Dodaj do ulubionych

Rosja chce zaatakować Ukrainę?

21.11.21, 16:28
Tak twierdzi szef ukraińskiego wywiadu:

wydarzenia.interia.pl/zagranica/newsamp-szef-ukrainskiego-wywiadu-rosja-planuje-atak-z-kilku-stron-n,nId,5659197
Co o tym sądzicie? Moim zdaniem to byłby dla Rosji samobójczy krok.
Obserwuj wątek
  • wislok1 Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 21.11.21, 19:06
   Trzeba zadzwonic do Putina i sie zapytac, czy to jest prawda...
   Samobojczy jak samobojczy,,,
   Moze to sa tylko dzialania pozorowane, a prawdziwy atak pojdzie na korytarz suwalski, zeby wyrabac polaczenie ladowe Obwodu Kaliningradzkiego z Bialorusia....
   Do 6 godzin to zrobia....
   I wypuszcza tysiace imigrantow na Podlasiu....
   • wislok1 Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 21.11.21, 19:08
    PS: juz widza jak NATO przystapi do wojny, wyraza swoj stanowczy sprzeciw i po ptokach.....

    Inna rzecz, ze Putin by musial sie liczyc z blokada gospodarcza i koncem biznesu gazowego, z ropa, generalnie z koncem biznesu z Zachodem...

    Ale to samo byloby w przypadku ataku na Ukraine....
   • bywalec.hoteli Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 21.11.21, 19:16
    samobójczy bo wówczas zadarlby z trzema: Ukrainą, którą by na zawsze utracił ze swojej strefy wpływów a „zyskał” terroryzm i przestępczość dużo gorszy niż z małej Czeczenii (czeczeńska mafia panuje obecnie w Moskwie), ze światem zachodu i USA oraz z Chinami. Chiński smok poczekałby aż rosyjski niedźwiedź zacznie krwawić, jakby wszedł na Syberię.
    Putin nie jest taki głupi.
    • wislok1 Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 21.11.21, 19:38
     Tez mam taka nadzieje, ale przypominam, ze ludzie 31 sierpnia 1939 w Warszawie glosno mowili, ze Adolf nie jest az tak glupi, zeby rozpoczac wojne....

     Wiadomo, ze Rosja by wtedy zadarla z NATO; USA; UE, Chinami jednoczesnie...
     Za duzo tych wrogow,,,

   • bywalec.hoteli Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 22.11.21, 11:16
    "Co ciekawe, hrywnie jak dotąd w ogóle nie szkodzą medialne doniesienia i spekulacje, oraz obawy polityków związane z możliwą kolejną odsłoną wojny z Rosją. Najwyraźniej rynek obstawia scenariusz, w którym do niczego poważnego tam nie dojdzie."
  • dr.hayd Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 23.11.21, 16:22
   Atak z kilku stron jest możliwy, ale raczej spodziewałbym ataku anonimowych hakerów, kurdyjskich migrantów, antyszczepionkowców, niezależnej republiki Ługańskiej, Donieckiej i może partyzantów z Zaporoża i Odessy. Może dojdą do tego jeszcze jacyś pokrzywdzeni LGBT, Afroukraińcy, czy coś takiego. Ale Rosja nie bedzie mieć z tym nic wspólnego, przecież takie mundury można kupić w każdym sklepie. Tak samo jak turyści na Białorusi mogą kupić sobie nożyce do cięcia drutu i płaszcze przeciwdeszczowe w każdym leśnym sklepie przy granicy. A Białoruś jest pokrzywdzona i nikogo nie atakuje.
   • bywalec.hoteli Re: Rosja chce zaatakować Ukrainę? 23.11.21, 20:30
    Rosja można powiedzieć okupuje cześć regionów innych państw:
    - Donbas i Krym na Ukrainie
    - Naddniestrze w Mołdawii
    - Osetię Pd. i Abchazję w Gruzji
    Ciekawe czy jako państwo czerpie z tego zyski, korzyści czy tez dopłaca do interesu. Bo indywidualni politycy, wojskowi, służby specjalne i urzednicy czerpią z tego pewnie niezłe zyski (czasami jednak giną, żyją w wielkiej niestabilności no i moskiewscy mocodawcy mogą ich po prostu aresztować, wiec jest to ryzyko).

    Wydaje mi się ze Rosja musi dopłacać do tego spore sumy. Samo choćby utrzymanie wojska w okupowanych regionach kosztuje.
    Politycznie wiadomo jaką ma korzyść: Gruzja, Ukraina czy Mołdawia nie wstąpi do Unii ani nie powstanie tam baza NATO. Rosyjska strefa wpływów zostaje zachowana a i Białoruś, Armenia, Kazachstan itp boja się robić ruchy na zachod spod czułych objęć ruskiego niedźwiedzia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka