Dodaj do ulubionych

Paszporty kowidowe w praktyce

15.11.21, 14:03
Może oczywiście wyglądaliśmy na godnych zaufania ale przez 5 dni w 4 krajach nikt nam nie zajrzał do dokumentu.
Wszędzie pytali to fakt ale nikt nie chciał obejrzeć.
Niemcy - hotel tranzytowy - macie? Tak, pokazać? Nie trzeba
Wlochy to samo (3 hotele i wiele knajp) w każdej knajpie pytali i mówili że bez greenpass możemy tylko na wynos albo siąść na zewnątrz ale po potwierdzeniu ze mamy nikt oglądać nie chciał.
Austria w knajpie to samo.
Ostatni hotel w CZ nawet nie zapytali.
W sumie najbardziej się starał B&B w Bergamo bo po rezerwacji zrobionej w drodze napisali ze mam wysłać scany ale jak zadzwoniłem i powodzialem ze z drogi nie mogę to odpuścili a na miejscu nie wymagali.
Ogólnie luz.
Maseczki na wejściu obowiązkowe, przy stoliku już nie. We wloszech sporo starszych osób chodzi cały czas w maskach, spotkaliśmy nawet taka pare w górach z kijami, samotnie, ale w maskach :(
W zbiorkomie bez maski nie wpuszcza. Byłem świadkiem jak kierowca wyprosił goscia.
Nie wiem jak nowe restrykcje w Austrii od dzisiaj ale ogólnie podróżować można całkiem normalnie a wciąż ludzi mniej niż przed korona
Do bazyliki św marka w Wenecji ok 10 rano stało max 10 osób w kolejce. Przed bywało już ze 100 M albo wiecej.
Jak ktoś się nastawia na zwiedzanie to wciąż szansa
Przy okazji dwa odkrycia miejsc których nie znałem wcześniej
Udine jako wielkie łał
I Monfalcone jako największe włoskie rozczarowanie ever
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka