Dodaj do ulubionych

Do facetów

04.11.21, 14:40
Tak łatwo wam przychodzi opowiadać się za aborcją, tylko kobiety ponoszą jej skutki. To one wychodzą często zapłakane z gabinetów po usunięciu ciąży. To one często nie mogą już mieć więcej dzieci, leczą się na depresję, a czasem nie dają rady i odbierają sobie życie. To wy naciskacie, by zawsze były do waszej dyspozycji, gdy chcecie współżyć. To kobietom często serce pęka, gdy patrzą na maleństwa innych matek na spacerze. To one noszą swoje dzieci pod sercem. Wychowałam się w rodzinie wielodzietnej, bez wody bieżącej. Była nas 7-ka, u męża też. Tak łatwo tłumaczyć: ciało kobiety, jej decyzja itp. Tylko mogło być życie i go nie ma. Ciekawe, czy byście tak szybko swoim pociechom powiedzieli, że mogli mieć siostrę, braciszka, tylko pan dr je wyciągnął przedwcześnie z brzuszka mamusi bo co ? Była za stara? Byliście za biedni, za wygodni? Może wolicie pieska lub kotka? Ile zdrowych dzieci mogło by żyć, tego nikt nie policzy. Co ze schorowanymi rodzicami? Też do Bozi? Skoro tak łatwo wam przychodzi dawać wyrok śmierci na chore dzieci. Jesteście katolikami tak troszeczkę? Wybieracie sobie przykazania, które wam pasują? Nie kradnij- łatwe! Nie zabijaj- tu sobie troszkę pofolguję, zmienię, tak, jak mi pasuje.Potem złożę rączki do Bozi i pomodlę się o zbawienie duszy swojego zabitego dziecka. Nie byłam w takiej sytuacji, ale chyba lepiej pochować chore dziecko, dla którego już nie było ratunku, niż zabić, mniejsze obciążenie psychiczne dla kobiety.
Obserwuj wątek
    • carnivore69 Re: Do facetów 04.11.21, 14:51
      Ciekawe, czy byście tak szybko swoim pociechom powiedzieli, że mogli mieć siostrę, braciszka, tylko tatuś założył gumkę jak przytulał się do mamusi bo co ? Była za stara? Byliście za biedni, za wygodni? Może wolicie pieska lub kotka? Ile zdrowych dzieci mogło by żyć, tego nikt nie policzy. Co ze schorowanymi rodzicami?

Pzdr.
    • only_the_godfather Re: Do facetów 04.11.21, 14:57
      Odwrócę trochę to co napisałaś. To kobieta słyszy w gabinecie lekarskim że jej dziecko umarło i musi je donosić, to kobieta potem leży na porodówce wśród kobiet które cieszą się z narodzin dziecka, wybierają dla niego imię, ojcowie ich dziecka szykują pokoi dla dziecka, a ta kobieta wie że urodzi obumarły płód, a ojciec zamiast pokoi załatwia pogrzeb. To ta kobie potem może już więcej nie zajść w ciąże. To ta kobieta potrzebuje pomocy psychologa, popada w depresje, nie może się pogodzić z tym, że inne kobiety urodziły dziecko a ona martwy płód.
      Skoro nie byłaś w takiej sytuacji to skąd wiesz co jest mniejszym obciążeniem?Próbujesz tutaj prowadzić dyskusję na temat psychologii, moralności i mierzysz wszystkich swoją miarą. To są indywidualne decyzje każdej takiej kobiety a w zasadzie rodziców takiego dziecka i najlepiej jakby każdy mógł podjąć decyzje zgodną z jego sumieniem, z jego wartościami moralnymi i tym co uzna za najlepszy wybór dla siebie.
    • galtomone Re: Do facetów 04.11.21, 15:09
      x49xx napisała:

> Tak łatwo wam przychodzi opowiadać się za aborcją,

KŁAMIESZ!

A jak dyskusja zaczyna się od kłamliwej tezy, tak samo jak ostatnia.... jakby ktoś był przeciwko życiu. To wiadomo, że do niczego nie dojdziemy.

> tylko kobiety ponoszą jej sk
      > utki.

Głownie tak, ale nie tylko.

Tym bardziej wara innym od decydowania za kobiety/rodziny.

> To one wychodzą często zapłakane z gabinetów po usunięciu ciąży.

Zapomniałaś dodać, że często wychodzą też dużym poczuciem ulgi, które wcale nie oznacza poczucia straty czy tragedii bo emocje ludzi najczęściej są skomplikowane i występują obok siebie a nie zamiast.

> To one c
      > zęsto nie mogą już mieć więcej dzieci, leczą się na depresję, a czasem nie dają
      > rady i odbierają sobie życie.

Podobnie jak te, które z różnych powodów nie mogą usunąć ciąży. Czy takich w Twoim świecie nie ma???

> To wy naciskacie, by zawsze były do waszej dyspo
      > zycji, gdy chcecie współżyć.

WHAT????!!!!????

Właśnie przyrównałaś nas do gwałcicieli a kobietom odebrałaś prawo bycia istotami seksualnymi.

Mam nadzieję, że uczysz ZPT, bo jak czegoś bardziej poważnego to strach się bać.

> To kobietom często serce pęka, gdy patrzą na maleń
      > stwa innych matek na spacerze.

Acha, a tym które mają niepełnosprawne dzieci roślinki, tym, które wiedzą, że urodzą tylko po to by kilka godzin później lekarz stwierdził zgon to jest w chuj wesoło cały czas.

> To one noszą swoje dzieci pod sercem.

A ty biologię w szkole miałaś? Wiesz Tak z grubsza, gdzie jest macica a gdzie serce?
      Bo jeśli to przenośnia... to wiedz, że ojcowie też.

Tym bardziej należy się zrozumienie i uszanowanie czyichś decyzji zamiast postawy "Ja wiem lepiej co dla Ciebie jest dobre!".

> Ciekawe, czy byście tak szybko swoim pociechom powiedzieli, że mogli mie
      > ć siostrę, braciszka, tylko pan dr je wyciągnął przedwcześnie z brzuszka mamusi
      > bo co ? Była za stara? Byliście za biedni, za wygodni?

A po cóż miałbym obciążać dziecko własnym niełatwym wyborem.

Trzeba być skończonym idiotą/idiotką by uważać (bo raczej składam to na wredną manipulację z Twojej stony), że decyzja o aborcji ma dla kogoś znaczenie takie samo jak kichnięcie.

A skoro wyżej pisałaś o tych cierpiących po kobietach (co faktycznie się zdarza i czemu nikt nie zaprzecza) to widać, że jesteś manipulatorką, która sama nie wie co pisze....

> Może wolicie pieska lub
      > kotka? Ile zdrowych dzieci mogło by żyć, tego nikt nie policzy.

A ile zdrowych urodzonych dzieci zgwałcono, zabito?
      Ilu ludzi zabito w imię wiary czy poglądów politycznych?

Policz z łaski swojej (bo to akurat można) ile chorych i niepełnosprawnych dzieci żyje w tych zepsutych państwach zachodu, które pozostawiają wybór w rękach kobiet vs te, gdzie jest zakaz wykonywania takich zabiegów. Zdziwisz się i to mocno.

> Co ze schorowa
      > nymi rodzicami?

Owszem, jeśli tylko tego sobie życzą.

> Też do Bozi?

Gdzie??? Ty naprawdę masz tak niską wiedzę o własnej wierze, że sądzisz iż zmarli bogobojni katolicy idą do nieba???? 😂

> Skoro tak łatwo wam przychodzi dawać wyrok śmierci
      > na chore dzieci.

Nie, ale łatwo nam stwierdzić że nie jesteś mądrą osobą (i to delikatnie ujmując).

> Jesteście katolikami tak troszeczkę?

WTF????? Osobiście wstyd mi się do gatunku ludzkiego momentami przyznawać... mam sobie jeszcze większe poczucie winy brać na głowę.... Dzięki, postoję.

> Wybieracie sobie przykaz
      > ania, które wam pasują?

Nie wybieram żadnych - nie interesuje mnie dekalog.

Do stwierdzenia co jest dobre co złe nie potrzebuję księdza i baśni o Jezusku.

Nie kradnij- łatwe! Nie zabijaj- tu sobie troszkę pofol
      > guję, zmienię, tak, jak mi pasuje.

> Potem złożę rączki do Bozi i pomodlę się o zb
      > awienie duszy swojego zabitego dziecka.

No to chyba OK???

> Nie byłam w takiej sytuacji, ale chyba
      > lepiej pochować chore dziecko, dla którego już nie było ratunku, niż zabić, mni
      > ejsze obciążenie psychiczne dla kobiety.

Skoro już poruszyłaś makabryczne wybory od czapy, to jednak "wolałbym" pochować martwe dziecko a nie chore.
      • qqbek Re: Do facetów 04.11.21, 15:18
        Po co odpowiadasz Grażynce?
        Ona jest impregnowana na wszelkie argumenty.

Za dużo święconej wody, za mało zwykłego mydła.
        (Paczkowski)

Ja pierdolę, ona jest z wielodzietnej rodziny, ale córkę to ma jedną z tego co się chwaliła.
        To albo mąż bił po kątach Niemca po kasku, a ona robiła wtedy za cnotkę-niewydymkę, albo się jakoś zabezpieczali, skoro nie było u nich tak, że "co rok prorok".

Czyli hipokryzja na poziomie Himalajów.
        • galtomone Re: Do facetów 04.11.21, 15:30
          👍😂 (Paczkowski)

Co do reszty... bo mnie wkurwia takie pierdolenie.... Już mam dość być tolerancyjnym i wyrozumiałym dla idiotów.

A co do zakończenia - pełna zgoda.

Jakżeś ty się chłopie z takimi poglądami jak Twoje uchował tam gdzie mieszkasz.... Toż Ciebie bogobojne sąsiad powinni raz w miesiącu palić do gołej ziemi... ;-)
          • qqbek Re: Do facetów 04.11.21, 16:22
            galtomone napisał:

> Jakżeś ty się chłopie z takimi poglądami jak Twoje uchował tam gdzie mieszkasz.
            > ... Toż Ciebie bogobojne sąsiad powinni raz w miesiącu palić do gołej ziemi...
            > ;-)
            >

No nie wiem, sąsiad dwa domy dalej ma na X3 osiem gwiazdek, a na Citroenie ludzika lejącego na logotyp PiS, więc chyba jestem "na miejscu".
            Ja to bym się bał akcji "szklarz" (zwłaszcza jak parkuję w śródmieściu Lublina), albo uchodzenia powietrza z kół... a on się nie boi.

Inna sprawa, że poza samym Lublinem to jedna wielka cebulowa PiS-landia jest.
            Zresztą co tu dużo mówić - Kraśnik (ten od 5G) - 45 kilometrów.
            Świdnik z prezydentem z PiS od n kadencji - za miedzą.
            Czerniejów (ten od "nowej świeckiej tradycji" z dziećmi i beczkami na kiszoną kapustę w roli głównej - też nieopodal).
            Sam Lublin też na pół sympatiami PiS/PO podzielony.
            W południowo-wschodniej części w której ostatnio mieszkałem było więcej pisiorów niż normalnych ludzi. Zresztą dowód wprost - na sąsiedniej ulicy mieszka Paweł Skrzydlewski - ten doradca Czarnka od "cnót niewieścich".
            Na zachodzie, tam gdzie mieszka bruner (Szerokie) i w północno-zachodniej części śródmieścia (Wieniawa- tam gdzie ja poprzednio mieszkałem) PO nokautuje i to od lat, w każdych wyborach, PiS.

Teraz mam podobne odczucia.
            Mieszkam niby pod Lublinem, rządzony przez PiS.
            Ale na mojej ulicy pisiora ze świecą szukać.
      • only_the_godfather Re: Do facetów 04.11.21, 15:19
        galtomone napisał:

>Zapomniałaś dodać, że często wychodzą też dużym poczuciem ulgi, które wcale nie oznacza poczucia straty czy >tragedii bo emocje ludzi najczęściej są skomplikowane i występują obok siebie a nie zamiast.
        Trochę inny przypadek ale dotyczący ciąży i emocji. W śród znajomych mam dwa przypadki poronienia naturalnego. Jedna koleżanka była załamana ciężko jej się było pozbierać, druga jak tylko wyszła od lekarza stwierdziła, że oni się odrazu zabierają za robotę by zajść kolejny raz w ciążę. Oba przypadki poronienia były zaraz na samym początku ciąży. To jest to o czym Ty piszesz, ludzie mają różne emocje i na tą samą sytuację różne osoby różnie zareagują
        • gzesiolek Re: Do facetów 04.11.21, 17:52
          A do tego wcale nie możesz być pewny, że to ta pierwsza gorzej to przeżyła...
          Moja żona przeżyła to niby spokojnie. Twardzielka...
          Ale tylko osoba która ją znała, słyszała to delikatne złamanie głosu w zdaniu "dziecko drugie, ciąża trzecia..." A to było poronienie w 10tygodniu...
          Ale pierwsza ciąża... Strasznie ją to bolało, choć świat g... o tym wiedział...
    • nousecomplaining Re: Do facetów 04.11.21, 15:43
      > Nie byłam w takiej sytuacji
      To nie pierdol farmazonów. Dziewczyna z mojej rodziny urodziła dziecko z uszkodzeniami mózgu. Bo chciała i to był jej wybór. Dziecko żyło 12 lat. I umarło. W ciągu tych 12 lat rozpierdoliła się cała ich rodzina (miała jeszcze dwójkę dzieci), popadli w biedę. Ta dwójka dzieci, którą mieli poza chorą córką, też ucierpiała (psychika, brak środków na normalne funkcjonowanie domu etc.) i to poważnie. Powiedziała mi kiedyś, że może to jest złe, co myśli, ale teraz widzi, że powinna była terminować tę ciążę. Bo jej decyzja spowodowała nieszczęście większe.
      Zawsze jak słyszę różne argumenty „prolajfowe”, to mnie szlag jasny trafia. Niech się taka jedna z drugą (czy jeden z drugim) siebie zapyta: a gdybym wiedziała, że dziecko mi się urodzi niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, to co bym zrobiła? Tacy kurwa gieroje jesteście wszyscy? Mając perspektywę, że całe życie będziecie mieć podporządkowane opiece nad tą nieszczęsną istotą, i jeśli nawet was będzie na to stać, to naprawdę heroicznie byście powiedzieli Tak, życie jest najważniejsze?
      • dodekanezowiec Re: Do facetów 04.11.21, 15:48
        Logika różnych abp Mundraszewskich:
        1) chłopak z dziewczyną mieszkają przed ślubem z tego powodu ze po prostu wspólnie taniej- należy się ekskomunika!
        2) pedofilia sukienkowych- należy się zamiatać pod dywan
      • hukers Re: Do facetów 04.11.21, 15:55
        nousecomplaining napisał(a):

> Zawsze jak słyszę różne argumenty „prolajfowe”, to mnie szlag jasny trafia. Nie
        > ch się taka jedna z drugą (czy jeden z drugim) siebie zapyta: a gdybym wiedział
        > a, że dziecko mi się urodzi niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, to co by
        > m zrobiła? Tacy kurwa gieroje jesteście wszyscy? Mając perspektywę, że całe życ
        > ie będziecie mieć podporządkowane opiece nad tą nieszczęsną istotą, i jeśli naw
        > et was będzie na to stać, to naprawdę heroicznie byście powiedzieli Tak, życie
        > jest najważniejsze?

Jeżeli kogoś stać na to emocjonalnie, finansowo, fizycznie itd. niech się opiekuje.
        Jeżeli nie, niech ma możliwość wyboru.
        Ot (jakby to powiedział kolega Grzesiolek), cała filozofia...
        • nousecomplaining Re: Do facetów 04.11.21, 17:42
          > Jeżeli kogoś stać na to emocjonalnie, finansowo, fizycznie itd. niech się opiekuje. Jeżeli nie, niech ma możliwość wyboru.
          Jasne, że tak - przede wszystkim ma mieć możliwość wyboru, pełna zgoda. Natomiast z tego „emocjonalnie, finansowo, fizycznie” to wierz mi, tylko te dwa ostatnie aspekty możesz przewidzieć. Tego, że dasz radę emocjonalnie/psychicznie, z góry nie jesteś w stanie stwierdzić. Myślę (i to niestety nie bez podstaw „empirycznych”) , że zdecydowana większość ludzi nie jest sobie w stanie wyobrazić, czym taka sytuacja jest, a tym bardziej jej sprostać.
      • kanna13 Re: Do facetów 04.11.21, 16:19
        Tak, tylko co wtedy gdy dziecko ma, nawet dobrą, opiekę ale rodzice się starzeją.
        Co potem z takim dzieckiem? Gdzie trafi? Kto się będzie opiekował nim po śmierci rodziców?
        Jakie wsparcie zapewnia państwo takim rodzinom a potem dzieciom?

Dlatego bezwzględnie aborcja to sprawa kobiety (albo szerzej jej partnera, rodziny) i tu powinna być podejmowana decyzja za jej wykonaniem. I to bez wględu na okoliczności do 12 tygodnia praktycznie "na żądanie".

Do tego uświadaminianie i jeszcze raz uświadamianie, już od połowy szkoły podstawowej, o antykoncepcji, zapobieganiu ciąży, fizjologii ciała itd.
        • porschepanamerka Re: Do facetów 04.11.21, 18:37
          kanna13 napisał:

> Tak, tylko co wtedy gdy dziecko ma, nawet dobrą, opiekę ale rodzice się starzej
          > ą.
          > Co potem z takim dzieckiem? Gdzie trafi? Kto się będzie opiekował nim po śmierc
          > i rodziców?
          > Jakie wsparcie zapewnia państwo takim rodzinom a potem dzieciom?
          >
          > Dlatego bezwzględnie aborcja to sprawa kobiety (albo szerzej jej partnera, rodz
          > iny) i tu powinna być podejmowana decyzja za jej wykonaniem. I to bez wględu na
          > okoliczności do 12 tygodnia praktycznie "na żądanie".
          >
          > Do tego uświadaminianie i jeszcze raz uświadamianie, już od połowy szkoły podst
          > awowej, o antykoncepcji, zapobieganiu ciąży, fizjologii ciała itd.
          >

Na żądanie to autobus staje na przystanku 😆 dziecko to nie rzecz nie można ot tak go zabić bo taką sie ma zachciankę. Są domy dziecka, domy opieki, rodziny adopcyjne tam trafi jeśli nie będzie jej chciała matka, ale będzie żyło bo ma prawo żyć.
            • klemens1 Re: Do facetów 05.11.21, 10:43
              x49xx napisała:

> Cieszy mnie taki wpis, pozdrawiam.

Na chwilę się wylogowałem, żeby sprawdzić, komu odpowiadasz.
              No i potwierdzają się przypuszczenia chłopaków - dogadujesz się jedynie z rasowym trollem o kilkudziesięciu wcieleniach, którego prawie każdy ma w niewidocznych.
              Co ciekawe - przypuszczam, że jest on inteligentniejszy od ciebie i sprawnie cię podpuszcza. Tzn. jego metody są prymitywne, ale - jak widać - i tak wystarczają.

Postaraj się mój wpis - tak dla odmiany - potraktować jako konstruktywną krytykę.
              Bo naiwnością i zerojedynkowym widzeniem świata naprawdę się tu wybitnie wyróżniasz.
              • porschepanamerka Re: Do facetów 05.11.21, 12:07
                klemens1 napisał:

> x49xx napisała:
                >
                > > Cieszy mnie taki wpis, pozdrawiam.
                >
                > Na chwilę się wylogowałem, żeby sprawdzić, komu odpowiadasz.
                > No i potwierdzają się przypuszczenia chłopaków - dogadujesz się jedynie z rasow
                > ym trollem o kilkudziesięciu wcieleniach, którego prawie każdy ma w niewidoczny
                > ch.
                > Co ciekawe - przypuszczam, że jest on inteligentniejszy od ciebie i sprawnie ci
                > ę podpuszcza. Tzn. jego metody są prymitywne, ale - jak widać - i tak wystarcza
                > ją.
                >
                > Postaraj się mój wpis - tak dla odmiany - potraktować jako konstruktywną krytyk
                > ę.
                > Bo naiwnością i zerojedynkowym widzeniem świata naprawdę się tu wybitnie wyróżn
                > iasz.

To ty jesteś trollem bo mnie blokujesz na czarną liste i chamsko obrażasz wyzywając od trolli i nie przedstawiasz argumentów....uszanuj jej i moje poglądy...mamy prawo się wyróżniać, na tym polega wolność słowa i demokracja. Moje metody nie są prymitywne...to twoje wrzucanie na czarną listę jest prymitywną cenzurą która nie działa bo się wylogowujesz i czytasz to co sam zablokowałeś , co za obłuda 😁
                • galtomone No i się wyjaśniło "o co kaman" 05.11.21, 12:48
                  porschepanamerka napisał:

> ...uszanuj jej i moje poglądy...mamy prawo się wyróżniać,

Gdybyś durniu napisał "różnić" to bym się z Tobą zgodził.... Ale tobie nie chodzi o nic tylko żeby Cię widziano.

> na tym polega wolność słowa i demokracja.

Nie, na tym polega bycie kretynem.
                  • porschepanamerka Re: No i się wyjaśniło "o co kaman" 05.11.21, 22:08
                    galtomone napisał:

> porschepanamerka napisał:
                    >
                    > > ...uszanuj jej i moje poglądy...mamy prawo się wyróżniać,
                    >
                    > Gdybyś durniu napisał "różnić" to bym się z Tobą zgodził.... Ale tobie nie chod
                    > zi o nic tylko żeby Cię widziano.
                    >
                    > > na tym polega wolność słowa i demokracja.
                    >
                    > Nie, na tym polega bycie kretynem.
                    >
                    >
                    >

Racja. Mamy prawo się różnić. Wyróżniać także. A ty nie masz prawa obrażać mnie od durniów bo ja tego nie robie tzn. nie obrażam. Tym się różnimy. Jestem 3 poziomy wyżej. Mam klasę. Ty wyróżniasz się prostackim wyzywaniem od durniów, ja wyróżniam się prawicowym światopoglądem.
                    • galtomone Re: No i się wyjaśniło "o co kaman" 06.11.21, 14:47

> A ty nie masz prawa obrażać mnie
                      > od durniów bo ja tego nie robie tzn. nie obrażam.

Primo - pisałeś, ze mamy demokracje i wolność, wiec jak wolność to i prawo...
                      Secundo - nawet jakbyś stanął na uszach, to mnie nie obrazisz, gdyż twoja opinia na moj temat ma takie samo znaczenie jak zeszłoroczny snieg.
                      • porschepanamerka Re: No i się wyjaśniło "o co kaman" 07.11.21, 17:11
                        galtomone napisał:

> porschepanamerka napisał:
                        >
                        > > A ty nie masz prawa obrażać mnie
                        > > od durniów bo ja tego nie robie tzn. nie obrażam.
                        >
                        > Primo - pisałeś, ze mamy demokracje i wolność, wiec jak wolność to i prawo...

Mylisz pojęcia. Wolność słowa nie polega na obrażaniu ludzi. Ale trzeba mieć kulturę by to rozumieć.

> Secundo - nawet jakbyś stanął na uszach, to mnie nie obrazisz, gdyż twoja opini
                        > a na moj temat ma takie samo znaczenie jak zeszłoroczny snieg.

Ale ja cię nie obrażam. Na us,ach stawać nie xamierzam boś tego nie godzien i tak tego nie uszanujesz więc po co miałbym to robić? A ty mnie próbujesz obrazić wyzywając od durniów ale kiepsko ci to wychodzi, dlatego to ja tu jestem gość z klasą. Jeśli cie nie obchodzi me zdanie to po co mi odpisujesz i czytasz me wypowiedzi?
                • klemens1 Re: Do facetów 05.11.21, 12:20
                  x49xx napisała:

> Na tę chwilę nie chce mi się z Tobą gadać.

Nie udawaj, że to chwilowe. Każdy trudniejszy temat omijasz i udajesz, że go nie ma.
                  U dzieci to normalne, ale w dorosłości jesteś już chyba dłuższy czas?

• klemens1 Re: Do facetów 05.11.21, 12:42
                        x49xx napisała:

> Jesteś złośliwy, zarozumiały, apodyktyczny i na tę chwilę nie chce mi się z Tob
                        > ą gadać!

Złośliwy - tak. Zarozumiały i apodyktyczny - nie.
                        Jeżeli na tę chwilę nie chce ci się ze mną gadać, to nie gadaj. Ale nie musisz o tym informować.
                        Jak ci się zachce, to wtedy odpowiedz - ale na temat, a nie o swoich chwilowych emocjach.
                        • galtomone Taaaa.... jasne...🤣 05.11.21, 12:46
                          klemens1 napisał:

> x49xx napisała:
                          >
                          > > Jesteś złośliwy, zarozumiały, apodyktyczny i na tę chwilę nie chce mi się
                          > z Tob
                          > > ą gadać!
                          >
                          > Złośliwy - tak.

> Zarozumiały i apodyktyczny - nie.

Pozwolę sobie się nie zgodzić z Twoją oceną samego siebie w tym zakresie....
                          • klemens1 Re: Do facetów 05.11.21, 13:29
                            x49xx napisała:

> Zadałam Ci pytanie o 12:44, na razie czekam na odpowiedź.

Odpowiedziałem.
                            Ja wcześniej czekałem na odpowiedź i nic. Nie spodziewam się też, by kiedykolwiek nastąpiła.
                      • galtomone Re: Do facetów 05.11.21, 12:43
                        x49xx napisała:

> Jesteś złośliwy, zarozumiały, apodyktyczny i na tę chwilę nie chce mi się z Tob
                        > ą gadać!

To gdzie zabierasz łopatkę i grabki? Żebyśmy wiedzieli, którą piaskownice omijać szerokim łukiem...
                • only_the_godfather Re: Do facetów 05.11.21, 12:29
                  x49xx napisała:

To jest najlepsze najpierw zakładasz wątek, potem jak ludzie się nie zgadzają z twoimi poglądami to nie podejmujesz dyskusji albo ich blokujesz. Masz jakieś problemy emocjonalne?potrzebujesz akceptacji?Może trzeba się udać do psychologa.
                  • grzek Re: Do facetów 05.11.21, 12:42
                    Też tego nie rozumiem, katuje się na tym forum, przecież nie musi. Po kolei wszystkich eliminuje a przecież najprościej pójść gdzie indziej. Jakiejś adoracji szuka. Jeszcze wybrała sobie forum Auto-Moto.
                • wlochata.torba Re: Do facetów 05.11.21, 13:39
                  x49xx napisała:

To chodz, podgolisz mi torbe jak masz wolne.
                  Robota prosta, poloze worek na stole ale schylac sie juz nie moge
          • carnivore69 Re: Do facetów 04.11.21, 20:32

> dziecko to nie rzecz nie można ot
            > tak go zabić bo taką sie ma zachciankę. Są domy dziecka, domy opieki, rodziny a
            > dopcyjne tam trafi jeśli nie będzie jej chciała matka, ale będzie żyło bo ma pr
            > awo żyć.
            >

Ale o co biega? Również zwolennicy dostępności legalnej aborcji z powyższym stwierdzeniem się zgadzają.

Pzdr.
    • gzesiolek Re: Do facetów 04.11.21, 16:22
      Temat jest niezwykle trudny.
      Jak pisalem w wątku obok, jestem przeciw aborcji na życzenie, bo kobieta ma wybór przed współżyciem, a nie tylko po...
      Ale w przypadku poważnych wad płodu, gdzie przed rozwojem medycyny i tak płód taki nie byłby donoszony sprawa jest o wiele trudniejsza do jednoznacznej oceny.
      Znam przykłady z życia i mocno przeciw aborcji i mocno za w przypadku stwierdzonych wad płodu...

Właśnie przez ten ciężar rozstrzygnięcia jestem za zgniłym kompromisem, wiem że przez to feminstki naplują mi w twarz, a ksiądz mnie wyśle do piekła, ale nie wydumałem nic lepszego...
      • pixma59 Re: Do facetów 04.11.21, 17:07
        >Temat jest niezwykle trudny.<

Masz rację, temat jest trudny, ale tak to jest jak za poprawianie prawa biorą się babcie, dziadkowie, wolni z "wyboru" w ławach sejmowych i rządzie, których temat ten z wiadomych przyczyn nie dotyczy.
        • grzek Re: Do facetów 04.11.21, 18:56
          pixma59 napisał:

> Masz rację, temat jest trudny, ale tak to jest jak za poprawianie prawa biorą s
          > ię babcie, dziadkowie, wolni z "wyboru" w ławach sejmowych i rządzie, których t
          > emat ten z wiadomych przyczyn nie dotyczy.

I tacy są najbardziej agresywni i ortodoksyjni.
        • porschepanamerka Re: Do facetów 04.11.21, 18:31
          trypel napisał:

> Może to pawlowicz się podszywa
          > Bo takich durnot dawno nie czytałem
          >

Ja dawno nie czytałem wasxych durnot i hejtów które atakują tą kobietę. Tyle nienawiści że to pisiory nie czytałem.
          • x49xx Re: Do facetów 04.11.21, 20:29
            nousecomplaining usuń
            only_the_godfather usuń
            marekggg usuń
            tiges_wiz usuń
            bruner4 usuń
            perski_niebieski usuń
            kreinto usuń
            carnivore69 usuń
            wislok1 usuń
            galtomone usuń
            bolo2002 usuń
            grzek usuń
            trypel usuń
            • x49xx Re: Do facetów 05.11.21, 06:35
              Tu są osoby dodane z wczoraj i przedwczoraj, lista jest dłuższa, na przykład qqbek, który mnie wielokrotnie obraził. Życzę udanego dzionka.
                  • x49xx Re: Do facetów 05.11.21, 12:18
                    qqbek usuń
                    nousecomplaining usuń
                    only_the_godfather usuń
                    marekggg usuń
                    tiges_wiz usuń
                    bruner4 usuń
                    perski_niebieski usuń
                    kreinto usuń
                    carnivore69 usuń
                    wislok1 usuń
                    galtomone usuń
                    bolo2002 usuń
                    grzek usuń
                    trypel usuń
                    gzesiolek usuń

Gzesiolka dodałam na jego życzenie:-)
                    • qqbek Re: Do facetów 05.11.21, 12:20
                      x49xx napisała:

> qqbek usuń
                      > nousecomplaining usuń
                      > only_the_godfather usuń
                      > marekggg usuń
                      > tiges_wiz usuń
                      > bruner4 usuń
                      > perski_niebieski usuń
                      > kreinto usuń
                      > carnivore69 usuń
                      > wislok1 usuń
                      > galtomone usuń
                      > bolo2002 usuń
                      > grzek usuń
                      > trypel usuń
                      > gzesiolek usuń
                      >
                      > Gzesiolka dodałam na jego życzenie:-)

Grażynko, jesteś cudna!
                      Człowiek by musiał długo siedzieć i myśleć, nad listą "ludzie, z którymi chętnie napiłbym się wódki przy sobocie", a teraz już nie musi.
                      Brakuje jeszcze kilku osób, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

Aa - i tiges chyba zupełnie niepijący jest (choć może się mylę)?
              • tiges_wiz Re: Do facetów 05.11.21, 08:22
                i mnie i mnie,
                a trzeba obrazić :)
                Spierdalaj głupia babo
                A Godek, to się mści na innych kobietach, bo urodziła dziecko z Zespołem Downa i nie chce, żeby inne miały lepiej.
              • porschepanamerka Re: Do facetów 05.11.21, 11:34
                x49xx napisała:

> Tu są osoby dodane z wczoraj i przedwczoraj, lista jest dłuższa, na przykład q
                > qbek, który mnie wielokrotnie obraził. Życzę udanego dzionka.

A mnie nie ma bo ja nie obrażam. Kobieto oni mnie tu wielokrotnie obrażali bo 80% to chamy. Gdy głosiłem prawicowe poglądy jak Ty to mnie wyzywali od poxd i innych. To ich tolerancja lewicowa
                    • galtomone Re: Dowcip dnia! 05.11.21, 12:41
                      grzek napisał:

> On głosi prawicowe poglądy, realizowane w praktyce w skrajnie lewicowy sposób.

On jedyne co robi to "głosi". Ch. wie co bo ani to jego poglądy, ani prawicowe...
                      Przecież on nic od siebie nie pisze tylko bzdury bez ładu i składu jak papuga powtarza.
                      Żeby mieć pogląd to trzeba jakąś analizę przeprowadzić i mieć argumenty, które się z tym poglądem pokrywają.
                      A jak on biedaczysko ma coś przeanalizować, skoro nawet najprostsze oczywistości są dla niego niepojęte i niezrozumiałe...
                      • grzek Re: Dowcip dnia! 05.11.21, 12:46
                        galtomone napisał:

> A jak on biedaczysko ma coś przeanalizować, skoro nawet najprostsze oczywistośc
                        > i są dla niego niepojęte i niezrozumiałe...
                        >
                        To fakt ale właśnie tacy pchają się miedzy ludzi i chcą mieć najwięcej do powiedzenia. W polityce, to co drugi, to misiaczek.
                        • galtomone Re: Dowcip dnia! 05.11.21, 12:54
                          grzek napisał:

> To fakt ale właśnie tacy pchają się miedzy ludzi i chcą mieć najwięcej do powie
                          > dzenia. W polityce, to co drugi, to misiaczek.

Patrz post wyżej o tytule "No i się wyjaśniło "o co kaman"
                        • porschepanamerka Re: Dowcip dnia! 05.11.21, 22:13
                          grzek napisał:

> galtomone napisał:
                          >
                          >
                          > > A jak on biedaczysko ma coś przeanalizować, skoro nawet najprostsze oczyw
                          > istośc
                          > > i są dla niego niepojęte i niezrozumiałe...
                          > >
                          > To fakt ale właśnie tacy pchają się miedzy ludzi i chcą mieć najwięcej do powie
                          > dzenia. W polityce, to co drugi, to misiaczek.

Potrafię analizować. Jednak wy potraficie zrobić z każdego głupka. Co drugi tu taki mądry , wy tak potraficie analizować tzn. Obśmiać zwyzywać coś z czym się nie zgadzacie lub czego nie rozumiecie
      • wlochata.torba Re: Do facetów 05.11.21, 13:41
        kreinto napisał:

> Myślałem, że to ja jestem głupi jak but

Pierdolisz....

Jak gupi jak but moze myslec?

Pamietaj se synek, klamstwo zawsze wyjdzie na jaw (ino czasem trzeba czekac w chuj na prawde, bo pizda leniwa strasznie)

Bedziesz mial torbe na wysokosci kolan to bedziesz to wiedzial

• wislok1 Re: Do facetów 04.11.21, 18:04
      x49xx napisała:

Nie byłam w takiej sytuacji, ale chyba
      > lepiej pochować chore dziecko, dla którego już nie było ratunku, niż zabić, mni
      > ejsze obciążenie psychiczne dla kobiety.

Szczegolnie mniejsze, jak sama przy okazji umrze....
      Razem z plodem....
    • toreon Re: Do facetów 04.11.21, 18:14
      Wywoływanie tematu aborcji nie jest tu najszczęśliwszym pomysłem, głównie z tego względu, że niektórzy trochę nie są w stanie emocjonalnie udźwignąć tego tematu.
        • kreinto Re: Do facetów 04.11.21, 20:15

> Aborcja to morderstwo i kropka. Trzeba nie mieć serca by zabić własne dziecko.
          > Każdy ma prawo do życia. Każdy.
          Każdy człowiek. Płód może i ma prawo ale nie ma zdolności do życia.
          • car_fox Re: Do facetów 04.11.21, 21:14
            Plod tez ma prawo do zycia ale brakuje mu zdolnosci i mozliwosci aby o siebie zadbac czy wynajac prawnikow. Jedyna osoba na ktora moze liczyc jest Matka a te jak widzimy roznie do tego podchodza.

Kiedys pamietam jak sie kotka okocila i miala duzo kaciat ktorych nikt nie chcial to Babcia je wkladala do worka i topila zanim oczy otworzyly. Teraz za to by ja za to wsadzili do wiezienia bo to przeciez zywe stworzenie. Ale dziecko w lonie matki to "plod" nawet w wieku 7 mies kiedy moze juz samo zyc, i z tym mozna robic co sie chce nawet jesli to moze byc dla "matki" jedynie niewygodne.
            • galtomone Re: Do facetów 05.11.21, 07:13
              car_fox napisał(a):

> Plod tez ma prawo do zycia ale brakuje mu zdolnosci i mozliwosci aby o siebie z
              > adbac czy wynajac prawnikow. Jedyna osoba na ktora moze liczyc jest Matka a te
              > jak widzimy roznie do tego podchodza.
              >
              > Kiedys pamietam jak sie kotka okocila i miala duzo kaciat ktorych nikt nie chci
              > al to Babcia je wkladala do worka i topila zanim oczy otworzyly. Teraz za to b
              > y ja za to wsadzili do wiezienia bo to przeciez zywe stworzenie. Ale dziecko
              > w lonie matki to "plod" nawet w wieku 7 mies kiedy moze juz samo zyc, i z tym m
              > ozna robic co sie chce nawet jesli to moze byc dla "matki" jedynie niewygodne.
              >

Ten ze zdjęcia, czy ten przez którego mała dziewczynka straciła matkę w Pszczynie kilka dni temu nie mógł.
              12 tygodniowy też nie może.

Póki co, rozmawialiśmy tu jednak o przypadkach, gdy płód ma wady a nie o terminacji zdrowej ciąży tuż przed urodzeniem.

Granica 12 tygodni też nie wzięła się znikąd. Ale nie ma sensu rozmowa, gdy nie ma zgody co do podstaw... Grupa komórek, bez wykształconych układów to jednak nie dziecko i nie człowiek. Więc skoro nie jesteśmy się wstanie porozumieć w zakresie tego że plemnik + kom. jajowa to jeszcze nie jest człowiek, to nie ma szans byśmy się porozumieli w innych sprawach w tym zakresie.
              • gzesiolek Re: Do facetów 05.11.21, 07:42
                Należy tutaj dodać, że chodzi o 12 tydzień ciąży (liczony od ostatniej miesiączki), co zwykle odpowiada 10-11tygodniowi rozwoju płodu od poczęcia...
                Inna sprawa, że w 12tygodniu płodowi daleko do bycia zlepek komórek... Zwykle ma wykształcone w podstawowej formie wszystkie narządy. Oczywiście niezdolne do pracy, ale komórki mają już swój podział funkcyjny a i kształt płodu jest coraz bliższy mikroczlowieczkowi z dużą głową miast kijanki...
                • galtomone Re: Do facetów 05.11.21, 09:21
                  gzesiolek napisał:

> Należy tutaj dodać, że chodzi o 12 tydzień ciąży (liczony od ostatniej miesiącz
                  > ki), co zwykle odpowiada 10-11tygodniowi rozwoju płodu od poczęcia...
                  > Inna sprawa, że w 12tygodniu płodowi daleko do bycia zlepek komórek... Zwykle m
                  > a wykształcone w podstawowej formie wszystkie narządy. Oczywiście niezdolne do
                  > pracy, ale komórki mają już swój podział funkcyjny a i kształt płodu jest coraz
                  > bliższy mikroczlowieczkowi z dużą głową miast kijanki...

Stad umowna granica po której (nie licząc sytuacji ekstremalnych) aborcji bez powodu się już nie wykonuje w większości cywilizowanych krajów i przestajemy mówić zarodek, a mówimy płód.

I gdyby (jak pisałem wcześniej) państwo/społeczeństwo w 150% brało odpowiedzialność ze te "nie chciane" ciąże miałbym duży dylemat moralny (u niewierzących niespotykane, co?) co do decyzji zezwalać na aborcje do 12 tyg. czy nie.

Póki tak się nie dzieje, póki edukacja seksualna to kpina, póki dostęp do środków antykoncepcyjnych jest zerowy (już widzę nastolatka jak co 2-3 dzień wydaje 50 zł na prezerwatywy... rodzice przeciętnych wolaków chętnie z nadmiaru gotówki takie rzeczy finansują), itd... jestem za tym by decydowali zainteresowani a nie władza. Też byłem nastolatkiem i wiem czym byłaby ciąża wtedy... Wiem zresztą jak się taka sytuacja skończyła dla kilku moich kolegów, ich rodzin, dziewczyn i dzieci.
                  Niestety w żadnym znanym mi przypadku nie była to sielanka dla kogokolwiek.

Natomiast w przypadku wad, tu ilość tygodni nie powinna mieć absolutnie żadnego znaczenia a jedyne fakty medyczne i decyzja rodziców/matki.
      • x49xx Re: Do facetów 05.11.21, 13:42
        Dziękuję wszystkim za rozmowę, ja już z tego wątku odchodzę. Nie chcę już czytać o zabijaniu nienarodzonych dzieci, to dla mnie zbyt bolesny temat. Nie mam do nikogo żalu, pozdrawiam.
            • wlochata.torba Re: Do facetów 05.11.21, 14:07
              pixma59 napisał:

> Chcesz grzecznie...źle, jedziesz brzeszczotem po jajach...jeszcze gorzej.

"Jednocześnie do uszu parobka doleciał zgiełk głosów ludzkich, tętent koni i trzaskanie z batów.

- Uha!...

- Ostrożnie, bo tu wzgórze!..."

Także ten... weż pan te pile i idz pan w chuj

Torba za chuja nie odrasta
        • klemens1 Re: Do facetów 05.11.21, 14:00
          x49xx napisała:

> Dziękuję wszystkim za rozmowę, ja już z tego wątku odchodzę. Nie chcę już czyta
          > ć o zabijaniu nienarodzonych dzieci, to dla mnie zbyt bolesny temat. Nie mam do
          > nikogo żalu, pozdrawiam.

- Hej, Lucjan, co robisz w weekend?
          - A pozabijałbym sobie trochę nienarodzonych dzieci.
          - Dobry pomysł, ja też dawno nie zabijałem. To w sobotę wieczorem tam gdzie zwykle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka