Dodaj do ulubionych

Kto kupi taką używkę?

01.09.21, 15:29
Wyświetlają mi się reklamy master1.pl, bo szukałem używanego samochodu dla studenta (już nie szukam).
Kliknąłem z ciekawości w fiata tipo (jedyny teraz u nich): 2018 rok, przebieg 65 Mm, cena 49.900
Dla kontrastu: NOWY (co prawda rocznik 2020) z takim samym silnikiem i tak samo słabym wyposażeniem kosztuje od 52.700, do tego ma LPG (jakkolwiek nie jest to kombi).
Nowe z 2021 są już za 55.000.
Na czym polega model biznesowy zakładający, że ktoś będzie takim idiotą że oszczędzi 3-5 tys. PLN i kupi używkę z przebiegiem zamiast nowego?
Może na tym, że są idioci, którzy faktycznie to robią? Czy na czymś innym?

Obserwuj wątek
        • trypel Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 16:16
          To faktycznie zaden biznes
          Ale właśnie taka sytuacja jest na rynku używanych
          Szukałem 2-3 letniej uzywki motocykla w konkretnym typie. Nie dość że tego modelu jest deficyt to jeszcze za 3 latka chcieli 80% ceny nowego. Poszedłem do salonu i bez żadnych negocjacji dostalem 10% w dół.
          I w efekcie mam nowy zamiast 3 latka a różnica była niewiele ponad 4000
          • galtomone Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 10:20
            Z rowerami to samo. W zasadzie chciałem kupic uzywany, ale roznica w cenie miedzy uzywka (gdzie w sumie nie wiadomo co będzie do wymiany) a nowym malutka. Gorzej, ze kupno nowego (dostepnosc) graniczy z cudem.

Dzis rano w radio slyszalem, ze przedstawicielstwo marki X (nie podali) ma zamowienia od klientow w PL na ten rok na poziomie 6 tys na konkretny model, a zrealizowac beda wstanie 1500.
            • trypel Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 11:02
              No właśnie w motocyklach jest mało używek ale nowe bywają
              Tzn na bmw (to była druga opcja) czekałbym pare msc - czyli do kolejnego sezonu. Ale tam w ogóle używek z pewnej ręki nie ma a jak sie trafi to 2 latek trzyma 90% ceny nowego
    • januszekxxl Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 15:40
      qqbek może kupi, bo ostatnio rozbił golfa a wcześnie zepsuł PuG-a

Dwa miesiące po zepsuciu PuG-a skasowałem na amen Golfa.
      forum.gazeta.pl/forum/w,20,172267697,172267697,I_chuj_Golfa_niet_.html

Ciekawe ile samochodów zepsuł qqbek ze swojej winy?
      Może jednak powinien mieć zabrane prawo jazdy, bo stwarza zagrożenie dla siebie i dla innych.
      • klemens1 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 17:50
        nousecomplaining napisał(a):

> > Nowe z 2021 są już za 55.000.
        > No nie wiem. Kumpel szukał ostatnio czegoś nowego dla syna i mówił, że najtanie
        > j w okolicy (Śląskie) znalazł za 60,5 k. Ale fakt, tak czy owak wolałbym dopłac
        > ić te 10 tysi do nowego.

W Opolu jest ten za 55.
        Poza tym przy nowym odległość nie powinna grać roli - przecież nie ma ryzyka, że jest w innym stanie niż opisany.
                  • wislok1 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 21:14
                    Grzecznie sie zapytalem o link do tego auta nowego w BARDZO atrakcyjnej cenie....

Bez odpowiedzi...

Natomiast to uzywane ma bogate wyposazenie, jak na Tipo....

Takie nowe auta Fiat Tipo sa na pewno zdacydowanie drozsze niz 60 000 pln

Czyli caly problem moze byc ABSURDALNY.....

Calkiem GOLE nowe auto to nie to samo, co bogato wyposazona uzywka.....
                • klemens1 Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 10:37
                  wislok1 napisał:

> Pytanie o link jest do autora watku.....

Więc - jak już zauważono - warto byłoby pytać o ten link mnie, a nie kogoś innego.
                  www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-sedan-classic-1-4-95-km-2021r-przyciemniane-szyby-pelne-kolo-zapasowe-ID6DMZqw.html#60957e4124
                  Tu jeszcze tańszy:
                  www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-sedan-classic-1-4-95-km-2021r-przyciemniane-szyby-pelne-kolo-zapasowe-ID6DMZqw.html#60957e4124

A tu ten z 2020 z LPG:
                  www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-tipo-tipo-sedan-lpg-klimatyzacja-ID6DjxXY.html#60957e4124

• gzesiolek Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 19:01
                    No to kombi vs sedan w Tipo robi baaaardzo dużą różnicę...

Jak nowy Sedan 1.4 95KM w najniższej wersji był za mniej niż 50tys PLN to kombi był nie do dostania poniżej 60tys... Największa różnica przy rabatach sięgała raz prawie 15tys PLN...
                    Więc poszukaj Tipo kombi z wolnossącym silnikiem nie od brokera czy z jakichś ofert wynajmu i porównaj wtedy nowego (choć nie wiem czy 2021 jeszcze jest dostępne z tym 1.4, bo 1.0T wprowadzili) z tym z master1... Idę o zakład, że różnica będzie wynosiła minimum kilkanaście tysięcy...
                      • gzesiolek Re: Kto kupi taką używkę? 03.09.21, 14:22
                        Nie wiem czy pożądane, ale Fiat od początku sedana ustawił w cenach dumpingowych, w stylu cena praktycznie klasy B, a hatchback i kombi były o wiele droższe i tak tańsze niż większość kompaktów, ale już porównywalne cenowo... Taka polityka... Może inne miejsce produkcji... Nie mam pojęcia...
                      • dr.hayd Re: Kto kupi taką używkę? 06.09.21, 14:41
                        klemens1 napisał:

> Dla mnie różnica praktycznie żadna. A na pewno nie jest warta 20 tys. PLN

W sedanie łatwiej zachować sztywność nadwozia, no ale to problem konstruktorów. W Tipo sedan jest mocno zubożony względem hatchbacka i kombi: bębny z tyłu zamiast tarcz, inna deska rozdzielcza, inne materiały kabiny
                        • dodekanezowiec Re: Kto kupi taką używkę? 06.09.21, 16:43
                          "W Tipo sedan jest mocno zubożony względem hatchbacka i kombi: bębny z tyłu zamiast tarcz, inna deska rozdzielcza, inne materiały kabiny" -
                          tako się przyjęlo jakoś iżli sedan to auto na III Świat i Europę Wsch. bardziej czy np. Turcję. Ale różnie te sedany wyglądają - thalia z doopą do skądinąd fajnego clio doczepioną :) okropnie, ale był taki fiat linea jako niby punto sedan w istocie, całkiem zgrabny.
      • wislok1 Gdzie sa nowe Tipo od master.pl za takie ceny ??? 01.09.21, 18:13
        Na stronie master.pl jest tylko ten uzywany ...
        www.master1.pl/szukaj-ofert/?z=4&_page=0&per_page=50&sort=cena_asc&multi_promocje=&mrk[]=Fiat&mod[]=TIPO&rk_od=2018&per_page=50
        W cenniku NOWYCH Tipo najtanszy i KOMPLETNIE goly jest za przeszlo 60 000
        cenniki.fiat.pl/fiat/download/fiat/cennik/tipo/cennik-my21-rp21/tipo-cennik.pdf
    • only_the_godfather Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 17:42
      Pytanie czy ten nowy z ogłoszenia faktycznie istnieje czy to tylko ogłoszenie. Jak sam szukałem auta miałem podobną sytuację. Interesował mnie nowy Logan MCV, na otomoto dealer z Białegostoku ogłaszał się że ma jeszcze takie auta z wyprzedaży rocznika. Wtedy (początek 2019 roku) nowy taki Logan kosztował katalogowo w najwyższej wersji wyposażenia ponad 55 tys., w ogłoszeniu był za 45 tys. tyle że rocznik 2018. I tak różnica w cenie była taka, że opłacałoby się jechać po to auto z Łodzi do Białegostoku. Tylko jak zadzwoniłem do salonu to dziwnie się okazało, że aut z wyprzedaży rocznika to już nie ma i można kupić nowy na który trzeba czekać, oczywiście oni dadzą jakieś rabaty, wyjdzie taniej jak cena katalogowa ale już nie tak korzystnie.
    • toreon Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 17:55
      Dlatego też od dawna piewców zakupu używek proszę o wskazanie "zadbanego 3-latka" za 50% ceny. Nawet już obojętnie jakiej marki bo podejrzewam, że Dacii takowej też się nie wyhaczy.
      Inna sprawa, że w najbliższym czasie lepiej nie kupować ani używki ani nówki. W salonach samochodowych wróciły lata 80-te - chętnych na zakup kilkakrotnie więcej niż dostępnych aut.
    • waga170 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 17:56
      klemens1 napisał:

> Na czym polega model biznesowy zakładający, że ktoś będzie takim idiotą że oszc
      > zędzi 3-5 tys. PLN i kupi używkę z przebiegiem zamiast nowego?
      > Może na tym, że są idioci, którzy faktycznie to robią? Czy na czymś innym?

Model biznesowy jest stary jak swiat i nazywa sie "price leader".
      Oni nie chca sprzedac tego 2018 tylko ten 2020. Licza ze ktos popatrzy na oba i bez dyskusji i targowania kupi 2020. A za jakis czas starego gdzies wywioza i sprzedadza za normalna cene. Generalnie chodzi o to zeby wyruchac kupca. W tym wypadku tak zeby wyruchany kupiec cala droge do domu dzwonil do wszystkich i mowil ale oni idioci, ale ich wyruchalem.
          • waga170 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 19:25
            klemens1 napisał:

> Zwłaszcza że wszystkie ogłoszenia, o których mowa, są niezależne.

I oczywiscie jeden dealer ma zawsze tylko jeden plac i nigdy nie czyta ogloszen innych dealerow.

Pytasz sie kto kupi. A ja i oni wiemy ze nikt.
              • waga170 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 19:54
                To sa lepsi albo gorsi spece, ale cel maja jeden, sprzedac. Oni sprzedaja (i kupuja) samochody wiecej niz 8 godzin dziennie przez lata, a klient czesto kupuje samochod po raz pierwszy w zyciu a nie sprzedal jeszcze zadnego. Ktos na koniec przegrywa. Klient czasami zadaje dziwne pytania, wedlug niego logiczne, na przyklad czy bedziecie mieli wiecej samochodow w przyszlym miesiacu. I mysli ze mu powiedza tak, i beda duze promocje. A to akurat moze byc prawda i czesto jest, tylko ze nikt mu o tym nie powie.
                • engine8 Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 20:10
                  Mowile juz ze kiedys kupilem od jednego takie auto . Bylo to w niedziele po poludniu i ja wyjechalme to byla 22:00. Obi estrony wygladaly na zadowolone.
                  Ale kiedy prawie rok pozniej pojawilem si ena placu z pytanie czy nie maja cos dla mnie to wlasciciel glsno krzyczal.
                  "Uwaga, Pojawil sie na placu zlodziej co nam ubieglym roku ukradl auto. I to ukradl go legalnie. Zamykajcie samochody te na placu i te swoje bo kto wie czy nie chce ukrasc nastepnego..... "
                  A do mnie z usmiechem "Nie, nic nie mamy - jak widzisz plc pusty"

Znaczy sie wtedy to chyba ja zrobilem lepszy interes?
            • trypel Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 19:55
              No to zobacz to
              www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-vstrom-650-xt-salon-polska-stan-perfekcyjny-maly-przebieg-ubrany-ID6E2M7Z.html

Tego samego xt u dealera, z tego roku, ale bez kufra (za 1100) kupisz za 37-38 tys. Z 2 letnia gwarancja. Ze stoku.
              To nie ogłoszenie dealera tylko prywatne
              Czyli ludzie zwariowali?
            • klemens1 Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 10:51
              waga170 napisała:

> klemens1 napisał:
              >
              > > Zwłaszcza że wszystkie ogłoszenia, o których mowa, są niezależne.
              >
              > I oczywiscie jeden dealer ma zawsze tylko jeden plac i nigdy nie czyta ogloszen
              > innych dealerow.
              >
              > Pytasz sie kto kupi. A ja i oni wiemy ze nikt.

Więc po co takie ogłoszenie, gdzie możesz dopłacić 3000 i masz 2 lata młodszy bez przebiegu?
              Przecież wabik to nie jest.

• qqbek Re: Kto kupi taką używkę? 01.09.21, 23:15
      Nie ma aut nowych na placach.
      W Lublinie przebierać można tylko w kilku modelach Suzuki chyba (z tego, co pobieżnie się zorientowałem).
      I to jest rozwiązanie zagadki.
      Właśnie czegoś szukam (tak całkiem przypadkiem) i chyba czas odświeżyć moje znajomości wśród handlarzy importowanymi (kilku, w tym ten od którego wziąłem ponad 3 lata temu Golfa)/zostawianymi w rozliczeniu w salonach (jeden, za to też pewny).
    • gzesiolek Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 09:45
      Ciężko odpowiedzieć bez wglądu w konkretne oferty...
      Ale o jednym należy pamiętać w Tipo, sedan jest znacznie tańszy niż inne wersje nadwoziowe...
      I to tak, że były momenty gdy w tej samej wersji silnikowej i wyposażeniowej dopłacałeś 9tys do hatchbacka i 15tys do kombi...
      Nie wiem jak aktualnie kształtują się różnice...

Druga sprawa jest taka, że stary 1.6 wolnossący na rynku wtórnym strasznie trzyma wartość, bo od 2020 go już nie ma w ofercie - tylko 1.0T i 1.4T

No i skrzynie AT z tym 1.6 trzymają cenę, bo jest ich strasznie mało, a popyt o dziwo coraz większy...

Aha i Master1 to tak naprawdę oferta na wynajem długoterminowy, tzn. leasingi z niską ratą i olbrzymim wykupem... I cena wyjściowa czasem jest zawyżona by pokazać jaką super ofertę na ratę mają...
        • klemens1 Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 10:55
          gzesiolek napisał:

> Aha i można się u nich targować niczym w komisie... 10-20% spokojnie na większość aut...

Widocznie nie umiem się targować. Ze 2% opuścili może.
          Swoją drogą - niezłe te marże mają.
            • gzesiolek Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 13:08
              Ale koniec końców i tak się nie zdecydowałem nawet po rabatach, bo oni leasing słaby strasznie oferowali... Nawet jak znalazłem w grupie PKO (master1 należy do PKO BP) niezły leasing to okazało się, że muszą mieć zabezpieczenie wekslem... A z leasingiem spoza to już jakieś obostrzenia dawali i z rabatów się chcieli wycofywać... No to wziąłem brzydala od Mitsu... ;)
    • thorpe Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 10:12
      Mnie już dwóch sąsiadów ciągle pyta, kiedy wreszcie będę sprzedawał auto (obaj pytają, czy na pewno silnik ma 4 cylindry, co z trzema nie chcą). I chętnie bym je sprzedał, ale zwyczajnie nie mam co kupić. W salonach pustki, nie dostaniesz żadnych rabatów, auta od 100 tysięcy w górę.
      • klemens1 Re: Kto kupi taką używkę? 02.09.21, 12:02
        Też się przymierzałem do wymiany superba, ale w skodzie zabili mnie ceną.
        Stwierdziłem, że są inne klasy D - ale tam jeszcze bardziej zabili mnie ceną.
        Ostatecznie jeżdżę tym, co do tej pory.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka