Dodaj do ulubionych

szlag mnie trafił -- mapy google

11.10.21, 16:21
To, że z punktu A do B pokazuje inną trasę niż z B do A to pikuś, bo jak się gdzieś jedzie, to można sobie parę minut poświęcić.

Ale dlaczego to gooowno prowadzi pierdzidrogami zamiast krajówkami? Wczoraj Częstochowa
Obserwuj wątek
    • trypel Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 16:35
      Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził
      Mnie wkurza odwrotna sytuacja - ze gugle prowadzi mnie uparcie autostrada jeśli wole zjechać i objechać.
      I uparcie zmienia trasę na Ski i autostrady
      Nawet jak mapa i logika pokazują inaczej
      • qqbek Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 16:50
        Ano właśnie.
        Ostatnio mnie chciał prowadzić chyba do ostatniego zjazdu z S-ki, żebym nadrabiając ze 20 kilometrów S-ką pojechał tylko 11, zamiast 18 kilometrów "bocznymi".
        Przy czym te 18 kilometrów było z dobrą nawierzchnią, 11 z bardzo średnią.
        Gdyby nie to, że znam tamte rejony, to bym się dał "wrobić w googla".
        • trypel Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 16:58
          Mnie uparcie probuje do Brna prowadzić przez Śląsk (ponad 400 km) a nie ósemka na południe i do Olomouca 290 km. Mimo takiego samego czasu (plus minu 10 min)
          Dlatego już się nauczyłem ze wpisuje po kolei miasta co 100 km żeby jechać trasa która wybrałem
    • x49xx Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 16:47
      Nas też takimi drogami poprowadziło nad morze, ale byliśmy zadowoleni. Jechałam malowniczą trasą ponad 3 godziny. Na autostradach są remonty i często mapa google podaje inne drogi. Tak było w wakacje, gdzie były utrudnienia pomiędzy Piotrkowem T. a Łodzią.
      • x49xx Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 18:04
        www.google.com/maps/dir/Tarnobrzeg/%C5%81eba/@52.6201749,17.4182543,7z/data=!4m24!4m23!1m15!1m1!1s0x473d4a0dd8824db1:0xc70875667fbbaaf3!2m2!1d21.6790698!2d50.5729079!3m4!1m2!1d20.0464026!2d51.1155339!3s0x4719dd201ad3aff5:0x74dab15e9490c205!3m4!1m2!1d18.0190595!2d54.1254129!3s0x470277e4dcc2bc11:0xcebdbc381cf964d7!1m5!1m1!1s0x46fe782ca10049cf:0x352d28eab3c67ae3!2m2!1d17.5563117!2d54.760117!3e0?hl=pl

Tak jechalismy nad morze, w sumie 8 i pół godziny
      • x49xx Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 18:08
        Z powrotem poprowadziło nas inną trasą, ciut dłużej jechaliśmy.

www.google.com/maps/dir/%C5%81eba/Tarnobrzeg/@52.649298,17.418256,7z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0x46fe782ca10049cf:0x352d28eab3c67ae3!2m2!1d17.5563117!2d54.760117!3m4!1m2!1d17.8301995!2d54.1347474!3s0x4702750d85c66bc3:0xb2d03b03a7c0c761!1m5!1m1!1s0x473d4a0dd8824db1:0xc70875667fbbaaf3!2m2!1d21.6790698!2d50.5729079!3e0?hl=pl
    • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 17:19
      Nawigacja jest POMOCA dla kierowow, a nie instrukcja do wykonania pod grozba kary smierci....
      Jak sie nie podoba, to jedziesz swoja trasa...
      Czasem pokazuje dojazd bocznymi drogami, bo na tej glownej jest gdzies korek i google chroni twoja d...
      Lepiej obserwowac dziki, niz stac sie wku.wiac w korku...

Nie ma lepszej nawigacji od google...
      Pokazuje na biezaco aktualna sytuacje i pozwala unikac korkow...
      Choc oczywiscie czasem w mapach sa wpadki, jakis dom jest naprawde 100 metrow dalej, itp.
      • nousecomplaining Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 17:39
        > Nie ma lepszej nawigacji od google... Pokazuje na biezaco aktualna sytuacje i pozwala unikac korkow...
        Hmm, może kiedyś. Nie raz, nie dwa mnie w ciula zrobiła. I co do korków, i co do najlepszej trasy. Tak jak Trypel napisał: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Ja mam też kupioną chyba 5 lat temu nawigację Garmina z dożywotnią aktualizacją map i zawsze na dłuższe wakacyjne wyjazdy ją mam włączoną w aucie. Często durnowato prowadzi (np. mimo włączonej opcji najszybszej trasy prowadzi jakimiś zadupiami, bo tak se wyliczyła), ale super się sprawdza w miejscach gdzie psy dupami szczekają, w których często mapy guglowe są do dupy. Ostatnio jechałem za kumplem w Austrii (on wg gugla) na takie zadupie właśnie i podjechaliśmy w górach owszem blisko domu docelowego, ale dwie miedze od niego bez możliwości dojazdu do posesji. A ten mój stary Garmin jak po sznurku poprowadził gdzie trzeba.
        • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 17:48
          Niektore inne nawigacje tez maja sytuacje na drogach w czasie rzeczywistym....
          Tyle ze sa platne i trzeba ustrojstwo instalowac na szybie....
          Jak mam w aucie nawigacje Toyoty na ekranie, w DE i Austrii podaje ostrzezenia o krokach, ale ze sporym poslizgiem czasowym, tak z 20 minut, google dziala zawsze na biezaco.
          W Cz i PL mozna zapomniec o czyms takim w nawigacji Toyoty...

Pisalem wyraznie, ze CZASEM google moze sie mylic, mapa nie jest zbyt dokladna, sam to juz kilkakrotnie przezylem
          Ale to jest 1 przypadek na 199

Co do roznych tras wedlug google, to mozna sobie przed wyjazdem na spokojnie to posprawdzac, czasem roznica jest kilka minut, trudno zeby google podawalo 20 wariantow trasy. zwykle podaja tylko kilka...

Powtarzam, nawigacja to pomoc dla kierowcy,. nie nakaz stosowania sie do niej....
          • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 18:04
            Sytuacja z korkami moze sie zmieniac szybko...
            Wystarczy, ze ktos usunie wraki powypadkowe, policja odblokuje przejazd i juz korka nie ma...

Google lub inna nawigacja specjalnie nikogo nie wprowadza w blad, trzeba po prostu to tez uwzglednic...

Jesli mialbym sie do czegos doczepic, to do BARDZO slabej informacji o korkach w polskich stacjach radiowych...

W Niemczech, Austrii, Wloszech, Szwajcarii, podaja co pol godziny DOKLADNE informacje drogowe o korkach i innych utrudnieniach,
            Do tego w Bawarii slucha sie zwykle bawarskiego radia, .wiec informacje dotycza tylko Bawarii, w Italii slucham radia z Poludniowego Tyrolu, wiec informacje sa z tego regionu...
            Sa to w 99% dane z map google, ale kierowca nie musi tych mao miec wlaczonych non stop....

W porownaniu z PL to jest przepasc.....
            Na niekorzysc PL...

W Czechach maja radio DALNICE z biezacymi informacjami drogowymi....
            • nousecomplaining Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 19:04
              > Powtarzam, nawigacja to pomoc dla kierowcy,. nie nakaz stosowania sie do niej....
              No przecież to każdy myślący wie. Ja tylko stwierdziłem, czego doświadczam podczas korzystania z różnych rozwiązań, czy to guglowych, czy innych.
              A u mnie się zawsze sprawdza kombinacja taka: nawigacja „built-in” samochodowa + stary Garmin + żona z telefonem i mapami guglowymi, dobrze wytrenowana w nawigowaniu.
              I żeby nie było - jestem taki rocznik, że jeździłem w długie trasy z mapami papierowymi i jakoś też zawsze się na miejsce dojechało, w razie co się stawało i pytało o drogę. Tak że ten, tego...
              • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 19:17
                Ja sam jestem zdziwiony tym, ze bardzo duzo emerytow bawarskich o zadnej nawigacji nie slyszalo i jak juz dojada do danej miejscowosci, to sie pytaja, gdzie konkretnie jest dany obiekt..
                Mlodsi, co innego....
                Ale emeryci licza na pomoc tubylcow....
      • only_the_godfather Re: szlag mnie trafił -- mapy google 13.10.21, 09:40
        wislok1 napisał:

> Czasem pokazuje dojazd bocznymi drogami, bo na tej glownej jest gdzies korek i
        > google chroni twoja d...
        > Lepiej obserwowac dziki, niz stac sie wku.wiac w korku...
        >
        > Nie ma lepszej nawigacji od google...
        > Pokazuje na biezaco aktualna sytuacje i pozwala unikac korkow...
        > Choc oczywiscie czasem w mapach sa wpadki, jakis dom jest naprawde 100 metrow d
        > alej, itp.
        Czasem to tak nie działa. W sierpniu robiłem trasę Częstochowa-Łódź, chciałem jechać przez Radomsko-Kamieńsk-Bełchatów-Pabianice, google uparcie chciało mnie kierować na A1 nawet w momencie jak na węźle w Kamieńsku był już korek bo A1 stała.
      • allijja Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 18:45
        >A weź spróbuj zaplanować trasę offline

dokladnie! szczególnie jesli jade gdzies pierwszy raz.
        Poza tym ja preferuje nawigacje stacjonarną (GPS z uaktualnianymi mapami) a nie mapy gugla z telefonu. W swojej nawigacji moge sobie wybrać jakimi drogami chce podróżować, czy szybkimi autostradami czy lokalnymi. Mam tez do wyboru "objazd" w razie co.
        A że trasa z A do B jest nieco inna niż z B do A, to akurat dziwne byc nie powinno. Przeciez moze być ruch jednokierunkowy czy jakies remonty, przebudowa.
        • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 19:00
          allijja napisała:

> A że trasa z A do B jest nieco inna niż z B do A, to akurat dziwne byc nie powi
          > nno. Przeciez moze być ruch jednokierunkowy czy jakies remonty, przebudowa.

Wystarczy, ze na trasie z A do B jest wypadek na autostradzie i jest zwezenie do 1 pasa w duzym miescie, gdzie zawsze jest spory ruch, dlatego jest tam duzy korek....
          A na trasie z B do A nie ma zadnych utrudnien....
          • allegropajew Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 19:51
            Codziennie ten wypadek w tym samym miejscu?

Niezłe są też teksty typu "na rozwidleniu jedź w lewo" a oba pasy łukiem w prawo, względnie coś nie tak na rozjeździe (trudno whapiać się wtedy w ekran).

Lub też (wszystkoz wczoraj) zawracanie na S3 (sygnalizatorze).

Mialłem naście lat temu NaviExpert. Pokazywała obowiązujące ograniczenia prędkości. Komu to przeszkadzało?

Gościula
          • qqbek Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 22:11
            trypel napisał:

> Dlaczego jasne? Ja wole dziurawa drogę 6 kategorii bez wymalowanych linii idącą
            > po zadupiach niż DW.

Z tymi dziurawymi to bym nie przesadzał.
            Tym bardziej, że powiatowo-gminne wzmożenie inwestycyjne pojawiło się u nas już naście lat temu (tak jakoś po 2005, nie wiedzieć czemu) i nierzadko jest tak, że droga "dziesiątej kategorii odśnieżania" jest dużo lepsza niż wojewódzka.

Kilka lat temu tak raz pojechałem w Bieszczady "jak nawigacja prowadzi"... a potem wracałem wojewódzkimi/krajówką - w pierwszą stronę było dużo fajniej... a i nawierzchnie, w zdecydowanej większości, lepsze.
            • stavros2002 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 11.10.21, 22:25
              Lokalne uroki lokalnych dróg - rowerowe dziadki na czarno po zmroku, spacerowicze bez pobocza (na czarno po zmroku), opel calibra wyjeżdzający bez świateł z jednej polnej drogi i skręcający bez kierunkowskazu w drugą polną drogę 200 m dalej, koty, psy, kozy i inna chudoba gospodarska, traktory, kombajny i inne wynalazki...
      • vogon.jeltz Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 11:31
        > Google wie co robi bo na lepszą wiedzę o tym, co się dzieje na drogach.

Tak świetnie wie co robi, że np. aby "ominąć korki" prowadzi po mieście przez jakieś osiedlowe dróżki z ograniczeniem do 20 km/h i progami spowalniającymi co 100 metrów - co ostatecznie wychodzi jakieś 4 minuty szybciej, albo i nie (w takim razie mam w dupie, mogę sobie postać w korku bo ma to znikomy wpływ na moje spalanie). Albo pcha się w strefy ograniczonego ruchu, bo nie ma informacji o ich istnieniu i/lub godzinach, w których są aktywne. BTDT.
        • gzesiolek Re: szlag mnie trafił -- mapy google 13.10.21, 09:16
          Nie wiem jak w Rzymie, ale w Krakowie pcha przez zakazy i strefy ograniczonego ruchu przez taksówkarzy i innych przewoźników... a także rowerzystów którzy nie przełączają w opcjach na rower...
          Zbiera dane od pojazdów, więc jak pojazdy przejeżdżają i to do tego szybciej to chcę tamtedy skierować pozostałe, a że jest np. zakaz wjazdu nie dot. MPK i TAXI to już inna inszość...
          W Krakowie takim sztandarowym przykładem jest planowanie trasy górą przez rondo Grunwaldzkie gdy się jedzie od Wieliczki, bo Konopnickiej i przez tunel jest zablokowane korkiem, a górą na wprost mogą jechać tylko MPK i TAXI, zwykły kierowca musi objechać dookoła jak chcę legalnie wjechać na pas zjazdu z ronda w stronę Alei trzech wieszczy...
          I jak ktoś nie chce łamać prawa to na trasę poświęci min. 5min więcej niż to zakłada Google...
          I ja np. jak mi pokazuje mniej niż 10min szybciej przez miasto niż obwodnicą to jak nie ma wypadku, to wybieram teoretycznie wolniejszą trasę obwodnicą, bo przez miasto zwykle okazuje się wolniej niż założył Google...
      • klemens1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 13.10.21, 09:59
        kreinto napisał:

> Wiele razy próbowałem widzieć lepiej niż Google i zawsze źle na tym wychodziłem
        > . Google wie co robi bo na lepszą wiedzę o tym, co się dzieje na drogach.

No nie za bardzo - często jak dodam punkt pośredni ręcznie, to jest i bliżej, i szybciej.
        Jest to nawet logiczne - jeżeli wszystkim by wskazywał objazd mniejszymi uliczkami, to zaraz nie byłaby to wcale najlepsza trasa.
        Najlepiej wg mnie wyświetlać dane o korkach i samemu kombinować. Trzeba tylko uważać na kolorki, na której nitce jaki jest.
    • vogon.jeltz Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 11:21
      > Ale dlaczego to gooowno prowadzi pierdzidrogami zamiast krajówkami?

Też tak mam. Mam wrażenie że Google Maps od pewnego czasu stają się coraz gorsze. Drogi szóstej kategorii odśnieżania to jedna sprawa, ale np. nagminnie zdarza się, że wybieram jedną trasę z proponowanych (nie najszybszą, ale najkrótszą na przykład), po czym w trakcie jazdy po cichu i bez uprzedzenia zmienia mi na tę najszybszą. Generalnie guglowa AI próbuje udawać mądrzejszą, niż jest w istocie i jest to straszliwie wkurwiające.
      • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 18:24
        W Italii to generalnie NIE DA Sie jezdzic szybko poza autostradami, wiec dziwie sie twoim nerwom....
        Jazda przez miasta i woski wloskie to raczej spacer, nie jazda, z ogromna iloscia postojow, do tego w 3 dupy pomaranczowych radarow, o wiele wiecej niz w DE czy Austrii, czasem 3 radary na odcinku kilku kilometrow...

Google tu cudow nie zrobi....
        • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 18:39
          Bocze drogi poza miastami i wioskami to w Italii tez nie raj,

w Alpach jest w dupy zakretow, gwaltowne podjazdy i zjazdy, co mnie nie dziwi...

Ale jest czasem wasko jak cholera, w porownaniu do Austrii i DE to jest masakra....

Szczytem wszystkiego sa tunele nad jeziorem Garda, gdzie wolno jezdzic rowerzystom, ciemno jak w d..., bo tunel nieoswietlony, to nie DE i Austria, a tu napier.alaja rowerzysci na waskiej drodze....

• vogon.jeltz Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 21:15
          > W Italii to generalnie NIE DA Sie jezdzic szybko poza autostradami, wiec dziwie sie twoim nerwom....
          > Jazda przez miasta i woski wloskie to raczej spacer, nie jazda, z ogromna iloscia postojow

Mówię generalnie nie tyle o Italii, tylko konkretnie o Rzymie i okolicach. Wiem doskonale, że i tak sobie postoję, więc mam wyjebane na te 5 minut mniej (które może się dynamicznie zmienić) w zamian za trasę dłuższą o 15 km (obwodnica autostradowa vs. przez miasto). A ten guglowy śmieć koniecznie chce mnie prowadzić tą najszybszą i ustawia mi ją bez powiadomienia, pomimo że wybrałem rozmyślnie tę krótszą.

Ale tak swoją drogą to zdarza się nie tylko tu. W innych miastach, a nawet krajach zauważyłem podobne zjawisko.

> do tego w 3 dupy pomaranczowych radarow, o wiele wiecej niz w DE czy Austrii,
          > czasem 3 radary na odcinku kilku kilometrow..

Nie wiem, jak w innych częściach Włoch, ale tu w baaardzo szeroko rozumianej okolicy jest ich naprawdę niewiele. Owszem, wszędzie są znaki "elektroniczny pomiar prędkości", co oznacza tyle, że policaje mogą stać i suszyć, ale w 99% przypadków nic się za tym nie kryje.
          • wislok1 Re: szlag mnie trafił -- mapy google 12.10.21, 22:35
            Co do trasy, to mozna ja sobie ustalac po swojemu, google nie nakazuje jak jechac....
            TO sa tylko propozycje....

Co do radarow, to w POLNOCNYCH Wloszech jest mnostwo malych POMARANCZOWYCH radarow, w terenie zabudowanym, sa nad Garda, w poludniowym Tyrolu, itd....
            To nie sa zywi policaje...
            Przypuszczam, ze to robota wladz lokalnych, a potem wysylaja mandaty...
    • gzesiolek Re: szlag mnie trafił -- mapy google 13.10.21, 09:06
      Ja tam już dawno przestałem się przejmować.
      Jak znam drogi to i tak sam wybieram, a jedynie Google mnie ostrzeże przed jakimś totalnym kwasem i liczy mi mniej więcej za ile dotrę do celu...
      Jak nie znam dróg, to i tak nie wiem czy może mnie poprowadzić znacznie lepszymi... Zwykle jednak przesadza z kierowaniem na główne niż na boczne, ale to wynika zapewne z algorytmu gdzie pewność drogi uzależnia od zebranych danych, czytaj ilości aut które z udostępnieniem lokalizacji tamtedy przejechały...

Inna sprawa, że czasem google tak kieruje, że miałem wrażenie, że próbuję sam rozładowywać korki, czyli pokazuje abstrakcyjny korek i auto kieruje na boczne, mimo że rzeczywisty korek jest 5x mniejszy...

I to potrafi jak jadą dwa auta po sobie jednemu pokazać ten czas korka taki wielki, a już w aucie 1-2km za tamtym pokazać mniej więcej rzeczywistą wartość czasu oczekiwania...
      • qqbek Re: szlag mnie trafił -- mapy google 13.10.21, 09:44
        Ja mam prostą receptę od dawna - w trasę Yanosik, po mieście nawigacja wbudowana.
        Tylko muszę w Oplu mapy zaktualizować, bo tak jak ją poprzedni właściciel sprowadził z Niemiec tak zostały - według nich w Polsce są tylko A, S, krajówki i wojewódzkie - ani ulic w miastach, ani mniejszych dróg (znaczy się pewnie "Zachodnia Europa", z którą jeszcze z fabryki wyjechał tam siedzi).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka