Dodaj do ulubionych

będzie konfiskata samochodu !

11.08.21, 19:55
Nareszcie , będzie jedyna skuteczna metoda w walce z przestępcami. Konfiskata samochodu.
Pijanym kierowcom trzeba odbierać samochody i ogłaszać przepadek mienia na Rzecz Skarbu Państwa. Odebranie pijakowi prawka nic nie pomaga bo delikwent nadal jeździ bez prawka....a grzywnę zapłaci i dalej pojedzie....gdy mu zabiorą auto to nie pojedzie po pijanemu bo nie będzie miał czym :)
Ciekawe ile rocznie samochodów odbiorą? jak obstawiacie? 100? 200? 500?

motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-pijani/pijani/news-przepisy-o-konfiskacie-samochodu-niemal-gotowe,nId,5411711
Obserwuj wątek
      • waga170 Re: będzie konfiskata samochodu ! 11.08.21, 21:52
        Nareszczie bedzie sprawiedliwie. Za ciut przekroczony limit jednemu zabiora nowego Mercedesa a innemu obywatelowi o rownych prawach za parokrotnie przekroczony limit zabiora przerdzewiale Polo. A powinni mu dac Mercedesa i po paru dniach zabrac:)
      • tbernard Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 11:05
        bruner4 napisał:

> Bzdura, wielu ma po dwa samochody, jeżdżące auto można kupić już za 2-3 tysiące
        > . Wystarczy po pijaku jeździć tylko tym najtańszym. Ciekawe co potem z nim zrobią.

To chyba oczywiste, że powinny zostać skonfiskowane wszystkie samochody kogoś kto po pijanemu spowoduje wypadek. Celem jest aby on nie miał czym jeździć.
        • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 13:56
          tbernard napisał:

> bruner4 napisał:
          >
          > > Bzdura, wielu ma po dwa samochody, jeżdżące auto można kupić już za 2-3 t
          > ysiące
          > > . Wystarczy po pijaku jeździć tylko tym najtańszym. Ciekawe co potem z ni
          > m zrobią.
          >
          > To chyba oczywiste, że powinny zostać skonfiskowane wszystkie samochody kogoś k
          > to po pijanemu spowoduje wypadek. Celem jest aby on nie miał czym jeździć.

Tak, a właściwie to nie tylko wszystkie samochody ale też inne pojazdy- rowery, motocykle, hulajnogi, deskorolki itp. A jeśli ktoś posiada np. jacht czy motorówkę to przecież też jest zobowiązany kierować nimi na trzeźwo- więc przepadek też jest oczywisty- takim czymś też można zabić po pijaku.
          Ciekaw tylko jestem czy parlamentarzyści będą z tego zwolnieni, bo obecnie nie są karani mandatami za wykroczenia drogowe (dziwne, może ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest?- przecież mandat nie uniemożliwia im prowadzenie działalności politycznej), a uchwalają zaostrzone kary dla kierowców. Politycy powinni żyć w takich samych warunkach jak reszta społeczeństwa i podlegać takim samym karom, restrykcjom, płacić takie same podatki itp. - oni przecież tworzą ustawy które mają wpływ jak się u nas żyje, więc powinni wiedzieć jak to życie wygląda.
          • garbus1022 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 15:03
            bruner4 napisał:

Politycy powinni żyć w takic
            > h samych warunkach jak reszta społeczeństwa i podlegać takim samym karom, restr
            > ykcjom, płacić takie same podatki itp. - oni przecież tworzą ustawy które mają
            > wpływ jak się u nas żyje, więc powinni wiedzieć jak to życie wygląda.

sędziowie też powinni odpowiadać tak samo jak zwykły obywatel a nie odpowiadają....podawałem tu kiedyś przykład sędziego który jechał 100km/h w zabudowanym i zasłonił się legitymacją i immunitetem i koledzy po fachu go uniewinnili i nie zapłacił mandatu.
            Co z konfiskaty samochodu to jeśli to komuś uratuje życie bo pijakowi zabiorą auto i nie wsiądzie za kółko i nie zabije człowieka to jestem za.
            • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 16:51
              garbus1022 napisała:

> sędziowie też powinni odpowiadać tak samo jak zwykły obywatel a nie odpowiadają
              > ....podawałem tu kiedyś przykład sędziego który jechał 100km/h w zabudowanym i
              > zasłonił się legitymacją i immunitetem i koledzy po fachu go uniewinnili i nie
              > zapłacił mandatu.
              > Co z konfiskaty samochodu to jeśli to komuś uratuje życie bo pijakowi zabiorą a
              > uto i nie wsiądzie za kółko i nie zabije człowieka to jestem za.

Tak, sędziowie i prokuratorzy też powinni płacić mandaty drogowe jak zwykły obywatel. Wzrost kar dla pijaków za kółkiem wcale nie spowodował drastycznego zmniejszenia ich liczby, tak było nawet po wprowadzeniu możliwości wsadzania ich do więzienia, w przypadku tej bzdurnej ustawy też tak będzie, pisowska władza zyska tylko jeszcze jedno narzędzie represji. Policja powinna częściej kontrolować trzeźwość , powinna być też częściej widziana na drogach zamiast chować się w nieoznakowanych samochodach. To się nazywa prewencja, najbardziej skuteczne działanie policji drogowej (ale najmniej zyskowne)
              • tbernard Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 17:13
                Ale o jakiej represji piszesz? Ktoś nie mający w zwyczaju prowadzić pojazdu w stanie nietrzeźwości ma powody do obaw? Policja nie powinna częściej kontrolować trzeźwości, tylko co najwyżej częściej wypatrywać tych, których zachowanie wskazuje, że ich należało by skontrolować.
                • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 18:23
                  Wszystko pięknie, tylko nasza policja nie pracuje normalnie, dlatego najczęściej mandaty płacą normalni kierowcy, którzy w miarę bezpiecznym miejscu przekroczyli prędkość- a tam najczęściej można spotkać policjantów, bo oni pracują tak, by w ciągu jak najkrótszego czasu jak najwięcej złapać- i właśnie w rękach takich osób możliwość konfiskaty auta staje się narzędziem represji. Samo wypatrywanie jest mniej skuteczne niż kontrolowanie- pijak może jechać z pozoru normalnie jeśli wie że małe prawdopodobieństwo kontroli to szybciej wsiądzie pijany do auta.
          • tbernard Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 17:09
            Immunitet ma za zadanie chronić przed sytuacjami typu:
            Poseł z opozycji jedzie oddać głosy nie po myśli tych co rządzą, więc policja jako bezpośredni podwładni tych co rządzą robi na takich łapankę bez względu, czy przewinienie było. Najwyżej jak będzie musztarda po obiedzie to się posła wypuści i przeprosi. Sędzia podobnie nie powinien być na takie naciski podatny. Ale nic nie powinno stać na przeszkodzie aby po wyczerpaniu kadencji sprawę dokończyć i jak wyjdzie, że winny był ktoś kto immunitetem się zasłaniał, to przywalić kare razy jakiś stosowny mnożnik za zszarganie instytucji immunitetu i zaufania publicznego. Dlatego sędziowie powinni być powoływani na kadencje aby nie mogli dożywotnio zasłaniać się immunitetem.
            • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 18:27
              tbernard napisał:

> Immunitet ma za zadanie chronić przed sytuacjami typu:
              > Poseł z opozycji jedzie oddać głosy nie po myśli tych co rządzą, więc policja j
              > ako bezpośredni podwładni tych co rządzą robi na takich łapankę bez względu, cz
              > y przewinienie było.
              Ty to piszesz poważnie? I dlatego jeśli np. przekroczył prędkość czy przejechał na czerwonym to ma nie płacić mandatu? A reszta może i musi płacić? Przecież mogą (nawet powinni) jechać na te posiedzenia zgodnie z przepisami. A lekarz jak jedzie na operacje to nie powinien mieć prawa zwolnienia z mandatu?
                • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 12.08.21, 23:53
                  vogon.jeltz napisał:

> Przecież nie chodzi o sytuacje, kiedy przekroczył, tylko kiedy nie przekroczył,
                  > a i tak został zatrzymany, bo minister spraw wewnętrznych wydał polecenie szef
                  > owi policjanta, żeby tych i tych zatrzymać.

To zupełnie co innego niż zapłacenie mandatu za wykroczenie drogowe, po szybkim załatwieniu formalności można jechać. A to o czym piszesz i tak przysługuje posłom- bez specjalnego przywileju zwolnienia z kar za wykroczenia na drodze.
              • tbernard Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 02:17
                bruner4 napisał:

> Ty to piszesz poważnie? I dlatego jeśli np. przekroczył prędkość czy przejechał
                > na czerwonym to ma nie płacić mandatu? A reszta może i musi płacić? Przecież m
                > ogą (nawet powinni) jechać na te posiedzenia zgodnie z przepisami. A lekarz jak
                > jedzie na operacje to nie powinien mieć prawa zwolnienia z mandatu?

Moim zdaniem każde udowodnione złamanie prawa przez osobę z immunitetem powinno skutkować wielokrotnie wyższą karą niż w przypadku zwykłego obywatela bez immunitetu.
    • dr.hayd Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 13:33
      Kolejne martwe prawo.
      "To auto w najmie długoterminowym wynajęte przez fundację prowadzoną przez moją teściowa"

Po odebraniu prawa jazdy na rok i dłużej trzeba zdawać ponownie egzamin.
      Znajomy egzaminator WORD opowiadał, że delikwenci z odebranym PJ przyjeżdżają na egzamin samochodem, po oblanym egzaminie wsiadają w samochód i sobie odjeżdżają. Policjanci przez telefon odpowiadają: "nie mamy wolnych patroli", "nie wiadomo w którym kierunku odjechał ", " I tak go nie złapiemy".

Prywatnie policjanci przyznają, że u nich liczą się tylko akcje. Jak jest akcja " pasy" to mają wykazać się mandatami za pasy, reszta się nie liczy. Jak akcja "prędkość" to tylko prędkość, a reszta "nieważna".
      • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 15:56
        dr.hayd napisał:

> Kolejne martwe prawo.
        > "To auto w najmie długoterminowym wynajęte przez fundację prowadzoną przez moją
        > teściowa"
        >
        > Po odebraniu prawa jazdy na rok i dłużej trzeba zdawać ponownie egzamin.
        > Znajomy egzaminator WORD opowiadał, że delikwenci z odebranym PJ przyjeżdżają
        > na egzamin samochodem, po oblanym egzaminie wsiadają w samochód i sobie odjeżdż
        > ają. Policjanci przez telefon odpowiadają: "nie mamy wolnych patroli", "nie wia
        > domo w którym kierunku odjechał ", " I tak go nie złapiemy".
        >
        > Prywatnie policjanci przyznają, że u nich liczą się tylko akcje. Jak jest akcja
        > " pasy" to mają wykazać się mandatami za pasy, reszta się nie liczy. Jak akcj
        > a "prędkość" to tylko prędkość, a reszta "nieważna".

I to są właśnie sprawy przez które należy obawiać się zaostrzania prawa i np. konfiskaty aut, bo policja działa tak, by uzyskać jak największą "skuteczność" i wpływy budżetowe. Dlatego najczęściej łapani są nie jacyś wielcy piraci, tylko normalni obywatele, którzy w miejscach w miarę bezpiecznych jadą trochę szybciej niż obowiązujące ograniczenie, stawiane u nas często "na wyrost" (a zauważcie że np. w Niemczech już tego nie ma- ograniczenia są rzeczywiście stawiane gdzie trzeba), ale właśnie tam jest najczęściej schowana policja, by szybciej i więcej zarobić. To jest chore i to trzeba zmienić w policji, którą to powinno być więcej widać na drogach, a która to chowa się w nieoznakowanych radiowozach (mamy ich już więcej niż tych oznakowanych). Jeżdżą najczęściej trzypasmową jednokierunkową ulicą Mazowieckiego w Lublinie, gdzie nie ma przejść dla pieszych i w ogóle skrzyżowań- tam kierowcy jadą 70-80 km/h i to nikomu nie zagraża.
        • garbus1022 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 16:17
          bruner4 napisał:
          >
          > I to są właśnie sprawy przez które należy obawiać się zaostrzania prawa i np. k
          > onfiskaty aut, bo policja działa tak, by uzyskać jak największą "skuteczność" i
          > wpływy budżetowe. Dlatego najczęściej łapani są nie jacyś wielcy piraci, tylko
          > normalni obywatele, którzy w miejscach w miarę bezpiecznych jadą trochę szybci
          > ej niż obowiązujące ograniczenie, stawiane u nas często "na wyrost" (a zauważci
          > e że np. w Niemczech już tego nie ma- ograniczenia są rzeczywiście stawiane gdz
          > ie trzeba), ale właśnie tam jest najczęściej schowana policja, by szybciej i wi
          > ęcej zarobić. To jest chore i to trzeba zmienić w policji, którą to powinno być
          > więcej widać na drogach, a która to chowa się w nieoznakowanych radiowozach (m
          > amy ich już więcej niż tych oznakowanych). Jeżdżą najczęściej trzypasmową jedno
          > kierunkową ulicą Mazowieckiego w Lublinie, gdzie nie ma przejść dla pieszych i
          > w ogóle skrzyżowań- tam kierowcy jadą 70-80 km/h i to nikomu nie zagraża.

chore to jest twoje tłumaczenie się, zwalanie winy na policję i na znaki zamiast samemu przyznać się do błędu i jeździć przepisowo :) Kto Ci zabrania jeździć zgodnie z przepisami? Jedź przepisowo a nie dostaniesz mandatu. Proste? Proste!
          • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 16:57
            Tak, bardzo proste, zrozumiesz w momencie kiedy sam dostaniesz mandat za zbyt szybka jazdę w bezpiecznym miejscu i wtedy sam będziesz pisał to co ja- dla niektórych zrozumiałe są tylko takie rzeczy. A powiedz, czy nie zdarzyło Ci się nigdy łamać przepisów? Czy zawsze jedziesz z nakazaną (czasem bzdurnie) prędkością? A gdy jedziesz mało uczęszczaną drogą, jest na niej podwójna ciągła i jedzie nią furmanka czy ciągnik, to co robisz? A co byś powiedział gdyby to policja robiła takie prowokacje , by szybciej i więcej zarobić? (mam nadzieje że kulsony tego nie czytają). Tak tu pierdzielielisz i wychwalasz PiS-owskie rządy, pod róznymi nickami, pracę policji widzę też, choć tam wiele należy zmienić. Ty jakimś płatnym trollem jesteś czy co? Masz jakieś swoje zdanie? Chyba nie bardzo, bo jeszcze nie zauważyłem byś kiedyś coś napisał krytycznego o tym co pisi-arnia robi.
            • garbus1022 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 17:10
              bruner4 napisał:

> Tak, bardzo proste, zrozumiesz w momencie kiedy sam dostaniesz mandat za zbyt s
              > zybka jazdę w bezpiecznym miejscu i wtedy sam będziesz pisał to co ja- dla niek
              > tórych zrozumiałe są tylko takie rzeczy. A powiedz, czy nie zdarzyło Ci się nig
              > dy łamać przepisów? Czy zawsze jedziesz z nakazaną (czasem bzdurnie) prędkością
              > ? A gdy jedziesz mało uczęszczaną drogą, jest na niej podwójna ciągła i jedzie
              > nią furmanka czy ciągnik, to co robisz? A co byś powiedział gdyby to policja ro
              > biła takie prowokacje , by szybciej i więcej zarobić? (mam nadzieje że kulsony
              > tego nie czytają). Tak tu pierdzielielisz i wychwalasz PiS-owskie rządy, pod ró
              > znymi nickami, pracę policji widzę też, choć tam wiele należy zmienić. Ty jakim
              > ś płatnym trollem jesteś czy co? Masz jakieś swoje zdanie? Chyba nie bardzo, bo
              > jeszcze nie zauważyłem byś kiedyś coś napisał krytycznego o tym co pisi-arnia
              > robi.

co znaczy w bezpiecznym miejscu? Twoje subiektywne odczucie że to miejsce jest bezpieczne.
              W Fiacie 126p i w Audi A6 poczucie bezpieczeństwa jest inne, ale prawo i znaki muszą być jednakowe dla każdego. Nie każdy jeździ Audi A6. Są też kierowcy Cinquecento i dla każdego są te ograniczenia prędkości. Nie pasuje Ci ta droga to jedź inną....nie pasuje Ci to prawo i wysokość mandatów? to wyemigruj do USA. Proste. Przez 20 lat posiadania prawa jazdy zdarzyło mi się dwa razy złamać przepisy i zapłaciłem mandat. Ale nie obwiniam za swoje błędy innych całego świata, policji, znaków, przepisów i PiSu tak jak ty. Po prostu popełniłem błąd i zapłaciłem mandat. Proste. Prawo zabrania wyprzedzania na podwójnej ciągłej to nie wyprzedzam, nie dlatego że boję się mandatu. Boję się wypadku że coś wyskoczy na czołówkę ! co byś zrobił gdybyś wyprzedzał furmankę i wyskoczyło coś na czołówkę ? Jakbyś się tłumaczył? że furmanka jechała i musiałem ją wyprzedzić bo przepisy są głupie? Tak trudno Ci to zrozumieć? na podwójnej ciągłej to nie wyprzedzamy nawet furmanki , nawet motocykla nawet krowy nikogo !!! jeśli tego nie rozumiesz to oddaj prawo jazdy !
              • bruner4 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 20:19
                Bezpieczne miejsce to takie, gdzie bezpiecznie można jechać szybciej a jest ograniczenie do mniejszej prędkości- tam zwykle kierowcy jadą szybciej niż wolno i niestety tam najczęściej czai się nasza pseudopolicja. Pisałem wcześniej o takim miejscu, gdzie drogowcy zapomnieli postawić ograniczenia 70 km/h , zrobili to dopiero po akcji obywatelskiej wywieszenia banera. Tam też dwa lata temu dostałem mój ostatni mandat, bo zamiast 50 km/h jechałem 80, wtedy łapała tam policja, dziś już nie. Nie wierzę że przez 20 lat dwa razy złamałeś przepisy- złapano Cię dwa razy , a przepisy złamałeś bardzo wiele razy- jak każdy. Jest jeszcze opcja że bardzo mało jeździsz, ja zrobiłem już sporo ponad 1 mln km i wiem już mniej więcej jak unikać mandatów, co nie znaczy że akceptuje zaostrzenie kar dla kierowców i metody działania naszej policji. Z tym że nie wyprzedzisz ciągnika na podwójnej ciągłej na daleko widocznej z przeciwka drodze to nie wierzę- wszyscy to robią bez wyjątku- wielokrotnie miałem okazje się o tym przekonać.
                • garbus1022 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 21:18
                  bruner4 napisał:

> Bezpieczne miejsce to takie, gdzie bezpiecznie można jechać szybciej a jest ogr
                  > aniczenie do mniejszej prędkości- tam zwykle kierowcy jadą szybciej niż wolno i
                  > niestety tam najczęściej czai się nasza pseudopolicja.

Gdyby kierowcy w Polsce stawiali znaki i decydowali gdzie można jechać szybciej to wszystkie drogi w Polsce byłyby bez ograniczeń prędkości i panowałaby wolna amerykanka w zabudowanym można by jeździć 80 km/h bo dlaczego nie skoro da się tyle jechać ktoś jechał i nic mu się nie stało? :) hehe:)

Pisałem wcześniej o tak> im miejscu, gdzie drogowcy zapomnieli postawić ograniczenia 70 km/h , zrobili t
                  > o dopiero po akcji obywatelskiej wywieszenia banera. Tam też dwa lata temu dost
                  > ałem mój ostatni mandat, bo zamiast 50 km/h jechałem 80, wtedy łapała tam polic
                  > ja, dziś już nie. Nie wierzę że przez 20 lat dwa razy złamałeś przepisy- złapan
                  > o Cię dwa razy , a przepisy złamałeś bardzo wiele razy- jak każdy.

No dobrze....dwa razy mnie złapano....ale staram się jeździć przepisowo i nie łamać ograniczeń prędkości....zresztą autem o mocy 75KM zbyt szybko i bezpiecznie nie pojadę....

Jest jeszcze opcja że bardzo mało jeździsz, ja zrobiłem już sporo ponad 1 mln km i wiem już
                  > mniej więcej jak unikać mandatów, co nie znaczy że akceptuje zaostrzenie kar d
                  > la kierowców i metody działania naszej policji. Z tym że nie wyprzedzisz ciągni
                  > ka na podwójnej ciągłej na daleko widocznej z przeciwka drodze to nie wierzę- w
                  > szyscy to robią bez wyjątku- wielokrotnie miałem okazje się o tym przekonać.

95% znaków jest ustawionych poprawnie....jeśli widzisz niepoprawnie ustawiony znak to zgłoś do zarządcy drogi a on go zmieni....ciągnik to racja ja też wyprzedzam gdy jest wolne miejsce ....problem dotyczy przekroczeń prędkości bo to stwarza największe zagrożenie....dlaczego gdy w Niemczech gdy jest ograniczenie do 70km/h wszyscy jadą 60km/h a w Polsce wszyscy jadą 90 km/h? Niska kara, brak szacunku do prawa i takie aroganckie nastawienie jak Twoje że to nie moja wina, że to wina policji, znaków źle ustawionych, PiS-u i samochodu za mocny silnik ma i wszystkich dookoła ale nigdy moja ! cóż....droga hamowania przy prędkości o 30 km/h większej wydłuża się bardzo....dlatego jestem za podniesieniem wysokości mandatów....mandatem 300 zł nikt się nie przejmie i taka kara nie działa dyscyplinująco na kierowcę....szybko zapomina .... a gdy dostanie 1500 zł lub za drugie takie przekroczenie w ciągu 2 lat 3 000 zł to już się zastanowi czy warto zdjąć nogę z gazu i zwolnić o te 30 km/h i dojechać do celu 3 minuty później bo ryzyko zbyt duże dla jego portfela 1500 zł to dla wielu pół pensji a 3 000 zł cała pensja , gra nie warta świeczki jak to mówią :)
                  • garbus1022 Re: będzie konfiskata samochodu ! 13.08.21, 21:32
                    zrobiłem przez 20 lat 200 000 km.
                    może to nie milion jak ty ale też coś, jakieś doświadczenie jest....jeżdżę bardzo ostrożnie więc 2 mandaty to prawda.....jak jest 70 to jadę 70 max 80....i gdy policja ani radar nie łapią takich przekroczeń do 10 km/h .... po prostu u polskich kierowców należy wykształcić kulturę prowadzenia samochodu i szacunek do przepisów jakiekolwiek by one nie były....to że się z nimi nie zgadzasz i nawet to że są niesłuszne nie daje ci prawa by je łamać...kara ma odstraszać....czy obecnie obowiązująca kara mandat 200 zł za przekroczenie prędkości o 30 km/h kogokolwiek odstrasza obecnie w Polsce? Może Ciebie? Wątpię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka