Dodaj do ulubionych

O/T - nauka bez stresu

02.11.21, 17:05
Dzisiejsza młodzież jest bardzo słaba. Dużo jest różnych problemów zdrowotnych. Jak tylko możemy, to jak najbardziej trzeba im te kłopoty i stresy ograniczyć

radio.lublin.pl/2021/10/szkola-bez-jedynek-lubelskie-liceum-zrezygnowalo-z-oceny-niedostatecznej/
Jakoś Romuś Giertych mi się skojarzył i jego abolicja dla zestresowanych maturzystów, co to biedni nie zdali.
Ku chwale przyszłych pokoleń, aby nasza młodzież mądra była, a przede wszystkim nieobciążona stresem !!!
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 17:50
      O kurwa!
      Toż to istna "kuźnia talentów" z mojej poprzedniej dzielnicy.
      Moja mama się nabija, że ostatnimi osobami, które po tej szanownej szkole dostały się na niepłatne studia była nasza dentystka i jej mąż... ponad 30 lat temu 🤣

Myślałem, że to któreś z liceów prywatnych/społecznych, bo niektóre spośród nich mają u nas świetne wyniki, ale o "szóstce" to bym nawet nie pomyślał.

Jedyne co dobrego o tej szkole można powiedzieć, to że z niej wywodził się pierwszy skład lubelskiej drużyny futbolu amerykańskiego - Tytanów Lublin.
    • wislok1 Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 18:08
      Jakis pomysl to jest, ale to tylko ucieczka przed faktem, ze uczen g... wie i g... rozumie....
      I nalezala mu sie za to 1....

Moze kilku sie opamieta i zacznie uczyc, ale reszta uzna, ze nie dopiero co sie przejmowac, jak nie bedzie jedynek...
      • nousecomplaining Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 19:05
        > Jakis pomysl to jest
        Dla mnie to jest pomysł z dupy i do dupy. Może od razu załóżmy, że w sumie każdy uczeń ma potencjał, i dajmy każdemu same piątki, a jak się jakiś bidulek nie będzie starał, to mu za karę damy czwóreczkę. Wtedy poczuje motywację, żeby dostać piąteczkę. Kurwa, przecież to jest chore.
        • wislok1 Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 19:16
          Czasami jest tak, ze nauczyciel jest do d...
          I w jednej klasie jest kilka razy wiecej jedynek niz w drugiej..............
          Po prostu nie umie nauczyc, nie daje sobie rady z klasa..
          Potem reaguje waleniem jedynek...

TO wszystko nie jest tak proste....

Ale generalnie brak jedynek to nie jest zadne wyjscie...
          • nousecomplaining Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 19:46
            > Czasami jest tak, ze nauczyciel jest do d... TO wszystko nie jest tak proste....
            Kurna, ale to wiadomo, zawsze tak było. Ale wprowadzić brak karania stopniem negatywnym za niewykonanie podstawowych obowiązków ucznia na poziomie całej szkoły? To może na uczelniach też nie będziemy stresować studentów i dawać zal. nawet jeśli na egzaminie czy kolokwium zaliczeniowym będzie nic? Do czego to doprowadzi w sensie jakości ludzi wchodzących na rynek pracy, niezależnie od branży?
            • wislok1 Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 20:01
              Przeciez pisze, ze to zadne wyjscie....

To niczego dobrego to nie prowadzi...

Inna rzecz, ze przy obecnych zarobkach nauczycieli, to sie dziwie, ze ktos pracy w szkole po studiach szuka....

Jakis totalny idealista albo ostatnia zyciowa d.pa
      • qqbek Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 18:58
        Zakładam, że w tej "22" też nie muszą na lekcjach okien zamykać - orłów i sokołów nie ma, nie ma ryzyka, że odlecą ;)
        VI LO w Lublinie to od lat szkoła bardzo kiepska, dobrym układom z kurwatorium dyrekcja zawdzięcza to, że wypychają tam dzieci imigrantów - bez nich szkoła miałaby takie wyniki, że pewnie lepiej by było to wysadzić, zaorać i na nowo zbudować.

Zresztą jeszcze jeden dowód na to, że "niski numer" szkoły wcale nie oznacza jej renomy.
    • grzek Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 20:07
      To jest pójście na łatwiznę i z dość wątpliwym efektem końcowym. W niektórych szkołach prywatnych, to nauczyciel ma tak zorganizować lekcje i ewentualne dodatkowe zajęcia w szkole, umożliwiające uczniom pomoc w nauce, tak żeby nie dostawali jedynek. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś, który nie chce się uczyć albo brak zdolności, wtedy zmienia szkołę ale nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba mieć maturę.
    • gzesiolek Re: O/T - nauka bez stresu 02.11.21, 21:08
      Idiotyczny pomysł. Albo zmieniamy całkowicie sposób nauczania, oceniania i program. Albo oceniamy wg standardowo przyjętej skali... Ot przejdą na skalę 2-6 a i nauczyciele będą mniej musieli kombinować by głąba przepchnąć przez szkołę...
      Zresztą ja miałem przez rok czy dwa skalę 2-6... Gdy 6 powoli wdrażali jako dodatkowe wyróżnianie tych co mają wiedzę ponad program, a 2 była wciąż niedostatecznym... Ale to było koło 92...
      Inna sprawa, że dobry nauczyciel nie potrzebuje ocen by wyegzekwować i nauczyć, a złemu żadna skala nie pomoże...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka