Dodaj do ulubionych

Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - CX-7

01.10.21, 20:46
Jadę obejrzeć "opcję gruz" (E46 320i - już z M54), jedną "francę" (nie przyznam się co, chyba, że kupię - bo silnik za mały do tej "budy" i trochę wstyd) i być może przyjedzie do mnie, po znajomości CX-7 do obejrzenia.

Poza bardzo zaawansowanym wiekiem (to 2008 jest) ta CX-7 ma same zalety.
Jechałaby (bo jednak mocy ma to trochę).
Do tego automat Aisina - ze starszych automatów to tak samo dobra konstrukcja jak ZF z E46 i dużo lepsza niż dwusprzęgłowa EDC we "francy".

Tyle, że ja nic o CX-7 nie wiem :)
Samochód jest od "znajomych znajomych", jeździ w Polsce od 10 lat (sprowadzony ze Stanów, więc to ta wersja z mniejszą turbosprężarką).
Ktoś tym jeździł, posiadał, ma jakieś uwagi?
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 01.10.21, 21:05
        lajtova napisał(a):

> Nie jeździłam, ale zachwycał mnie w swoim czasie ten samochów(chodzi mi o CX7)

Mi się podoba to, że to jest taki "mały duży SUV".
        Już raz coś takiego miałem (BMW X5 pierwszej generacji) i pomimo tego, że z zewnątrz wydaje się duże, to w środku przytulne, a i zaparkować się dało wszędzie właściwie (moja ślubna to nawet twierdziła, że fajniej jej się X5 parkowało, niż później Golfem, bo z racji wyższej pozycji za kierownicą wygodniej jej było).
        Zresztą X5 było centymetr krótsze, dokładnie tak samo szerokie i miało trochę większy (7 cm) rozstaw osi.
        Myślę więc, że w CX-7 czulibyśmy się "jak w domu".
    • lajtova Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 01.10.21, 21:16
      Obecnie mam Mazde 3 z 2014. Przez te siedem lat jedyne co się zadziało to rozładowany akumulotor. Nawet żarówki mam jeszcze oryginalne. Do tego jedna wgniotka spora na zderzaku bo pizgłam w śmietnik. Rysa na masce zrobiona przez jakiego chuja albo pizde.
      Jeśli jakość jest zachowana to na pewno bedziesz zadowlony.
      P.S Auto kupione w salonie nowe.
    • engine8 Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 01.10.21, 22:54
      przejchalem 2022 X3.
      Pomijajac juz ze tam jest za duzo "technologii" Bo po jakiego .. komu w aucie FB? Czy wszytko inne co masz na komorce? Ale jest niech sobie bedzie - tylko ekran widok troche zaslania.
      W wersji z 3l silnikiem tzn X3 M40i calkiem znosna.
      Wersja z 2l - xDrive30i - $10k tansza ale nie warta zawracania soebie glowy -
      O i obie wersje - na zakrecie piszcza opony :))
      Ale lunch byl niezly, rozmowy z innymi fanatykami BMW super i $20 karta do Starbaksa kiedys sie przyda.
      Aha i za nastepne $10k mozna miec Porsche Macan super wyposazone.
      Dobrze ze w domu jest piwo (i klimatyzacja) :))
      • qqbek Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 01.10.21, 23:02
        Ja szukam "auta za grosze", a nie auta do którego musiałbym uzgadniać finansowanie.
        Mam gotówką 70, może 75, ale postanowiłem znaleźć coś do góra 35.

Po pierwsze z 75 nie mam co szukać w salonach (nie ma znośnej nówki z automatem za takie pieniądze).
        Po drugie wszystko co do tej pory obejrzałem w przedziale 30 do 50 "trąci trupem".
        Skupiłem się więc na segmencie "niższym".

A tu robi się interesująco.
        Od "gruzów" jak to 170-konne E46, przez zupełnie bezpłciowe auta (jak wspomniana na początku "franca") z okolic połowy minionej dekady), po takie "ciekawe kąski" jak ta Mazda.

Kupić nikt rozkazu nie da... ale sobie pojeżdżę trochę.
        To chyba jest najlepsze przy kupowaniu samochodu (czy to nowego, czy używanego) - możliwość przejechania się czymś innym, niż to, czym jeździłeś do tej pory.
    • gzesiolek Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 02.10.21, 08:21
      Wszystko kwestia stanu. Cx-7 już nie rdzewiała jak pierwsze generacje 6 i 3, ale rdzewiała statystycznie, zwłaszcza na podwoziu bardziej niż nowsza CX-5, a sam wspomniałeś o znajomym z kłopotami...
      Jechałem jedną, raz... Więc ciężko traktować to za doświadczenie...
      Auto jest dynamiczne. Chyba max 7s do setki i bardzo duży moment od ok. 2,4-2,5k RPM...
      Ale i paliwożerne, bo średnia będzie zapewne dwucyfrowa.
      Mi nie pasowała deska... Taka nieco z minionej epoki... Zbyt twardoplastikowa...
      No i w środku nie czuje się, że jedziesz SUVem. Ba u mnie w Brzydalu siedzi się wyżej i jest więcej miejsca w kabinie... Ot taka potężna i ciężka Mazda 3 drugiej generacji...
    • galtomone Re: Jadę jutro przynajmniej dwa auta obejrzeć - C 02.10.21, 17:56
      Jak z USA, to sprawdź radio, oni mają troche inaczej ustawiane częstotliwości.
      Podobno część aut z automatami w Europie miała też jakieś dodatkowe chłodzenie skrzyni, bo u nas jeździ się szybciej - ale sam takiego nie widziałem.
      Warto też sprawdzić hamulce, bo w wersje USA często mają słabsze (mniejsze tarcze) - u mnie np. tak jest, ale nie jeżdżę agresywnie w dużym ruchu, więc się nie martwię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka