Dodaj do ulubionych

A w Krakowie będzie rewolucja...

04.05.22, 17:18
spidersweb.pl/autoblog/strefa-czystego-transportu-w-krakowie-od-2023/
Obserwuj wątek
    • gzesiolek Re: A w Krakowie będzie rewolucja... 04.05.22, 19:06
      Drugą obwodnicę nawet bardziej rygorystycznie poprze większość Krakowian... IV obwodnica to do 2025 nie powstanie na północy w całości a co dopiero ktoś będzie strefę wg niej wprowadzać... A jak powstanie to jak uda się wyrzucić tranzyt na obwodnicę to dopiero można ograniczać mieszkańcom dojazd... Ja mam oba auta EURO6 ale jednak 3/4 aut mieszkańców to będzie EURO4 i niżej...
    • qqbek Re: A w Krakowie będzie rewolucja... 04.05.22, 22:41
      Jaka kurła rewolucja?
      Moja stara Zafira ma Euro 5.
      Teoretycznie, gdybym z tym autem wytrzymał jeszcze 8 lat, to nadal mógłbym nim wjechać do "zony" po pierwszym stycznia 2030 roku.
      "Śmierdzielem" Golfem, czyli poprzednim autem - do lipca 2028 roku.

Kurła, nawet jak bym jeszcze tym E53 jeździł, to mógłbym nadal do 2027, czyli jeszcze przez prawie 5 lat, wjeżdżać.

Rewolucja - srewolucja.
      Nawet ty, swoim wiekowym RX-em jeszcze przez dłuższą chwilę wjedziesz.
      • gzesiolek Re: A w Krakowie będzie rewolucja... 04.05.22, 22:51
        Rewolucja, że pewnie trzeba będzie się o jakieś naklejki starać... Co potwierdzają dane normy...
        Jak dla mnie wewnątrz 2 obwodnicy mogą zupełnie poza mieszkańcami zakazać ruchu (acha i wprowadzić dla mieszkańców maks 1 auto na 25m2, bo dla zniżek na parkowanie to i były sytuację gdzie po 30 aut na jeden adres było zgłoszonych).
        Ba rozszerzyć tą strefę jeszcze o Kazimierz...
        Ale IV obwodnica to praktycznie cały Kraków, bo tylko kombinat Huty Sedzimira i wioski podkrakowskie są poza...
        Ale niech najpierw powstanie ona od północy...

• qqbek Re: A w Krakowie będzie rewolucja... 04.05.22, 22:59
          W Lublinie to samo z abonamentami parkingowymi.
          Jeszcze przed 1. stycznia (brak wymogu wymiany tablic) gdzieś z1/3 mijanych aut z abonamentami "M" (mieszkaniec), miała 3-literowe tablice z podlubelskich wioch (takich, gdzie nie miała siedziby żadna firma leasingowa).
          A teoretycznie (czysto teoretycznie) uprawnia tylko do parkowania na kilku sąsiadujących ulicach.
    • sky.83 Re: A w Krakowie będzie rewolucja... 05.05.22, 13:42
      Mój Accord spełnia normę Euro 4 (chociaż na LPG spaliny pewnie łapią się oczko wyżej), akurat planowałem go potrzymać jeszcze 5 lat. Idealny timing. Ja te zmiany popieram, jestem też za płatnym wjazdem do Centrum, w Krakowie nie da się normalnie jeździć samochodem za dnia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka