                      Ja wiem, czy taki marginesik? Ostatnio fundusze wykupują nowo powstające mieszkania już nie setkami nawet, tylko tysiącami.
                      ---
                      Transakcja ponad tysiac była w 2921 JEDNA.
                      Takich na setki - może z dziesięć.
                      Fundusze kupują ułamek mieszkań z rynku. Max 10%
                      Jak to wpływa na cenę? W ogóle bo klient kuoujący 1000 mieszkań ma zupepnie inne ceny.
                      Na ceny ma wpływ 10% inflacja i 0% lokaty.
                      To jebnie.
                      Szybciej niż myślicie bo Kaczor idzie na zderzenie z UE i USA.
                      Złotówkę szlag trafi...
                      • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:44
                        > Transakcja ponad tysiac była w 2921 JEDNA.

No, a wcześniej nie było zdaje się żadnych. Czyli pojawiło się zjawisko zakupów tysięcy mieszkań przez fundusze. Myślisz, że bez zmiany prawa oraz przy obecnej opłacalności innych inwestycji w którym kierunku to pójdzie?

> Fundusze kupują ułamek mieszkań z rynku. Max 10%
                        > Jak to wpływa na cenę? W ogóle bo klient kuoujący 1000 mieszkań
                        > ma zupepnie inne ceny.

Kurwa, jeep, proszę cię... Cena dla kupującego 1000 mieszkań nie ma znaczenia, ale jeśli na rynku jest 10% towaru mniej to jak to wpływa na cenę? W praktyce zapewne jest nawet gorzej, bo domyślam się, że te 10% to jest w skali całego kraju, a fundusze kupują nieruchomości głównie w największych miastach, gdzie popyt jest największy.

> To jebnie.

Jebnąć oczywiście jebnie, tylko to jakby nie ma związku z tematem.

> Złotówkę szlag trafi...

Na szczęście zarabiam w euro...
        • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 09:37
          A ja powiem wbrew wszystkim. Wg mnie właśnie powinno tak być... Odliczasz VAT przez cały leasing to w momencie sprzedaży płacisz VAT...
          Ale niech to będzie 100% VAT a nie jakieś kombinacje...
          Uprościć, uprościć, uprościć...
          Jedynie co powinni uregulować to ew. możliwość zamknięcia JDG i żeby wtedy majątek JDG przechodził na osobę prywatną...
          Leasing nie spadnie o 80% bo nadal większość aut w leasing biorą floty a nie JDG... Ale na pewno więcej osób będzie brało w system gotówka-amortyzacja... Bo leasing straci jedną z przewag...
                • bywalec.hoteli Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:09
                  vogon.jeltz napisał:

> > odliczasz jak kupujesz, płacisz jak sprzedajesz, 100% VAT i tyle...
                  >
                  > Ale płacisz od jakiej wartości? Rezydualnej w momencie sprzedaży? Będziesz miał
                  > samochody kupowane "na firmę" dla dzieci i kochanek, tańsze o VAT. Tak jest uc
                  > zciwie?

Jeśli auto przedsiębiorcy jest użytkowane do celów prywatnych, jeżdżą bombelki do przedszkola i szkoły, jeżdżą na zakupy, wakacje na długie trasy i on sobie odlicza część wydatków na ten samochód i paliwo a ja kupując nowy muszę płacić full cenę z VATem i nic nie mogę odliczyć, to jest to jawna niesprawiedliwość i ja jako podatnik nie chcę za coś takiego płacić.
                  • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:11
                    Nikt przecież tobie nie broni założyć JDG, co i rusz napotykać na mur ignorancji urzędników, tracić pół dnia na jedno zasrane zaświadczenie z US, czy pojechać na pierwszy urlop 5 lat po podjęciu działalności.
                    Droga wolna.
                    Nawet na etacie odliczasz przecież KUP od PIT.
                    • bywalec.hoteli Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:15
                      qqbek napisał:

> Nikt przecież tobie nie broni założyć JDG, co i rusz napotykać na mur ignorancj
                      > i urzędników, tracić pół dnia na jedno zasrane zaświadczenie z US, czy pojechać
                      > na pierwszy urlop 5 lat po podjęciu działalności.
                      > Droga wolna.
                      > Nawet na etacie odliczasz przecież KUP od PIT.

Nikt Ci nie broni zatrudnić się w firmie na UoP, płacić po kilku miesiącach podatek 32%, odprowadzać 3,5% na PPK, płacić pełne składki emerytalne, rentowe, zdrowotne itp.

Moi koledzy na samozatrudnieniu mają płatne urlopy 26 dni co roku.
                      • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:18
                        bywalec.hoteli napisał:

> Nikt Ci nie broni zatrudnić się w firmie na UoP, płacić po kilku miesiącach pod
                        > atek 32%, odprowadzać 3,5% na PPK, płacić pełne składki emerytalne, rentowe, zd
                        > rowotne itp.

Mój charakter mi broni.
                        Nie znoszę dupków panoszących się nade mną.
                        Wolę być "sam sobie sterem i okrętem".

> Moi koledzy na samozatrudnieniu mają płatne urlopy 26 dni co roku.
                        Ja mówię o działalności, a nie o fikcyjnej działalności, czyli tzw. "firmach jednej faktury", którą rzeczywiście powinno się ukrócić.
                        • tbernard Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:46
                          qqbek napisał:

> Mój charakter mi broni.
                          > Nie znoszę dupków panoszących się nade mną.

Świetnie określiłeś kim jest polski kapitalista/manager. To dupek panoszący się nad swoimi pracownikami.
                          Tylko dziwi mnie zdziwienie, że niektórzy mogą być zadowoleni, gdy dupków trochę przeczołga skarbówka.
                          • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:14
                            tbernard napisał:

> Świetnie określiłeś kim jest polski kapitalista/manager. To dupek panoszący się
                            > nad swoimi pracownikami.
                            > Tylko dziwi mnie zdziwienie, że niektórzy mogą być zadowoleni, gdy dupków troch
                            > ę przeczołga skarbówka.

Jakoś nie przeszkadzała mi praca na etacie w Wielkiej Brytanii.
                            Zupełnie inny styl zarządzania, zupełnie inni ludzie.
                            Ja, gdzieś "w dolnych średnich rejonach" drabinki płacowej mogłem pogadać zarówno ze sprzątaczem czy pomocnikiem z linii, jak i z prezesem firmy (fakt, firma była niewielka - jakieś 250-300 osób zatrudnionych) i nikt nie próbował się wywyższać.

Jak patrzę na doświadczenia zawodowe żony, która pracowała już w kilku firmach, to czy bank, czy firma logistyczna, czy ubezpieczyciel, czy (obecnie) usługi finansowe - wszędzie odsetek skurwysynów na stanowiskach kierowniczych jest niepokojąco wysoki. To taka polska "kultura korporacyjna", gdzie na szczycie jest skurwysyn, obsługiwany przez wianuszek najwierniejszych wazeliniarzy, przy czym wazeliniarze ci to takie same skurwysyny jak ten główny, tyle tylko, że w odniesieniu do swoich podwładnych. Organizację o wielu szczeblach kierownictwa tworzy się w tym kraju robiąc "ctrl+c" a potem "ctrl+v" tego schematu dla każdej podrzędnej jednostki organizacyjnej.
                            • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:21
                              > Jakoś nie przeszkadzała mi praca na etacie w Wielkiej Brytanii.
                              > Zupełnie inny styl zarządzania, zupełnie inni ludzie.

Przecież nie o to tbernardowi chodzi. The point is, jeśli przedsiębiorca-właściciel firmy jest dupkiem, to niech się nie dziwi, że zatrudniani przez niego pracownicy z rozkoszą mu dokopią - choćby i butami pisiorów.
                              • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 14:16
                                Problem w tym, że dokopie się głównie JDG a nie zatrudniającemu pracowników (patrząc na leasing)...

Inna sprawa, że rzeczywiście w Polsce jak prowadzisz firmę to przeskok z zapierdzielania i zarabiania niewiele więcej niż na możliwym etacie do życia poziom wyżej uzyskuje się (albo raczej uzyskiwało) właśnie przez zatrudnienie pracowników którzy zrobią robotę 3x większą za pół ceny...
                                Przynajmniej co mam znajomych, to na tym polegał rozwój ich biznesu... Najpierw zap..lanie 24h na dobę... Później zatrudnienie pierwszych pracowników i zap...lanie 16h na dobę i oczekiwanie że inni też będą tak z...ć ale za grosze które im zapłacą...
                                Później zatrudnienie jeszcze więcej pracowników i samemu przechodzenie z zapier...nia wraz z pracownikami do funkcji reprezentacyjno-analitycznej...
                                Tak to przynajmniej widzę w branży IT...
                                Ja właśnie nie spełniłem się w tym, bo nie potrafiłem przejść do jechania na czyimś grzbiecie...
                                Stąd tylko JDG a teraz jeszcze zwykły etat...
                      • samspade Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:19
                        bywalec.hoteli napisał:

> Nikt Ci nie broni zatrudnić się w firmie na UoP,

Ale w której firmie? Wczoraj robiłem zlecenia dla dwóch firm. Dzisiaj kończę pracę dla osoby fizycznej.
                        U kogo mam się zatrudnić? Mam podejrzenie graniczące z pewnością że raczej nie będą chętni na zatrudnienie mnie na uop. Może w jednym przypadku mogło by to przejść. Ale bez korzyści dla żadnej ze stron.
                      • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:20
                        samspade napisał:

> A na koniec można usłyszeć że prowadzący JDG to milionerzy i złodzieje i trzeb
                        > a im dojebać

Otóż to.
                        I to najczęściej z ust darmozjadów na garnuszku reszty społeczeństwa.
                        Jesteśmy krajem nierówności, tu zgoda.
                        Ale nie powinno być tak, że na socjal najbiedniejszych i jachty najbogatszych pracują "średniacy".
                        A ten rząd jest najlepszy w dojebywaniu "szarakom", rekinów nie chce drażnić, a proletariatu się boi.
                    • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:39
                      > Nikt przecież tobie nie broni założyć JDG, co i rusz napotykać na mur
                      > ignorancji urzędników,

Debilny argument. Działalność gospodarczą zakłada się po to, żeby, well, prowadzić działalność gospodarczą, a nie po to, żeby mieć przywileje podatkowe przy zakupie środków transportu do wożenia bombelków do przedszkola.
                      • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:45
                        vogon.jeltz napisał:

> Debilny argument. Działalność gospodarczą zakłada się po to, żeby, well, prowad
                        > zić działalność gospodarczą, a nie po to, żeby mieć przywileje podatkowe
                        > przy zakupie środków transportu do wożenia bombelków do przedszkola.

Ale samochód to w JDG nie tylko środek do wożenia bombelków do przedszkola, ale przede wszystkim środek produkcji. Zresztą paliwa "na bombelki" czy na wyjazd z rodziną na wczasy już i tak nie odliczysz, bo wszędzie trzeba kilometrówki wpisywać (najlepsze jest to, że ja nawet nie piszę, bo mi się nie chce - choć te kilka złotych dziennie bym pewnie zaoszczędził, to cała papierologia nie jest tego warta).
                        • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:19
                          > Ale samochód to w JDG nie tylko środek do wożenia bombelków do przedszkola,
                          > ale przede wszystkim środek produkcji.

W teorii tak - w praktyce puszczenie tego na żywioł "brak ewidencji i odliczanie całości VAT" prowadzi do kupowania "na firmę", oprócz środków prodkucji, prywatnych aut dla dzieci i kochanek.
                          • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:23
                            vogon.jeltz napisał:

> W teorii tak - w praktyce puszczenie tego na żywioł "brak ewidencji i odliczani
                            > e całości VAT" prowadzi do kupowania "na firmę", oprócz środków prodkucji, pryw
                            > atnych aut dla dzieci i kochanek.

Ależ ja temu nie przeczę.
                            Tylko dlaczego "wylewać dziecko z kąpielą".
                            Dlaczego "walą pałą po łbie wszystkich, choć zawiniła jedynie część z nich"?

Dlaczego nie przypierdolą się do innych patologii, zwłaszcza patologii rynku pracy?
                            Dlaczego nie wyrównają w końcu zasad ubezpieczenia społecznego we wszystkich branżach?

Dlaczego rolnik prawie nie płaci składek, skoro zarabia nierzadko wielokrotność tego, co pracownik najemny w mieście?
                            Dlaczego górnik ma 13 i 14 pensję i emeryturę po 20 latach, choć ryzyko śmierci i chorób zawodowych od lat wyższe jest np. w budowlance czy transporcie drogowym?

Nie podoba mi się dobieranie się do dupy uczciwie pracującym w imię dosrania im i jakiejś chorej, pierdolonej urawniłowki.
                            • only_the_godfather Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:27
                              qqbek napisał:

> Dlaczego górnik ma 13 i 14 pensję i emeryturę po 20 latach, choć ryzyko śmierci
                              > i chorób zawodowych od lat wyższe jest np. w budowlance czy transporcie drogow
                              > ym?
                              >
                              Z górnikami to jest jeszcze taka paranoja, że przywileje ma każdy kto pracuje na kopalni. Nie ważne, czy pracujesz pod ziemią przy wydobyciu czy na powierzchni np w jakimś utrzymaniu technicznym i nigdy nie zjechałeś pod ziemię przywileje masz te same.
                              >

• nousecomplaining Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 16:55
                                > przywileje masz te same
                                Chuja, nie jest tak. Nie bronię przywilejów górniczych, ale mieszkam na Górnym Śląsku i mam mnóstwo górników wśród znajomych i rodziny. Nadużycia były, są i będą, bo tak była i jest ta branża zarządzana. Ale nie pierdol o „tych samych przywilejach”, bo to jest mit. Proponuję również zatrudnić się na kopalni (w właściwie w firmie pośredniczącej, bo od wielu lat tak się to odbywa) i korzystać z tych „przywilejów.” Kilka dni na dole wyleczy, zapewniam. Jak to u nas mówią, „w rzyciś boł, gównoś widzioł”.
                                • only_the_godfather Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 19:55
                                  nousecomplaining napisał(a):

> > przywileje masz te same
                                  > Chuja, nie jest tak. Nie bronię przywilejów górniczych, ale mieszkam na Górnym
                                  > Śląsku i mam mnóstwo górników wśród znajomych i rodziny. Nadużycia były, są i b
                                  > ędą, bo tak była i jest ta branża zarządzana. Ale nie pierdol o „tych samych pr
                                  > zywilejach”, bo to jest mit. Proponuję również zatrudnić się na kopalni (w właś
                                  > ciwie w firmie pośredniczącej, bo od wielu lat tak się to odbywa) i korzystać z
                                  > tych „przywilejów.” Kilka dni na dole wyleczy, zapewniam. Jak to u nas mówią,
                                  > „w rzyciś boł, gównoś widzioł”.
                                  Tak się składa, że szwagier pracuje na kopalni kwk Piast. Facet w życiu nie był pod ziemią, a ma dokładnie te same przywileje co jego brat który pracuje pod ziemią. Szwagier pracuje w utrzymaniu technicznym i jest zatrudniony normalnie przez kopalnię a nie firmę pośredniczącą. Tak więc nie tłumacz mi co i jak wygląda, bo o ile uważam, że Ci pracujący pod ziemią powinni mieć pewne przywileje np wcześniejsza emerytura, czy dobrze płatna praca, to osoby pracujące na powierzchni ale zatrudnione przez kopalnię już niekoniecznie.
                                      • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 12:18
                                        > Natomiast jego ojciec pracujący na tej samej kopalni ale zatrudniony przez firmę
                                        > zewnętrzną ma tylko gołą pensję i zero takich fajnych dodatków.

O ja pierdolę, ale tak jest przecież wszędzie. Regular staff w rozmaitych instytucjach (także międzynarodowych, wiem coś o tym) ma pełną gamę bonusów i przywilejów, a kontraktorzy z firm zewnętrznych chuja z tego mają, chociaż często to oni odwalają lwią część roboty.
                                      • nousecomplaining Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 17:10
                                        > Ocho widzę pan górnik.
                                        Nie, nie jestem górnikiem. Konkretnie proszę: „i wiele innych”, czyli co? Bo deputat i barbórka to przywileje rzeczywiście po zbóju, ja pierdolę, żyć nie umierać. Tak jak „grusza” dla mojej żony pracującej na uniwersytecie (wypłacana przecież ze środków gromadzonych z wypłat dla pracowników). Jakie poza tym ma ten szwagier „fajne dodatki”?
                            • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:35
                              > Dlaczego nie przypierdolą się do innych patologii, zwłaszcza patologii rynku pracy?

Jasne, że gdzie indziej też jest cała masa patologii. Tylko, zauważ, każdy podnosi krzyk tam, gdzie jego przywileje są zagrożone, a cieszy się i zaciera łapki, gdy przywileje są odbierane komuś innemu.

Ty wynajmujesz mieszkania i prowadzisz działalność, więc zmiany w leasingu samochodów i amortyzacji nieruchomości dotkną ciebie - ale misiaczki się cieszą, bo myślą, że będzie więcej hajsu na socjal dla nich (nie będzie, oczywiście, ale to insza inszość). Ale jak skasują pracownikom kopalń 13. i 14. pensję, to oni się wkurwią, a ty się będziesz cieszył. Tak to działa. Każdy patrzy wyłącznie swojego interesu. I trudno mieć pretensje do pisiorów o to, że realizują interesy swojego elektoratu (w założeniu przynajmniej, bo i tak wszystko spierdolą i jak to się skończy, możemy raczej przewidzieć).
                              • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:52
                                Jedna sprawa socjalistyczny misiu-pysiu:
                                Ja podatek od wynajmu płacę ryczałtem, więc mnie osobiście to nie dotknie.
                                VAT-owcem nie jestem, więc samochód kupiłem za gotówkę i (już) cały odliczyłem w ratach amortyzacyjnych - więc tu też żadnych zmian nie odczuję.

Tak więc wbrew temu, co sądzisz, mi mogłoby to nie przeszkadzać wcale.

Ale przeszkadza.
                                • kaczor00007 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 13:01
                                  qqbek napisał:

> Jedna sprawa socjalistyczny misiu-pysiu:
                                  > Ja podatek od wynajmu płacę ryczałtem, więc mnie osobiście to nie dotknie.
                                  > VAT-owcem nie jestem, więc samochód kupiłem za gotówkę i (już) cały odliczyłem
                                  > w ratach amortyzacyjnych - więc tu też żadnych zmian nie odczuję.
                                  >
                                  > Tak więc wbrew temu, co sądzisz, mi mogłoby to nie przeszkadzać wcale.
                                  >
                                  > Ale przeszkadza.
                                  >

bo nienawidzisz PiS-u? Zwykłe pieniactwo polityczne bez powodu?
                                • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 13:05
                                  > Ja podatek od wynajmu płacę ryczałtem, więc mnie osobiście to nie dotknie.

To tym bardziej nie rozumiem, dlaczego przeszkadza ci propozycja zmiany w przepisach, która spowoduje, że duże podmioty gospodarcze zajmujące się wynajmowaniem mieszkań, które dziś podatku dochodowego nie płacą wcale, zaczną płacić ten podatek na równych z tobą zasadach.
                                  • jeepwdyzlu Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 18:13
                                    Ja podatek od wynajmu płacę ryczałtem, więc mnie osobiście to nie dotknie.

To tym bardziej nie rozumiem, dlaczego przeszkadza ci propozycja zmiany w przepisach, która spowoduje, że duże podmioty gospodarcze zajmujące się wynajmowaniem mieszkań, które dziś podatku dochodowego nie płacą wcale, zaczną płacić ten podatek na równych z tobą zasadach.
                                    ----
                                    Nie rozumiesz vogon że ryczałt to rozeiązanie chujowe? To podatek od obrotu. Niezły dla fryzjerów czy kurew czyli biznesów bez dużych kosztów.
                                    Nieruchomości to duży biznes. Z dużym progiem wejścia. I z ciągłymi i rosnącymi kosztami.
                                    Więc bredzisz, zapewne nic nikomu nigdy nie wynajmowałeś...
                                    • samspade Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 19:35
                                      Duży biznes jak sam mówisz dla bogatych. Poradzą sobie po zmianie i ciągle będą zarabiać.
                                      Dla mnie najgorsze nie jest to że wprowadzają zamiany. Bo wiadomo że nie muszą się podobać. Że będą dla kogoś niekorzystne. Najgorsze jest to że kupują głosy wyborców a potem kurwa choćby potop. Obcinają pieniądze samorządom. To jest problem a nie to że zapłacisz ryczałt czy to że kupię samochód od samego siebie.
                                    • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 21:48
                                      jeepwdyzlu napisał:
                                      > ----
                                      > Nie rozumiesz vogon że ryczałt to rozeiązanie chujowe? To podatek od obrotu. Ni
                                      > ezły dla fryzjerów czy kurew czyli biznesów bez dużych kosztów.

Kurwy są w tym kraju nieopodatkowane.
                                      To jedyna działalność gospodarcza, która jest jednocześnie legalna (wolno się prostytuować) i nieopodatkowana.

> Nieruchomości to duży biznes. Z dużym progiem wejścia. I z ciągłymi i rosnącym
                                      > i kosztami.
                                      > Więc bredzisz, zapewne nic nikomu nigdy nie wynajmowałeś...

Ja mam mieszkanie, którego nie musiałem sprzedać.
                                      Przecież nie będzie stało puste, bo na garsonierę za duże, a do tego ja specjalnie czasu na babę na boku nie mam, to wynająłem.
                                      Mnie ryczałt urządza.

Ale rozumiem też to, że kogoś, kto z posiadania mieszkań na wynajem zrobił sobie źródło dochodów, zainwestował w to niemałe środki, a także (przy okazji) nielicho się na ten cel zapożyczył - on, żeby wyjść na zero, musi odliczyć sobie koszty uzyskania przychodu, bo nawet ten niewinny ryczałt by go poniżej progu opłacalności zepchnął.

Vogon ma zapewne przed oczami krwiożercze korporacje, które windują ceny mieszkań w Berlinie czy Rzymie... ja mam znajomych, którzy mają kamienicę, czy kilka mieszkań "luzem", którzy wcale nie mają z tego interesu kokosów (a nierzadko nieźle im to zszarga nerwy "w bonusie"), a teraz oberwą po dupie... za co? Za nic. Za to, że taki sobie biznes wybrali i to mimo tego, że nierzadko ich to "przeczołgało" po dnie.

A teraz rząd mówi "chuj wam w dupę i kotwica w plecy, toniecie boście kułaki"... nie kupuję tego, słabe to.
                                    • vogon.jeltz Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 12:20
                                      > Nie rozumiesz vogon że ryczałt to rozeiązanie chujowe? To podatek od obrotu.

Może i chujowe. Ale amortyzacja od czegoś, czego wartość nie spada, pozwalająca na niepłacenie podatku dochodowego bez ponoszenia żadnych kosztów, i w dodatku w nieskończoność, jest jeszcze bardziej chujowa. Faktyczne nakłady poniesione na utrzymanie mieszkania jako koszty - proszę bardzo.
                  • only_the_godfather Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:27
                    bywalec.hoteli napisał:

> Jeśli auto przedsiębiorcy jest użytkowane do celów prywatnych, jeżdżą bombelki
                    > do przedszkola i szkoły, jeżdżą na zakupy, wakacje na długie trasy i on sobie o
                    > dlicza część wydatków na ten samochód i paliwo a ja kupując nowy muszę płacić f
                    > ull cenę z VATem i nic nie mogę odliczyć, to jest to jawna niesprawiedliwość i
                    > ja jako podatnik nie chcę za coś takiego płacić.

Oho odezwał się kolejny przedstawiciel suwerena któremu żal dupę ściska bo inni mają lepiej.
                      • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 11:50
                        vogon.jeltz napisał:

> Oho, odezwał się kolejny przedstawiciel uprzywilejowanej klasy, który swoje prz
                        > ywileje będzie przedstawiał jako prawa natury i będzie ich bronił do upadłego.
                        > Taki sam argument.

Gdybym był dupkiem, to zamiast prowadzić JDG siedziałbym na dupie i robił zlecenia na lewo, względnie wystawiając faktury przez Useme czy inny z takich serwisów.
                        W mojej branży jest w chuj i ciut ciut "wolnych strzelców", którzy robią tak od lat, skutecznie psując rynek i pozbawiając mnie uczciwego zarobku. Ale rząd zamiast ukrócić te lewe faktury woli się do dupy dorwać mnie, gdyż mnie łatwiej "złapać za jaja". Ja się kurwa nie chowam po krzakach, mam zgłoszone dwie siedziby, można wejść i mi przypierdolić kontrolę, gdybym się miał zamiar rzucać. A jakiś skurwiel wystartuje w konkursie ofert z ofertą o 3 złote niższą za stronę, bo od każdej strony tłumaczenia nie ma 30% kosztów, tylko 10%.

I tak jest w całej masie branż.
                        Zamiast się do dupy dobrać szarej strefie w budowlance, transporcie drogowym czy w kilku innych branżach gdzie gros kasy idzie "pod stołem", a pracownicy oficjalnie pracują za minimalną, dopierdala się JDG.
                  • klemens1 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:34
                    bywalec.hoteli napisał:

> Jeśli auto przedsiębiorcy jest użytkowane do celów prywatnych, jeżdżą bombelki
                    > do przedszkola i szkoły, jeżdżą na zakupy, wakacje na długie trasy i on sobie o
                    > dlicza część wydatków na ten samochód i paliwo a ja kupując nowy muszę płacić f
                    > ull cenę z VATem i nic nie mogę odliczyć, to jest to jawna niesprawiedliwość i
                    > ja jako podatnik nie chcę za coś takiego płacić.

Ale ty przecież odliczasz sobie ZAWSZE pełen VAT. Bo go nie płacisz.

• gardan Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 13:55
            Weź pod uwagę, że auto poflotowe po kilku latach ma przelatane 300-500tyś i nadaje się tylko do warsztatu. Mi chodzi głównie o firmy jednoosobowe. Bierzesz np zwykłą octavię czy superba, przelatujesz w 5 lat 90tyś i auto jest wg cennika warte 3/4 więcej nić poflotowe.
      • qqbek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 10:39
        Otóż to.
        Ktoś mi kiedyś porównał PiS do raka toczącego Polskę. Ale rak jest niewybiórczy, jak się rozsieje, to wali we wszystko.
        Ja wolę porównanie do HIV.
        Wpierw się zagnieździł, potem wyłączył układ odpornościowy, teraz mnoży się wszędzie, ale pozornie "pacjent nadal żyw".
        Teraz przechodzimy do pełnoobjawowego AIDS, ale suweren czuje się nadal świetnie, bal trwa.
        • kaczor00007 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 12:49
          qqbek napisał:

> Otóż to.
          > Ktoś mi kiedyś porównał PiS do raka toczącego Polskę. Ale rak jest niewybiórczy
          > , jak się rozsieje, to wali we wszystko.
          > Ja wolę porównanie do HIV.
          > Wpierw się zagnieździł, potem wyłączył układ odpornościowy, teraz mnoży się wsz
          > ędzie, ale pozornie "pacjent nadal żyw".
          > Teraz przechodzimy do pełnoobjawowego AIDS, ale suweren czuje się nadal świetni
          > e, bal trwa.
          >

Rakiem toczącym Polskę były rządy PO.
          Nic ludziom nie dały żadnego socjalu, żadnego 500+, nawet waloryzacja emerytur wynosiła za PO 10 zł a dziś 50zł i 13 emerytura. PO wydłużyło wiek emerytalny, POdaniosło VAT, ukradło miliardy z OFE , nie zapobiegło Amber Gold choć wiedzieli że to lipa co przyznali na komisji śledczej. Bezrobocie za rządów PO wynosiło 13% a dziś 4%. Mafie vatowskie za rządów PO szlały i kradły miliardy. Pieniędzy na nic nie było co sam minister finansów z PO powiedział że "pieniędzy nie ma i nie będzie". Gdy PiS doszedł do władzy pieniądze się znalazły na 500+ na 13-ste emerytury na wszystko. Rządy Tuska to był prawdziwy rak który zjadał Polskę.
          • gardan Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 16:54
            Weź se kaczor poczytaj i ciut wniknij w temat bo tyle głupot to już dawno nie czytałem. Na każdą głupotę napisaną przez Ciebie jest odpowiedź tylko trzeba ciut poczytać. To nie boli. Pewne rzeczy robione przez Platformę owszem były kontrowersyjne ale to co robi ten rząd nie mieści się w żadnym słowniku normalnych ludzi.
            • kaczor00007 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 20:47
              gardan napisał:

> Weź se kaczor poczytaj i ciut wniknij w temat bo tyle głupot to już dawno nie c
              > zytałem. Na każdą głupotę napisaną przez Ciebie jest odpowiedź tylko trzeba ciu
              > t poczytać. To nie boli. Pewne rzeczy robione przez Platformę owszem były kontr
              > owersyjne ale to co robi ten rząd nie mieści się w żadnym słowniku normalnych l
              > udzi.

gdzie jest ta odpowiedź? rozumiem że nie ma żadnej odpowiedzi....gdyby była to byś ją tu napisał i odpowiedział mi argumentami:) To co napisałem to prawda :) Fakty:) Trudno Ci z faktami polemizować co?
      • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 16:01
        "dojechano"? Dziwnym trafem, wyższy poziom życie, większe zadowolenie z życia jest w krajach o niższych różnicach dochodowych. Oczywiście, dobrze by było nie obniżać dochodów zarabiającym drobne 15 tys na miesiąc, za to podwyższyć dochody tym, którzy obecnie zarabiają 2 - 3 tysiące do, powiedzmy, 7 tysięcy. Ale to nie rząd wypłaca w większości te pieniądze lecz prywatni przedsiębiorcy, a oni nie mają w tym żadnego interesu długofalowo. Zarzuty, że część pracowników otrzymuje pieniądze "pod stołem" to nie zarzuty do zatrudnionych, lecz zatrudniających, nieprawdaż?
        • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 18:19
          Ale u nas przecież nie będzie niższych różnic dochodowych, bo nie zmniejsza się między tymi zarabiającymi najwięcej i namniej, tylko tłamsi się tych co wystają lekko ponad tych najniższych... A tych co mają najwięcej się przecież nie rusza...Do tego wmawia się takim futrzakom, że ten co ma 10-15tys do bogacz, burżuj i kułak i to przez niego biedni pracownicy mają mniej...
              • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 27.07.21, 22:21
                Oczywiście, nie można. Powiedz jednak co należy zrobić, żeby te połowę pracujących (poniżej mediany) także było stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, czyli płacenie rat za dom, samochód, utrzymanie tychże, wczasy, żarcie, sprzęty, ubrania. Kiedyś podawałem przykład podatków brytyjskich, w porównaniu do płacy minimalnej, średniej. A są państwa, gdzie progresja podatkowa jest wyższa, bo to na dłuższą metę pobudza gospodarkę i podnosi poziom życia. Polska wydajność pracy jest niższa niż w bogatych krajach - ale za wydajność nie odpowiada pracownik, któremu nie chce się szybciej machać młotkiem, lecz przedsiebiorca, który swoją firmę organizuje.
                • trypel Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 07:54
                  " ale za wydajność nie odpowiada pracownik, któremu nie chce się szybciej machać młotkiem, lecz przedsiebiorca, który swoją firmę organizuje."

Niestety nie. Widac to najlepiej na przykładzie firm zagranicznych mających również oddziały w Polsce
                  I widac to również po koniecznej ilości osób zarządzających praca w Polsce
                  • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 09:19
                    Wielkie biurowce to nie nasz pomysł. Gdy zacząłem pracę, do zarządzania firmą wystarczył jeden piętrowy budynek, mieszczący także przychodnie zakładowa. Gdy odchodzi Lem na emeryturę, w firmie był jeden zakład mniej, za to urzędnicy zajmowali dwa biurowce, siedmioma i dziewięciopiętrowy.
                    • trypel Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 09:30
                      Ty chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz
                      Na produkcji w krajach skandynawskich wystarczy jeden majster/kapo/kierownik (jak zwał tak zwal) na 40-50 osób
                      W Europie Zachodniej jeden na 30-40
                      W Polsce jeden na 15 osób na produkcji to standard
                      A jak go zabraknie to produkcja prawie staje

Co mają z tym wspólnego wielkie biurowce?
                      • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 10:23
                        Dochody firmy pochodzą ze sprzedaży ich produkcji. Kadra kierownicza, nadzorującą produkcję bezpośrednio, zmieniła się w ciągu mojej pracy niewiele, za to liczba urzędników, produkujących głównie papiery, zestawienia, dokumenty wzrosła kilkukrotnie, więc wartość produkcji per capita spadła. Oczywiście, wzrost - na chwilę, nastąpił, gdy sprzątaczki zostały przesunięte do zewnętrznej firmy, ale po krótkim czasie uzupełniono stan załogi o kolejnych urzędników, zajmujących się określeniem zadań dla firmy sprzątającej, kontrolujących jej działania. To tylko przykład.
                        • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 10:58
                          Ale przez ostatnie 30lat wydajność wzrosła wielokrotnie, więc coś przykład nieco chybiony...
                          Nie masz pojęcia o zarządzaniu. Ta tzw. produkcja zestawień i analiz wpływa znacząco na jakość procesów decyzyjnych...
                          Oczywiście nie znam tej konkretnej firmy gdzie pracowałeś, ale 20lat mam do czynienia z firmami produkcyjnymi i systemami informatycznymi dla takich firm...
                          I zawsze podziwiam zdziwienie, gdy w przypadku kłopotów finansowych wycina się jak to mówisz zbędne działy (IT, marketing, kontrolling, R&D, KJ, logistyka), bo najważniejsza jest sprzedaż i produkcja... a później zdziwienie, że wszystko zaczyna leżeć i kwiczeć... Drugi problem który jest powszechny to próby skalowania zarządzania garażowego na znacznie większą ogranizację wraz ze wzrostem firmy... Oczywiście wzrost administracji i kadry zarządzającej musi być celowy, a nie robiony dla tego by zatrudnić rodzinę i znajomych królika...
                          • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 12:56
                            Jestem naiwny, ale jeżeli firma nie może sprzedać swoich wyrobów to znaczy, że albo cena tych wyrobów jest zbyt wysoka w stosunku do ich wartości, tzn potrzeby ich posiadania, lub są całkowicie zbędne. I, być może, znakomici fachowcy od marketingu wcisną komuś ten produkt, marnujący zasoby Ziemi, zasmiecajacy, szkodliwy, oszukańczy. Nie widziałem dotychczas reklamy penicyliny, bo jest to towar potrzebny, ale reklam suplementów diety jest nadmiar. Oczywiście, racjonalizacja kosztów produkcji jest ważna, ale najważniejsza obecnie jest sprzedaż. A moja firma to energetyka, tradycyjna produkcja prądu i ciepła.
                            • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 14:30
                              Ale najpierw trzeba tymi poroduktami dotrzeć do ludzi by w ogóle wiedzieli, że jest coś lepszego w lepszej cenie...
                              Poza tym by mieć dobry produkt w dobrej cenie trzeba wiedzieć co klienci potrzebują, rozwijać i projektować co potrtzebują, później kontrolować co do 1 PLN jakie koszty firma ponosi aby ten produkt do klienta końcowego dotarł... Trzeba wiedzieć jaką skala produkcji jest dla danej fazy rozwoju optymalna... Kiedy warto inwestować w rozwój maszyn, kiedy warto inwestować w nowe zakłady, wyłapywać gdzie są wąskie gardła na produkcji, gdzie w logistyce, a gdzie w obsludze zamówień... Optymalizować łancuch dostaw tak, by produkt byl coraz lepszy i jednocześnie tańszy... A wzrost skali organizacji spowoduje, że człowiek bez wsparcia odpowiednich narzędzi zesra się a nie wszystkiemu podoła...
                              Poza tym nietrudno będzie udowodnić, że wszystkie potrzeby powyżej drugiego szczebla drabiny Maslowa są w pełni poddane działaniom kreatorów potrzeb... A jednocześnie kreacja tych potrzeb czy chcesz czy nie chcesz wpływa na rozwój... Jakby nie te potrzeby dodane nie było by samochodów, samolotów, komputerów dostępnych powszechnie... No bo po co to komu, do życia, przeżycia zbędne...
                              Ba nawet ten prąd bylby zbędny skoro ludzie wieki się obywali bez niego ;)

No i sam sobie zaprzeczyłeś... Z jednej strony jak jest produkt dobry i w odpowiedniej cenie to ze sprzedażą nie ma problemu, a jednocześnie twierdzisz, że najważniejsza jest sprzedaż...

Nie widziałeś reklamy antybiotyku... a jesteś lekarzem? Zwykły człowiek nie ma wpływu na to jaki antybiotyk jest stosowany (albo ograniczony wpływ presji na lekarza), więc po co wydawać pieniądzę na reklamę... Reklamuje się to co zwykły człowiek może kupić sam... czyli środki przeciwbólowe, leki na niestrawność/wątrobę i na potencje itp. ;) A kasa dot. antybiotyków trafia do decydentów w tym zakresie... Jeśli myślisz, że jest inaczej to jesteś naiwny...
                              Marketingu nie ma i nie ma wpływu tylko w przypadku monopolu lub ograniczonego oligopolu... Takim w Polsce jest w dużej mierze produkcja i sprzedaż energii oraz ciepła, więc mogę zrozumieć wypaczenie...
                              • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 16:54
                                Nie zaprzeczyłem sobie, zacytowałem tylko. Prawdziwe leki również podlegają "wymuszonej" dystrybucji, ale nie powszechnej. Zwiększenie siły nabywczej ludności pozytywnie wpływa na ggospoderke, odkrył to już Ford, który płacił swoim pracownikom dwa razy więcej niż inni, żeby mogli kupować jego samochody. Gospodarka nadprodukcji jest przyczyną ogromnego marnotrawstwa zasobów.
                                • gzesiolek Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 29.07.21, 13:45
                                  Ale proponowane przez PiS rozwiązanie nie zwiększa siły nabywczej ludności... U nas gdzie 95% ludzi wg norm krajów pierwszego świata, żyje na granicy ubóstwa zasobu gotówki wśród tych 95% się nie zmieni... Ot zabierzemy 20% bogatszych z tych 95% i damy je 50% biedniejszym, a dla 30% nic się nie zmieni... Poza efektem propagandowym Janosika nie zmienia się nic... Najbogatsi są nie do ruszenia... A tu uzyskujemy efekt propagandowy i wyborczy... Patrzcie jak zabieramy burżujom i dbamy o najbiedniejszych... Czyli wciąż zero motywacji do rozwoju, ryzyka, poprawy sytuacji wg własnych działań... Za te starania się zaczyna karać... Bo Ci co zaczynali od zera w Polsce B/C, majątku nie mają, bo dopiero go spłacają, ale twardo pracują by zostawić jakiś punkt wyjścia dzieciom, mają łożyć m.in. na tych co mają mieszkania uwłaszczone za 1PLN po babci, nie robiących nic by się rozwinąć i zarabiać więcej, ale uważających, że powinni zarabiać prawie tak samo jak Ci co zap...ją... Oczywiście to uproszczenie, bo i tu i tu są różni ludzie, ale każdy patrzy ze swojego punktu widzenia/siedzenia...
                                  Co do konsumpcjonizmu to ja doskonale rozumiem, sam jestem przeciw współczesnemu kapitalizmowi niekończącego się wzrostu i konsumpcji, ale wina nie leży tutaj po stronie ogólnie rozumianej administracji jak to próbowałeś wmówić...
                        • kokosowy15 Re: Nowy Ład. Wykup samochodu po spłaceniu leasin 28.07.21, 10:55
                          Następnie trzeba było znaleźć rzesze biurw, które te biurowce zapełniły. I mało istotne, czy jest to CUW, dla którego dane przygotowują pracownicy poszczególnych oddziałów, rozsianych po całym kraju, czy biura obsługujące tylko jeden zakład. Tym bardziej, że powszechnie zauważana jest tylko praca tych właśnie pracowników, tylko o nich mówi się przy okazji pandemii, tylko dla nich jest praca zdalna. Oczywiście, proponowano te prace zdalna dla listonoszy, ale nie sprawdziła się. 1