Dodaj do ulubionych

Czemu to takie skomplikowane z tym ładowaniem?

22.11.21, 18:34
www.benchmark.pl/aktualnosci/battery-life-sprawdzil-pojemnosc-baterii-w-vw-id3-po-roku.html

"sam właściciel kanału Battery Life tłumaczy się, że od początku posiadania samochodu nie stosował się w pełni do zaleceń producenta (nie ładował auta od 10 do 80%, a do 100%), z tego powodu utrata wydajności mogła być większa."

Jakiż to problem tak wyskalować elektronikę, żeby pokazywała 0% przy realnych 10% oraz pokazywać 100% i odcinać ładowanie przy realnych 80%?

Nie byłoby dla użytkowników prościej? Naturalnym odruchem jest ładowanie, tankowanie do pełna.
Obserwuj wątek
      • bwv1080 Re: Czemu to takie skomplikowane z tym ładowaniem 22.11.21, 19:40
        tbernard napisał:
        > W przemyśle pojazdów z napędem elektronicznym jeszcze nie wpadli na ten patent.

Wpadli. W wiodącej marce możesz od dziesięciolecia prawie ustalić zamierzone parametry ładowania, łącznie z docelowym stanem końcowym. A także je w określonych przypadkach te nastawy ignorować.

Ale największy producent samochodów na świecie mentalnie pozostał jeszcze przy spalinowcach. Pewne rozwiązania jeszcze do nich nie dotarły.
    • allegropajew Re: Czemu to takie skomplikowane z tym ładowaniem 22.11.21, 20:12
      Mój durnowaty laptop HP mam 100% czasu na ładowarce. Praktycznie nigdy nie wyłączany (może średnio raz w miesiącu), tylko lock i wygaszacz ekranu.

I on ładuje baterię do 100% i potem pozwala pracować do 94% i tak w kółko. I te 94% można gdzieś głęboko podobno ustawić.

A dysk SSD też ma zostawione wolne przy formatowaniu, żeby nigdy nie przekroczyć 90% zapełnienia fizycznego.

Więc da się i zawsze się dawało!

Gościula
      • kanna13 Re: Czemu to takie skomplikowane z tym ładowaniem 22.11.21, 20:23
        Również durnowaty laptop Lenovo ma coś takiego: Tryb oszczędzania energii.
        Ta funkcja jest przydatna do przedłużenia żywotności akumulatora, gdy komputer jest podłączony do źródła zasilania.
        Gdy ten tryb jest włączony, akumulator będzie ładowany tylko do 55–60% pojemności, co może wydłużyć jego żywotność. Skróci to jednak czas korzystania z komputera po odłączeniu go od źródła zasilania.
      • qqbek Re: Czemu to takie skomplikowane z tym ładowaniem 22.11.21, 21:09
        Ja na baterii pracuję raz, dwa razy w tygodniu, bo jak gdzieś z młodą na treningi jeżdżę to mi żal tej godziny na plotki z zatroskanymi tatusiami/szerokodupymi mamusiami i szukam sobie zacisznego kącika z kawałkiem blatu, żeby siąść do pracy.

Nie korzystam z żadnych trybów oszczędzania czegokolwiek, po prostu pracuję na tym komputerze, bo do tego służy.

Jak się "skończy akumulator" zanim uznam, że komputer jest do wymiany, to tym gorzej dla akumulatora.
        Na razie na spokojnie mogę 4 godziny na akumulatorze nadal popracować, co jest dla mnie wartością bardziej niż satysfakcjonującą (mówimy o ponad 4-letnim laptopie z dość prądożernym i7 7-mej generacji na pokładzie).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka