Dodaj do ulubionych

[OT] 3 dawka nie działa?

04.12.21, 12:13
"Izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 10 tys. 600 osób, które przyjęły dawką przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19, zostało zainfekowanych koronawirusem."

Oszustwo, nie działa, baranki się szczepią, itd., itd...

"Do 12 listopada trzecią dawką szczepionki przyjęło w Izraelu ponad 4 mln osób. Koronawirusem zaraziło się 10 tys. 600 z nich, czyli 0,26 proc."
Obserwuj wątek
   • klemens1 Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 14:09
    bigzaganiacz napisał(a):

    > Widze galtus ze juz przebierasz nozkami na czwarty strzal , poczekaj jeszcze z
    > trzy cztery miesiace i bedzie

    Zawsze jestem ciekawy, co odpowie płaskoziemca, gdy liczby przeczą jego teorii.
    Wiem, że nigdy się nie przyzna, że Ziemia jest kulista, ale czasami potrafi się ciekawie tłumaczyć. Ty nawet tego nie potrafisz. Twoja wypowiedź jest merytorycznie pusta, byle cokolwiek odpyskować. A najlepsze jest to, że tego w ogóle nie widzisz.

    • bigzaganiacz Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 14:55
     Liczby niczemu nie przecza
     To wycinek liczb pod teze galtusia
     Ile sie zarazilo noe zaszczepionych , ile zmarlo tych i tych ,
     I jeszcze jedno najwazniejsze
     Podaje sie tylko zgony covidowe
     Pomijajac zupelnie calkowita liczbe zgonow , przypadek ?
     • klemens1 Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 18:46
      bigzaganiacz napisał(a):

      > Liczby niczemu nie przecza
      > To wycinek liczb pod teze galtusia

      4-milionowy wycinek? Masz jakiekolwiek pojęcie o statystyce?

      > Ile sie zarazilo noe zaszczepionych , ile zmarlo tych i tych

      Miałeś dane z Irlandii. Skuteczność szczepionki: 90%.

      > I jeszcze jedno najwazniejsze
      > Podaje sie tylko zgony covidowe
      > Pomijajac zupelnie calkowita liczbe zgonow , przypadek ?

      Nie wiem, czy przypadek. Ostatnio podali, że jest 70% więcej zgonów ogólnie. Przypadek?

       • grzek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 20:43
        W Polsce zatorowość płucna występuje na poziomie około 30 tys. rocznie. Czyli średnia wykrywalność dzienna, to 82 przypadki. Najczęściej po 40 roku życia, gdzie w tym przedziale również jest najwięcej zaszczepionych. Nic w tym dziwnego, że u zaszczepionych wykrywa się zatorowość płucną. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że można dostać zatoru bezpośrednio po szczepieniu ale nie jest tak duże, żeby straszyć ludzi.
         • grzek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 21:36
          Przypuszczalnie, przez bałagan, jaki jest teraz w Polsce, nie ma takich danych w jednym miejscu a jak gdzieś są, to w formie, która jest nieczytelna i nie nadaje się do publikacji. Może kiedyś podadzą z dwuletnim opóźnieniem. Mogą być dostępne jakieś statystyki, gdzieś w innych krajach, np. w Izraelu.
        • tbernard Re: [OT] 3 dawka nie działa? 07.12.21, 17:21
         grzek napisał:

         > Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że można dostać zatoru bezpośrednio po szczepieniu ale nie jest tak
         > duże, żeby straszyć ludzi.

         Podobnie można dostać zatoru po powrocie z kościoła, po przeczytaniu książki, po napisaniu czegoś na forum.
         Gdyby istniała jakaś istotna zależność między szczepieniami i zatorami, która miała by potwierdzenie w statystyce, to pierwsi wyłapali by to naukowcy. Na razie pianobiciem zajmują się pseudonaukowcy.
   • galtomone Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 15:08
    bigzaganiacz napisał(a):

    > Widze galtus ze juz przebierasz nozkami na czwarty strzal , poczekaj jeszcze z
    > trzy cztery miesiace i bedzie

    Przebierać nie przebieram, ale oczywiście, że się zaszczepię i 100 razy jak będzie trzeba,. Ani to pierwszy ani ostatni raz.
    Przeciwko WZW B jestem w takcie szczepienie a na krztusiec i tężec po nowym roku.
  • trypel Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 13:03
   Jak to internety mówią

   Trzecia dawka wzmacnia układ odpornościowy, więc po czwartej jesteś już chroniony. Kiedy 80% mieszkańców otrzyma piątą dawkę, ograniczenia będzie można złagodzić, ponieważ szósta dawka powstrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa. Jestem spokojny i wierzę, że siódma dawka rozwiąże nasze problemy, a ósmej dawki nie mamy powodu się bać. Badania kliniczne z dziewiątą dawką wykazały, że przeciwciała są bardziej stabilne po dziesiątej dawce. Jedenasta dawka gwarantuje, że nie będzie nowych mutacji, więc nie ma powodu, by krytykować pomysł dwunastej dawki…
    • tbernard Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 16:42
     grzek napisał:

     > A znasz jakiś inny sposób, żeby zlikwidować epidemię, oprócz szczepień?

     Najlepsza metoda, to nie dać się nabrać na ogólnoświatowy spisek i załatwić lewy wpis do zaszczepionych aby ominąć restrykcje (na przykład w podróżach). Przy okazji zafałszuje się statystykę aby pokazać: no jak to, tylu zaszczepionych i nadal chorują na pandemię.
     • nousecomplaining Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 11:25
      > Najlepsza metoda, to nie dać się nabrać na ogólnoświatowy spisek i załatwić lewy wpis do zaszczepionych aby ominąć restrykcje (na przykład w podróżach).

      Swoją drogą ciekawe, jaka w Polsce jest skala tego zjawiska (znaczy kupowania lewych wpisów). Znacie takie przypadki? Ja znam, przyznam, że jak to usłyszałem od znajomej, która się przyznała, to mnie zatkało - akurat po niej bym się w życiu nie spodziewał.

      A to jeden z ciekawszych sposobów:

      An Italian man raised eyebrows this week and made global headlines when he arrived at a vaccination center in northern Italy and tried to fool health workers into administering a coronavirus vaccine into a prosthetic arm.
      The man apparently hoped to receive a covid-19 health certificate, which grants freedoms in Italy to the vaccinated, ahead of restrictions coming into force on Monday.
      The incident took place in Biella, an area not far from Turin and Milan in northern Italy. The president of the Piedmont region, Alberto Cirio, explained in a Facebook post on Friday how the unnamed individual tried to “deceive” health workers and was ultimately caught.
      The fake silicone arm looked “very similar” to real skin, Cirio said, according to Reuters. However, he said, the color and feel “raised the suspicion of the health worker, who asked him to show the whole arm.”
      “The incident would border on the ridiculous, were it not for the fact that we are talking about an extremely serious act,” Cirio added.
      The man, in his 50s, has been reported to police, Cirio said, and he could face criminal charges.
      Italian news agency ANSA reported that the man was a health worker in Italy and had already been suspended from his job for refusing to get vaccinated. Italy has made coronavirus vaccines mandatory for all health workers.
      According to the Associated Press, the nurse who sought to administer his shot on Thursday, Filippa Bua, told Italian newspapers that she had quickly noticed something was awry.
      “When I uncovered the arm, I felt skin that was cold and gummy, and the color was too light,” Bua told the Italian newspaper Corriere della Sera.
      She said she initially believed the man, thought to work as a dentist, was an amputee and had mistakenly offered the wrong arm to her, before she realized he was trying to avoid the vaccination by using a prosthetic.
   • tbernard Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 13:30
    To czy będą potrzebne kolejne ewentualne dawki zależy od sytuacji. Być może trzecia już całkowicie wystarczy a kolejne to już będą dla chętnych jak szczepienia sezonowe na grypę. Ważne aby w Polsce obniżyła się umieralność na pandemię. Gdyby nie szczepionki to mielibyśmy teraz o wiele więcej zgonów, co mogło by doprowadzić do paraliżu w branży pogrzebowej.
  • bimota Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 13:28
   Gdzie sa dane o ogolnej dziennej umieralnosci z podzialem na wyszczepionych i nie ? Bo wszedzie podaja nic nie mowiace "dane", ktrore po pewnym czasie sie zmieniaja...

   Dlaczego producenci w dokumentacji podaja, ze badania nie sa zakonczone, a wszedzie slychac, ze dziabki sa swietnie przebadane ? Glupi ten Izrael - bad cos, co jest swietnie zbadane, wystarczy spytac Niedzielskiego, Simona, Horbana... fachowcow, poprostu.
   • kreinto Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 22:49
    bimota napisał:

    > Gdzie sa dane o ogolnej dziennej umieralnosci z podzialem na wyszczepionych i n
    > ie ? Bo wszedzie podaja nic nie mowiace "dane", ktrore po pewnym czasie sie zmi
    > eniaja...
    Dziś rano próbowałem się dość jeśli chodzi o PL i nie jest łatwo. Trzeba zbierać dane z różnych miejsc ale po krótkiej analizie wygląda to tak, że w województwach o najniższym współczynniku wyszczepienia jest najmniej hospitalizacji i zgonów a ilość zakażeń maleje najszybciej. Z kolei najwięcej hospitalizacji i zgonów jest w województwach z najwyższym współczynnikiem wyszczepienia. Ilość nowych zakażeń jeszcze tam nie maleje.
    To są jednak wartości bezwzględne. Gdyby zważyć je ilością mieszkańców tych województw wskaźniki się wyrównują. Poza malejącym trendem nowych zakażeń. On nadal jest malejący w województwach z najniższym współczynnikiem wyszczepienia a w tych z dużą ilością szczepionych mało nie spada.
    Ktoś tu kogoś robi w balona myśląc, że nikt nie porówna tych danych.
    • qqbek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 22:55
     kreinto napisał:

     > w województ
     > wach o najniższym współczynniku wyszczepienia jest najmniej hospitalizacji i zg
     > onów a ilość zakażeń maleje najszybciej.

     Coś chujowo (czyt. "wybiórczo") te dane czytasz.
     Jeszcze tydzień temu 1/5 zgonów w kraju przypadała na lubelskie (1/18 populacji kraju).

     Do tego dolicz zgony niecovidowe, spowodowane pośrednio przez leżących na łóżkach kowidowych szurów-foliarzy.

     W Lublinie (350-tysięczne miasto!) jest teraz JEDEN czynny SOR dla pacjentów niecovidowych.
     JEDEN GÓWNIANY SOR (al. Kraśnicka) NA GRUBO PONAD PÓŁ MILIONA LUDZI (dochodzi wszystko po Bychawę, Nałęczów i za Świdnik łącznie)!
     • kreinto Re: [OT] 3 dawka nie działa? 05.12.21, 09:05
      qqbek napisał:

      > Coś chujowo (czyt. "wybiórczo") te dane czytasz.
      > Jeszcze tydzień temu 1/5 zgonów w kraju przypadała na lubelskie (1/18 populacji
      > kraju).
      Sumarycznie i z wczoraj. Jakieś wybiórcze sprzed tygodnia nic nie znaczą.
    • qqbek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 23:21
     Jeden z uczciwszych pisiorów, który akurat jest "na pierwszej linii":
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27875569,koronawirus-stanislaw-karczewski-o-sytuacji-na-dyzurze-wszyscy.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=286&do_a=286&s=BoxNewsLink
    • klemens1 Re: [OT] 3 dawka nie działa? 05.12.21, 09:46
     kreinto napisał:

     > w województwach o najniższym współczynniku wyszczepienia jest najmniej hospitalizacji i zgonów

     W przeliczeniu na liczbę mieszkańców?

     > a ilość zakażeń maleje najszybciej

     Bo najszybciej przechodzą IV falę. Ci, co mieli się zakazić i umrzeć, już to zrobili.  • qqbek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 13:41
   Wiesz statystyki statystykami, ale dowód anegdotyczny zawsze się gdzieś znajdzie.

   U nas na wsi, w rodzinie żony, zachorowały dwie osoby zaszczepione już 3. dawką (babcia żony i jej ciotka). Ciotka przeszła bardzo łagodnie, babcia miała zapalenie oskrzeli i trochę ją wymęczyło.

   Do tego drugi raz "podłapała" moja szczepiona (i przechorowana!) w maju żona.

   Ale bliska hospitalizacji (tylko akurat karetki nie mogli znaleźć, a potem trochę się jej poprawiła saturacja, jak po 10 godzinach (sic!) znaleźli) była tylko niezaszczepiona teściowa.
    • qqbek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 04.12.21, 15:09
     No w moim otoczeniu dwa "zejścia".
     Kuzynka żony (córka młodszej siostry babki żony, jak mam uszczegóławiać) - 50 lat, brak chorób dodatkowych, po prostu niefart (coś ta rodzina żony strasznie często toto łapie) - chowali ją teraz, we wrześniu.
     Sąsiad (i ojciec kolegi) ze "starych śmieci" - 60 "z groszami", cukrzyca, otyłość - miał udar niedokrwienny mózgu, ale dość szybko go wyciągnęli z tego, zaraził się COVID-em na oddziale rehabilitacyjnym szpitala neuropsychiatrycznego - zaraz na początku tej pierwszej "dużej fali" na jesieni ubiegłego roku.
   • engine8 Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 18:21
    hm.... . hahahahaha hm..... LoL
    Dopoiero co bronili teorii ze wogole te boostery cokoliewk pomagaja na omicrona a Farma krzyczy dajcie kase bo musimy poprawic np ale K uzywajcie to co zrobilismy bo za to wyslemy rachunek.
    No i politycznie to pasuje to tego co dotychczas glosza .. Ale nie maja wyjsci bo innego juz w rekawie nie ma..

    A autorka?

    Anna Kurek

    Specjalizuje się w tematach medycznych i zdrowotnych. Absolwentka studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilku lat związana z Agorą.
    • trypel Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 18:54
     Babka pisze na zamowienie
     Kolejny artykuł
     zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,27878641,omikron-rozprzestrzenia-sie-dwa-razy-szybciej-niz-delta-pokazuja.html
     Tyle sie napisała ale już tego ze w tym samym RPA przechodzi sie go lżej niż inne warianty już nie napisała. Zapomniało jej sie.
     Albo nie kazali napisać
    • grzek Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 20:22
     Tu masz oryginał ja ci babka nie odpowiada:
     www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02717-3/fulltext

     Jeśli chcesz polemizować, to pokaż badania z którymi powyższe można skonfrontować, bo gawędziarzy youtubowych i pisarzy internetowych nie można poważnie traktować.
     • bimota Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 21:23
      Czyli kolejne g. trzeba im tlumaczyc... Na poczatku:

      "Istnieje niewiele danych dotyczących porównawczego bezpieczeństwa i immunogenności różnych szczepionek przeciw COVID-19 podawanych jako trzecia (uzupełniająca) dawka."

      A PIEPRZA CALY CZAS, ZE SA SUPER PRZEBADANE.

      COV-BOOST to wieloośrodkowe, randomizowane, kontrolowane badanie fazy 2 trzeciej dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19.

      CZYLI DOPIERO SA W FAZIE 2, A JUZ SZPRYCUJA, MIMO ZE LEKI POWINNO SIE WPORWADZAC DOPIERO PO 3 FAZACH BADAN.

      Badanie to wykazało potencjał wszystkich testowanych szczepionek

      CZYLI NIE SPRAWDZILI SKUTECZNOSCI TYLKO "POTENCJAŁ" :)

      Uczestnicy, którzy spełnili kryteria włączenia i wykluczenia poprzez badanie online lub badanie telefoniczne (lub oba)

      A NORMALNIE SZPRYCUJE SIE JAK LECI...

      PRZELECIALEM DO POLOWY...

      Czy ktos negowal, ze podwyzszaja sie przeciwciala ?
      Skoro podwyzszona wartosc przeciwcial jest korzystna, to dlaczego oeganizm ich nie produkuje caly czas na potege ?
      Czy przeciwcial ma byc jhak najwiecej, czy tyle ile trzeba ?
      Jesli przeciwciala sa tak istotne, to czemu wydaje sie paszporty na podstawie wydziabania, a nie na podstawie przeciwcial ?
      Skad ogromny wzrost roznych chorob w tym roku, np. zawaly serca ?
      Skad kosmiczny wzrost NOPow ?

      itd, itp.. i w kolko, do usranej smierci...
  • kreinto Re: [OT] 3 dawka nie działa? 06.12.21, 19:53
   galtomone napisał:

   > Oszustwo, nie działa, baranki się szczepią, itd., itd...
   Co prawda znów jakiś kolega kolegi siostry a nie ktoś naprawdę bezpośrednio znajomy ale mimo szczepienia trzema dawkami, poległ. Lat 38. Bez chorób współistniejących.
  • engine8 Re: [OT] 3 dawka nie działa? 10.12.21, 21:20
   Most reported U.S. Omicron cases have hit the fully vaccinated - CDC

   The U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) said that of the 43 cases attributed to Omicron variant, 34 people had been fully vaccinated. Fourteen of them had also received a booster, although five of those cases occurred less than 14 days after the additional shot before full protection kicks in.

   www.yahoo.com/news/most-reported-u-omicron-cases-182642515.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka