Dodaj do ulubionych

OT - KUL uczelnią medyczną

30.04.22, 01:46
Bo chyba w Poniedziałek Wielkanocny jak był w kościele czytany list rektora KULu to chyba wtedy dowiedziałem się ze KUL ma zamiar rozpocząć prowadzić studia medyczne. Nie sprecyzowali czy chodzi o medycynę, stomatologię, fizjoterapię, pielęgniarstwo czy jakaś naukę o zdrowiu.

Ale przyznam ze byłem trochę zszokowany :)

Z drugiej strony uczelnie potrafią oferować zupełnie nietypowe dla siebie kierunki typu psychologia czy filologia na politechnice.

A Wy co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
      • engine8 Re: OT - KUL uczelnią medyczną 30.04.22, 04:03
        Oj widac ze tu nie koscielny.
        Zapominasz o postach, pokutach, ofiarach, egzorcyzmach, litaniach, odmawianiu koronek, etc.
        A zauwaz ze sama msza gdzie 20 razy klekasz i wstajesz oraz spiewasz, ruszasz rekami zegnajc sie etc.. powoduje poprawienie pracy serca i pluc. Do tego masz medytcje..
        To ludzi wiedza ze pomaga ale nikt tego naukowo nie potwierdzil.
        O ja np zaobserwowalem ze swieccka medycy to tes o kant dupy rozbic...w kosciolach za czasow Covida zabroniono mszy zeby sie ludzie nie zarazali i swiecka teoria medyczna nakazywala ze to zakazeni ekroplrkowe a wiec bliskosc i spiewanie sa najgorsze...
        A byl tu jeden kosciol gdzie msze byly w kosciele caly czas, kosciol byl pelny i prawie nikt maski nie mial... I wcale nie bylo wiecej zachorowan..
        A ciekawe byla jak to im sie udalo tak nie respektowac zakazow?
        A tak ze w norlanym koscile jest prpboszcz co ma biskupa co niepsolusznych kaze i tym jak zkaza to oni respektuja bo wiadomo kto tu rzdzi i kto odowiada.
        A w tym to nie ma proboszcza a obsluguja msze zakonnicy z kilku zakonow i nie bylo komu nakazac czy kogo straszyc.... A ze poza straszeniem to nie bylo ekzekwawani nakazow to sie im nic nie stalo
        I co bardziej ciekawe ze teraz kiedy pandemia prawie znlklnela to co c nosili maksi - dalej nsza a co co nie nosili i teraz nie nosza.
        Tak ze mazna debatowac czy ta nasza medycyna swiecka nie jest rowniez oparta na wierze? Tylko ze oni wierza tym w TV i tym co farma mowi.
        Tak ze ja wierze swieckiemu lekarzowi a zona ksiedzu i ona o wiele rzadziej choruje ode mnie.
        Ja sie zaszczepilem a ona nie.. Oboje zachorowalismy na jakies guwno w ta sam noc i ona wyzdrowiala po tygodniu a ja smarkam juz przez 3. Ale ona sie modli a ja nie.
    • bolo2002 Re: OT - KUL uczelnią medyczną 30.04.22, 09:53
      No bo kiedys - jak kapłaństwo kwitło w Polsce to KUL zajmował sie kształceniem kapłanów- dzis kiedy kosciół juz umiera i nie ma chetnych na kapłanów- trzeba zając się czymś innym . Nie zdziwię sie - jak -słynny onegdaj KUL zajmie sie wypuszczaniem absolwentów -szerzącym wszem i wobec wiedzę o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świetami Bożego Narodzenia!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka