Dodaj do ulubionych

Pierwsza wojna polsko-ukrainska

17.05.22, 06:11
Zakonczona w miare pokojowo. Oj bedzie niedlugo druga.

www.youtube.com/watch?v=qs-gy2BhnRA&t=160s
Obserwuj wątek
      • waga173 Re: Pierwsza wojna polsko-ukrainska 17.05.22, 22:02
        Skoro jestesmy przy temacie butow. Mialem kiedys pare pepegow Puma top of the line, zamszowe, niebieskie, pasujace jak ulal, ulubione. I wtedy kot ktorego mam do dzisiaj, a wtedy byl mlody, mi w jednego pepega nasral a mial sraczke. No to corka mi tego pepega wyprala w pralce i wysuszyla. Tylko ze potem byl lekko innego koloru niz ten drugi. No to kazalem jej wyprac drugiego tez. I tak miedzy tymi praniami i suszeniami albo pierwszy albo drugi wzial i w pizdu zginal i do dzis nie zostal odnaleziony. Popatrz czy w "klozecie" nie masz jakiegos nadliczbowego niebieskiego i daj znac:)
        • engine8 Re: Pierwsza wojna polsko-ukrainska 17.05.22, 23:02
          Zaraz pepegi to to co ja wiem to najzwyklejsze tenisowki.. i te miales zamszowe? Takich nie widzialem, Zwykle to raczej material jak na jeansy..... A jak tee byly zamszowe i niebieskie to mi to to pimpem zalatuje....
          Albo sie definicja pepegow zmienila pod moja nieobecnosc.

No i szukalem i znalazlem tego youtuba....
          A ten mowi ze jezyk ojczysty jest nalepszym sposobem wyrazani swoich mysli..
          G prawda...
          Jak ja bylem na studiach tomeszkalem w akademiku i wracalem np z kolokwium czy egzaminu i koledzy pytali jak poszlo ..A jakbym zaczal im tlumaczyl piekna polszczyzna to ani bym ni epotrafil oddac prawdziwie tego co sie zdzarzylo ani oni by bie pojeli...'
          A wystarczylo 2 slowa juz nie nalezace do pieknej polszczyzny i te 2 slowa oddaly sytacje bardzo precyzyjnie i z ogramn iloscia szczegolow...
          Tak ze z ta polszczyznaa to sciema
          A filmin mil byc o pepegach a tam G a nnie nie defincja pepegow.....
          Tak samo to jest z jednym i drugim - Polski jezyj jedak jest do D..
          www.youtube.com/watch?v=VAtcXCzXV5Y

To co to w koncu sa te pepegi?

A to ze z pralki rzeczy - zwykle skarpetki, gina i jest to niemozliwe go odkodowania to juz pokolenia wiedza. Ja juz kiedys prakle rozbieralem i tam tez nie bylo.
            • waga173 Re: Pierwsza wojna polsko-ukrainska 18.05.22, 00:10
              Pepegi to slowo jeszcze przedwojenne. Tak z pamieci, bylo PPG, panstwowe? przedsiebiorstwo? gumowe? W kazdym razie chyba byli pionierami produkcji butow z materialu i na gumie, bez zadnej skory. Ogolnie trampki to byly z cholewka a pepegi niskie jakby polbuty. Tanie, dla mlodych do zdzierania w jedno lato. Ale nazwa sie spopularyzowala. Pamietam na Okeciu jeden straznik powiedzial prosze zdjac tenisowki a gosciu powiedzial jakie to tenisowki, to zwykle pepegi.
              Podejrzewam ze to gwara juz tylko warsiafska:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka