Dodaj do ulubionych

To powod do dumy czy wstydu?

02.12.21, 18:27
Ze sie jest narodem kapusiow?

moto.pl/MotoPL/7,88389,27867920,polski-kierowca-nagrywa-na-kamerke-i-wysyla-filmiki-na-policje.html#s=BoxOpImg12
Obserwuj wątek
    • klemens1 Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 19:03
      Zależy, co się konkretnie wysyła. Czy sam fakt naruszenia przepisu, czy stworzenie niebezpieczeństwa.
      Świat jest bardziej skomplikowany, niż ci się wydaje. Nie żeby był jakoś mocno skomplikowany, ale dla ciebie za bardzo.
      • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 21:16
        Ale to mozna spokojnie przenisc na wszystkie inne aspekty zycia i nagrywac co sie da i kablowac co sie da...
        Powoli stworzy sie kultura kablowanie na kazdego na kogo mozna i za co mozna.
        Tylko czekac ja to bedzie za nienoszenie maseczek itp..
        To prawda ze wtedy wszyscy ze strachu beda sie dobrze zachwywac kiedy podejrzewaja ze ktos kabluje.
        A jedyny kto to lubi to Policja. Kiedys ORMO bylo ponizane a teraz donosiciele beda gloryfikowani?
        Ale jak widac wiekoszosc to preferuje i sa dumni ze mozna takich ujaic i im pokazac oraz dipierd.
        Ale ja bym na pewno nie chcial zyc w takim srodowisku i dla mnie to bylby wstyd. Wszyscy robimy bledy, wszyscy czasami glupie rzeczy.
        A ja powtarzam ze ten co nigdy nie zrobil niz niezgodnego z prawem czy niebezpiecznego na drodze moze to robic a reszta nie. Ciekawe co by wtedy bylo?
          • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 21:42
            A dlaczego tylko piratow drogowych ?
            Z takim podejsciem bedziecie miec niedlugo jak w chinach gdzie wszedzie zakladaj kamery i kazdy bedzie caly czas obserwowany i kontrolowany dzieki i kamerom i AI, a za wszelkie przewinienia automatycznie karany..
            Tak chcesz zyc? Proosze bardzo.
            • porschepanamerka Re: To powod do dumy czy wstydu? 04.12.21, 22:16
              engine8 napisał(a):

> A dlaczego tylko piratow drogowych ?
              > Z takim podejsciem bedziecie miec niedlugo jak w chinach gdzie wszedzie zaklada
              > j kamery i kazdy bedzie caly czas obserwowany i kontrolowany dzieki i kamerom i
              > AI, a za wszelkie przewinienia automatycznie karany..
              > Tak chcesz zyc? Proosze bardzo.

Nie nie....u nas pojedynczy szeryfowie drogowi nagrywają a w Chinach to państwo śledzi obywateli , daje im jakieś punkty i na podstawie liczby punktów określa ststus społeczny np. łatwiej dostać kredyt, pracę itp. zaufanie społeczne jesy wyższe, więc to nie to samo....śledzony 24 h na dobe nie chce być ale wyrywkowo na drodze to ok bo nie mam nic do ukrycia a piratów trzeba nagrywać i eliminować z drogi bo to sposób by tak nie robili i nie stwarzali zagrożenia na drodze.
        • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 22:33
          Ale Engine pierdolisz...
          Mieszkasz w kraju policyjnym, gdzie ludzie jakieś 10x częściej z byle powodu dzwonią na Policję niż w Polsce i go wychwalasz pod niebiosa, a jednocześnie stwierdzasz na podstawie jednego artykułu, że u nas gdzie "Policja to Twój wróg" nie mówiąc o urzędach i administracji będzie kraj donosicieli...
          • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 22:46
            Ty pojecie ni emasz o cym mowisz. Wiec lepiej pytaj a nie wypowidaj sie najk ekspert.
            Ludzi dzwonia na policje jak widza potrzebe
            Ty tez mozesz dzwonic jak ci sie cas nie podoba ale nikt nie nagrywa nikogo prywatnie na gdyby nawet to policja tego nie bedzie wogole ogladac.
            Jak widze kogos kto sie zle zachwuje na ulicy to dzwoani ena policje i im mowie a oni jak chca to sami go beda szukac ale nikgo ni eukarza na podstawie donosu.
            Aby kogos ukrac musza to sami widziec.
            Mam nadzieje ze zauwazysz w tym roznice.
            • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 23:04
              Aha czyli zadzwonić, że ktoś jedzie choć trochę za szybko, albo ćwiczy szybką jazdę/kręci bączki na pustym parkingu to nie jest bycie kapusiem, ale nagrać jak ktoś odpierdala gorsze rzeczy, czy ucieka z miejsca wypadku i wyręczyć policję to już jest bycie kapusiem...
              Dla mnie osobiście ważniejsze jest ew. niebezpieczeństwo dla innych, a nie sposób donoszenia...
              No, ale co ja tam wiem...

Inna sprawa, że sam nie donoszę i nie nagrywam dla samego nagrywania, a rejestratory mam just in case... A na pewno nie będę jak hamerykance wydzwaniał jak tylko coś mi się nie spodoba...
                • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 01:46
                  Znowu niczego nie pojmujesz jak nie widzisz roznicy pomiedzy kamerami dla bezpieczenstwa w domu i kolo domu a tymi publicznymi na ulicy gdzie cie namerzaja i sledza wszedzie. Nie, nie jestes tam beimienna osoba a konkretnym obywatelem z nazwiskiem , adresem itp - na ulicy, w centrach handlowych, biurqch, urzedach, parkach- wszedzie ? I jak cos zle zrobisz to masz madat automatcznie a Twoje zachwanie jest nie tylko sledzone ale i oceniane na skali..
                  • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 08:29
                    Akurat mam kumpla który siedzi w tej technologii, tzn. w algorytmach rozpoznawania i identyfikacji twarzy... Zgadnij w jakich Państwach wdrożono najbardziej zaawansowane algorytmy produkcyjnie... I gdzie funkcjonują produkcyjnie... oczywiśćie dla bezpieczeństwa...
                    W Chinach i...
                    Więc nie pierdol proszę o śledzeniu ludzi wszędzie w odniesieniu do Polski, bo nie masz pojęcia o czym piszesz i to tylko Twoje widzimisie...

A co do śledzenia i namierzania to masz na pewno takie urządzenia namierzające jak komórka, karta płatnicza, czy akceptujesz cookies w przeglądarkach...
                    Wszystko imienie doskonale zna całą Twoją historię...
              • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 01:59
                Absolutnie to co innego... Po to jest policja aby sie zajmowal tymi co robia cos zlego i wspopracowala ze srodowiskiem i jak widziesz cos nie tak to dzwonisz do nich i mowisz ze maj robote ale nie ty oceniasz i nie ty decydujesz tylko ich powiadamiasz i oni sie tym zajmuja, ocenija i karaja albo nie...
                To zupelnie co innego jak wysylanie im filmu a oni na podstawie tego karaja czlowieka?

U nas by to nie przeszlo poniewaz policja mandatow nie daje a daje je tylko sad i w kazdym sadzie bys wygral jesli ktos cie nagral amatorska kamera. Tu nawet wygrasz jak cie nagraja profesjonalna policyjna ktora nie byla kalibrowana wg wymagan. Masz prawo zarzadc w sadzie certyfikatow ze wszytko co ocenilo predkosc jest kalibrowane i policjant i radar.
                Tu policji nie wolno ci "wypisac mandatu" (tzn wypisac papierka do sadu), bo cie zmierzyli radarem. Jedynie co wolno to policjant ocenia wzrokiem ze jedziesz za szybko i radarem jedynie potwierdza. A wiec nawet pomiar urzadzeniem nie jest wystarcziajcy - musi to najpierw ocenic osobiscie policjant a potem jedynie potwierdzic.
                Jak maj radar w samochodzie to musz miec kalibrowany licznik, jechac za toba ok mili i ocenic twwoja predkosc a rader to jedynie potwierdza..
                Dlatego zadne donosy nie wchodza w rachube. Policjant musi t sam naocznie widziec.
                A wiec kazdy policjant jest co rok testowany czy potrafi ocenic predkosc z dokladnoscia do 5 mph. Jesli nie to nie ma prawa uzywac radaru. I kazdy policjant przed wyjazdem na szychte musi sprawdzic ze radar jest dokladny.

Wcale nie jest trudno spreparowac film i wyslac do Policji wiec dziwne ze w panstwie prawa takie cos akceptuja.
                • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 08:49
                  To tylko różni się kwestią stwierdzenia wystąpienia przestępstwa/wykroczenia.
                  Ale jeśli na telefon dostaną u was zgłoszenie, że taki i taki kierowca w takim i takim samochodzie w takim i takim miejscu zrobił to i to, to zaczyna się postępowanie i jeśli szkodliwość jest wysoka, np. koleś potrącił śmiertelnie kogoś, lub policji się chce, to policja ma prawo zebrać nagrania z wszystkich kamer w okolicy których u was jest tysiące i to jest wystaraczający dowód...
                  U nas przecież też mandaty nie lecą z automatu, tylko każdy z przesłanych filmików jest analizowany, jest wszczynane postępowanie. Jeśli co do filmiku są jakiekolwiek wątpliwości to jeśli są dane do przesyłającego to jest proszony do zgłoszenia się jako świadek...
                  I nie jest też tak, że każde nawet drobne przewinienie z filmików jest od razu karane mandatem, no i oskarżony może odmówić przyjęcie i sprawa też ląduje w sądzie...
                  Co do procedur to przecież nie chodzi o sam stwierdzenie wykroczenia tylko o zatrzymanie, czy zmuszenie do czynności oywatela na które nie ma ochoty, np. sprawdzenie poziomu alkoholu w krwi czy narkotyków... Policjant musi stwierdzić wystarczającą przesłankę, bo jak się pomyli to beknie, bo idzie odszkodowanie dla zatrzymanego... Tak samo kwestia filmików, jeśli nie będzie jakiegokolwiek potwierdzenia wykroczenia i później w sądzie okaże się, że kwestia nie jest 100% pewna to od razu będzie kontra prawna i odszkodowanie...
                  U nas nie ma tego bata na urzędników i tym się różnimy, ale na pewno nie samym donosicielstwem... Właśnie w US bardzo mi przeszkadzało tą świadomość, że niezależnie co robisz, to od razu pojawia się szeryf bo dostał zgłoszenie... Siedzisz ze znajomymi i głośno gadasz - szeryf... Zrobisz grilla poza obrębem ogrodzonej posesji - szeryf... Kilka razy ruszysz z piskiem opon na pustym parkingu - szeryf...
                  Kurwa spluniesz gdzieś lub wyrzucisz peta - też zaraz będzie szeryf, bo sąsiedzi się skarżą...
                  Nigdzie nie poznałem takiego donosicielstwa jak w US....

A co do spreparowania to właśnie nie jest łatwo bo filmy są analizowane, nikt nie dostaje mandatu z automatu bez postepowania...
                • marekggg Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 09:20
                  usmialem sie - spreparowanie filmiku jest proste - nie ogladaj tyle glupawych seriali i filmow amerykanskich.

TAM czyli w USA i TU w europie sa zupelnie rozne systemy prawne (anglosaski jest coprawda w UK i IRL), ale cala reszta jest zupelnie inna.

i tak jak napisal grzesiolek - w PL tez policja najpierw ocenia te filmiki i potem dopiero wlepia mandaty lub nie.
            • galtomone Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 07:12
              engine8 napisał(a):

> Ty pojecie ni emasz o cym mowisz. Wiec lepiej pytaj a nie wypowidaj sie najk e
              > kspert.
              > Ludzi dzwonia na policje jak widza potrzebe

Acha, u Was nie donosza, tylko dzownia jak maja potrzebe... U nas nie maja potrzeb tylko donosza...

Nie... no nie mam pytań.

zAJEBISTA LOGI

> Ty tez mozesz dzwonic jak ci sie cas nie podoba ale nikt nie nagrywa nikogo pr
              > ywatnie na gdyby nawet to policja tego nie bedzie wogole ogladac.

Znaczy u Was wystrczy powiedziec, ze cos zrobiles zle... Trzeba sie podpisac czy za anonim tez cie posadza?

> Aby kogos ukrac musza to sami widziec.

Wiec jak Ci rozwale fure, ale powiem, ze to nie ja... a policja tego nie widziala, to luz?
              Zajebiscie.
            • tbernard Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 09:25
              engine8 napisał(a):

> Jak widze kogos kto sie zle zachwuje na ulicy to dzwoani ena policje i im mowie

No to jesteś komunistycznym kapusiem, bo prawdopodobnie z domu wyniosłeś ormowskie tradycje i na tym można zakończyć te chore wywody.
              • galtomone Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 11:47
                tbernard napisał:

> engine8 napisał(a):
                >
                > > Jak widze kogos kto sie zle zachwuje na ulicy to dzwoani ena policje i im
                > mowie
                >
                > No to jesteś komunistycznym kapusiem, bo prawdopodobnie z domu wyniosłeś ormow
                > skie tradycje i na tym można zakończyć te chore wywody.

W punkt 👍
        • marekggg Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 22:42
          Pewnie bys niechcial zyc w normalnym kraju, gdzie wszystko dziala jak ma - naprzyklad w Szwajcarii, w jednym z krajow skandynawskich.

pewnie jak ci sasiad bedzie w ogrodku robil codziennie grilla na setke osob, to z honorem nie zadzwonisz na policje, bo bylbys kapusiem?
        • galtomone Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 07:08
          engine8 napisał(a):

> Ale to mozna spokojnie przenisc na wszystkie inne aspekty zycia i nagrywac co s
          > ie da i kablowac co sie da...

I przecież od dawana tak jest, w USA też.
          Ludzie dziwni na policję, piszą do prokuratur, informują o przestępstwach dokonywanych przez ludzi i firmy...
          Mało to było "whistle-blowers" u Was? O ile wiem to nawet prawo zapewnia im łagodniejsze traktowanie.

Dlaczego mamy nie reagować jeśli ktoś działa tak, że nasze życie przez to jest gorsze lub zagrożone?

Mało to firm było co truły np. wodę i ktoś donosił?
          Rozumiem, że jak Twój sąsiad składowa trzy domy dalej niebezpieczne odpady, to byś na niego na policje nie doniósł?
          Jakbyś wiedział, że robi w garażu coś, co może zmieść Twój dom z (razem z Tobą) z powierzchni ziemi, to też nie?

A gdybym jeździł codziennie po twojej uliczce i pod Twoimi oknami z prędkością 60 mph i sportowym tłumikiem rujnując Twój sen to grzecznie mówiłbyś mi dzień dobry i tyle?

Do Twoich i Twoich sąsiadów śmieci też się mogę bezkarnie dorzucać i nie płacić... nie macie nic przeciwko?

> Powoli stworzy sie kultura kablowanie na kazdego na kogo mozna i za co mozna.

Troche jesteś nie na czasie....To działa tak od dawna i bogu dzieki.

> Ale ja bym na pewno nie chcial zyc w takim srodowisku i dla mnie to bylby wstyd

A zyjesz...

> . Wszyscy robimy bledy, wszyscy czasami glupie rzeczy.

Nie, no co ty... Ty na pewni nie.
          • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 18:21
            Ja was doskonale rozumiem... i wsoplczuje.

Raz ci jeszcze mowie ze u nas policja aby ukarac musi sama stwierdzic problem.
            Donosic mozna i czasami trzeba ale to tylko po to aby policja czy szeryf sami sie tym zainteresowali bo jak jak zadzwonie ze sasiedzi sa glosni o 3 w nocy i nagram to oni przyjda do sasiada i posluchaj - jak rzecywoscie glosno to mu kazd sciszyc bo przeszkadza. Ale jaknie slysza to nic nie zrobia.

Ja wlasnie robie bledy i czasami - a nawet najcxessciej nawet bledem tego nie nzywal bo przekraczam prawa umyslnie jaoo ze nie maj sensu.. I dlatego jestem daleki od wsciekania sie czy donoszenia na innych

Jak mam pol kosza pustego i sasiad dorzuci co niby dlaczego mialbym sie na to obrazac? Moze sobie brac albo dorzycac do moich smieci..

Jakbys jezdzil codziennie przed moim domem szybko i cicho - a to sobie jezdzij.
            Ale jakbys jezdzil wczesnie Hartleyem to bym wylazl albo cie odwiedzil i cie poprosil aby tego wiecej nie robil a jak by nie skutkowalo to bym poprosil Szeryfa zeby cie przekonal.
            Ale bym K niczego nie nagrywal i nikomu nie wysylal bo nikt by tego nie ogladal.

Co innego whislte blower a co innego jak polowa spoleczenstwa wysyla filmiki a policja na ich podstawie wypisuje mandaty.
            Whilstel blower mowi co widzila a nikt na podstawi tego nikogo ani niczego nie zamyka czy nie karze. Robia wlasne badania i dochodzenia - nieprawda?
            U nas jak cos doniesiesz i policja widzi ze to wazne to czsami ida do goscia i mu mowia ze ktos doniosl i zeby tego wiecej nie robil ale nie moga go na tej podstawie ukarac.
            No ale wtedy zwracja uwage na takieg aby mogli go sami zlapac jak znow to zrobi.

No wiec ja zyje wlasnie w takim srodowislu jak ci pisze.
            Szeryf jest i moge zadzwonic w kazdej chwili i szeryf reaguna jak cos sie zlego dzieje....Nudz sie jak mopsy przeciez. Ale zeby ukarac to szeryf czy policja musi sam stiwerdzic fakty.
            A wiec ja sie nie boje ze ktos na mnie doniesie i naraz K madat dostane.
            Jak doniesie to co najwyzej szeyf zapuka i ostrzeze.

A jak zapierd na ulicy - i jak pisalem to zapierd kiedys chyba w 10 aut ponad 250 km/g po autostradzie o 6 rano i byla prawie pusta. Minelismy czywisci ekilka aut i ktos zakablowal.
            Sam bym to zrobil jabym widzila takich wariatow bo to na jakis gang wygladalo... :)
            I policja nas w koncu namierzyla ale bylismy juz na parkingu i otoczylo nas czyba z 5 radiwozow i helikpoter. Ale poniewaz nas nie zlapali sami to nas jedynie ostrzegli - a my chcileismy sobie foki strzelac z ladna mloda blondyna policjantka...i potem pol dnia nas "obserwowali" z ziemi i powietrza zeby zlapac... I sie z nimi bawailismy w kotka i myszke.. Wiesz jakie to byl by atrykuly w lokalne prasie jakby na zlapali? Zdejcia w kajdankach, i napis "Zatrzymano hi-tech gang samchodowych chulganow a wsrod nich Profesor uniwersytetu, Dyrektor szpitala, CEO duzej znanaej firmy i byly Plicjant..."
            • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 18:37
              >a co innego jak polowa społeczeństwa wysyła filmiki a policja na ich podstawie wypisuje mandaty

A gdzie tak jest? Bo chyba oburzasz się na coś co nie istnieje...
              Bo na podstawie jednego artykuły który mówi o ułamku procenta wszystkich mandatów, które są ułamkiem procenta naprawdę niebezpiecznych zdarzeń na drogach... Ty wysnułeś całą wizję społeczeństwa samych donosicieli, pełnej kontroli, kamer i inwigilacji... A w Polsce nigdy nie czułem się nawet w połowie tak inwigilowany i kontrolowany społecznie jak w US...
                • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 19:16
                  Ale właśnie wszystkie argumenty liczbowe czy fakty nie wytłumaczą Ci, że żyjesz w znacznie bardziej niebezpiecznym i policyjnym kraju niż Polska, bo Ty tego nie odczuwasz... Więc tak, jak widzę najważniejsze jest to jak się czujemy...
                  • nousecomplaining Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 19:51
                    > Ale właśnie wszystkie argumenty liczbowe czy fakty nie wytłumaczą Ci, że żyjesz w znacznie bardziej niebezpiecznym i policyjnym kraju niż Polska, bo Ty tego nie odczuwasz...
                    Endżin jest zabetonowany mitem o najlepszym możliwym kraju do zamieszkania, wszelkie argumenty zawierające jakąkolwiek krytykę USA traktuje jako atak na własną osobę. Tam jest najlepiej pod każdym względem i koniec kropka. Bez dyskusji. Jak napiszesz, że ci wystarczy dom czy mieszkanie 100 m2 (bo NIE CHCESZ WIĘKSZEGO), to powie, że gówno prawda, bo nie wiesz, jak to jest mieszkać w większym. Jak zapodasz filmik o durnym zachowaniu kierowców na rondzie gdzieś w US, to ci zarzuci poniżanie innych (sic!), jak napiszesz coś o aborcji, to od razu walnie tekstem o zabijaniu i o zlikwidowanej karze śmierci, ale na temat linka o dopuszczalności kary śmierci w jego kraju nawet się nie zająknie, and so on and so forth.
                    • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 22:02
                      Ja mmieszkam w Kaliforni ktora jest wilekosci Polski wiec mowienie mi co sie dzije w USA to jak Wam mowic co sie dzije w Europie.
                      A Kalifornia ma sie do USA mniej wiecej tak jak Tijuana do Meksyku
                      A poludniowa Kalifornia ma sie te podobnie to calej Kaliforni.
                      I ja wam mowie jak sie TU zyje w krainie woelkosci Polski a co sie dzije na wschdzie USA czy jest wziete ze statystyk o calych USA to mnie to dotyczy tyle samo co was a moze mniej.
                      Tsk ze jak mi pokazujesz jakies skrzyzowanie gdzies tam w srodku USA to ja cie skontruje podobnym gdzies tam w Rumuni czy Turcji..
                      I powtorze za toba ze rzeczywscie tu sie mieszka lepiej pod 99% wzgledow i o wiele lepiej i ja to wiem z autopsji a we skad to wiecie? Z internetu?
                      Malo tego - ci co tu mieszkaja i chca mieszkac to potwierdzaja swoja kasa.
                      • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 22:19
                        No i dokładnie tak jest... Nawet w samej Kaliforni są miejsca gdzie masz luksus i takie gdzie lepiej się nie zapuszczać...
                        No i Ty zawsze idziesz w kontrze jak ktoś cokolwiek napisze o USA... Nie, że w Kaliforni masz inne życie, tylko, że główno wiecie, w USA jest super... A nikt nie mówi, że jest źle, tylko właśnie, że jest różnie, że są stany, miejsca, osoby, zawody, które mogą definiować US zupełnie inaczej niż czynią to Twoje doświadczenia...
                        I dokładnie o to większości tutaj chodzi, a Ty zawsze się rzucasz jak pchła na grzebieniu...
                        No a tutaj złapałeś się chwytliwego tematu z artykułu, a niechęć do władzy i informowania jej o błędach bliźniego jest akurat w Polsce znacznie większa niż w US... Ba stawiam, że na podobnym poziomie jak w US wśród czarnych... Zresztą nawet pod tym artykułem i filmikami jest zawsze bardzo dużo komentarzy o byciu kapusiem i nie nie dotyczy to tego co sobie umyśliłeś, że jak dajesz filmik to kapuś a jak dzwonisz to już nie... Tamci jedno i drugie uważają za bycie kapusiem.
                        Jeśli uważasz inaczej to jednak g... wiesz o Polsce...
                      • nousecomplaining Re: To powod do dumy czy wstydu? 04.12.21, 16:38
                        > I powtorze za toba ze rzeczywscie tu sie mieszka lepiej pod 99% wzgledow i o wiele lepiej i ja to wiem z autopsji a we skad to wiecie? Z internetu?
                        Qrwa Endżin nie przeginaj. Masz wszystkich innych włącznie z piszącymi tutaj za ignorantów, którzy nie wyściubili nosa poza polski zaścianek? Myślisz, że nie wiemy jak się mieszka w krajach innych niż Polska, a wiedzę o nich czerpiemy z internetów? Weź się powstrzymaj z tą megalomanią, bo to już nie jest zabawne. I widzę, że to nie jest tylko moje zdanie tutaj.
                        A to, co napisał niżej Grzesiolek (g... wiesz o Polsce...), potwierdzają praktycznie wszystkie twoje wpisy. Ty się chłopie zatrzymałeś w czasie. Wyjechałeś kiedyś tam i podtrzymujesz swoje zdanie na temat Polski z kiedyś tam, będąc totalnie impregnowanym na rzeczywistość tu i teraz. I nieważne, że my tu żyjemy, ty wiesz kurwa lepiej. A żyj se tam na zdrowie, ja bym się z tobą nie zamienił za chuja.
                        • engine8 Re: To powod do dumy czy wstydu? 04.12.21, 18:09
                          Podejrzewam ze wiekszosc tu piszacych - z nielicznymi wyjatkami, nie ma pojecia jak sie mieszka w innych krajach i rejonach tych krajow. Bo to ze wyjechali na urlop czy nawet byli na tzw saksach wcale nie daje im rozeznania jak sie mieszka i zyje.
                          A zyje sie kazdemu inaczej i to zalezy od masy czynnikow.
                          Mozecie mnie rowniez spokojnie posadzac ze je tez nie wiem jak sie mieszka w Polsce i bedzie w tym wiele racji.-
                          Ja jedynie pisze jak ja to odczuwam i widze.
                          • gzesiolek Re: To powod do dumy czy wstydu? 04.12.21, 21:43
                            No i z tym i poprzednim postem się zgadzam...
                            Zresztą już Ci kiedyś pisałem, nikt Ci nie zarzuca kłamstwa i twierdzi że niby nie żyje Ci się tak dobrze jak Ci się żyje, a jedynie zwraca uwagę na to co mu się w US nie podoba/nie podobało (niekoniecznie u Ciebie na dzielnicy).
                            Widzisz ja oceniam US pozytywnie mimo, że byłem na saksach w gorszej części gorszego stanu, gorszego(?) wybrzeża... Ale piszę co mi się nie podobało, wcale nie twierdząc, że tak jest u was, między willami...
    • qqbek Re: To powod do dumy czy wstydu? 02.12.21, 23:13
      Nie, no na tym przejściu mało nie doszło do zabójstwa, a ty o kapusiowaniu.
      Żyjesz w kraju, który opleciony jest wprost kamerami CCTV, a nam zarzucasz bycie "narodem kapusiów", choć to raczej dzikie zwyczaje drogowe w tym kraju wołają o zgłaszanie niektórych zachowań odnośnym władzom.
    • bimota Re: To powod do dumy czy wstydu? 03.12.21, 14:04
      Patrzac na te filmu stwierdzam co bylo do przewidzenia - wiekszosc to jebane kapusie, w zasadzie 2 ostatnie nadawalay sie do wysylki.

polecam do snu moja niedawna produkcje w tym temacie:
      youtu.be/gCNrRQsITrQ

I proponuje bys sprobowal wyslac filmik na ten adres i podzielil sie z nami wrazeniami. Moge ci uzyczyc ktorys z moich, bys sie nie przemeczal...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka