Dodaj do ulubionych

Fajna trasa ale nie dla Klemensa

14.11.21, 21:11
Jakby ktoś był w okolicy

maps.app.goo.gl/Ui6jPGKk88cRvGhn9
Niby tylko 40 km ale w godzinę bez szans. Raczej 1.5
Pierwszy kawałek z Monteaperta to tylko zakrety.
Potem jest kawałek zamkniętej drogi (ale lokals odsunął barierkę i powiedział żeby jechać tylko ostrożnie na mostku) a ostatni kawałek to hardcore
15 km drogi o szerokości gora 3 M z mijankami co 100-200 M.
Zakręt. Z jednej strony skały a z drugiej w dół do rzeki. I idealny asfalt. Tylko lisci trochę
Przez te 15 km zero auta na szczęście z naprzeciwka. Nie wiem czy w ogóle ktoś tam jeździ.
Pierwszy raz byłem w Alpach Julijskich i na pewno nie ostatni.
Bardzo dawno się tak nie bawiłem.
Obserwuj wątek
    • hukers Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 14.11.21, 21:37
      trypel napisał:

> Jakby ktoś był w okolicy
      >
      > maps.app.goo.gl/Ui6jPGKk88cRvGhn9
      > Niby tylko 40 km ale w godzinę bez szans. Raczej 1.5
      > Pierwszy kawałek z Monteaperta to tylko zakrety.
      > Potem jest kawałek zamkniętej drogi (ale lokals odsunął barierkę i powiedział ż
      > eby jechać tylko ostrożnie na mostku) a ostatni kawałek to hardcore
      > 15 km drogi o szerokości gora 3 M z mijankami co 100-200 M.
      > Zakręt. Z jednej strony skały a z drugiej w dół do rzeki. I idealny asfalt. Tyl
      > ko lisci trochę
      > Przez te 15 km zero auta na szczęście z naprzeciwka. Nie wiem czy w ogóle ktoś
      > tam jeździ.
      > Pierwszy raz byłem w Alpach Julijskich i na pewno nie ostatni.
      > Bardzo dawno się tak nie bawiłem.
      >
      >
      Rozumiem, że jechałeś bez żony?
    • zimnadzidzia Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 15.11.21, 09:24
      Tę dróżke zamknęli, bo liście + wilgoć sa gorsze
      niż gołoledź.
      Nikt tam nie ma zamiaru sprzątać o tej porze roku.
      Tym bardziej wyciągać auta z lasu.
      Tubylcy to wiedzą, a Polak nie, chyba, że ma
      wyobraźnię.
      W sumie jazda tym kawałkiem to nie był dobry pomysł.
    • klemens1 Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 15.11.21, 11:12
      Chcesz się pobawić, to wjedź pod zamek Kantara na północnym Cyprze - tylko nie drogą dla autokarów, lecz alternatywną (od południa). Tam faktycznie masz przepaście przy samej krawędzi (bez barierek) i praktycznie żadnych mijanek. Tyle tylko, że trasa krótka, ale co to za atrakcja, gdy pasażerowie zaczynają narzekać, że chce im się rzygać.
      Dodatkowym utrudnieniem na tej trasie jest jazda pod górę autem ze słabym silnikiem, manualem i kierownicą po prawej stronie. Wtedy możesz opowiadać, co jest dla Klemensa, a co nie.
        • zimnadzidzia Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 15.11.21, 11:47
          No to ta dróżka byłaby dla Klimka idealna:

www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&channel=new&ei=0DmSYZHpEIH_kwXMzZzwDw&q=route+66+jpg&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiRkanVl5r0AhWB_6QKHcwmB_4Q7Al6BAgGEA8&biw=375&bih=624#imgrc=ikMx2d9VzVConM
        • klemens1 Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 15.11.21, 12:08
          trypel napisał:

> Ależ ja mówię na podstawie twoich wypowiedzi ze nie lubisz zakrętów i gora dół.
          >
          >
          Jak są widoki, to lubię. A same zakręty i góra dół są dla mnie neutralne - nie widzę w tym nic ciekawego.
          Zresztą, gdy kilka miesięcy temu zrobiłem kilkukrotnie trasę Mattinata - Vieste (a to nie była jedyna w tym rejonie i w tym czasie), to zakręty i góra-dół znudziły mi się totalnie.
          Jak byś pojeździł z tydzień po tym rejonie, to podejrzewam, że przestałbyś się tak ekscytować.
        • carnivore69 Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 18.11.21, 11:51
          trypel napisał:

> Dokladnie 50 km
          > Ja właśnie w Uccea (Ucja) zawracałem na ten wąski kawałek a prosto było do Vrsi
          > ca
          > Chyba lepsza droga bo 50 km I tylko godzina:)
          >

Ja byłem tylko "przy okazji", bo zaliczałem przełęcz w drodze znad jeziora Bohinj do Piranu. Wiem, że dało się przez Ljubljanę, ale byłem ciekawy widoków :-)

Pzdr.
          • trypel Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 18.11.21, 13:47
            My też zupełnie bez okazji. Chcieliśmy odwiedzić dwie miescowki kolo Udine i co prawda gogiel mówił że szybciej autostrada na około ale ja sie uparlem bo przecież droga jest. I nie żałuję.
            Przy okazji odkryliśmy fantastyczna trasę rowerową zbudowana na starej linii kolejowej z Travisio do Udine. Widziałem tylko kawałek i parę mostów i tunel ale to starczyło żeby pomyśleć nad przyszłym rokiem
            • carnivore69 Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 18.11.21, 15:09
              trypel napisał:

> Przy okazji odkryliśmy fantastyczna trasę rowerową zbudowana na starej linii ko
              > lejowej z Travisio do Udine. Widziałem tylko kawałek i parę mostów i tunel ale
              > to starczyło żeby pomyśleć nad przyszłym rokiem

O, brzmi ciekawie! Ale Treviso czy Tarvisio? ;-)

Jedna brzmi jak na przejażdzkę rodzinną, a druga raczej indywidualny szybki wypad.

Pzdr.
              • trypel Re: Fajna trasa ale nie dla Klemensa 18.11.21, 15:22
                Tarvisio
                Jechaliśmy wzdłuż rzeki I obserwowaliśmy stara linie kolejowa. I jak dojechaliśmy do Pontebby to poszedłem zobaczyć z bliska. I szok bo tam tunel. Asfalt. Szeroko na dwa rowery. Czad.
                To czesc trasy z Austrii nad adriatyk ale akurat kawałek jak doczytałem przebiega stara linia kolejowa. 50 czy 80 km różne źródła mowia
                Sprawdz Ciclovia Alpe Adria Radweg

www.komoot.com/highlight/856240

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka