Dodaj do ulubionych

troche zdjec auto-moto z rhodos

25.05.22, 11:09
Zeby nie bylo ze tylko laze po restauracjach
Obserwuj wątek
    • bguslawko_1 Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 25.05.22, 11:33
      Ale Grecja ma ponoć bogate złoża ropy tak jak my w Karlinie.😊 - Grecja jest jednym z kluczowych krajów w morskim transporcie ropy - podkreśla w rozmowie z money.pl analityk surowcowy e-Petrol.pl dr Jakub Bogucki. - Według danych IHS Global Limited, niemal co trzeci tankowiec naftowy jest własnością przewoźników z tego kraju, dlatego m.in. Grecja oskarżana jest o "pomaganie Rosji" w obchodzeniu sankcji związanych ze sprzedażą ropy. Mimo zakazu dostarczania ropy drogą morską do europejskich portów wolumen rosyjskiej ropy nie uległ specjalnemu zmniejszeniu. Jak podawał "Die Welt", wynikało to z aktywnego działania greckich operatorów tankowców. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.money.pl/gielda/grecja-kolejnym-hamulcowym-sankcji-na-rosyjska-rope-jest-potega-morska-zarabia-na-niej-fortune-6767319424011168a.html&ved=2ahUKEwii-d75qvr3AhVjkIsKHYjAA1YQFnoECBUQAQ&usg=AOvVaw2zHp1g2n1c1IJCu1PbPsGk
      • marekggg Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 25.05.22, 17:09
        jestesmy w hotelu ktory jakby nie bylo polecil szweps. nie powiem, hotel i uslugi spoko, ale to jest poza sezonem, wiec tutaj 85% gosci starszych niz my - i to mam 51. wiec zdjecia raczej nie chcesz.
        no i na plazy nie bylem i nie jest moje ulubione zajecie.

wiec jakies kobitki i do tego toples raczej nie beda.
        • hukers Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 25.05.22, 17:20
          marekggg napisał:

> jestesmy w hotelu ktory jakby nie bylo polecil szweps. nie powiem, hotel i uslu
          > gi spoko, ale to jest poza sezonem, wiec tutaj 85% gosci starszych niz my - i t
          > o mam 51. wiec zdjecia raczej nie chcesz.

No dobra, "milfów" nie wysyłaj, tym bardziej, że mamy lokalną Danutę...
          • stavros2002 Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 25.05.22, 19:24
            "na plazy nie bylem i nie jest moje ulubione zajecie"

Nie ma to jak jechać na wczasy grecką wyspę słynną z plaż i kitesurfingu :D

A potem w sieci kraża fotki januszeksu niecierpliwie czekającego na otwarcie basenowego baru o 10.00 :D
            • marekggg Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 26.05.22, 00:00
              nie uprawiam kitesurfingu, i nie lubie lezec plackiem na plazy. nawet przy basenie nie.
              o 10 albo wlasnie wstaje, albo wracam z miasta, zeby cokolwiek zobaczyc bez tlumow. w poniedzialek rano wyruszylem po 5 rano - i uwierz mi - warto bylo.

"A potem w sieci kraża fotki januszeksu niecierpliwie czekającego na otwarcie basenowego baru o 10.00 :D"

tu otwieraja bary o 9 i jakos tam nikogo nie ma... nie porownoj siebie do innych.

• bguslawko_1 Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 26.05.22, 01:28
            hukers napisał:

> marekggg napisał:
            >
            > > jestesmy w hotelu ktory jakby nie bylo polecil szweps. nie powiem, hotel
            > i uslu
            > > gi spoko, ale to jest poza sezonem, wiec tutaj 85% gosci starszych niz my
            > - i t
            > > o mam 51. wiec zdjecia raczej nie chcesz.
            >
            > No dobra, "milfów" nie wysyłaj, tym bardziej, że mamy lokalną Danutę...
            Myślisz że jesteś cwany ? Bardzo się mylisz .
          • marekggg Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 25.05.22, 23:56
            Grand. Obslua super mila, pokoje przynajmniej ten nasz w glownym budynku nad wejsciem z widokiem na morze - wyglada raczej na budzetowy i przydaloby mu sie troche renowacji.
            sniadanie spoko, super. mi zreszta nie wiele trzeba.
            obiady i kolacja - takie sobie - mozna sie najesc, ale smakowo to troche jalowe, wiec troche cos maleko na obiad i kolacja na miescie. raz probowalismy kolacje w hotelu, niby w "meksykanskiej restauracji" ale to byla porazka.
      • marekggg Re: troche zdjec auto-moto z rhodos 26.05.22, 00:08
        super starowka, fajne knajpy, a tu nie mowie o tych dla masowego turysty. w piatek biore samochod, jedziemy zobaczyc wyspe, podobno fajny jest Lindos, po drodze klasztor Swietej Marii na gorce z 300 schodami, zobacze co dalej, planuje zona, ja prowadze. w sobote Symi i cos tam jeszcze lodka. Wniedziele cos znowu na miejscu, bo mamy samolot, tylko nie wiem o ktorej transfer.
        mozesz sie wybrac na ryby na lodce, na nurkowanie itp itd.
        ale rowniez mozesz jak stawros czekac o 10 rano na otwarcie baru plazowego czy lezec plackiem gdzies tam.
        i najlepiej pogadac z lokalsami gdzie pojsc na dobre zarcie.
    • marekggg Dzis juz rzadki widok 26.05.22, 15:55
      Renault 9, pamietam z polowy lat '80 jak bylem jako dzieciak z rodzicami w algerii. tam je mieli miejscowi, pozniej Renault 11. Z wersja amerykanska probowali zdobyc rynek usa i kanady. Nawet nie wiedzialem ze do 2000 roku byla produkowana w turcji. moze to import ztamtad.
      • dodekanezowiec Re: Dzis juz rzadki widok 26.05.22, 18:54
        marekggg, a morze ma już taki turkusowy kolor? Wręcz taki jakiś seledyn, fluorescencencyjny czy jak by to ująć :)
        Bo w sierpniu ma, ale wtedy najbardziej wieje. W czerwcu i wrzesniu aż takiego koloru nie było, w maju chyba też jeszcze nie...
        Mitsis Grand kojarzę.
        Czepiacie się plażowania.
        Tam są kamieniste plaże.
        A miasto Rodos piękne.
        Niektórym to Valettę na Malcie przypomina i tam plaże są jeszcze słabsze.
        Mitsis jest chyba przy ulicy Akti Kanari.
        I to akurat dobra nazwa, bo wiaterek (a jest tam Windy Beach) przypomina Kanary. W lecie nawet nie czuć aż tak upału.
        • wislok1 Re: Dzis juz rzadki widok 26.05.22, 19:12
          Co do tych plaz to moim zdaniem na Rodos nie sa w wiekszosci kamieniste...
          ( moze kamieniste tez czasami sa )
          belsole.pl/najlepsze-plaze-na-rodos/

A na Malcie jest sporo plaz piaszczystych, takich jak nad Baltykiem, tylko woda o wiele cieplejsza
          ( choc sa tez kamieniste )
          Valetta to tylko centrum sporego miasta...

Plaze piaszczyste sa nie w Valettcie
          podrozebezosci.pl/malta-10-najpiekniejszych-i-najciekawszych-plaz-zatok-gozo-comino/

• marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 26.05.22, 20:50
              no cos w tym stylu, zupelny piasek to to nie jest.

jak przyjechalismy w niedziele okolo polnocy, to wialo niezle. zapmnij o krotkim rekawie. w sumie to wieje non-stop. ale podwieczor bylo naprawde chlodno. dzisiaj pierwszy dzien wieczorem w t-shircie.

i morze jest takie bardziej niebiesko turkusowe. hotel jest na Akti Miaouli. Na zdjeciu widok zachodu slonca z balkonu.

a morze ma taki kolor jak na zdjeciu ze statkiem.

no i nawet jakby te plaze byly takie piekne jak na atlantyku na poludniu francji, to i tak ze mnie zaden plazowicz, bo po prostu tego nie znosze.

do tego mi dermatolog powiedziala juz 5-6 lat temu - zadne slonce z moja karnacja

• marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 28.05.22, 00:09
                  rozumiem ze tobie tam sie podoba - OK. my mamy troche inne preferencje, zlapanie slonca jest rzecza drugorzedna, chcielismy zobaczyc i posmakowac co innego.

czesciowo sie udalo. ale w 35 stopniach mam moje granice.

ja mieszkalem z rodzicami przez 2,5 roku w algerii na wybrzezu. na mnie jakies tam morze i fale nie robia wrazenia. baltyk tym bardziej nie. jezeli fale to na atlantyku a nie na morzu srodziemnym, czy niedajbog egejskim czy adriatyku. szturm co innego, ale to na kazdym morzu.

piasczystych plazy w algerii jest od groma, trudno znalesc kamienista. wrzucam linka z googla - poogladaj sobie, jaka byla nasza ulubiona plaza.

La Marsa - El Marsa

Mieszkalismy w miescie Annaba, i tam bylo multum plazy... caly baltyk by tam mozna bylo schowac na odcinku paru natsu kilometrow.
                    • marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 29.05.22, 07:49
                      bo algieria byla "socjalistyczna", czyli jakby to ujazl zaganiacz, probowali ja ucywilizowac towarzysze z CCCP.no i wyszlo na chuj jak wszystko co towarzysze probuja. pozatym oni maja gaz i rope, na granica z marokiem wielkie zloza fosfatow czy jak to sie nazywa.

i jakos od 1985 r. sie powoli zaczela arabizacja, wiec i ofolny bordel i potem to szlo juz tylko do dupy.rezim zaczal zwalczac wlasnych obywateli az sie skonczylo wojna domowa.
                      obecnie jest juz troche lepiej, ale dla zwyklego turyste i tak wciaz niebezpiecznie. wiec wize dostana ci ktorzy maja jakies wiezi rodzinne, czy jada zawodowo.
                    • marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 29.05.22, 12:07
                      rzeczywiscie nie rozumiem. jak w 1994 przyjechalem na studia, to myslalem ze w polsce na potege ludzie jedza ryby. i jakie bylo moje rozczarowanie - oprocz sledzia i wedzonej makreli, czy wegorza prawie nic. karp na wigilie i pstrag w restauracji od czasu do czasu.

ale rozumiem, ryby sa drogie i baltyk jest jaki jest
                          • marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 29.05.22, 20:04
                            Wiem 😁 ale akurat generalnie slowacy ma kriean nie narzekaja tak Jak polacy na baltyk.

Kriean jest dla wszystkich rowny. Tam nie ma rowniejszych. Albo wyjdzies, albo nie. Kasa nie gra roli
                            • bywalec.hoteli Re: Dzis juz rzadki widok 29.05.22, 20:28
                              bałtyk tez jest dla wszystkich równy - nie ma prywatnych plaż i każdy niezależnie od bogactwa może zeń skorzystać

dobrze ze dałem porównanie do Krywania - zakliknelo u naszego słoweńskiego hopoka :)

pamietam dobrze Krywan - łatwe wejscie - nawet wycieczki szkolne szły - ale przepiękne widoki nad spora przepaścią jak juz się weszło
                              • marekggg Re: Dzis juz rzadki widok 30.05.22, 13:02
                                nie jestem pewien czykrywan ma latwe wejscie. kiedys bylo, ale to bylo ze 30 lat temu. bo sie wchodzilo srodkiem a nie po krawedzi jak dzisiaj. wiec jezel ktos ma jakis lek wysokosci - odradzam. wyjscie po krawedzi gdzie po prawej stronie jest przepasc okolo 200-300m to nie jest dla kazdego.

to jest zdjecie Krywania ktore zrobilem 17-18 lat temu. myslisz ze to bezbieczna gora? ja nie. i to bylo w maju.

• bywalec.hoteli Re: Dzis juz rzadki widok 30.05.22, 16:03
                                      Nie będę się kłócił ze Słowakiem na temat jego narodowej góry :)
                                      A ty nie psiocz już na nasz Bałtyk.

BTW - góry słowackie znam nieco, bo bywałem tam wielokrotnie, akurat zapamiętałem w mojej ocenie inne, trudniejsze i wyższe góry w tym pięknym górskim kraju.

Niestety nie byłem na Gerlachu. Tam trzeba nadal wykupywać przewodnika, bo nie ma publicznego szlaku?
                                        • bywalec.hoteli Re: Dzis juz rzadki widok 30.05.22, 17:34
                                          Byłem ongiś na Rohaczach - podczas wypadu do Tatr Zachodnich. Byłem wtedy młody i głupi, to się nie bałem na zapas. Problemem chyba było zejście z ciężkim plecakiem bo kolana dostawały w kość przy schodzeniu. Na Wołowcu też byłem.

A po co Gerlach? Najwyższy bądź co bądź szczyt Tatr.
                                          Ja to tak mam, że na najwyższych górach nie byłem, ale na prawie najwyższych. Na greckim Olimpie na drugiej w kolei górze, w Rumunii na drugiej w kolei górze, w Polsce na Rysach nie byłem, już nie pamiętam na czym byłem ale było tego trochę, na Słowacji w okolicach tej Lodowej Przełęczy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka