Dodaj do ulubionych

O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie jest ok

12.08.21, 13:11
Przyznam, że sam jakoś nie obserwowałem tej sprawy i nie bardzo wiem o co chodzi. Znalazłem na wykopie poniższy wpis. Czy to waszym zdaniem mniej więcej pokrywa się z rzeczywistością?
----
poniżej cytat z www.wykop.pl/link/6227713/zagraniczne-media-lex-tvn-tvp-stala-sie-narzedziem-rzadowej-propagandy/
----
"
Serghio 1 godz. temu.

Napisałem krótkie wyjaśnienie dla osób, które niezbyt chętnie uczestniczą w tym cyrku politycznym, nie mają czasu, a są zainteresowane tym, jak sprawa dotycząca mediów wygląda bez wszelkich animozji, nienawiści i polityki.

1. O co chodzi?

Głównie część lewicowo-liberalnego społeczeństwa, dziennikarzy, buntuje się oraz protestuje przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która w skrócie zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie kanałów telewizyjnych i radiowych. Wczoraj w tej sprawie odbyło się kilkadziesiąt protestów w całej Polsce, także przed Sejmem. Do protestów przyłączyli się także wiele osób ze Strajku Kobiet, marszów LGBT, Komitetu Obrony Demokracji. Źródło

Przez większość mediów nowelizacja ustawy została nazwana jako "lexTVN". Dlaczego? Ponieważ 26 września kończy się koncesja na nadawanie kanałowi informacyjnemu TVN24. Program ten jest częścią Grupy TVN, którego obecnie w 100% udziałowcem jest amerykański koncern medialny Discovery Communications

2. Co dokładnie jest przedmiotem ustawy?

Bardzo trudno znaleźć w artykułach prasowych odnośniki do właściwiej treści nowelizacji. Wszelkie media w swoich artykułach kierują się głównie przekazem "ataku na media", czy jest to rzeczywiście atak na wolność i niezależność mediów pozostawiam do oceny według własnego sumienia. Pełna treść nowelizacji druk nr 1389

W skrócie, chodzi o to, aby koncesję na nadawanie mógł otrzymać podmiot, który ma siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym (UE oraz Islandia, Norwegia, Liechtenstein) i nie jest zależy od jednostek spoza tego obszaru.

Druga sprawa. Udział osób, podmiotów zagranicznych spoza EOG nie może przekraczać 49%. Oznacza to, że 51% udziałów musi być tylko i wyłącznie w polskich "rękach" lub mających siedzibę w EOG.

Oznacza to, że Grupę TVN nie może zarządzać w pełni amerykańska, rosyjska, czy chińska firma, ale niemiecka, francuska już tak. Według tej nowelizacji np. luksemburska Grupa RTL może bez problemu przejąć Grupę TVN, oczywiście jeżeli strony będą zainteresowane sprzedażą_

Wszystkie media, których udziały są sprzeczne z tymi zamiarami mają 6 miesięcy na dostosowanie się, z tym, że według późniejszych poprawek koncesja nie wygasa od razu.

Mój komentarz: Czy to rzeczywiście oznacza brak wolności mediów? Mam wrażenie, że po tej nowelizacji - z perspektywy "pseudoprawicowców" może być przecież jeszcze gorzej, gdyż Grupa TVN może trafić w ręce tak znienawidzonych przez nich lewicowych mediów z Europy Zachodniej, a może właśnie o to w tym chodzi? Ktoś robi komuś przysługę i otwiera furtkę? A może służby specjalne odkryły w końcu, że Chiny od lat próbują wpłynąć na rynek medialny w Europie i tylko kraje wschodnie nie są przed tym zabezpieczone?

Dodatkowo przyjęto trzy poprawki:

a) koncesje, które wygasają do 9 miesięcy od wejścia "w życie" przepisów opisanych powyżej - mają automatycznie przedłużoną koncesję o 7 miesięcy.

b) przepisy wejdą "w życie" w dniu po ogłoszeniu ustawy, a nie po upływie 30 dni od jej ogłoszenia.

Powyższe zostały zgłoszone przez PiS.

TVN24 - ma więc automatycznie przedłużoną koncesję przynajmniej do 26 kwietnia 2022 r.

Poniżej zgłoszona przez Konfederację

c) zmianę zasad zgłaszania kandydatów do KRRiT (poprawka wymaga osobnej analizy, ale na pierwszy rzut oka, wydaje się zmianą idącą w dobrym kierunku)

Mój komentarz: Powyższa poprawka w gruncie rzeczy nie wydaje się przychylna dla aktualnie rządzących. Moim zdaniem był to ukłon w stronę Konfederacji - za to, że ta w większości wstrzymała się od głosu. Wstrzymanie się większości polityków Konfederacji pozwoliło, aby przyjąć nowelizację. Tutaj warto dodać, że chwilę wcześniej cała Konfederacja zagłosowała "za", aby odroczyć głosowanie nad tą nowelizacją do września.

3. Jak głosowano?

Za: PiS, Kukiz'15, część Porozumienia i niezrzeszeni
Przeciwko: KO, Lewica, Koalicja Polska-PSL, Polska2050, część Porozumienia (Gowin)
Wstrzymało się: Konfederacja i jeden z PiS
Nie głosowało: 3 (PiS), 2 (Konfederacja), 1 (KO)
4. Jak wygląda przyznawanie koncesji w krajach UE?

Francja (przepisy bardziej restrykcyjne)

Żaden cudzoziemiec nie może posiadać więcej niż 20 proc. spółki z licencją na nadawanie radia lub telewizji

Przepisy przeciwdziałające posiadaniu kilku form mediów równocześnie

Źródło

Niemcy (przepisy bardziej restrykcyjne)

Koncesja na nadawanie dla prywatnego medium może zostać przydzielona wyłącznie osobie fizycznej lub prawnej, która ma miejsce zamieszkania w Niemczech bądź innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Kapitał niemiecki, ma stanowić gwarancje minimum 10% głosów decyzyjnych

Żródło

Austria

Nadawcą telewizyjnym w Austrii mogą być jedynie osoby fizyczne z austriackim obywatelstwem lub osoby prawne mające siedzibę w Austrii.

Źródło

Mój komentarz: Niemcy, Francja, Unia Europejska nie kiwną palcem w stronę Polski, może poza pojedynczymi "twitterami" niektórych polityków, gdyż we wszystkich tych krajach istnieją podobne lub bardziej restrykcyjne rozwiązania prawne.

Polecam artykuł:

demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-francja-niemcy-i-austria-ograniczaja-kapital-zagraniczny-w-mediach/
5. Zamieszanie w trakcie głosowania

Moim zdaniem akurat to powinno budzić największy bunt społeczeństwa, chociaż jeżeli wierzyć posłowi Kukiz15 - Jarosławowi Sachajko mogło rzeczywiście dojść do pomyłki w głosowaniu.

O co chodzi? W między czasie głosowaniem nad nowelizacją "lexTVN" doszło do głosowania nad odroczeniem prac nad tą nowelizacją do września. O dziwo - większość obecnych posłów zagłosowała "za". Pojawiła się większość głównie za sprawą kilku nieobecnych oraz posłów Konfederacji, którzy przychyli się do tego wniosku oraz niby pomyłką posłów Kukiz15. Wobec tego zarządzono 15-min przerwę, która trwała prawie 2 godziny (w tym czasie ponoć trwały nagabywania innych posłów Kukiz15), zebrano podpisy i zarządzono reasumpcja głosowania. Problem polega na tym, że nie jest jasno określone kiedy może dojść powtórnego głosowania, przepisy są dość kontrowersyjne i według opinii różnych osób nadużywane.

Tak, czy owak - znaleźli winnego Jarosława Sachajko - posła Kukiz15, który stwierdził, że nie głosował według odzwierciedleniem swojej własnej woli - to wystarczyło, aby można przeprowadzić właśnie reasumpcja głosowania, potworne oddanie głosów, które było już po myśli PiS.

Drugi problem polega na tym, że pojawiły się zarzuty, że posłowie Kukiz15, po prostu w przerwie "sprzedali się", chociaż moim zdaniem trudno się z takim argumentem zgodzić, skoro kilka miesięcy temu ogłoszono ich współpracę, więc najprawdopodobniej rzeczywiście doszło do pomyłki w trakcie głosowania.
"


Obserwuj wątek
   • only_the_godfather Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 19:20
    Podobne przepisy są we Francji czy Niemczech. Problem jest innych, mianowicie dotyczy przepisów przejściowych i praw już nabytych. Wprowadza się przepisy na mocy których zmusza się właściciela do sprzedaży. Ba wniosek o koncesje został złożony jeszcze wedle starych przepisów i wedle nich powinien być rozpatrzony, tymczasem wprowadza się nowe przepisy w trakcie postępowania i nagle się okazuje, że wniosek o koncesje będzie rozpatrywane na podstawie nowych przepisów.
    • trypel Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 20:04
     No właśnie.
     Czyli wiadomo że robią to specjalnie zeby dowalić niepokornemu tvnowi ale nie robią niczego dziwnego
     Wyszloby o niebo lepiej jakby powiedzieli - wprowadzamy taka sama ustawę jak ma USA. Albo Niemcy. I zamknęliby paszcze wszystkim

     A tak znow jakby specjalnie chcieli awantury albo jakby byli tak durni ze nie wiedzieli do czego to doprowadzi
    • misio3 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 20:27
     only_the_godfather napisał:

     > Podobne przepisy są we Francji czy Niemczech. Problem jest innych, mianowicie d
     > otyczy przepisów przejściowych i praw już nabytych. Wprowadza się przepisy na m
     > ocy których zmusza się właściciela do sprzedaży. Ba wniosek o koncesje został z
     > łożony jeszcze wedle starych przepisów i wedle nich powinien być rozpatrzony, t
     > ymczasem wprowadza się nowe przepisy w trakcie postępowania i nagle się okazuje
     > , że wniosek o koncesje będzie rozpatrywane na podstawie nowych przepisów.

     Dura lex set lex
    • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 14:27
     only_the_godfather napisał:

     > Podobne przepisy są we Francji czy Niemczech. Problem jest innych, mianowicie d
     > otyczy przepisów przejściowych i praw już nabytych. Wprowadza się przepisy na m
     > ocy których zmusza się właściciela do sprzedaży.

     Nie gadaj pan bzdur!
     Przecież Niemcy i Francuzi też zmusi do sprzedaży gdy wprowadzali te przepisy w 2018 roku:)     Ba wniosek o koncesje został złożony jeszcze wedle starych przepisów i wedle nich powinien być rozpatrzony, t
     > ymczasem wprowadza się nowe przepisy w trakcie postępowania i nagle się okazuje
     > , że wniosek o koncesje będzie rozpatrywane na podstawie nowych przepisów.

     wniosek został złożony kilka miesięcy temu i dlatego po uchwaleniu tych przepisów TVN dostanie 7 miesięcy działania na starych przepisach do kwietnia 2022r na dotychczasowych zasadach bez konieczności sprzedawania udziałów. Czego nie rozumiesz?
   • bywalec.hoteli Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 20:33
    trypel napisał(a):

    > Ja to bym chciał tylko się dowiedzieć jak to jest w tych innych krajach. Tych w
    > zorach demokracji. Niemczech czy innych stanach. Czy tam nie ma żadnych przepis
    > ów dotyczących mediów i ich właścicieli czy są.

    W zaminkowanym przez pana99 artykule są takie informacje:


    demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-francja-niemcy-i-austria-ograniczaja-kapital-zagraniczny-w-mediach/
   • samspade Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 13:02
    trypel napisał(a):

    > Ja to bym chciał tylko się dowiedzieć jak to jest w tych innych krajach. Tych w
    > zorach demokracji. Niemczech czy innych stanach. Czy tam nie ma żadnych przepis
    > ów dotyczących mediów i ich właścicieli czy są.

    Przepisy niby są ale nie ma to znaczenia.
    Z jednej przyczyny. W innych krajach nie zmieniali przepisów by zlikwidować niepasującą im stację telewizyjną.
    Nie kazali wypierdalać amerykanom, tylko dlatego że stacja pokazuje przekręty władzy.
    Całe gadanie o przepisach w innych krajach jest prostackie. Świadczy o małej wierze w inteligencję.
    Jeszcze tylko brakuje gadki o kartelach.
    • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 14:36
     samspade napisał:

     > trypel napisał(a):
     >
     > > Ja to bym chciał tylko się dowiedzieć jak to jest w tych innych krajach.
     > Tych w
     > > zorach demokracji. Niemczech czy innych stanach. Czy tam nie ma żadnych p
     > rzepis
     > > ów dotyczących mediów i ich właścicieli czy są.
     >
     > Przepisy niby są ale nie ma to znaczenia.
     > Z jednej przyczyny. W innych krajach nie zmieniali przepisów by zlikwidować nie
     > pasującą im stację telewizyjną.
     > Nie kazali wypierdalać amerykanom, tylko dlatego że stacja pokazuje przekręty w
     > ładzy.
     > Całe gadanie o przepisach w innych krajach jest prostackie. Świadczy o małej wi
     > erze w inteligencję.

     to twoje gadanie jest prostackie. Nikt nie likwiduje żadnej stacji telewizyjnej. Po prostu zmieni się struktura własnościowa i to dopiero po 7 miesiącach od uchwalenia czyli w kwietniu/maju 2022 a stacja nadal będzie nadawała cały czas ani na chwilę nie przestanie nadawać ! Tak jest we Francji w Niemczech Austrii więc dlaczego w Polsce nie może być? Bo propaganda tvnowska pierze mózgi i krzyczy że to zamach na nich...żaden zamach...dostosowanie prawa do prawa które obowiązuje w Niemczech Francji czy Austrii :) haha
     • tapatik Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 07:42
      garbus1022 napisała:

      > to twoje gadanie jest prostackie. Nikt nie likwiduje żadnej stacji telewizyjnej.
      > Po prostu zmieni się struktura własnościowa i to dopiero po 7 miesiącach
      > od uchwalenia czyli w kwietniu/maju 2022 a stacja nadal będzie nadawała
      > cały czas ani na chwilę nie przestanie nadawać !

      Ten zapis, że TVN będzie mógł nadawać do kwietnia 2022 to efekt poprawek, których na początku nie było.


      > Tak jest we Francji w Niemczech Austrii więc dlaczego w Polsce nie może być?

      No i co z tego, że tak samo jest we Francji albo Niemczech?

      > Bo propaganda tvnowska pierze mózgi

      Poproszę o dowody, że TVN pierze mózgi.

      > i krzyczy że to zamach na nich...żaden zamach...dostosowanie prawa
      > do prawa które obowiązuje w Niemczech Francji czy Austrii :) haha

      A to my mamy obowiązek dostosowywać swoje prawo do prawa niemieckiego albo francuskiego?
      Od kiedy i na jakiej podstawie prawnej?

      My robimy ustawę na wzór ustawy niemieckiej czy też francuskiej, a nie dostosowujemy.
      I robimy to po to, aby zamknąć dziób krytykom.
      • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 10:27
       tapatik napisał:

       > garbus1022 napisała:
       >
       > > to twoje gadanie jest prostackie. Nikt nie likwiduje żadnej stacji telewi
       > zyjnej.
       > > Po prostu zmieni się struktura własnościowa i to dopiero po 7 miesiącach
       > > od uchwalenia czyli w kwietniu/maju 2022 a stacja nadal będzie nadawała
       > > cały czas ani na chwilę nie przestanie nadawać !
       >
       > Ten zapis, że TVN będzie mógł nadawać do kwietnia 2022 to efekt poprawek, który
       > ch na początku nie było.

       Liczy się to co zostało uchwalone przez Sejm a nie to co było na początku.
       >
       >
       > > Tak jest we Francji w Niemczech Austrii więc dlaczego w Polsce nie może b
       > yć?
       >
       > No i co z tego, że tak samo jest we Francji albo Niemczech?
       To że skoro tam jest takie prawo w krajach uznawanych za wolne to i w Polsce może takie prawo być

       > > Bo propaganda tvnowska pierze mózgi
       >
       > Poproszę o dowody, że TVN pierze mózgi.

       sam poszukaj, na tym forum większość ludzi jest o poglądach lewicowych antypisowskich...

       > > i krzyczy że to zamach na nich...żaden zamach...dostosowanie prawa
       > > do prawa które obowiązuje w Niemczech Francji czy Austrii :) haha
       >
       > A to my mamy obowiązek dostosowywać swoje prawo do prawa niemieckiego albo fran
       > cuskiego?
       > Od kiedy i na jakiej podstawie prawnej?
       Na takiej że my tak samo jak i Niemcy jesteśmy w Unii Europejskiej - w jednej wielkiej rodzinie i możemy mieć takie samo prawo bo wyznajemy podobne wartości europejskie - więc skąd ten medialny kwik jednej stacji? histeria sraczka medialna :)
       >
       > My robimy ustawę na wzór ustawy niemieckiej czy też francuskiej, a nie dostosow
       > ujemy.
       > I robimy to po to, aby zamknąć dziób krytykom.
       >
       najśmieszniejsze że ich dziób się nie zamyka tylko otwiera jeszcze szerzej piejąc fałszywe nuty że to zamach na media....niech jadą na Białoruś i zobaczą czym jest tak naprawdę zamach na media hehe
       • tapatik Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 20:45
        garbus1022 napisała:

        > tapatik napisał:

        > > Ten zapis, że TVN będzie mógł nadawać do kwietnia 2022 to efekt poprawek,
        > > których na początku nie było.
        >
        > Liczy się to co zostało uchwalone przez Sejm a nie to co było na początku.

        Intencją ustawodawców było uniemożliwienie działania stacji telewizyjnej, która ich krytykuje, oraz pokazanie innym mediom, że mają być pokorne inaczej czeka ich ten sam los.
        Poza tym co będzie po kwietniu 2022? Koniec stacji i pokazanie innym, co je czeka.

        > > No i co z tego, że tak samo jest we Francji albo Niemczech?
        > To że skoro tam jest takie prawo w krajach uznawanych za wolne to i w Polsce
        > może takie prawo być

        Może, ale nie musi.
        Do tej pory takiego prawa nie było.
        Dlaczego akurat teraz takie prawo jest wprowadzane?

        > > > Bo propaganda tvnowska pierze mózgi
        > >
        > > Poproszę o dowody, że TVN pierze mózgi.
        >
        > sam poszukaj,

        Nie. To ty twierdzisz, że TVN pierze mózgi, więc to udowodnij.

        > na tym forum większość ludzi jest o poglądach lewicowych antypisowskich...

        No i co z tego?

        > > > i krzyczy że to zamach na nich...żaden zamach...dostosowanie prawa
        > > > do prawa które obowiązuje w Niemczech Francji czy Austrii :) haha
        > >
        > > A to my mamy obowiązek dostosowywać swoje prawo do prawa niemieckiego albo
        > > francuskiego?
        > > Od kiedy i na jakiej podstawie prawnej?
        > Na takiej że my tak samo jak i Niemcy jesteśmy w Unii Europejskiej - w jednej
        > wielkiej rodzinie i możemy mieć takie samo prawo bo wyznajemy podobne wartości
        > europejskie - więc skąd ten medialny kwik jednej stacji?

        Ja się pytam o podstawę prawną, czyli ustawę albo dyrektywę.
        My jesteśmy w Unii Europejskiej i mamy obowiązek dostosowywać swoje prawo do niektórych przepisów unijnych. Nie mamy obowiązku dostosowywania swoich przepisów do przepisów z innych krajów unijnych.
        Czy nadal nie odpowiedziałeś po co my tę ustawę wprowadzamy.

        To nie jest "kwik medialny jednej stacji".
        Po pierwsze "kwik" kojarzy się negatywnie i sugeruje złe intencje tejże stacji.
        Po drugie negatywnie o tej ustawie pisze się i mówi w wielu rozgłośniach telewizyjnych, radiowych albo w gazetach. I to nie tylko w Polsce.
        Ta ustawa uderza w jedną stację telewizyjną, która, zupełnym przypadkiem, od lat wyciąga na wierzch różne brudy partii rządzącej.

        > > My robimy ustawę na wzór ustawy niemieckiej czy też francuskiej,
        > > a nie dostosowujemy.
        > > I robimy to po to, aby zamknąć dziób krytykom.
        > >
        > najśmieszniejsze że ich dziób się nie zamyka tylko otwiera jeszcze szerzej
        > piejąc fałszywe nuty że to zamach na media....

        Bo to jest zamach na wolność mediów.

        > niech jadą na Białoruś i zobaczą czym jest tak naprawdę zamach na media hehe

        Nie musimy jechać na Białoruś. Ograniczanie wolności mamy teraz w Polsce.

        Nie oglądam telewizji, nawet nie mam telewizora, ale chcę aby w Polsce były różne media i żeby każdy mógł przedstawiać swoje poglądy.
    • trypel Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 15:36
     Super
     100% zgody
     Tylko dlaczego gada się o zamachu na wolne media.? To dopiero świadczy o małej wierze w inteligencję Słuszniej byłoby po prostu zamach na tvn, bo w żaden sposób nie zagraża to innym stacjom, mało tego jeszcze dopuszcza opozycję do wyboru kolejnego prezesa tvpis
     • vogon.jeltz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 15:56
      > Tylko dlaczego gada się o zamachu na wolne media.?

      Bo to jest część szerszej operacji mającej na celu likwidację wolnych mediów w stylu węgierskim. Z jednej strony państwowe koncerny zarządzane przez pisich nominatów wykupują resztki niezależnej (od władzy) prasy lokalnej, z drugiej: władza pompuje kasę w denne pisie media przy jednoczesnym odcięciu od źródeł dochodów mediów opozycyjnych (brak zamieszczania reklam, obowiązkowa prenumerata tych pierwszych w instytucjach państwowych przy rezygnacji prenumeraty tych drugich itd.), z trzeciej - to mamy teraz - do pozostałych na rynku mediów - zbyt bogatych i/lub mających za sobą potężnych inwestorów, by je ot tak przejąć - wysyła się sygnał: "jak będziecie fikać, to was załatwimy ustawowo".
      • trypel Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 16:03
       Ja wiem jak jest na Węgrzech i też się tego boję
       Ale jednocześnie jak sami widzimy kazdy kraj ma szczegółowe przepisy dotyczące własności mediów operujących w danym kraju.
       Bo wszyscy wiedzą jakie media stanowią sile.

       Atak na tvn jest jasny i widoczny ale kurde to nie jest atak na wszystkie media tylko nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją.
       • bwv1080 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 16:08
        trypel napisał:
        > to nie jest atak na wszystkie media
        > tylko nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją.

        Owszem, to jest również sygnał dla pozostałych, co się z nimi stanie, jak będą podskakiwać.
        Tu atak na największego i jego rozbicie jest atakiem na wszystkich.
       • vogon.jeltz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 16:37
        > Atak na tvn jest jasny i widoczny ale kurde to nie jest atak na wszystkie media
        > tylko nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją.

        Zgoda, że jest to nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją. Ale również jasno widać, że jest to część większej kampanii mającej na celu likwidację lub podporządkowanie wszystkich niezależnych mediów.
        • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 20:06
         vogon.jeltz napisał:

         > > Atak na tvn jest jasny i widoczny ale kurde to nie jest atak na wszystkie
         > media
         > > tylko nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją.
         >
         > Zgoda, że jest to nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją. Ale rów
         > nież jasno widać, że jest to część większej kampanii mającej na celu likwidację
         > lub podporządkowanie wszystkich niezależnych mediów.

         Bzdura. Inne media typu Polsat są w polskich rękach więc ta ustawa ich nie dotyczy...ustawa dotyczy mediów których właścicielem jest kapitał spoza Unii... Najśmieszniejsze jest to że gdy Unia Polsce narzuca Unijne prawo to jest dobrze a gdy Polska w Polsce wprowadza prawo które już działa w wielu krajach Unii to nagle kwik krzyk , zamach na wolne media....to jest obłuda ! Dlaczego Polska która należy do Unii nie może mieć prawa które już działa w Unii (Niemcy, Francja, Austria)? Liberalna propaganda mówi w Polsce że to zamach na media ...a w
         Niemczech zamachu na media nie ma? a we Francji? a w Austrii? tam nie ma a w Polsce jest? chora antypolska propaganda medialna !
         • vogon.jeltz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 16.08.21, 11:07
          > Bzdura. Inne media typu Polsat są w polskich rękach więc ta ustawa ich nie dotyczy

          Bo Polsatu władza udupiać nie musi - właśnie dlatego, że jest w polskich rękach. Nawet nie musi wprowadzać jakiejś specjalnej ustawy, wystarczy, że Solorz dostanie cynk, że jak będzie "podskakiwał", to Polkomtel nie dostanie koncesji na jakąś częstotliwość albo coś w tym stylu - i sprawa załatwiona. Polsat nie ma wsparcia zagranicznych inwestorów i ich rządów, więc będzie siedział cicho.
       • tapatik Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 13:21
        trypel napisał:

        > Ja wiem jak jest na Węgrzech i też się tego boję
        > Ale jednocześnie jak sami widzimy kazdy kraj ma szczegółowe przepisy dotyczące
        > własności mediów operujących w danym kraju.
        > Bo wszyscy wiedzą jakie media stanowią sile.

        Niektóre kraje mają takie przepisy. Czy wszystkie? Nie wiem, nie jestem w stanie prześledzić przepisów we wszystkich krajach na świecie.

        > Atak na tvn jest jasny i widoczny ale kurde to nie jest atak na wszystkie media
        > tylko nieudolna proba rozwiązania problemu z jedną stacją.

        To jest atak na wolność słowa, bo jak uda się zastraszyć TVN, to potem zostaną uchwalone następne ustawy blokujące działalność mediów nieprzychylnych rządowi.
      • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 16:10
       vogon.jeltz napisał:

       > > Tylko dlaczego gada się o zamachu na wolne media.?
       >
       > Bo to jest część szerszej operacji mającej na celu likwidację wolnych mediów w
       > stylu węgierskim. Z jednej strony państwowe koncerny zarządzane przez pisich no
       > minatów wykupują resztki niezależnej (od władzy) prasy lokalnej, z drugiej: wła
       > dza pompuje kasę w denne pisie media przy jednoczesnym odcięciu od źródeł docho
       > dów mediów opozycyjnych (brak zamieszczania reklam, obowiązkowa prenumerata tyc
       > h pierwszych w instytucjach państwowych przy rezygnacji prenumeraty tych drugic
       > h itd.), z trzeciej - to mamy teraz - do pozostałych na rynku mediów - zbyt bog
       > atych i/lub mających za sobą potężnych inwestorów, by je ot tak przejąć - wysył
       > a się sygnał: "jak będziecie fikać, to was załatwimy ustawowo".

       Nieprawdę piszesz. Jest w tej ustawie poprawka dotycząca zakazu przejmowania czy możliwości wykupywania stacji przez spółki Skarbu Państwa. Czyli Państwo nie kupi TVN-u. Uchwalona nowelizacja, przewiduje, że koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE plus Norwegia, Islandia i Lichtenstein) Po drugie co do wykupywania prasy to jest Gazeta Wyborcza której nikt nie wykupuje i nie zakazuje jest wolna więc to nieprawda żę państwo wykupuje resztki opozycyjnej prasy:)
       • vogon.jeltz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 16:36
        > Jest w tej ustawie poprawka dotycząca zakazu przejmowania
        > czy możliwości wykupywania stacji przez spółki Skarbu Państwa.

        To jest bulszit, bo w pisiej interpretacji będzie to wyglądało tak: chociaż de facto kontrolę nad Orlenem sprawuje Skarb Państwa, to formalnie nie jest on spółką Skarbu Państwa, ponieważ SP posiada jedynie mniejszościowe udziały w firmie. Znajdzie się kolejną taką spółkę (PZU na przykład - podobna struktura akcjonariatu), zasili się pod byle pretekstem budżetowymi pieniędzmi na zakup udziałów w TVN i sprawa załatwiona.

        > Po drugie co do wykupywania prasy to jest Gazeta Wyborcza której nikt nie wykupuje

        Jeszcze. Za chwilę pojawi się kolejny projekt ustawy.
        • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 17:14
         vogon.jeltz napisał:

         > > Jest w tej ustawie poprawka dotycząca zakazu przejmowania
         > > czy możliwości wykupywania stacji przez spółki Skarbu Państwa.
         >
         > To jest bulszit, bo w pisiej interpretacji będzie to wyglądało tak: chociaż de
         > facto kontrolę nad Orlenem sprawuje Skarb Państwa, to formalnie nie jest on spó
         > łką Skarbu Państwa, ponieważ SP posiada jedynie mniejszościowe udziały w firmie
         > . Znajdzie się kolejną taką spółkę (PZU na przykład - podobna struktura akcjona
         > riatu), zasili się pod byle pretekstem budżetowymi pieniędzmi na zakup udziałów
         > w TVN i sprawa załatwiona.

         bujasz w obłokach fantazjujesz. Spółka jest spółką Skarbu Państwa gdy Państwo ma w niej udziały , nieważne czy 100% czy 2%. Ma? Ma ! więc nie wolno jej kupować TVN-u ! Jasne?
         >
         > > Po drugie co do wykupywania prasy to jest Gazeta Wyborcza której nikt nie
         > wykupuje
         >
         > Jeszcze. Za chwilę pojawi się kolejny projekt ustawy.

         w twojej bujnej wyobraźni się pojawi
         • vogon.jeltz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 16.08.21, 11:17
          > bujasz w obłokach fantazjujesz. Spółka jest spółką Skarbu Państwa gdy Państwo
          > ma w niej udziały , nieważne czy 100% czy 2%. Ma? Ma ! więc nie wolno jej kupować
          > TVN-u ! Jasne?

          Se przeczytałem treść tej poprawki, pisia kurwo. Owszem, udziałów zbywanych w związku z wejściem w życie ustawy nie będą mogły nabywać spółki z udziałem Skarbu Państwa. Ale nie jest napisane, że takie spółki nie mogą udziałów w ogóle posiadać. Nic zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udziały zakupił jakiś, dajmy na to, prywatny wytwórca folii z Bierunia, a następnie odsprzedał je Orlenowi czy spółeczce od lotniska solidarności baranów, bo ta odsprzedaż nie będzie już miała związku z wejściem w życie ustawy. Myślisz, że ktoś tu się jeszcze da nabrać na takie prymitywne pisie numery, kurwo?
          • trypel Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 16.08.21, 11:28
           Tak dokładnie działa FED - zgodnie z przepisami nie może nabywać akcji ale może udzielić pożyczki na własnych warunkach (czyt zero %) bankowi komercyjnemu ze wskazaniem co kupić po czym przejąć akcje w związku z niesplacaniem pożyczki.
           To nowa polityka banków centralnych
        • wislok1 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 20:24
         Jak przejdzie lex tvn,. to nastepnym projekcie ustawy sie po porstu napisue,. ze wszystkie prywatne media MUSZA sprzedac swoj majatek skarbowi panstwa-....

         Kto tego nie zrobi, temu po 3 miesiacach konfiskuja wszystko bez odszkodowania....

         A kary wyznaczone orzez UE; sady w PL, sady unijne, Europejski Trybunal Praw Czlowieka, kaczor po prostu nie zaplaci....

         A za przy okazji wstrzamaja kase dla PL z UE; to on ma to w d...

         On sie wyzywi...

         Przelewa prywatne z Moskwa beda szly ciagle.....
         • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 20:59
          wislok1 napisał:

          > Jak przejdzie lex tvn,. to nastepnym projekcie ustawy sie po porstu napisue,. z
          > e wszystkie prywatne media MUSZA sprzedac swoj majatek skarbowi panstwa-....
          >
          > Kto tego nie zrobi, temu po 3 miesiacach konfiskuja wszystko bez odszkodowania.

          nie ma czegoś takiego i nie będzie...to wytwór twojej bujnej przyznaję bardzo bogatej wyobraźni :) jedyne co w Polsce planują konfiskować to samochody pijanych kierowców , tu się zgodzimy że słusznie

          > ...
          >
          > A kary wyznaczone orzez UE; sady w PL, sady unijne, Europejski Trybunal Praw Cz
          > lowieka, kaczor po prostu nie zaplaci....
          >
          > A za przy okazji wstrzamaja kase dla PL z UE; to on ma to w d...
          >
          > On sie wyzywi...
          >
          > Przelewa prywatne z Moskwa beda szly ciagle.....

          Jakie kary? izba dyscyplinarna sądy najwyższego została zawieszona więc kar z Unii nie będzie....jakie przelewy z Moskwy? chyba znowu pomyliłeś leki i wziąłeś czerwoną tabletkę zamiast niebieskiej :)
         • bywalec.hoteli Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 10:10
          gzesiolek napisał:

          > Nawet nie... Stawiam, że na przejęcie przez Orlen wydawcy lokalnych dzienników
          > nie był celem samym w sobie... A jedynie szykowanie spółki do przejmowania ew.
          > takich bytów jak TVN...

          Owszem uważam ze było celem samo w sobie. Jak widziałem jaka niemiecko-antyrządowa propaganda szła w takim np Głosie Wielkopolskim to się zupełnie nie dziwie.
            • gzesiolek Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 22:23
             Ot Niemcy są pragmatyczni... Biznes jest biznes czy przy ukrywaniu wszelkich problemów z techniką samochodów, czy przy inwestycjach w poddostawców, czy krytykowaniu ruchów politycznych, czy robieniu biznesu z ruskimi... i nie wiem jak w Wielkopolsce, ale w Małopolsce niemieccy inwestorzy obok francuskich są z tych co płacą na rynku lepiej niż gorzej... Na pewno lepiej od Azjatów i Amerykanów... Więc problemem nie są inwestycje i robienie z nas podwykonawców, problem jest wtedy gdy naszym firmom blokuje się rozwój w byciu tymi podwykonawcami (czyli robisz tylko to i tylko dla tej firmy)... Ale i tak Niemcy są tutaj pragmatyczni... Włosi i Hiszpanie potrafią nawet ze szkodą dla biznesu lokowac produkcję u siebie lub brać od swoich dostawców droższe komponenty... Niemcy zrobią to tylko wtedy gdy nie stracą...
             Akurat robię teraz dla firmy niemieckiej i pandemią sprawiła, że chcą uruchamiać nowe linie produktowe w Polsce, bo lepiej, taniej i Polacy już na pokazali, że potrafią uruchomić nowe linie szybciej i sprawniej, niż oni sami dyskutując po raz nty możliwe ryzyka i zagrożenia i analizując ewentualne możliwe portfolia alternatywnych dostawcow na wypadek gdyby wypadli dwaj podstawowi itd itp... A jednak my jesteśmy może i bardziej krótkowzroczni, ale nadzwyczaj skuteczni... I Niemcy jak widzą zyski to bardzo szybko potrafią Polaków docenić...
             Mam wiele ale do naszej trudnej historii, ale z dwojga złego wolę Niemców niż Rosjan... ;)
              • marekggg Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 14:43
               to nalezy zainwestowac kase do prawdziwej edukacji anie do religji czyli to czego oczekuje ten idiota czarnek. jak innowacje, to beda i koncerny. bo co to takiego innowacyjnego robi kghm czy orlen? co zrobilo ostatnio kghm? wywalila kupe kasy za kopalnie przynoszaca straty. a czym jest PZU? zwyklym lokalnym ubezpieczycielem, zadnym nadzwyczajnym.
               jedynie asseco sie ale to dlatego ze to nie jest panstwowa spolka.
               • gzesiolek Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 14:57
                Dokładnie inwestycje i sprowadzanie inwestycji obcych zaawansowanych technologicznie... A najlepiej wybór konkretnych obszarów w które warto inwestować... Nie wydawać bez sensu kasę na pseudo inwestycje i na propagandę tylko inwestować w edukację i naukę... Po cichu a nie dla propagandy...
                 • bwv1080 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 17:30
                  marekggg napisał:

                  > dochody w 2020 roku wedlug raportu wyniosly okolo 25 milionow zlotych.

                  Nie wiem, w jakim raporcie to wyczytałeś. W "Raporcie "SFCR" Grupy PZU 2020" podany jest zysk z działalności operacyjnej (dochód) w wysokości ok. 4 mld zl. Cztery miliardy, a nie 25 milionów. Na rok 2019 ta wartość wynosiła jeszcze 7,1 mld zl, przy przychodach 34,7 mld zl.

                  www.pzu.pl/_fileserver/item/1529991
                  Punkt Wynik z działalności operacyjnej

                  > dochody Allianz w 2020 wyniosly 140 miliard euro.

                  Tu pomyliłeś przychody (obroty) w podanej wysokości 140 mld euro z dochodami (zyskiem/nadwyżką). Które to dochody dla Allianz SE wynosiły w roku 2020 ok. 7,1 mld euro.
                • marekggg Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 16:52
                 a czego oczekujesz od politycznie recznie sterowanej firmy przez niedacznikow: cytat:
                 Wynik na pozostałych przychodach i kosztach operacyjnych

                 Saldo pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych było w 2020 roku ujemne i wyniosło 3 990 mln zł wobec także ujemnego, wynoszącego 2 790 mln zł, salda w 2019 roku. Miały na to wpływ następujące czynniki:

                 jednorazowy odpis z tytułu utraty wartości wartości firmy powstałej w wyniku nabycia Alior Banku – w wysokości 746 mln zł i Banku Pekao – w wysokości 555 mln zł;
                 jednorazowy odpis aktywów powstałych w wyniku nabycia Alior Banku (tj. znaku towarowego i relacji z klientami) w kwocie 161 mln zł;
                 mniejsze opłaty na BFG – spadły z 611 mln zł w 2019 roku do 541 mln zł w 2020 roku ze względu na niższą składkę na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków;
                 większe obciążenie podatkiem od instytucji finansowych – wzrosło dla Grupy PZU (działalności ubezpieczeniowej i bankowej łącznie) z 1 134 mln zł w 2019 roku do 1 203 mln zł w 2020 roku, co było efektem wyższego obciążenia działalności bankowej ze względu na wzrost aktywów będących podstawą opodatkowania (stawka podatku bankowego nie uległa zmianie);
                 rozwiązanie rezerwy z 2019 roku w wysokości 89 mln zł w związku z obniżeniem ryzyka podatkowego w PZU Finance AB;
                 niższe o 60 mln zł koszty amortyzacji wartości niematerialnych nabytych w transakcjach przejęcia spółek;
                 rozwiązanie rezerwy w wysokości 57 mln zł na karę nałożoną na PZU decyzją prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z 30 grudnia 2011 roku.
                 Raport zintegrowany 2020
         • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 10:15
          gzesiolek napisał:

          > Nawet nie... Stawiam, że na przejęcie przez Orlen wydawcy lokalnych dzienników
          > nie był celem samym w sobie... A jedynie szykowanie spółki do przejmowania ew.
          > takich bytów jak TVN...

          Bredzisz bez ładu i składu jak ślepy o kolorach:)
          W przyjętej przez Sejm Ustawie jest napisane że spółki Skarbu Państwa nie mogą kupić TVN-u.
          • gzesiolek Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 21:22
           Może bredzę, ale obiecaj że jak Polska Press lub jakikolwiek twór zależny od prawilnej strony mediów wejdzie jako udziałowiec do TVN to odszczekasz i przestaniesz mnożyć nicki... Bo to nie Orlen czy inna spółka skarbu wejdzie w posiadanie udziałów tylko właśnie spółki mniej lub bardziej zależne obsadzone "swoimi"...
  • marekggg Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 17:08
   zawsze mozna znalesc kraj w ktorym bardziej bija murzymow. EOG ma 30 panstw czlonkowskich, to moze nalezaloby uwzglednic wszystkie a nie tylko te ktore akurat nam w danej odpowiadaja. to takie pisiorskie wytlumaczenie.
   bo sie moze okazac, ze wszystko wyglada troche inaczej.
   a tak naserio - moze sprawdzic jak to sie ma w ramach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD po angielsku) i tez by pewnie wyszlo co innego.
   • wislok1 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 18:01
    W calej awanturze chodzi TYLKO I WLLACZNIE o to, ze kaczor chce zostac nowym Lukaszenka i zlikwidowac WSZYSTKIE niezalezne media....

    Jak skonfiskuje TVN, to potem zlikwiduje Polsat, Wyborcza, wszystkie niezalezne gazety i telewizje....
    Rozprawi sie brutalnie z kazdym, kto go krytykuje

    Trzeba byc 100% idiota lub kaczym trollem, zeby pier.olic, ze jest jakas nagonka na PL, bow innych krajach sa takie i takie przepisy...
    W innych krajach nie ma szalonego kaczora dyktatora...

    Kaczor idzie prosta droga do Putina, do tego, zeby PL byla kolonia ROsji, tylko kretyn lub kaczy troll tego nie wiidzi
    • misio3 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 19:26
     wislok1 napisał:

     > W calej awanturze chodzi TYLKO I WLLACZNIE o to, ze kaczor chce zostac nowym Lu
     > kaszenka i zlikwidowac WSZYSTKIE niezalezne media....
     >
     > Jak skonfiskuje TVN, to potem zlikwiduje Polsat, Wyborcza, wszystkie niezalezne
     > gazety i telewizje....
     > Rozprawi sie brutalnie z kazdym, kto go krytykuje
     >
     > Trzeba byc 100% idiota lub kaczym trollem, zeby pier.olic, ze jest jakas nagonk
     > a na PL, bow innych krajach sa takie i takie przepisy...
     > W innych krajach nie ma szalonego kaczora dyktatora...
     >
     > Kaczor idzie prosta droga do Putina, do tego, zeby PL byla kolonia ROsji, tylko
     > kretyn lub kaczy troll tego nie wiidzi


     Kłamiesz. Nikt nie likwiduje tvn24. Przeciwnie. Ustawa przedłuża Koncesje dla nich o 7 miesięcy do kwietnia 2022. Kwik że to zamach na media nieprawdziwy. Jesteś trollem
      • bywalec.hoteli Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 09:01
       Miło mi. Jak się wczytasz w moje wypowiedzi, to zauważysz, że często krytykuję PiS. Abstrahując od chęci uciszenia TVN to takie przepisy również w Polsce powinny być. Żadne media ogólnopolskie nie powinny być w zagranicznych mediach. A jak Jankes dogada się z Kacapem, sprzeda udziały i będzie Russia Today albo TVN Sputnik? Dla formalności przez łotewską albo estońską spółkę.
       A Wisłok nie jest głupi - ale totalnie nie rozumie sytuacji w Polsce, bo czyta w swoim kraju antypolską propagandę. A ja w tym kraju żyję.
       • only_the_godfather Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 11:09
        bywalec.hoteli napisał:

        > Miło mi. Jak się wczytasz w moje wypowiedzi, to zauważysz, że często krytykuję
        > PiS. Abstrahując od chęci uciszenia TVN to takie przepisy również w Polsce powi
        > nny być. Żadne media ogólnopolskie nie powinny być w zagranicznych mediach. A j
        > ak Jankes dogada się z Kacapem, sprzeda udziały i będzie Russia Today albo TVN
        > Sputnik? Dla formalności przez łotewską albo estońską spółkę.
        > A Wisłok nie jest głupi - ale totalnie nie rozumie sytuacji w Polsce, bo czyta
        > w swoim kraju antypolską propagandę. A ja w tym kraju żyję.
        Patrz mój post z wczoraj, niech wprowadzą takie przepisy, ale zaczynają obowiązywać w momencie jak amerykanie chcą sprzedać udziały. Tak teraz na siłę chce się wywłaszczyć właściciela tylko poto by przejąć stacje tv która nie popiera rządu.
        • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 13:48
         only_the_godfather napisał:

         > Patrz mój post z wczoraj, niech wprowadzą takie przepisy, ale zaczynają obowiąz
         > ywać w momencie jak amerykanie chcą sprzedać udziały. Tak teraz na siłę chce si
         > ę wywłaszczyć właściciela tylko poto by przejąć stacje tv która nie popiera rzą
         > du.


         i dobrze! Dostosowujemy prawo do standardów prawych innych krajów Unii !
         Wiesz , że w Niemczech Francji i Austrii są prawie takie same przepisy ograniczające własność mediów np. do 10%, 25% ? Dlaczego tam można a w Polsce nie?
       • wislok1 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 20:05
        Najwieksza gazeta w Niemczech nalezy do wlascicieli z USA; chodzi o Bild...

        Nikt w Nienczech z tego powodu nie urzadza totalnej histerii...

        Moze dlatego, ze rzad DE, w przeciwienstwie do rzadu w PL, nie rozpoczyna wojny przeciwko USA; UE; NATO....
        I na czelu rzadu w DE nie jest dyktator....
        • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 20:19
         wislok1 napisał:

         > Najwieksza gazeta w Niemczech nalezy do wlascicieli z USA; chodzi o Bild...
         >
         > Nikt w Nienczech z tego powodu nie urzadza totalnej histerii...
         >
         > Moze dlatego, ze rzad DE, w przeciwienstwie do rzadu w PL, nie rozpoczyna wojny
         > przeciwko USA; UE; NATO....
         > I na czelu rzadu w DE nie jest dyktator....

         Nie znasz znaczenia słów które wypowiadasz ! Dyktator to jest na Białorusi bo wsadza do więzienia dziennikarzy za poglądy i zamyka ich redakcje ! W Polsce nikt nie zamyka żadnej telewizji ani nie prześladuje dziennikarzy !
         Totalną histerię urządza stacyjka która toczy pianę że zamach na wolność mediów i atakuje pis wszędzie na każdym kroku co program to atak na PiS aż w oczy kłuje to chamstwo + nagonka i to ma być obiektywne dziennikarstwo? W Niemczech nie ma takiej ostrej propagandy antyrządowej w żadnym medium a mimo to ograniczenia w prawach własnościowych w mediach działają już od lat i nikt nie robi z tego histerii tylko w Polsce sieją podział i propagandę
        • porschepanamerka Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 15.08.21, 20:29
         wislok1 napisał:

         > Najwieksza gazeta w Niemczech nalezy do wlascicieli z USA; chodzi o Bild...
         >

         Gazeta misiu...gazeta a nie telewizja...czujesz różnicę?

         > Nikt w Nienczech z tego powodu nie urzadza totalnej histerii...

         Tylko w Polsce takie głupki urządzają histerię...po co?

         >
         > Moze dlatego, ze rzad DE, w przeciwienstwie do rzadu w PL, nie rozpoczyna wojny
         > przeciwko USA; UE; NATO....
         > I na czelu rzadu w DE nie jest dyktator....

         Jakiej wojny? To tylko dostosowanie polskiego prawa do niemieckiego... wojnę urządzają liberalne media kwicząc że to zamach i robiąc nagonke na pis...24 godziny na sięgnij stop atak na PiS więc to oni robią wojnę społecznego medialną...W polsce też nie ma dyktatury...są silne rządy...jesli w pl jest dyktatura to co jest na Białorusi? Tyś dyktatury nie widział
  • gzesiolek Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 12.08.21, 20:33
   Liczy się sposób i celowość. To, że można przepisy tak zmienić - ok. To, że ma to na celu tylko walkę z TVN i to jak najbrutalniejsza - już nie... Jakby dali czas i możliwości reorganizacji właścicielskiej... Plus jakby całość nie było nacelowane na przejmowanie mediów prywatnych przez spółki skarbu państwa... Ale tak widać, że jest jeden cel...
  • tiges_wiz Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 13.08.21, 09:03
   tak przypomnę wiersz Martin Niemöllera napisany w Dachau

   Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
   Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
   Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
   Nie byłem przecież socjaldemokratą.
   Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
   Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
    • garbus1022 Re: O co chodzi z lexTVN, czy to wytłumaczenie je 14.08.21, 12:14
     ktos_z_kosmosu napisał:

     > trypel napisał:
     >
     > > Kartele jada kupować polskie media
     > > youtu.be/A4FJgBiTCSM
     >
     > Świetne.
     > A już się martwiłem, że warstwa społeczna zwana inteligencją, wymarła.

     Nie wymarła. Ja żyję i myślę. A co gdyby jakiś dyktator kupił telewizję w Polsce? Białoruski lub inny? to byście inaczej ćwierkali hehe :) a tak będzie zakaz kupowania przez podmioty spoza Unii , takie samo prawo jest w Niemczech i jakoś na Niemcy nikt nie nadaje? propaganda wyprała wam mózgi i uważacie się za inteligencję? człowiek inteligentny to taki który myśli sam a nie przekazem populistycznym podawanym przez liberalne media:) piejecie że to atak na media choć prawo będzie identyczne jak w Niemczech?....i co? W Niemczech nie ma zamachu na media przy takim samym prawie a w Polsce jest? to nielogiczne absurdalne obrażające inteligencję logiczną

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka