Dodaj do ulubionych

UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowanym

07.10.21, 08:56
Co potrafi UE?
Potrafi wiele-głównie niszczyć rynek samochodowy, podnosić ceny nowych samochodów, wprowadzać kretyńskie i niesprawdzone systemy bezpieczeństwa/ i podwyzka cen gotowa/.Potrafi tez wprowadzac nowe obostrzenia w predkosci sam. w terenie zabudowanym- proponujac teraz nie 50 a 30 km/ godz.
I znów mamy powtórkę z rozrywki, bo matoy motoryzacyjne w UE zapomniały nagle, ze oznacza to znaczne/ o kilkadziesiat %/ podniesienie emiscji CO2 i NO2 w powietrzu. Czytaj- teraz mieszkańcu mozesz smiało wyjsc na spacerek- bedziesz oddychał znacznie bardziej trujacym powietrzem! Nie- nie zginiesz na ulicy pod kołami- umrzesz na raka płuc-czyli skonczysz znacznie gorzej! Dziekujemy Unii za wspaniałe pomysły!
Obserwuj wątek
    • pixma59 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 10:41
      Hasło „Prędkość zabija” jest jednak przesadzone i zupełnie do bani, to głupota ludzka ZABIJA!
      Zacytuję Jeremy’ego Clarksona z brytyjskiego programu Top Gear:
      "Prędkość nigdy nikogo nie zabiła. To, co zabija to momentalne jej wytracenie. Autor tego cytatu jest osobą kontrowersyjną i niejednokrotnie następował na odcisk różnym ludziom czy nawet całym nacjom. Można go nie lubić, można uznawać za głupiego gościa, który drze się za kierownicą. Trudno jednak odmówić mu słuszności w przypadku wspomnianego cytatu. Bezsensowności sloganu „Prędkość zabija” nie widzą najwidoczniej jego pomysłodawcy. Niejednokrotnie jechałem ponad 200 km/h, znajomi dziennikarze (i nie tylko) nie raz przekraczali granicę 300 km/h. Jak widać, skoro piszę do was ten tekst, żyję. Co więcej - moi koledzy tuż po takich przejażdżkach z samochodów wysiadali o własnych siłach. Czy zatem prędkość nas zabiła? Raczej się z tym nie zgodzę. Zabijają idioci, którzy przeceniają możliwości swoje i swojego auta. Zabijają ci, którzy mimo słabych warunków na drodze pędzą jak gdyby nigdy nic. Zabijają pijani, którzy wsiadają za kółko. Zabójcami są zatem ludzie – nie prędkość. Nie zwalajmy na nią odpowiedzialności za nasze błędy."
      Wszystko na ten temat!

• vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 12:05
        > Zacytuję Jeremy’ego Clarksona z brytyjskiego programu Top Gear:
        > "Prędkość nigdy nikogo nie zabiła. To, co zabija to momentalne jej wytracenie.

Powiadasz, że ci wszyscy, którzy zostali na pasach potrąceni przez zapiedalających "frogów", zginęli w wyniku "momentalnego wytracenia prędkości"? Clarkson to prymitywny kutas, któremu najwyraźniej obce jest pojęcie energii kinetycznej. Mentalnie nie różni się w zasadzie od takiego Ziemkiewicza, tylko robi w mniej kontrowersyjnej niszy.
        • carnivore69 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 12:16
          vogon.jeltz napisał:

> > Zacytuję Jeremy’ego Clarksona z brytyjskiego programu Top Gear:
          > > "Prędkość nigdy nikogo nie zabiła. To, co zabija to momentalne jej wytrac
          > enie.
          >
          > Powiadasz, że ci wszyscy, którzy zostali na pasach potrąceni przez zapiedalając
          > ych "frogów", zginęli w wyniku "momentalnego wytracenia prędkości"? Clarkson to
          > prymitywny kutas, któremu najwyraźniej obce jest pojęcie energii kinetycznej.
          > Mentalnie nie różni się w zasadzie od takiego Ziemkiewicza, tylko robi w mniej
          > kontrowersyjnej niszy.

Zapomniał dodać, że także i momentalne jej nabycie.

Pzdr.
        • pixma59 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 12:49
          vogon.jeltz napisał:

>Powiadasz, że ci wszyscy, którzy zostali na pasach potrąceni przez zapiedalających "frogów", zginęli w wyniku "momentalnego wytracenia prędkości"? Clarkson to prymitywny kutas, któremu najwyraźniej obce jest pojęcie energii kinetycznej. Mentalnie nie różni się w zasadzie od takiego Ziemkiewicza, tylko robi w mniej kontrowersyjnej niszy. <

Jeszcze raz przeczytaj tekst do końca, a nie jaraj się swoją "inteligencją" ;-)
          • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 14:34
            > Jeszcze raz przeczytaj tekst do końca

Przeczytałem. To są pierdolety. Wjechanie w pieszego na pasach z prędkością nawet nie 200 czy 300 km/h, ale 70-80 nijak nie bedzie dla tegoż pieszego "momentalnym wytraceniem prędkości", ale prawie na pewno go zabije. Więc niech zjeb Clarkson nie pierdoli, że "prędkość nigdy nikogo nie zabiła", a ty tych pierdoletów po nim z łaski swojej nie powtarzaj.
            • pixma59 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 18:32
              "Czy zatem prędkość nas zabiła? Raczej się z tym nie zgodzę. Zabijają idioci, którzy przeceniają możliwości swoje i swojego auta. Zabijają ci, którzy mimo słabych warunków na drodze pędzą jak gdyby nigdy nic. Zabijają pijani, którzy wsiadają za kółko. Zabójcami są zatem ludzie – nie prędkość. Nie zwalajmy na nią odpowiedzialności za nasze błędy."
              To jest meritum sprawy, tak trudno to zrozumieć?
              • tbernard Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 19:58
                pixma59 napisał:

> "Czy zatem prędkość nas zabiła? Raczej się z tym nie zgodzę. Zabijają idioci
                > , którzy przeceniają możliwości swoje i swojego auta. Zabijają ci, którzy mimo
                > słabych warunków na drodze pędzą jak gdyby nigdy nic. Zabijają pijani, którzy w
                > siadają za kółko. Zabójcami są zatem ludzie – nie prędkość. Nie zwalajmy na nią
                > odpowiedzialności za nasze błędy."

> To jest meritum sprawy, tak trudno to zrozumieć?

To jest bulszit lub jak kto woli bullshit.
                • schweppes1 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:18
                  Clarkson jest przygłupem, który nie zna się na niczym i sam to podkreślał, ale potrafi opowiadać brednie w ciekawy sposób. To taki sam przygłup i prymityw jak Hammond. Jedynie May jest, można powiedzieć, umiarkowanym intelektualistą. Większość dziennikarzy to kompletne durnie. Jak się wsłuchasz w modnego ostatnio Mazurka, to też szybko się zorientujesz, że on jest po prostu głupi i ograniczony. W zasadzie większość to mało powiedziane - prawie wszyscy są tępi. Posłuchaj Durczoka, który był dyrektorem w tvn. Jest tępym zwyrolem. Lis był tępy już przed wypadkiem. Ziemkiewicz to ograniczony prymityw. Jest kilku w miarę inteligentnych, np. Kraśko, ale to jest naprawdę garstka.
                  • qqbek Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:25
                    Jak to miło poczytać inkarnację geniuszu.
                    Repa naszego forumowego!
                    Już by człowiek myślał, że coś znaczy, coś potrafi, a ten tu usadzi na miejscu.
                    Polskiego dziennikarza z milionowymi kontraktami, Clarksona i Hammonda - milionerów, rep lepszy... bo goni 200 km/h po to, żeby target na dany miesiąc wyrobić.
                    • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:31
                      > Polskiego dziennikarza z milionowymi kontraktami, Clarksona i Hammonda -
                      > milionerów,

No ale weź, większość, dajmy na to, gwiazd futbolu też ma milionowe kontrakty, co nie czyni ich ani trochę mniej ograniczonymi intelektualnie bucami. Chciałbyś słuchać pierdoletów takiego kolesia na temat, like, jakikolwiek?
                      • qqbek Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:36
                        Nie porównujmy kopaczy (czy jakichkolwiek sportowców) do dziennikarzy.
                        Żeby w dziennikarstwie się czegoś dogrzebać, to trzeba mieć już naprawdę gadane.
                        Z moich znajomych jeden był dziennikarzem z powołania, nawet się do głównych Wydarzeń Polsatu przebił... ale potem stwierdził, że to wali i został pilotem samolotów pasażerskich 🤣
                        • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:41
                          > Nie porównujmy kopaczy (czy jakichkolwiek sportowców) do dziennikarzy.

No to weź, kurna nie wiem, aktorów. Większość nich jak otworzy japę żeby powiedzieć coś, co nie jest ich tekstem ze scenariusza, to aż zęby bolą.

> Żeby w dziennikarstwie się czegoś dogrzebać, to trzeba mieć już naprawdę
                          > gadane.

Żeby mieć gadane, niekoniecznie trzeba mieć coś pod kopułą. Wałęsa i Lepper mieli gadane.

Natomiast jeśli chodzi o dziennikarzy, to ci, którzy się faktycznie do czegoś dogrzebują - w sensie pełnienia misji społecznej i faktycznej roli "czwartej władzy", a nie milionowych kontraktów za rozpoznawalny ryj - to nie są Clarksony, Ziemkiewicze i Lisy.
                          • qqbek Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:47
                            vogon.jeltz napisał:

> No to weź, kurna nie wiem, aktorów. Większość nich jak otworzy japę żeby powied
                            > zieć coś, co nie jest ich tekstem ze scenariusza, to aż zęby bolą.

Signum temporis.

> Żeby mieć gadane, niekoniecznie trzeba mieć coś pod kopułą. Wałęsa i Lepper mie
                            > li gadane.

To fakt.

> Natomiast jeśli chodzi o dziennikarzy, to ci, którzy się faktycznie do czegoś d
                            > ogrzebują - w sensie pełnienia misji społecznej i faktycznej roli "czwartej wła
                            > dzy", a nie milionowych kontraktów za rozpoznawalny ryj - to nie są Clarksony,
                            > Ziemkiewicze i Lisy.

Owszem.
                            Ale to i tak lepiej niż repy z korpo, gnające 200 km/h po zatłoczonej A2.
                              • pixma59 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 07:28
                                vogon.jeltz napisał:

>Daj chłopakowi jeszcze parę lat. Już zaczął ewoluować, a jest od nas młodszy o dychę. Zaprawdę powiadam ci, nie upłynie wiele wody w Gangesie nim stwierdzi, że takie zapierdalanie jest w sumie bez sensu.<

Zapierdalanie tak, ale myślenie ma sens, a Ciebie męczy ;-)
                              • schweppes1 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 13:51
                                vogon.jeltz napisał:

> > Ale to i tak lepiej niż repy z korpo, gnające 200 km/h po zatłoczonej A2.
                                >
                                > Daj chłopakowi jeszcze parę lat. Już zaczął ewoluować, a jest od nas młodszy o
                                > dychę. Zaprawdę powiadam ci, nie upłynie wiele wody w Gangesie nim stwierdzi, ż
                                > e takie zapierdalanie jest w sumie bez sensu.

Już od dłuższego czasu tak stwierdziłem i zmniejszyłem prędkość roboczą na autostradach z 200 km/h do 160-170 km/h. Głównie chodzi o to, że zapierdalanie mnie męczy i potem mam battery low znacznie wcześniej. No i od pewnego czasu chcę w samochodzie wypocząć. Poza tym zajmuję się teraz trochę większymi tematami, gdzie spotkań jest mniej, ale są bardziej wymagające i lepiej przyjechać na nie wypoczętym, niż napompowanym adrenaliną. Tryb Personal Pendolino 200 km/h stosuję teraz wyłącznie w awaryjnych sytuacjach, gdy np. wyjechałem za późno.
                                • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 13:57
                                  > Głównie chodzi o to, że zapierdalanie mnie męczy i potem mam battery low
                                  > znacznie wcześniej.

Starość nie radość. Już niedługo zaczniesz zauważać, że nie każdy jest młody, piękny, ambitny i przedsiębiorczy i niekoniecznie dałby sobie radę w proponowanym przez ciebie świecie.
                                  • schweppes1 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 14:19
                                    vogon.jeltz napisał:

> > Głównie chodzi o to, że zapierdalanie mnie męczy i potem mam battery low
                                    > > znacznie wcześniej.
                                    >
                                    > Starość nie radość. Już niedługo zaczniesz zauważać, że nie każdy jest młody, p
                                    > iękny, ambitny i przedsiębiorczy i niekoniecznie dałby sobie radę w proponowany
                                    > m przez ciebie świecie.

Nigdy nie uznam tego faktu jako uzasadnienie dla okradania innych i życia na ich koszt.

Nie każdy też musi żyć w komfortowych warunkach. W moim świecie "dałby radę" sobie każdy, kto może i chce służyć innym. Jak ktoś nie może, to pomocy prywatnej nie brakuje nawet dziś od ludzi, których okradamy zabierając im połowę dochodów. A jak ktoś nie chce, to niech żre trawę w szałasie i się nie dziwi, że ktoś nie chce mu zbudować domu, uszyć ubrań i wyhodować jedzenia.
                                    • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 14:31
                                      > Nigdy nie uznam tego faktu jako uzasadnienie dla okradania innych
                                      > i życia na ich koszt.

Spokojnie, na razie zredukowałeś prędkość o 30 km/h. Z czasem dojdziesz i do zrozumienia, do czego służą czy powinny służyć podatki w cywilizowanym państwie (nie, nie do czyjegoś życia na koszt innych). Masz potencjał intelektualny, ale Rzym też nie od razu zbudowano.
                    • schweppes1 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 14:02
                      vogon.jeltz napisał:

> > Jest kilku w miarę inteligentnych, np. Kraśko, ale to jest naprawdę garst
                      > ka.
                      >
                      > Popraw mnie, jeśli się mylę, ale Kraśko to z kolei papieski przydupas?

Nic mi o tym nie wiadomo, ale kojarzę, to że jako dziennikarz był przy JPII przed jego śmiercią. Raczej taki antypisowski jest, w TVP za kadencji pisowskich bolszewików ma zawsze wstęp wzbroniony.

Ostatnio słuchałem wywiadu Radka Sikorskiego z dwoma profesorami historii, autorami biografii Józefa Becka. Rozmawiali o decyzjach Becka i niestety odniosłem wrażenie, że to są głupki, aczkolwiek kulturalni. W świecie umysłów ścisłych nie doznaję zażenowania głupotą, ale z kolei jest dość duże stężenie prymitywów.

Wydaje mi się, że te zawody wymuszają trochę pierdolenie debilizmów i idące za tym otępienie. Dziennikarz jest ogłupiony formą przekazu dla plebsu, a historyk jest uszkodzony przez ciągłe interpretowanie faktów dokonanych i wymyślanie scenariuszy historii alternatywnej, co jest generalnie bezsensownym biciem piany.
                      • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 14:28
                        > historyk jest uszkodzony przez ciągłe interpretowanie faktów dokonanych
                        > i wymyślanie scenariuszy historii alternatywnej

Większość historyków jest "uszkodzonych" już na samym starcie, bo generalnie na te studia idą ludzie, którzy nie dostali(by) się gdzie indziej, a dodatkowo przez okres PRL-u (czyli to są ci wszyscy dzisiejsi profesorowie i habilitowani) studia historyczne służyły sporej rzeszy studentów głównie jako przechowalnia chroniąca przed wojskiem.
                        • schweppes1 Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 08.10.21, 14:59
                          vogon.jeltz napisał:

> > historyk jest uszkodzony przez ciągłe interpretowanie faktów dokonanych
                          > > i wymyślanie scenariuszy historii alternatywnej
                          >
                          > Większość historyków jest "uszkodzonych" już na samym starcie, bo generalnie na
                          > te studia idą ludzie, którzy nie dostali(by) się gdzie indziej, a dodatkowo pr
                          > zez okres PRL-u (czyli to są ci wszyscy dzisiejsi profesorowie i habilitowani)
                          > studia historyczne służyły sporej rzeszy studentów głównie jako przechowalnia c
                          > hroniąca przed wojskiem.

Wiem, ale oni są profesorami, czyli teoretycznie są po ostrej selekcji, bo nie dość, że musieli zrobić doktorat, to jeszcze potem zrobić profesurę i to im się udało w stosunkowo młodym wieku, ale wychodzi na to, że zostali po prostu arcymistrzami bełkotu.

Najwyraźniej mam jakieś skrzywienie z polibudy, bo u mnie profesorzy to byli naprawdę turbo kozacy na najwyższym poziomie zarówno intelektualnym jak i kulturalnym.
      • tbernard Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 12:29
        pixma59 napisał:

> Hasło „Prędkość zabija” jest jednak przesadzone i zupełnie do bani, to głupota
        > ludzka ZABIJA!
        ...
        ... Zabójcami są zatem ludzie – nie prędkość. Nie zwalajmy na nią odpowiedzialności za
        > nasze błędy."
        > Wszystko na ten temat!
        >

Cała masa bullshitu.
        Na tej samej zasadzie, to broń palna nie zabija i powinna być dozwolona aby każdy sobie nosił i strzelał jak ma ochotę. Dopiero jak kogoś trafi i zabije, to powiedzieć, ze on jest idiota i nieodpowiedzialny, ale reszta niech sobie nadal chodzi i strzela gdzie popadnie. Nawet w tłum ludzi, byle to robić tak aby pocisk nikogo nie drasnął.
    • kreinto Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 11:06
      Jak dla mnie to dobry pomysł tylko my nie nadążamy za cywilizacją.
      Jeśli docelowo mają być tylko elektryki to trucie będzie mniejsze jednak docelowo. No i wiele osób, szczególnie tych jeżdżących 300 metrów do sklepu, przedstawi się na rowery.
      Nie mam nic przeciwko ale ja głupi jestem to mogę. 😁
    • vogon.jeltz Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 12:31
      > I znów mamy powtórkę z rozrywki, bo matoy motoryzacyjne w UE zapomniały nagle, ze oznacza
      > to znaczne/ o kilkadziesiat %/ podniesienie emiscji CO2 i NO2 w powietrzu.

Zależy, boluś, czym jeździsz. Ja np. jadąc trzydziestką po mieście przez circa połowę czasu w ogóle niczego nie emituję.
    • qqbek Re: UE chce obnizyć predkosc w terenie zabudowany 07.10.21, 23:16
      Zawsze można podwyższyć znakami do "50", jak komuś się spieszy.
      Mieszkałem w "Strefie 30" i przeniosłem się do "Strefy 20" (wymuszonej dodatkowo progami) i przynajmniej mogę córkę puścić z dzieciakami z sąsiedztwa na rower bez obaw (choć progi wkurwiają).
      Uspokajanie ruchu ma sens.
      Może nie poza głównymi arteriami, ale tam trzeba odizolować odpowiednio ruch "miękkich" od "twardych".
      Tam, gdzie ten ruch może wejść "w kolizję" nie widzę powodów... tym bardziej, że to "30" to w Bolandzie będzie oznaczało bliżej "50"... tak jak teraz "50" oznacza bliżej "70".
    • galtomone I co z tego? 08.10.21, 09:18
      To "problem", który powoli przestaje nas dotyczyć.

Bardziej bym się skupiał nad tym jakie zasady w ruchu drogowym panują na wschodzie, bo będziemy je wkrótce implementować.

Podobnie jak i poziom życia przeciętnych Białorusinów czy Rosjan...
        • galtomone Re: I co z tego? 08.10.21, 10:42
          tbernard napisał:

> Sugerujesz, że lepiej nam będzie gdybyśmy połączyli się z Rosją i Białorusią?

Sugeruję, żebyś nauczył się znaczenia słów, które czytasz.

A jako, że na pewno stwierdzisz iż rozumiesz je dobrze, to zacytuj sugestię, bo jak rozumiem Twoje pytanie jest pytaniem tylko pozornym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka