Dodaj do ulubionych

To mnie przeraziło

16.10.21, 00:49
Założyłam na emamie bliźniaczy wątek do tego o wyprzedzania na pasach.
I się kurwa przeraziłam. Kilka osób wypisuje takie głupoty, że skóra cierpnie. Jeśli one mają PJ i jeżdża autem to każdy ich wyjazd jest śmiertelnym zagrożeniem dla innych ludzi. To całkowita ignorancja w sztuce prowadzenia auta i w rozumieniu PORD. Lub jeśli chodzi o PORD po prostu nieznajomość tej ustawy. Rynce mnie Panowie opadli i cycki do kolan.
Obserwuj wątek
  • engine8 Re: To mnie przeraziło 16.10.21, 01:58
   Tzn mowisz o tym ze droga ma jeden pas w kazdym kierunku i ktos wyprzedza wjezdzjaca na pas do przeciwnego kierunku czy tez nie wolno wyprzedzac tez na drogach wieleopasmowych kiedy auta jada po swoich pasach w tym samym kierunku i jeden pas jedzie szybciej wiec na pasach moznaby kogos posadzic o wyprzedzanie?
   No bo definicja mowi ze "wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku."
   I w takim przypadku - jakie jest niebezpieczenstwo kiedy ruch sie odbywa i nik nie powinien byc na pasach - poza przypadkiem ze jeden samochod sie zatrzymal.?

  • gzesiolek Re: To mnie przeraziło 16.10.21, 09:30
   Jako, że większość z nas nie ma specjalnych pragnień by tam wchodzić i czytać to będziesz musiała nam to w kilku punktach streścić...
   Jak rozumiem panuje podejście droga dla kierowców a nie dla plebsu...
  • lajtova Re: To mnie przeraziło 16.10.21, 12:10
   Kilka cytatów, które mnie przeraziły:

   "Znaczy co? Jak jest dopuszczalna prędkość 70 to ja nie mogę przez przejście przyjechać 70 jeśli ktoś na prawym pasie jedzie wolniej? Mimo, że na pasach nie ma ludzi?"

   "to jest fajny sposób aby kogoś wrobić w mandat, wystarczy nagle zwolnić przed przejściem i ten z drugiego pasa automatycznie popełnia wykroczenie, wkrotce za to będzie grozić 10 pkt karnych"

   "Dobra, chyba nie jestem na bieżąco. Czy to oznacza, że jeśli jest droga dwupasmowa i przejście, to nawet jeśli jadę przepisowo, ale szybciej niż auto na pasie obok, to jeśli wyprzedzę go na pasach, to mam mandat?"

   "Żeby wyprzedzać, ten drugi samochód musiałby najpierw być na tym samym pasie, co lajtova, zmienić pas na inny i wyprzedzić lajtovą. Jadąc trójpasmówką w Warszawie, pewnie jedzie jezdnią, na którwj ruch regulują światła, co oznacza, że jeśli jechał sobie swoim pasem, swoją przepisową prędkością, światła nie nakazywały zatrzymania, nikogo w obrębie przejścia nie było (nawet dochodzącego czy żadnej hulajnogi czy innej deskorolki, nie mówiąc o rower(k)ach, to przepisów żadnych nie złamał. Prędzej złamała lajtova wprowadzając żagrożenie. Przecież nie zatrzymywała się w celu przepuszczenia pieszego, bo go nie było, a światła niczego takiego nie nakazywały."

   "Dokładnie. W takiej sytuacji odmówiłabym przyjęcia mandatu, niech sobie sąd ustala, czy jak jadę lewym pasem, to mam uważać, żeby przypadkiem nie zostawić w tyle jadącej prawym pasem lajtovej."

   "Jechać należy z dopuszczalną prędkością, chyba, że warunki na drodze lub inne szczególne warunki wymagają prędkości odpowiednio mniejszej.

   Równie dobrze można by, jak na zawodach ze stopklatką sprawdzać, któż to pierwszy wjechał na pasy. W takim przypadku w ogóle powinien być strach wjechać na przejście, bo może własne auto będzie o 5 czy 10 cm szybciej na przejściu, niż sąsiad."

   "Powinno Ci zabrać prawo jazdy, bo źle widzisz, skoro na prostej drodze nie byłaś w stanie zauważyć pieszego w obrębie czy w pobliżu przejścia przy szybkości 70 km/h."

   "gratuluję durna babo...
   Mnie kiedyś podobny dureń, jadący bezposrednio przede mna, dał po hamulcach tuz przed przejściem. Miałam do wyboru albo wjechać mu w dupe, albo wyprzedzić zjeżdżając na pas obok. Wyprzedziłam - też na przejściu dla pieszych.
   "Uwielbiam" takich idiotow/idiotki...
   dzięki boku prawo jazdy mam od 1980 roku. I żadnego wypadku, ba! nawet stłuczki.
   Nie bedzie więc mnie jakaś gowniara uczyla, jak sie dzieci robi"
   • gzesiolek Re: To mnie przeraziło 16.10.21, 12:34
    Czyli podsumowując przeważająca ilość nie wiedziała, że taki przepis jest lub, że dotyczy wielopasmowek, do tego dochodzą takie kierowczynie co to nie stwierdziły przejść niesterowanych na wielopasmowych, są też takie które jak ja mają wątpliwości co do samego Twego postępowania zwiazanego ze specjalnym zwolnieniem/przyhamowaniem...
    No i ta grupa która mam nadzieję zniknie szybko z dróg, czyli kierowca to Pan i władca a ten kto puści pieszego na przejściu to idiota i debil, którego trzeba wyprzedzić...
    Mam wrażenie, że jeszcze 4-5lat temu podobne głosy były tutaj, a teraz coraz więcej osób na auto-moto deklaruje pierwszeństwo pieszych na przejściach... A jedyne ale dot. żeby piesi ci myśleli przed wejściem na pasy i uważali że zbytnim egzekwowaniem swoich praw.
  • nousecomplaining Re: To mnie przeraziło 16.10.21, 16:43
   > Rynce mnie Panowie opadli i cycki do kolan.
   Aaa, to znaczy że masz fajne cycki jeszcze nieopadnięte - opadają tylko w reakcji na głupotę ba przykład.
   Tylko proszę mnie nie wyzywać od męskich szowinistów, po prostu wolę fajne cycki od niefajnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka