Dodaj do ulubionych

Betonowe kolory aut

16.05.22, 09:49
To, że Polacy mają niezbyt dobry gust jeśli chodzi o kolory samochodów - albo inaczej nie lubią się wyróżniać - wiedziałem od dawna: w naszym kraju najwięcej było aut szarych, srebrnych i czarnych.

Ale zauważyłem, że ostatnio nastała jakaś przedziwna moda na betonowe kolory aut. I to jeszcze są to auta nowe i drogie typu np. nowe BMW. Polacy chcą się stopić z otoczeniem jak jakieś zamaskowane zwierzę w trawie?

Skąd się to bierze?
Obserwuj wątek
    • gzesiolek Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 10:34
      Ot moda.... bo jak rozumiem pijesz do matowych szarości...
      I to nie tylko w Polsce...
      Była moda na perłowe, była na kameleony, była na super/duper wielowarstwowe z głębią koloru, teraz jest moda na matowe...
      A to, że dominują srebrny, biały, szary, czarny, wszystkie te kolory we różnych oddcieniach to tak było, jest i będzie...
      Sam mam obydwa auta biała perła, więc nie mam prawa krytykować ;)
      • zimnadzidzia Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 10:46
        Cytat:

najpopularniejszymi kolorami samochodów są biały, czarny, szary i srebrny. Kolory te stanowią ponad 70% całkowitej światowej produkcji samochodów. Na kolejnych miejscach są samochody czerwone, niebieskie i brązowo-beżowe, gdzie udział procentowy wynosi od 6% do 9%
        • kreinto Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 21:24
          zimnadzidzia napisał:

> ...najpopularniejszymi kolorami samochodów są biały, czarny, szary i srebrny. Kolo
          > ry te stanowią ponad 70% całkowitej światowej produkcji samochodów...
          To nie kolory. To brak kolorów. Zarówno biały, czarny, szary jak i srebrzysty nie zawierają żadnej barwy albo raczej zawierają wszystkie barwy po równo. Gdyby nawet nazwać to kolorami to jest to ten sam kolor o różnym stopniu jasności.
          Brak chrominancji. Sama luminancja.
    • schweppes1 Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 12:07
      Raczej zagranie od strony podaży. Producent zaproponował coś takiego, a że to na pograniczu szarego i srebrnego, które są lubiane ze względu na praktyczność, to chwyciło. W ubiorze też przeważa czarny, szary i granatowy.
    • kanna13 Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 12:31
      bywalec.hoteli napisał:

> To, że Polacy mają niezbyt dobry gust jeśli chodzi o kolory samochodów - albo i
      > naczej nie lubią się wyróżniać - wiedziałem od dawna: w naszym kraju najwięcej
      > było aut szarych, srebrnych i czarnych.
      >
      Można zaryzykowac stwierdzenie, że prawie każdy samochód w tych wskazanych powyżej kolorach będzie wyglądał dobrze.
      Zauważ, że jak idziesz kupić samochód to nie masz najmniejszej szansy na zobaczenie na żywo przed zakupem całego samochodu w kolorach proponowanych przez producenta.
      A wybór koloru samochodu na podstawie kawałka polakierowanej blachy 30 na 30 cm niekoniecznie moze być dobrym wyborem bo jednak do końca nie wiesz jak będzie.

Np. Sportwana chciałem jasno błękitnego ale nigdzie w pobliżu nie mieli takiego na placu by ocenić jak ten kolor wygląda na całym samochodzie.
      Teraz Hyundai żony będzie biały z czarnym dachem bo udało się takiego zobaczyć na żywo.
      Natomiast Sportwana będa zamieniał na błękitnego Touran'a bo też udało mi sie takiego na żywo zobaczyć :-)
        • kanna13 Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 12:45
          zimnadzidzia napisał:

> Czarny dach będzie gorący jak cholera latem.

Nie będzie bardziej gorący jak czarny dach w czarnym samochodzie ;-) więc biorąc pod uwagę, że maska i boki bedą białe to i tak jest pewien postęp.
          Poza tym i10 N-line w takim malowaniu wygląda (wiem gusta itd.) naprawdę dobrze:
          i.wpimg.pl/730x0/m.autokult.pl/hyundai-i10-n-line-2020--2309da7.jpg
    • kreinto Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 21:19
      bywalec.hoteli napisał:

>...Polacy chcą się sto
      > pić z otoczeniem jak jakieś zamaskowane zwierzę w trawie?
      >
      > Skąd się to bierze?
      Wojna u granic. Chcą się maskować.
    • oixio Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 21:54
      Wiedza o wpływie koloru pojazdu na wypadkowość dla przeciętnego kierowcy nie musi być znana.
      Natomiast dla producentów powinna!

Kolor betonowy ma szansę na pierwsze miejsce w rankingu:
      Tekst linku
      • qqbek Re: Betonowe kolory aut 16.05.22, 23:38
        BRG to chyba mój ulubiony kolor, ale "trafić" coś w tym kolorze z używek to jak w totka szóstkę.
        Miałem turkusową Astrę (perłową) i to był jeden z fajniejszych kolorów aut.
        Fiesta była złoto-srebrna.
        Almera była biała.
        E36 czarne.
        Astry turkusowa i granatowa.
        E53 srebrne.
        Golf czerwony.
        Pug Granatowy.
        Teraz Zafira jest srebrna (znów perła).
        Jak się Lupo zrobi, to będzie błękitne.

Szkoda, że tak mało mamy kolorowych aut teraz.
        Gdzieś ktoś na grupie z sentymentalnymi zdjęciami z Lublina zamieścił fotkę parkingu z lat 70-tych (i tego samego parkingu prawie pół wieku później) - kurczę, pomimo tych "pustynnych" odcieni żółci i zieleni, mieliśmy ciekawsze barwy aut wtedy, niż teraz.
    • bolo2002 Re: Betonowe kolory aut 17.05.22, 09:20
      Wszystko zależy od okresu-w jakim produkowano samochody. Kiedyś najmodniejszy był kolor srebrny-i wszyscy chcieli go mieć. Mam taki kolor. Potem modny okazał sie biały i trzeba było za ten kolor dopłacać. Teraz betonowy jest przeważnie bez dopłaty- czyli szary i wszystkie jego odmiany. Np- Golf nowy Pur-gray czy Hyundai kona - szary metalik. Inne kolory to juz wyzszy koszt i w produkcji i w zakupie. Pomarańczowy czy zółty metalik to jest to , co ja bym teraz kupił, ale sa i inne piekne- np. miedziany metalik czy khaki. Wrazenie na mnie zawsze robi - rózowyi tyle!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka