Dodaj do ulubionych

Golenie barankow po nowemu

05.12.21, 15:40
Datkomat Innowacja nie tylko dla kościołów. Tak teraz możesz wpłacać swoje datki

a jak ksiudz ustawi tylko i wylacznie 50 zeta, to bedzie mial full kasiory na czerwone audi, byle 80 i 80 fenigow
Obserwuj wątek
    • bimota Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 16:23
      Lewusy znow skomla... Prawdziwego dojenie nie widza... sory, widza, wrecz o nie skomla. Np. Mejzy sie czepiaja, ze skrobał na 80000 zł, a za chwile slysze w TVP: "zbiorka na chora dziewczynke", w Polsce nie umieli jej wyleczyc, nawet z Owsiakiem, ale w USA to moze pomogą... za skromne 2 mln... wplacajcie baranki...
    • qqbek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 18:00
      Powinno być jak w Niemczech.
      Szybko byłoby jasne ilu followersów ma ta mafia.

Co jakiś robol nie pojedzie do Niemiec, to od razu bezwyznaniowy.
      Choć znam jeden przypadek, gdzie wpierw się do kościoła zapisał, przy kolejnej deklaracji podatkowej już się go wyparł.
      Co w tym ciekawego- zapytacie - przecież robią tak dziesiątki, jak nie setki tysięcy.
      Otóż najśmieszniejsze jest jak sprawna siatkę informacyjną ma ta mafia. Tam się z kościoła wypisał, tu chciał zostać chrzestnym... proboszcz pokazał mu wała :)
      • nousecomplaining Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:10
        > Otóż najśmieszniejsze jest jak sprawna siatkę informacyjną ma ta mafia. Tam się z kościoła wypisał, tu chciał zostać chrzestnym... proboszcz pokazał mu wała :)
        Czyli czarna mafia globalnie inwigiluje, nie dziwi nic. Ale zgadzam się całkowicie - liczba followersów w Polszy by szybko spadła, bo co innego „co łaska”, a co innego regularne przymusowe becalowanie na skurwiałych pasibrzuchów szukających uciech w naszych dzieciach i wnukach.
        I mam nadzieję, że to samo nastąpi w przypadku liczby followersów pisu, jak zobaczą w portfelu dziurę, przez którą wszystko ucieka.
      • gzesiolek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:12
        Akurat wersji gdzie masz obowiązek dopłacania w podatkach nie popieram... To jest jak odliczenie na bycie bezwyznaniowym. Rozumiem albo decyzję o kierowaniu części podatku (jak u nas 1%) albo właśnie datki poza urzędnikami i podatkami... Zwłaszcza w systemie który spotkałem się kilka razy, że ksiądz zbierał, ale rozliczał się z każdej złotówki na tacy przed parafianami...
        • qqbek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:31
          No to zmodyfikujmy model niemiecki - 5% podatku dochodowego (w Niemczech jest 8 do 9% w zależności od Landu) - albo na kościół, albo na dowolną wskazaną OPP.
          Za brakujące 3% w porównaniu do modelu niemieckiego pozwolić pasibrzuchom zbierać tacę (ale już nie opłaty za pogrzeby, chrzty czy inne hokus-pokus).
          Wraz z podniesieniem kwoty wolnej do 30 tysięcy mogłoby to mieć bardzo ciekawe konsekwencje.
          • wislok1 Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:42
            W Niemczech zbieraja tace i to dosc intensywnie, ale jednoczesnie ksiadz jest kontrolowyny przez rade parafialna...
            Parafia MUSI sie rozliczac co do 1 euro z wydatkow i dochodow...
            Katolicja czy ewangelicka...
            Poniewaz do kosciolow malo ludzi regularnie uczeszcza, to glownym zrodlem utrzymania jest podatek koscielny.....
            W mojej Bawarii wiekszosc go placi, ale do koscila nie chodzi...
            Chodzi regulatnie okolo 10%
            Ale juz w dawnej NRD wiekszosc nie chodzi i nie placi....
            Chodzi regularnie okolo 5%

W PL byloby tak, ze od razu polowa by sie wypisala z kosciola, zeby tylko 100 zlotych zaoszczedzic...
          • gzesiolek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:57
            Jestem za. Ale byłaby zadyma...
            Można by nagrywać Kazania i żaden kabaret by nie przebił...
            Nie zapomnę jaką wojnę wytoczyli proboszczowi u mojej s.p. babci, proboszczowie sąsiednich parafii bo spławił ich na drzewo i odesłał do Ewangelii gdy chcieli ustalić minima "co łaska" za chrzty, śluby i pogrzeby... No i miał po 5-6 dzieci do chrztu co niedzielę... O dziwo musiał mieć dobre plecy bo skargi do kurii i różne donosy nic nie dały... Ale nie wiem jakie miał swoje grzeszki, ale pod względem uczciwości i zwykłej poczciwości względem parafian i życiu bez przepychu to był wzór... I jak było trzeba pierwszy zakasał rękawy i brał się do roboty w parafii...
            Tylko jak sprawić by takich było więcej...
            • qqbek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 21:43
              A widzisz - jak chowali mojego dziadka w 2011 to skurwysyn proboszcz zażyczył sobie 1200 zeta za występy w kaplicy cmentarnej (to trochę inne pieniądze były 10 lat temu, niż teraz - ale padre wiedział, że dziadek też nie był biedny).

A potem "pojechał sobie" po dziadku całkiem po bandzie w trakcie kazania.
              Trzymałem wuja, bo bałem się, że po prostu pójdzie i spuści mu wpierdol na zakrystii.

Dziadek był człowiekiem przyzwoitym i wierzącym.
              Nie zasłużył sobie na pośmiertne upokarzanie go przy całej rodzinie przez tłustego katabasa.
              • gzesiolek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 22:55
                Ja bym nie trzymał... Sam bym poszedł i przy wszystkich powiedział co o tym myślę...
                Może i jestem konserwa, ale przyzwoitości wymagać będę zawsze i wszędzie...
                Tak jak i ostentacyjnie obróciłem się na pięcie jak na pogrzebie świeckim - na wyraźne życzenie zmarłego, ktoś z rodziny na końcu na siłę próbował z tego zrobić pogrzeb katolicki...
                Modlitwę za duszę zmarłego zmówiłem sam w duchu... Ale po co robić cyrki na grobie, bo choćby ze względu na pamięć o zmarłym można uszanować jego decyzje...
                Moim zdaniem jako wierzącego, Bóg osądzi całokształt, a nie pokazówkę. Słowa Chrystusa wyraźnie mówią, że bliżsi mu byli dobrzy i miłosierni ludzie innych wyznań/ideologii, niż Faryzeusze...
              • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 11:00
                qqbek napisał:

> A widzisz - jak chowali mojego dziadka w 2011 to skurwysyn proboszcz zażyczył s
                > obie 1200 zeta za występy w kaplicy cmentarnej (to trochę inne pieniądze były 1
                > 0 lat temu, niż teraz - ale padre wiedział, że dziadek też nie był biedny).
                >
                > A potem "pojechał sobie" po dziadku całkiem po bandzie w trakcie kazania.
                > Trzymałem wuja, bo bałem się, że po prostu pójdzie i spuści mu wpierdol na zakr
                > ystii.
                >
                > Dziadek był człowiekiem przyzwoitym i wierzącym.
                > Nie zasłużył sobie na pośmiertne upokarzanie go przy całej rodzinie przez tłust
                > ego katabasa.
                >

Nie chce mi się wierzyć. Byłem na wielu pogrzebach i zawsze mówiono o zmarłym z szacunkiem albo wcale.Oficjalnie nie ma cennika
                Dają co łaska. Dajesz ile chcesz. Zasiłek pogrzebowy ZUS wypłaca zasiłek więc nie ma co narzekać że drogo. Ksiądz nie może odmówić. A o zmarłych nie mówi sie źle więc też trudno mi uwierzyć że proboszcz mówił coś złego na zmarłego. Co konkretnie powiedział? Nie wiem. Znając cie nie lubisz kościoła więc mało wiarygodny jesteś pisząc o kościele ale jeśli tak było naprawde to faktycznie niefajnie, cóż ksiądz też człowiek i robi błędy
              • bruner4 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 11:37
                Ja niedawno chowałem bliska osobę, zorganizowałem pogrzeb świecki, wynajęta została osoba do wygłoszenia mowy pogrzebowej, wcześniej dostała ode mnie szczegółowe informacje , cała mowa poświęcona była osobie zmarłej- bez żadnych pouczeń i tekstów o bogu. Kosztowało to 600 zł, wyszło to bardzo dobrze, wszystkim się podobało. Zasiłek ZUS-owski wystarcza ledwie na połowę kosztów pogrzebu.
                • qqbek Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 12:00
                  bruner4 napisał:

> Ja niedawno chowałem bliska osobę, zorganizowałem pogrzeb świecki, wynajęta zo
                  > stała osoba do wygłoszenia mowy pogrzebowej, wcześniej dostała ode mnie szczegó
                  > łowe informacje , cała mowa poświęcona była osobie zmarłej- bez żadnych pouczeń
                  > i tekstów o bogu. Kosztowało to 600 zł, wyszło to bardzo dobrze, wszystkim się
                  > podobało. Zasiłek ZUS-owski wystarcza ledwie na połowę kosztów pogrzebu.

Ale czy ja coś piszę o zasiłku.
                  Zresztą pogrzeb to jest, co prawda, "impreza, której główny uczestnik ma już wszystko w dupie", ale nie wypada nie uszanować woli zmarłego.
                  A dziadek był wierzący, nie była to wiara powierzchowna, na pokaz, a zinternalizowana.
                  Od rozwodu nie chodził do kościoła, bo nie wolno mu było przyjmować komunii, ale czytał nawet opracowania teologiczne i był osobą dość mocnej wiary.

A tu tłusty katabas mu wyskakuje na kazaniu z ogniem piekielnym "dla tych, którzy latami do kościoła nie chodzą", z wiecznym potępieniem "dla tych, co ofiary na mszy nie dają", z mękami czyścowymi (kurwa, trochę niekonsekwentny był tutaj) - dla tych "co od 3-ch lat nawet duszpasterza po kolędzie nie wpuścili" (no sorry tłusta świnio w sukience, Alzheimera facet miał).
                  I tak z kwadrans sobie jechał, od "A do Z"...

Z szacunku dla dziadka wypadało, żeby ceremonia była religijna.
                  To było tak samo oczywiste, jak stypa na ponad siedemdziesiąt osób z wódką i jedzeniem w restauracji.
                  Braku tych dwóch elementów nigdy by nie wybaczył.
                • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 12:44
                  bruner4 napisał:

> Ja niedawno chowałem bliska osobę, zorganizowałem pogrzeb świecki, wynajęta zo
                  > stała osoba do wygłoszenia mowy pogrzebowej, wcześniej dostała ode mnie szczegó
                  > łowe informacje , cała mowa poświęcona była osobie zmarłej- bez żadnych pouczeń
                  > i tekstów o bogu. Kosztowało to 600 zł, wyszło to bardzo dobrze, wszystkim się
                  > podobało. Zasiłek ZUS-owski wystarcza ledwie na połowę kosztów pogrzebu.

To prawda. W marcu 2011r wasi ulubieńcy z PO obniżyły zasiłek pogrzebowy z 6395zł na 4 000zł 🤣😛
                  • bruner4 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 14:51
                    porschepanamerka napisał:

> To prawda. W marcu 2011r wasi ulubieńcy z PO obniżyły zasiłek pogrzebowy z 6395
                    > zł na 4 000zł 🤣😛

Twoi ulubieńcy jakoś tego nie skorygowali, a mieli na to ładnych kilka lat. A jeśli tego nie zrobili, oznacza że to akceptują.
                    • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 15:52
                      bruner4 napisał:

> porschepanamerka napisał:
                      >
                      >
                      > > To prawda. W marcu 2011r wasi ulubieńcy z PO obniżyły zasiłek pogrzebowy
                      > z 6395
                      > > zł na 4 000zł 🤣😛
                      >
                      > Twoi ulubieńcy jakoś tego nie skorygowali, a mieli na to ładnych kilka lat. A j
                      > eśli tego nie zrobili, oznacza że to akceptują.

A czy moi ulubieńcy obiecywali że podniosą zasiłek pogrzebowy? Nic w programie wyborczym o tym nie było 😋 Czy można odpowiadać za coś czego nie zrobiło i nie obiecało że zrobi? Według twojej moralności można😛 a jak 🤣🤣🤣🤣😍
                      • bruner4 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 16:59
                        No to dlaczego masz do innych pretensje że obniżyli? Skoro ci Twoi nawet w programie wyborczym nie powiedzieli że jest na niewłaściwym poziomie i trzeba go zmienić...A gdyby chcieli to mogliby to zrobić. Jak Ci teraz nie odpowiada jego wysokość to miej do swoich pretensje.
                        • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 17:52
                          bruner4 napisał:

> No to dlaczego masz do innych pretensje że obniżyli? Skoro ci Twoi nawet w prog
                          > ramie wyborczym nie powiedzieli że jest na niewłaściwym poziomie i trzeba go zm
                          > ienić...

Moi pupile dali 500+, 13stki i 14stki emerytom i inny socjal...moi dali sto razy więcej niż Twoi bo Po tylko zabierała ludziom mówiąc wprost okradała ludzi zabierając xasiłek pogrzebowy, podnosząc vat, podnosząc wiek emerytalny i nie dając żadnego socjalu który fał ludziom PiS taka prawda więc lepiej zamilcz 🤣bo tu akurat nie masz szans wygrać tej dyskusji na argumenty kto komu co dał lub zabrał🤣A gdyby chcieli to mogliby

Cieszmy się że PO całkowicie nie zlikwidowała zasiłku pogrzebowego , przecież w Niemczech go nie ma ....wiesz że obniżając ten zasiłek twoi pupile z peło zaoszczędzili aż 800 mln zł? znaczy ukradli tyle Polakom 🤣

• bruner4 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 18:00
                            A kto w ogóle powiedział że PO to moi pupile? Mamy najwyższą od dekad inflacje i drożyznę- to wynik gospodarowania Twoich pupili. A te 500+ i 14 to propagandowe ochłapy dla naiwnych, zresztą mnie one nie przysługują.
                            • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 18:26
                              Po części tak, ale inflacja to zbiór wielu czynników i dotyka całą Europe i USA a nie tylko Polskę......drożejące ceny energii na świecie, polityka ekologiczna Unii która karze odchodzić od węgla...pandemia i wpompowanie miliardów zł w pomoc tzw tarcze, zasiłki ...ale gdyby nie ta pomoc firmy by bankrutowały i byłoby bezrobocie bieda jak w USA. W Polsce nie ma bezrobocia i biedy, bezdomnych slumsów jak w USA...owszem jest drożej, ale ludzie nie odczuwają tego bo mają pieniądze z socjalu , dostaną dodatek energetyczny 850zł, lub tysiąc na rok, emeryture i pensje bez podatku czyli 300zł miesięcznie od 1 stycznia....stać ich na drożejący chleb to sie bilansuje ten wzrost dochodów u większości pokrywa wzrost cen, biedy nie ma , gospodarka sie rozwija PKB to 4%takie mam wrażenie
          • wislok1 Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 20:04
            Tam ludzie maja inna mentalnosc...
            To bylaby katastrofa dla biskupow i ksiezy...

Np. mlody biskup Limburga zrobil sobie remont palacu biskupiego, w praktyce przeksztalcil go w luksusowa wille z basenem, jacuzzi, wszystkimi bajerami,
            oczywiscie na koszt wiernych...

Skonczylo sie jego szybka dymisja, jak wierni go zakablowali do papieza Ratzingera, obecnie papieza emeryta...

W Austrii jak wyznaczony tam jako tymczasowy proboszc, ksiadz z Polski zazadal dla siebie nowego wypasionego mercedesa dla celow religinych,a do tego nadal do najgorszych szefowi rady parafialnej, bo ten szef byl gejem,
            to za kilka tygodni, ksiadz wrocil do PL

W PL wierni nie maja nic do powiedzenia...
      • wislok1 Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 19:34
        Rozumiem, ze ktos daje kase na taki czy inny kosciol lub zwiazek religijny, ale nich jednoczesnie domaga sie twardo rozliczenia tej kasy, na co konkretnie idzie, jakie sa SZCZEGOLOWE WYDATKI parafii...

Tak jest na Zachodzie...
        W PL finanse koscielne sa CALKOWICIE poza kontrola wiernych
        • gzesiolek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 20:01
          Jeśli chodzi o tace i inne składki to zależy to zwykle od proboszcza i rady parafialnej... Są tacy co rozliczają się z każdej złotówki i rzeczywiście dbają o parafie a nie swoje dupsko... A są tacy co mają zniżki u zaprzyjaźnionego dealera i zmieniają auto co 3lata... Niestety...
          • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 21:18
            Na tace i po kolędzie ludzie dają co łaska nie ma cennika...spróbuj powiedzieć że chcesz zarabiać co łaska to ci szef obniży pensje o połowe.... ksiądz też człowiek ...nie wiem o co wam chodzi...nagonka na kościół? Typowe lewackie płytkie ataki 😆 wstydu nie macie? Bo anonimowo to nie macie
            • gzesiolek Re: Golenie barankow po nowemu 05.12.21, 22:45
              Ależ ja właśnie jestem za tym, aby każdy kto chce płacił ile chce.
              Mam tylko, ale do tych księży którzy mimo, że żyją wśród ubogich wiernych, to sami z pieniędzy tych wiernych żyją ponad stan...
              Zapominają, że podstawą sakramentu kapłaństwa jest służyć i tylko to krytykuje.
              Ja wiem, ze forum generalnie nie jest przychylne osobom wierzącym, a zwłaszcza klerowi, ale przez głupotę niektórych księży tylko daje się amunicje tym, dla których Kościoła być nie powinno...
              Ja jestem konserwa, ot wariat, który wierzy w siłę wyższą, który stara się w życiu postępować wg wskazówek syna cieśli sprzed 2 tys lat, ot jestem zapewne nieźle porąbany bo logicznie wg dzisiejszych kryteriów nie da się tego w żaden sposón wytłumaczyć... No ale nie będę udawał ślepego i głuchego jeśli Ci co powinni być takimi samymi wariatami jak ja, ba większymi bo poszli na służbę, w stan kaplanski (gdzie zapewne nikt ich do tego nie zmuszał), są często gęsto hipokrytami, którzy częściej służą mamonie niż ludziom i Bogu...
              Jeśli słowa krytyki, to krzyk i nie jest to wypowiedź dla katolików, to jakie słowa są ok? Te pochwalające takie a nie inne zachowania?
              • wislok1 Re: Golenie barankow po nowemu 06.12.21, 17:10
                Mam podobne poglady...

Kosciol moze byc calkiem OK, tak jest w Bawarii...
                Ale tam od czasow Napoleona jest rozdzial kosciola od panstwa i duchowni zajmuja sie religia, nie polityka...
                A panstwo ich kontroluje razem z wiernymi...
                Na pewno nie czuja sie bezkarni jak biskupi w PL i jeden ksiadz z Torunia
                I wladze panstwowe nie traktuja przykupywania Kosciola jako pomyslu na zdobycie poparcia wsrod wierzacych

Zapewne gdyby I RP nie upadla w wyniku rozbiorow, po uchwaleniu Konyt. 3 Maja lub gdyby Napoleonowi udalo sie pokonac Rosje w 1812, to bardzo podobnie byloby teraz w PL

• porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 10:18
                  wislok1 napisał:

> Mam podobne poglady...
                  >
                  > Kosciol moze byc calkiem OK, tak jest w Bawarii...
                  > Ale tam od czasow Napoleona jest rozdzial kosciola od panstwa i duchowni zajmuj
                  > a sie religia, nie polityka...
                  > A panstwo ich kontroluje razem z wiernymi...
                  > Na pewno nie czuja sie bezkarni jak biskupi w PL i jeden ksiadz z Torunia
                  > I wladze panstwowe nie traktuja przykupywania Kosciola jako pomyslu na zdobycie
                  > poparcia wsrod wierzacych
                  >
                  > Zapewne gdyby I RP nie upadla w wyniku rozbiorow, po uchwaleniu Konyt. 3 Maja l
                  > ub gdyby Napoleonowi udalo sie pokonac Rosje w 1812, to bardzo podobnie byloby
                  > teraz w PL
                  >

Polska od zawsze odkąd przyjęła Chrzest jest krajem katolickim o silnej pozycji kościoła. Kościół przez wieki rozniecał w sercach Polaków patriotyzm , podczas Potopu Szwedzkiego gdy bronił Jasnej Góry, podczas rozbiorów, powstań, 1 i 2 wojny światowej, podczas bolszewickiej nawały 1920r. Dzięki Bogu Polska nie zginęła, choć wiele razy była wymazana z mapy.
                  • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 10:23
                    Jest odwrotnie niż piszesz kolego. Napoleon wlał w Polaków ducha poatriotyzmu i wolności i pokazał nam jak zwyciężać mamy cytując słowa hymnu...szkoda że zaatakował Rosję, bo gdyby nie ta klęska to byśmy uniknęli kolejnych lat zaborów i wolność byłaby na dłużej Polska i kościół by się odrodziły i nie byłyby tępione przez zaborców rosyjskich
    • engine8 Re: Golenie barankow po nowemu 06.12.21, 00:35
      Co ci sie K nie podoba? Ja nie widze w tym absolutnie nic zlego poza wygoda.
      Ale komucha sie potrafi przypierd do wszytkiego
      Jk ty idzsz do burdelu i placisz to nikogo to nie obchodzi.
      I przede wszystkim jak nie chodzisz do kosciola i nie dajesz kasy to sie od nich odpeird - nie twoj kosciol nie twoja kasa.
      Glupie teories stawiasz bo na "ustawke " nabierzesz ludzi tylko raz albo i nie bo potem ludzi moge przeciez zakwestinowac zaplate i ksiadz dostanie G. ale nawet jak ksiadz ustawi i ludzie beda placic to nie twoj zasrany biznes. ?
    • bolo2002 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 09:39
      Jest ciekawsze urządzenie niż datkomat i nie wymaga kasy- to kaczkomat! W stolicy powstały własnie kaczkomaty-nie służą do karmienia Kaczora, bo jego karmi I-sza Prezes Prywatnego Sadu Konstytucyjnego -zwłaszcza w niedziele i swięta. Na szczęscie kaczkomaty karmia nasze , polskie kaczki i nie są w ogóle toksyczne - w odróżnieniu od Kaczora!
    • bolo2002 Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 09:42
      Apropos koscioła to zpomniałem dodac -po co do niego chodziłem. Otóz ta terenie wokół niego rosły dorodne grusze i jako chłopak wskakiwalismy przez odrodzenie- gruszki były pyszne-pamietam do dziś. I tyle mam wspólnego z kosciołem.
      • porschepanamerka Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 10:26
        bolo2002 napisał:

> Apropos koscioła to zpomniałem dodac -po co do niego chodziłem. Otóz ta tereni
        > e wokół niego rosły dorodne grusze i jako chłopak wskakiwalismy przez odrodzeni
        > e- gruszki były pyszne-pamietam do dziś. I tyle mam wspólnego z kosciołem.

Współczuję...masz płytkie życie duchowe skoro dla ciebie w życiu liczy sie nie wiara i duchowość lecz jedzenie gruszek🤣
    • x49xx Re: Golenie barankow po nowemu 07.12.21, 19:31
      PS Nie chwaląc się, ja zarabiam mniej od córy, która w tym roku skończyła 25 lat:-) Mam studia magisterskie dzienne, 3 podyplomówki i kilkanaście kursów:-) Córy też mają skończone studia dzienne magisterskie, obie więcej ode mnie zarabiają. Ja nie narzekam, lubię swoją pracę:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka