Dodaj do ulubionych

Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ładzie

31.10.21, 10:18
Jeśli stracę na Polskim Ładzie finansowo, to przestane głosować na PiS. Będę głosował juz w 2023 na opozycję.

Nie jestem bogaty. Jestem zapracowaną klasą średnią, płacę podatki na umowę o prace 32%, mam 3 dzieci a wiec to ja w dużej mierze finansuję państwo i zapewniam mu przyszłość.Żona też.
Teraz PiS bedzie miał głosy klasy średniej przeciwko sobie (wbrew pozorom dużo klasy średniej i ludzi zamożnych głosowało na pis i to nawet tutaj w Poznaniu, wcale nie tylko biedni głosują na pis).

A chce mi ten pazerny Morawiecki dowalić jeszcze dodatkowy podatek 9%. To na co idzie podatek jak nie na zdrowie?

Ale Morawieckiego nigdy specjalnie nie lubiłem, od początku jak był w rządzie gadał o progresji podatkowej (a przecież system podatkowy jest progresywny i to mocno!). Póki był Gowin i Emilewicz w rządzie to ktos hamował zapędy na skok na klasę ludzi pracowitych ktorym się chcislo uczyc. Do sp Zyty Gilowskiej to Morawiecki nie ma startu.

Argument ze podnosimy kwotę wolna do 30k i prog podatku do 120k to żaden argument gdyż te progi były nie waloryzowane od 15 lat a wiec juz dawno powinny zostać podniesione BEZ dokładania DODATKOWEGo podatku 9%.

Wprowadzanie na chybcika po szybko totalnej komplikacji systemu podatkowego bez vacatio legis, która niektórym da tylko troszke a innym ukradnie dużo w wszystkim utrudni życie bez dania czasu firmom na dostosowanie, mimo negatywnych opinii przedsiębiorców, społeczeństwa to przykład na anty-rządzenie.

Przejdę na B2B i pazerny premier straci i nasze głosy i pieniądze. I mam nadzieje, ze również władze.

Rozczarowany rządem PiS i premierem Mateuszem Morawieckiem dotychczasowy wyborca PiSu Bywalec Hoteli.
Obserwuj wątek
      • porschepanamerka Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 18:16
        kreinto napisał:

> Mogą się cmoknąć tą składką zdrowotną. Po prostu spadną mi dochody. I pewnie wi
        > elu innym też?
        > Niczego się nie nauczyli.

Masz duże dochody to nawet nie odczujesz że spadły i tej stówy dwóch składki zdrowotnej też nie odczujesz. Za to najbiedniejszym spadnie składka ,drowotna z 381zł do 270zł. Cmoknij sie hehe
    • toreon Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 31.10.21, 11:57
      Mnie ten cały bezŁad kosztował na razie 1200 zeta bo tyle wyniosła gaża doradcy podatkowego, który wskazał jak można na tym całym bałaganie zyskać.
      I to jest kwintesencja działania tych partaczy.
      Rzecz jasna oni doskonale zdają sobie sprawę, że prawie nikt kto prowadzi własną firmę nie zagłosuje na nich w przeciwieństwie do 90% emerytów, którzy mają podejście typu "pazerni prywaciarze spowodowali drożyznę ale przynajmniej jest dobry pis który daje".
      Bardzo możliwe, że jeszcze zrobią wybory gdzieś około maja'22 tak aby szczęśliwi wyborcy po kilku miesiącach zwiększonych wpływów na konto wiedzieli komu mogą za to okazać wdzięczność.
    • engine8 Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 31.10.21, 22:45
      Tak czytam te wpisy i nie wiem co myslec....
      Smutno mi.
      Naprawde.
      I to z kilku powodow.
      Jeden to rekacja na to jak glosowales.
      Nie ukrywam ze od dawna dziwi mnie jak nabrano to pokolenie na "swiecidelka" ale to nie moja sprawa..
      Drugi to ze w wieku srednim kiedy powinienes byc na czubku kariery i optymizmu a tu widze rozterki - aluszne zreszta.
      A najgorsze to to ze nie ma na to recepty.
      Ze jedej strony patrze w tyl i troche mi szkoda ze musielismy wyjechac
      Ale z drugiej mysle ... K jak to dobrze ze ani ja ani moje dziecko j nie musi sie borykac z takimi problemami.
      Tu tez lecimy w dol i syf od iedy idioci demokraci przejeli rzady i tez mamy problemy ale one przynajmniej na pozor wygladaj zupelnie inaczej.
      Jakkolwiek jest to tu moge sobie pozwolic na to zeby to co rzad robi po prostu miec w dupie.

Eh ide na spacer... chyba za duzo wina bylo...
      Moze pojade na przystan - pogoda niezla +24C a tam zawsze jest co poogladac :)
      Nawet zona toleruje niektore moje ciezkie oddechy i komentarze :)))
    • bolo2002 Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 07:54
      Na tzw. Nie-ładzie nikt nie zyska poza rządem , bo został on tak skonstruowany aby Ci sie wydawało , ze zyskasz a tak na prawde to stracisz. Te oszusty tak go napisały, by doic Polaków i zbierać kasę na nowe wybory. bo kto ma kase ten ma władze! To juz PIS udowodnił programem 500 +! Teraz nazbieraja kasy, dadzą jakies nowe 700 + i kolejne 2 kadencje pewne a po drodze kupia sobie znów kilku posłów , zeby wygrywac głosowania. A jak przegrają jakies - to bedzie powtórka głosowania czyli po PIS-dzielsku- reasumpcja ! Tak wymyslił dziad z Zoliborza- bo on do tego ma łeb !
    • pixma59 Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 08:12
      bywalec.hoteli napisał:

>Rozczarowany rządem PiS i premierem Mateuszem Morawieckiem dotychczasowy wyborca PiSu Bywalec Hoteli.<

Takich jak ty jest wielu, jak dostaną to łapkę liżą i głosują. Myślisz, że opozycja jest coś warta? Ni cholery, żrą się miedzy sobą, a poważnie...jakby się dogadali to PiS czapką by przykryli. Walka o przywództwo w grupie przesłania im dobro ogółu i nic z tego nie będzie, mają w d.... wszystko i wszystkich www.wprost.pl/polityka/10534393/opozycja-miala-szanse-przechytrzyc-pis-poslom-ko-groza-dyscyplinarki.html
        • marekggg Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 18:51
          i tak - wszystko przeczytalem.

tutaj twoj wpis:

Nie o to chodzi. Tylko ze musiałbym opowiedzieć o moich doświadczeniach życiowych, o poglądach częściowo konserwatywnych, częściowo liberalnych a częściowo prospołecznych a także przedstawić calosciowy obraz polskiej sfery politycznej.
          To temat na godzinną opowieść.

wiec wytlumacz prosze:
          - poglady konserwatywne - corki maja stac w kuchni cale zycie? i tylko dzieci rodzic?
          - poglady liberalne - czego sie wstydzisz? ja naprzyklad znam kilkunastu lesbijek/gayow - i nie mam sie czego wstydzic. porzadni ludzie,
          - postawa prospoleczna - - co knkretnie robisz - bronisz kobiet przed palowaniem prze milicje? zabraniasz narodowcom podpalac cudze mienie?
          - calosciowy obraz polskiej sfery politycznej - co to jest za floskule?

wiec napisz.
          -

• bywalec.hoteli Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 21:12
            marekggg napisał:

> i tak - wszystko przeczytalem.

A to przeczytałeś?

nigdy nie głosowałem na pis z powodu 500+ (choć program oceniam pozytywnie)
            również w 2015 kiedy 500+ było obietnica wyborcza, w ogóle nie zwracałem na to uwagi

Ja w przeszłości ongiś też zagłosowałem na Tuska/PO a przed każdymi wyborami zastanawiałem się nad swoim wyborem i z uwagą słuchałem debat wyborczych.
            Ale w wyborach 2015, 2019 i 2020 głosowałem na PiS / Dudę.
            Po prostu uznałem, że PiS daje szansę na pozytywne zmiany i że całościowy rozwój Polski i Polaków.

Teraz mnie coraz bardziej rozczarowują i zapowiedzi Polskiego Ładu malują go jako wielkie gówno i złodziejstwo.
              • bywalec.hoteli Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 21:18
                engine8 napisał(a):

> Czy ty sie im musisz tlumaczyc - i tak nie chce nawet probowac pojaca ze z dwoj
                > ga zlego to chyba dokonales lepszego wyboru?
                > Chocby dlatego ze kto chce glosowac na looserow?

No wlaśnie nie podoba mi się to. Wygląda na to jakby marekggg dokonowyał na mnie przesłuchania.
                Mimo iż napisałem im wyraźnie dlaczego głosowałem na PiS i dlaczego nie zagłosuję w najbliższych wyborach jeśli stracę na Polskim Ładzie.

Kim on jest, Sturmbahnfuehrer Stasi Marekggg będzie mnie przesluchiwac a dzbany w rodzaju Wagi i Keitno mu wtorowac? A idź pan w chuj.
                • marekggg Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 21:56
                  ja tylko chce poznac na tobie (jako ze w miare czlowieka wyksztalconego) powody dla ktorych glosowalesz na piSSuar.
                  wiem ze na tym forum to ciezko sie przyznac, bo wiocha wyjdzie, ale powiedz.
                  juz cie pyttalem zachwycila cie tak bardzo reforma szkolna? chcesz zeby twoje corki staly w kuchni i tylko rodzily dzieci? o to mi chodzi. a nie o to ze masz poglody konserwatywno-liberalne (jamoze tez) ale trudno je okreslic.
                  i tak - bede twoim wodzem i sie bede pytal, bo inteligentny czlowiek zna odpowiedzi. tylko piSSuary i idioci nie znaja.
                  • bywalec.hoteli Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 22:38
                    Napisałem Ci kilka razy. A ty jak katarynka, herr sturmbahnfuehrer stasi.

Reforma szkolna: Podobało mi się przywrócenie rozpoczęcia szkoły 7-latkom i likwidacja gimnazjów. Nie uważam za dobre tego, że państwo odbierało rok dzieciństwa dzieciom de facto dla korzyści finansowych (rok krócej zapewniamy przedszkole, rok wcześniej kończą studia, rok dłużej pracują i płacą podatki i składki emerytalne). Jeśli do szkoły chcemy brać 6-latków, to SP powinna trwać 9 lat a nie 8. Tak nie było.

Obecnie: ministra Czarnka uważam za kato-oszołoma i wolałbym, żeby przestał być ministrem edukacji.
                    • gzesiolek Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 23:13
                      Aha czyli w ramach krytyki jednej kiepskiej reformy, którą po latach udało się ustabilizować (gimnazja - które uważam za chory pomysł od początku, ale trzeba było ich w ogóle nie wprowadzać a nie chaotycznie likwidować) byłeś za zafundowaniem dzieciakom jeszcze jednej jeszcze gorszej... Aż bym Cię do kumpla wysłał, który stracił wakacje na poszukiwania szkoły średniej dla syna gdy się zderzyły dwa roczniki... On by Ci wytłumaczył co było spier...ne w reformie edukacji, a jako, że parę lat trenował sztuki walki jak sądzę wytłumaczyłby Ci to dobitnie i skutecznie...
                      Problem z PiSem największy jest taki, że nawet jak niektóre rzeczy co próbują zrobić z założenia nie są takie złe, ale ich projekt a co gorsza realizacja woła o pomstę do nieba... Choć baaaardzo długo Ci zajęło by cokolwiek takowego zauważyć... Czarnek oszołom, a reformy edukacji za pierwszego PiSu były ok? ja wiem, że dali tam gębę Giertycha by wziął do na siebie, ale jednak z pełnym poparciem Prezesa... Zmiany lektur, nowe matury? No nic lepiej późno niż wcale..
                    • marekggg Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 02.11.21, 09:32
                      i wypraszam sobie nazywanie mnie kims od stasi. to ty masz blizej do nrdowka niz ja kiedykolwiek mialem. ty glosowalesz na postkomunistow (czyli piSS) nie ja.

ja zaczalem edukacje w 6 roku zycia - nie widze w tym nic zlego. po osmiu latach, kolejne 4 na szkole sredniej, potem 5 na uniwerku i rok studia podyplomowe. nie widze w tym nic zlego.
                      to ze umialem pisac i czytac w wieku 4 lat - to inna sprawa.
            • bywalec.hoteli Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 21:28
              I czy to przeczytałeś? To też wpłynęło na to jak głosowałem - postawa ROAD/UW/PO/KO czy jak tam oni się obecnie nazywają. Nie wspominam już o parti Nowoczesna.PL bo jej przywódca okazał się być idiota.pl :)

> A co do Unii Wolności czyli PO - to nie uważasz, że schrzanili sprawę koncertow
              > o? Mieli pełnię władzy praktycznie, partia i rząd przespali, Donek połasił się
              > na sutą fuchę w Brukseli i zostawił partię na rok przed wyborami, wstawił sławą
              > Ewę Kopacz, Schetyna działał jakby chciał przegrać wybory a Komorowski też prz
              > egrał praktycznie w ręku mając wygrane wybory - bo Dudzie bardziej się chciało
              > po Polsce jeździć spotykać z wyborcami (do dzisiaj pamiętam, że po debacie wybo
              > rczej Duda-Komorowski ten pierwszy już od 7 rano stał gdzieś w Warszawie i spie
              > szącym się do pracy rozdawał drożdżówki i herbatę).
          • bywalec.hoteli Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 02.11.21, 22:50
            marekggg napisał:

> wiec wytlumacz prosze:
            > - poglady konserwatywne - corki maja stac w kuchni cale zycie? i tylko dzieci r
            > odzic?

Nie, wartości i cele polskie są ważniejsze od wartości i celi zagranicznych. Szanuję wiarę i tradycję katolicką. (Nie szanuję przestępców w sutannach - ich miejsce jest przed sądem). Jestem przeciwny antychrześcijańskiej propagandzie w mediach i przekazowi podprogowemu, że zło rządzi światem. Czynić dobro, cierpiącym i potrzebującym pomagać. Nie pozwalać na narzucanie w Polsce np. muzułmańskich wartości. Zero stref no-go i terroryzmu islamskiego. To już w Brukseli masz - sam jak mówiłeś tylko trochę lepiej niż w Iraku czy Afganistanie. Kinder Kuche Kirche dla kobiet - to raczej niemiecka zasada, czyż nie? Tam to chyba do dzisiaj trochę pokutuje?

> - poglady liberalne - czego sie wstydzisz? ja naprzyklad znam kilkunastu lesbij
            > ek/gayow - i nie mam sie czego wstydzic. porzadni ludzie,

Nie mam nic przeciwko gejom, lesbijkom, transseksualistom i nie oceniam na podstawie orientacji seksualnej. Sam znam kilka osób spod literki G i są bardzo w porządku. Porządnych ludzi cenię i szanuję.
            Jestem dość liberalny gospodarczo: obniżać i upraszczać podatki jak i zakładanie firmy. Nie zwiększać progresji podatkowej tak by cięższa praca i nauka była opłacalna. System podatkowy i tak jest progresywny.
            Zlikwidować różnicę między B2B w przypadku pracy quasi etat a UoP.

> - postawa prospoleczna - - co knkretnie robisz - bronisz kobiet przed palowanie
            > m prze milicje? zabraniasz narodowcom podpalac cudze mienie?

Sorry ale jedziesz rozczochrańcem Guyem V. Byłem na Marszu Niepodległości w Warszawie, nikt nikogo nie pałował ani nie podpalał, atmosfera bardzo przyjazna. Był np. Murzyn i poczuł się urażony tym jak marsz przedstawiano w anty-mediach i chyba nawet podał ich do sądu.To lewactwo niszczy i pali - np. w Hamburgu jak były konfernecje to rozpierdzielili miasto. U nas też lewacy robili syf.

Chodzi o zabezpieczenia socjalne i ułatwienia dla rodziców w wychowywaniu dzieci jak również powszechny dostęp do edukacji żłobkowej, przedszkolnej, szkolnej i wyższej a także wyrównywanie szans edukacyjnych i na poprawę losu. Zabezpieczenia socjalne na starość., chorobę itp. 500+ nie było moim motywatorem do głosowania, ale uważam je za dobry program, gdyż jest to zwrot części kosztów utrzymania dzieci.
      • porschepanamerka Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 18:28
        marekggg napisał:

> no to bywalcu, to moze ty nam powiesz co takiego cie przekonalo do glosowania n
        > a piSSiorow? bo to twoje ogolne gadanie o tym ze mialesz jakies tam swoje powod
        > y. napisz prosze konkretnie

Obniżenie wieku emerytalnego, 13 stka, 14 stka, 500+, kwota wolna 30 000zł, emerytura bez podatku. To mnie przekonało. Ale to forum lewackie....zaraz ktoś powie że to nieprawda i zwyzywa od trolli i innymi wulgaryzmami. Nienawiść do pisu zjadła wam mósk na co wskazuje język jakim piszecie np. Cytuje :"PISSiorów"
        • gzesiolek Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 18:44
          A Ty jesteś totalny humanista, żeby nie wiedzieć, że trzeba mieć pieniądze by je na to wszystko wydać?
          I naprawdę jesteś zaskoczony, że jednak wezmą też od Ciebie?

Ech...
          Ja od Trolli wyzywać Cię nie będę, ale choć podaj uczelnie jaką skończyłeś, abym wiedział gdzie córek nie posłać...

>Nienawiść do pisu zjadła wam mósk na co wskazuje język jakim piszecie np. Cytuje :"PISSiorów"
          Ja nie nienawidzę nikogo, ale hipokrytów mocno nie trawię, więc większością polityków PiS gardzę od ich pierwszej kadencji... A mój mózg mam nadzieje, że jest na miejscu...
          I jak rozumiem dylemat dot. tego, że opozycja jest fatalna i naprawdę nie ma na kogo głosować, tak tego, że ktoś naiwnie liczył, że PiS może oskubie innych ale nie mnie... Ech... A i jeszcze jak się powoli przekonuje, że król jest nagi i że nic nie bierze się z niczego, to i tak będzie bronić PiS i atakować innych za krytykę równo... Naprawdę nie trzeba być skrajnie po lewej stronie czy strasznie pro-PO by mieć naprawdę serdecznie dość PiSiorów u władzy i trzeba być mocno zaślepiony, by wciąż wspominać złe rzeczy poprzedników a nie widzieć jak wiele spraw spier...lili nasi rządzący kilka ostatnich lat...
          Ok masz prawo do swojej opinii, ale tutaj naprawdę nie chodzi wyzywanie, tylko spokojną analizę...
            • porschepanamerka Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 01.11.21, 21:12
              Zauwarzyłeś że to futrzasty i co? Nie odpowiadasz mi bo ignorujesz ludzi którzy mają inny światopogląd polityczny i gospodarczy? Jestem humanistą , ale nie mam problemu z liczeniem budżetu. Jestem świadom, że te socjalne wydatki zadłużają ten kraj. Mam jednak nadzieję że więcej z tego pożytku bo gospodarka sie nadal rozwija...a że inflacja rośnie to minus mniejszy niż plus jakim jest podniesienie poziomu życia tym najbiedniejszym. Ogromne środki w postaci Tarczy wpompowano w gospodarkę , jednak zrobiono to by ratować miejsca pracy i to się udało bo nie słychać o zamykaniu zakładów i wzroście bezrobocia i skrajnym ubóstwie. A że inflacja jest...coś za coś...gdy ktoś dostał socjal nie odczuwa mocno inflacji.
              ..odczuwa bogacz który trzyma miliony na koncie i po roku z 10 mln zł robi mu się 9,3 mln ale on nadal jest bogaczem choć strata dotkliwa przyznaję i taki na pis pluje bidulek 😁
              • kreinto Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 02.11.21, 11:11
                porschepanamerka napisał:

> Jestem świadom, że te socjalne wydatki zadłużaj
                > ą ten kraj. Mam jednak nadzieję że więcej z tego pożytku bo gospodarka sie nada
                > l rozwija...a że inflacja rośnie to minus mniejszy niż plus jakim jest podnies
                > ienie poziomu życia tym najbiedniejszym.
                Doktorat z ekonomii możesz już robić, w Wenezueli. 😉

> Ogromne środki w postaci Tarczy wpompo
                > wano w gospodarkę , jednak zrobiono to by ratować miejsca pracy i to się udało
                > bo nie słychać o zamykaniu zakładów i wzroście bezrobocia i skrajnym ubóstwie.
                biznes.wprost.pl/gospodarka/10487041/dane-gus-coraz-wiecej-polakow-zyje-w-ubostwie.html
                > A że inflacja jest...coś za coś...gdy ktoś dostał socjal nie odczuwa mocno infl
                > acji.
                Chyba dawno nie byłeś na warzywniaku czy w spożywczym? Do półek z przecenionymi z powodu zbliżania się terminu przydatności towarami zaczynają uzyskać się kolejki. Nigdy wcześniej tego nie było.

> ..odczuwa bogacz który trzyma miliony na koncie i po roku z 10 mln zł robi mu s
                > ię 9,3 mln ale on nadal jest bogaczem choć strata dotkliwa przyznaję i taki na
                > pis pluje bidulek 😁
                On akurat nie odczuwa bo zarabia na tych ludziach z w.w. kolejki.
                • porschepanamerka Re: Przestane głosować na PiS jeśli stracę na Ład 03.11.21, 13:16
                  kreinto napisał:

> porschepanamerka napisał:
                  >
                  > > Jestem świadom, że te socjalne wydatki zadłużaj
                  > > ą ten kraj. Mam jednak nadzieję że więcej z tego pożytku bo gospodarka si
                  > e nada
                  > > l rozwija...a że inflacja rośnie to minus mniejszy niż plus jakim jest p
                  > odnies
                  > > ienie poziomu życia tym najbiedniejszym.
                  > Doktorat z ekonomii możesz już robić, w Wenezueli. 😉

Dzięki. Doktorat i habilitację też 😅

> > Ogromne środki w postaci Tarczy wpompo
                  > > wano w gospodarkę , jednak zrobiono to by ratować miejsca pracy i to się
                  > udało
                  > > bo nie słychać o zamykaniu zakładów i wzroście bezrobocia i skrajnym ubós
                  > twie.
                  > biznes.wprost.pl/gospodarka/10487041/dane-gus-coraz-wiecej-polakow-zyje-w-ubostwie.html
                  > > A że inflacja jest...coś za coś...gdy ktoś dostał socjal nie odczuwa mocn
                  > o infl
                  > > acji.
                  > Chyba dawno nie byłeś na warzywniaku czy w spożywczym? Do półek z przecenionymi
                  > z powodu zbliżania się terminu przydatności towarami zaczynają uzyskać się kol
                  > ejki. Nigdy wcześniej tego nie było.

Ale zarobki też wzrosły i 14stki są od listopada więc inflacji sie nie odczuwa...ale ty chyba nie pracujesz i nie pobierasz emerytury skoro tego nie widzisz a warzywniak tylko odwiedzasz cenami sie podniecając ...

> > ..odczuwa bogacz który trzyma miliony na koncie i po roku z 10 mln zł rob
                  > i mu s
                  > > ię 9,3 mln ale on nadal jest bogaczem choć strata dotkliwa przyznaję i ta
                  > ki na
                  > > pis pluje bidulek 😁
                  > On akurat nie odczuwa bo zarabia na tych ludziach z w.w. kolejki.

Nie odczuwa czyli jest pięknie w naszym kraju nad Wisłą...jak miło że widzisz plusy i się cieszysz ...zobacz, jesteśmy bogatsi od Wenezueli chociaż ropy nie mamy😁

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka