Dodaj do ulubionych

[OT] - reformy sądów part2 - sędziowie się cieszą!

18.10.21, 13:25
Jak się zastanawiacie co będzie z tego wynikać, to pomijając całkowicie kwestie braku niezawisłości, itd... staną się następujące rzeczy:

"W Polsce na 100.000 mieszkańców przypada 27,8 sędziów, dla porównania mediana w Unii Europejskiej to 17,9." - jako, że spora ich część nie przejdzie nowej weryfikacji, to sędziów będzie jeszcze mniej. Co za tym idzie, terminy raczej się nie skrócą.

A dlaczego wielu nie przejdzie? Bo (nie licząc tych niewygodnych politycznie) wielu będzie się starać nie przejść jej pozytywnie. A to dlatego, że dzięki takiej zmianie mają gwarantowane (a tego prawa zabrać się im nie da) przejście w stan spoczynku. Czyli ŚWIĘTY SPOKUJ i pewną kasę.

Dz.U.2020.2072 t.j.
Art. 100. [Uposażenie sędziego w stanie spoczynku]
§ 1.
Sędziemu, który został przeniesiony w stan spoczynku, w razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych przysługuje do czasu osiągnięcia wieku 65 lat uposażenie w wysokości wynagrodzenia pobieranego na ostatnio zajmowanym stanowisku.

Zatem trzeba by być kretynem, by nadal chcieć pracować w takim burdelu zamiast mieć te same pieniądze i luz w dupie.

Trzeba będzie wysupłać z naszych kieszeni jeszcze więcej kasy na to, by utrzymać doświadczonych, starych sędziów przez wiele lat (to w znaczącej większości ludzie w wieku ok 40 - 50 lat) i opłacić nowych.... wg nowych zasad - a to będzie kosztować, bo kto będzie sei narażać za grosze?

O kwestiach sprawiedliwości, itd... to nawet nie ma co wspominać. Cała trzecia władza znajdzie się pod butem polityków. Teraz PiS... a kogo w przyszłości... strach się bać.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka